Hygienické potreby do škôlky

mirko
24. jan 2012

Na zaciatku skolskeho roka malo u nas v skolke doniest kazde dieta balik papierovych vreckoviek, 1 toaletny papier a 1 zubnu pastu, je tam okolo 26 deti.....pred Vianocami uz učitelky pytali, ze im dochadzaju tieto veci, aby sme detom doniesli.....je to normalne ze 26 deti spotrebuje za 4 mesiace tolko pasty a toaletneho, pricom je v skolke viac chlapcov a tí myslim ze pri cikani toaletny nepotrebuju.tie papierove vreckovky este chapem ze sa minú........

mamavera
25. jan 2012

Tak toto je už aj na moju pokojnú povahu priveľa!!! Som učiteľka MŠ, čo mám robiť v prípade, keď dieťa hodí do WC misy celý kotúč? Mám žiadať od rodičov náhradu?! Okrem toho funguje pri čistení zubov taký šport, že deti do tuby s pastou napúšťajú vodu 😀 , samozrejme, že sa im to stále dookola vysvetľuje, ale radi využijú každú nestráženú chvíľu (napr. keď učiteľka utiera na WC dieťa) a pasta je už potom k ničomu. Súhlasím s vami, že na deťoch naša spoločnosť nenormálne šetrí, ale aby niekto riešil, koľko kotúčov toaletného papiera minú deti v škôlke...napadlo autorku a to sa jej nijako nechcem dotknúť, koľko eur dá mesačne pre dieťa za všelijaké nepotrebné hlúposti? Učiteľky majú naozaj biedne platy, ale pochybujem, že by sa niektorá znížila k tomu, aby si brala domov z materskej školy toaletný papier!!!!! Ešte na okraj, prácu v materskej škole mám rada, nie som našťastie odkázaná na príjem z tejto činnosti, robím to preto, lebo deti milujem. Ďakujem všetkým mamičkám za rozumné reakcie.

alenka777
25. jan 2012

my nenosíme nič, ale každý mesiac platíme 7,50€, okrem toho sa vyberá na divadielko a iné veci, vzhľadom na to že dcéra je v školke maximálne 4-5 dní v mesiaci, lebo je často chorá, tak sponzorujeme aj menej choré deti, ved za 7,50 od každého dieťaťa či je alebo nie je v škôlke sa dá nakupiť kopec vecí...

titkovamiriam
25. jan 2012

ja platím 70 eur zrps na celý rok a nenosíme nic,samozrejme ak napriklad maju deti tvorive dielnicky,alebo skolka zoženie specialne predstavenie/vlani karneval s podhradskou/canaky/tak priplatím okolo3 eur,podla mna sa treba dohodnut na zrps

jankapiknova
25. jan 2012

@titkovamiriam celkom dost 70eur nie? ale neviem od čoho to zaleži...
ja malemu som platila zrps na cely rok 20eur a v septembri sme doniesli 4ks toaletny,1balik hyg.vrec., mydlo tekute a jedny vlhčene obrusky a odvtedy zatial nepytali nič a ani na divadielka a kuzelnika a pod. vystupenia sme ešte neplatili. Každa školka to ma tušim inak. 🙂

evicaevica
25. jan 2012

My sme toaleťák nosili každý mesiac, balík vreckoviek tiež a mydlo tuším raz za dva, či tri mesiace. A ak niečo medzičasom došlo, tak vypýtali aj častejšie 😉 . Možno sa ti to zdá veľa, ale deti toho papiera odtočia dosť a kým sa poriadne vysmrkajú, tiež často použijú viac ako jednu vreckovku 🙂

dioliana1
25. jan 2012

u nás je to min. 4 toaletne velke kotuče na rok, a ostatne podobne 😀 a to vreckovky sa im tam strihaju napoly a servitky na 4 časti tiež ako vreckovky používaju 😉

poleva
25. jan 2012

no neostáva ti nič iné,len byť v škôlke každý deň a robiť špehúňa...budeš si zapisovať,ktoré dieťa čo koľko minulo .
mamičky,trošku sa zamyslite nad tým,ked položíte otázku,,nič v zlom ale táto je od veci 😀

aspinka
25. jan 2012

Tak uz pre ten pocit ze donesiem a budu mat aj prebytok by som to neriesila nie je to az taka polozka. A z vlastnej skusenosti viem ze deti vedia minut toaletaku na kilometre 😀 My sme tiez pre prvy polrok mali doniest a v o februari na druhy polrok mozno u vas vypytali uz teraz a do konca skolskeho roka mas pokoj. Raz som na jednej skolke zazila ze aby deti tolko neplytvali toaletakom tak im trhali utrzky ale to bol des ja osobne som z toho miniutrzku nemala dobry pocit 😀

tehula
25. jan 2012

Musim reagovat aj na niektore z prispevkov. Autorka, zda sa mi uplne normalne, ze aj chlapci by si pindura po cikani mali utierat, Ja mam sice dievcata, ale muza mozem hadam bonznut, ze si isto ocuraneho bimbasa nedava do gati, ale toaletak pouzije aj po curani a rovnako by som aj svoje dieta, v pripade chlapca, viedla k tomuto navyku. Ak je to divne, tak pardon, mne sa to zda prirodzene.
Spotreba toaletaku a spominanych hygienickych potrieb sa mi zda az zazracne priskrtena a kontrolovana, ako sa tu uz jedna ucitelka vyjadrila, nemozu mat oci aj v zadku a odledovat, ktore dieta odtoci viac toaletaku, komu spadne do wc a pod. S pastou detto, ved si hadam deti vytlacaju sami pastu na kefky (inak radost citat, ze prave nejaka spotreba tam je a ze si umyvaju zubky poctivo a nezanedbava sa to v MS). To aby im ucitelky odtrhali toaletak, mi tiez pride trochu nehygienicke, no ale mozno niektore deti s tym potrebuju pomoct.
Posledna vec, este na ZS si pamatam, ako sme museli doniest toaletaky na zac roka a potom nam ucitelka vydelovala, ked sme sli na wcko, no des, pomaly ze jednym utrzkom som si mala vsetko vediet utriet, lebo tak sa setrilo. Predtym vysluch, ci idem kadit, alebo curat, aby vedela, kolko ma dat na vydel. Hruza.
Je to ozaj divne pri dnesnej situacii a vydavkoch rozneho druhu riesit, kolko toaletaku kto okadil

atiatko
25. jan 2012

Ahojte, ja pridávam našu skúsenosť – my sme momentálne predškoláci, ale počas troch rokov čo chodíme do škôlky, dostaneme vždy na začiatku šk. roku zoznam, čo je potrebné do škôlky priniesť – 10 kotúčov toal. papier, 100 servítok (1 balík), 10 balíčkov papier.vreckovky, Savo na WC, Savo na podlahu, 0,5 l Cif, 2,5 kg Bonux, tekuté mydlo Detox. K tomu si každé dieťa prinieslo svoju vlastnú zubnú pastu, kefku, pohárik, hrebeň. Triedny fond máme 50 eur na šk. rok + poistenie + príspevok ZRŠ 15,– eur + príspevok na Mikulášsky balíček 5,– eur. Také aktivity ako divadelné predstavenie, jazdy na koníkoch, návšteva zámku a podobné hradíme naviac. No a to nepíšem o škole v prírode. Ak máme tvorivé dielne ku Dňu matiek, Dňu detí, Vianociam, Veľkej noci, Fašiangy ap. prispievame vo vlastnej réžii nakúpeným materiálom alebo pohostením pre deti. O tom, že v rámci šk. roku prinesieme občas papier na kreslenie, farebný papier, nejaké pastelky, či fixy alebo vodovky opäť nepíšem. Tie škôlky nemajú extra prídel peňazí pre svoje fungovanie ale je to asi aj tu ako všade inde finančne poddotované zo strany zriaďovateľa. My sme napr. tento rok z 2% dane z minulého roku kúpili deťom krásne drevené kuchynky do každej triedy, autodráhy a nové skrinky na hračky. Rodičia pomáhajú ako vedia a v rámci finančných možností môžu. 😉

monni
25. jan 2012

my nosime kazdy mesiac 1 toaletak, 10 balickov vreckoviek a tiez aj plastove pohariky na pitie. Aj napriek ZRPS ktore je 60 eur platime skoro za vsetko 🙂

kvetinka211
25. jan 2012

jedna z mala jasnych spomienok ktore mam zo skolky je rozhovor medzi ucitelkami na ihrisku - niekedy na jar roku 1988 vasnivo riesili otazku, kde zohnat toaletak ... asi ho este stale zhanaju 😉

mandragora22
25. jan 2012

toaletny papier je podla mna normalne.... dnes si ho nesies uz aj do nemocky a kade-tade. a jeden kotucik si myslim, ze dieta minie za 4 mesiace, pokial chodi do skolky. co sa tyka papierovych vreckoviek, a zubnej pasty, to mi je uz divne, to je uz prilis osobna hygiena, ved kazdy rodic umyva zubky mozno inou pastou, ako ten druhy a vreckovky ma mat dieta poruke, teda vo vrecku a teda by to mala byt kazdodenna starost rodica, aby tie vreckovky dieta malo pri sebe, preto nechapem, preco chceli po vas zubne pasty a vreckovky??? ten papier, to sa pochopit da, kedze sa tam polozi na wc a deti proste z kotuca odmotavaju postupne, ale tie dalsie dve veci, cudne podla mna... 😒