Nedodržiavanie otváracích hodín v škôlke

jololeity
28. sep 2022

Ahojte, vie mi niekto poradiť...??? Dá sa niekde sťažovať za nedodržiavanie otváracích hodín v škôlke? Od septembra mi moja ratolesť nastúpila do škôlky. Za týždeň si tam krásne zvykol. Učiteľka v škôlke ma však problém s tým ze ich pracovnú dobu potrebujem až po "zaverecnu" Žiada odomna aby som hodinu pred oficiálnym koncom ich pracovnej doby chodila po drobca. Ďakujem vopred za radu. 🙂

kukulda1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dkethe
28. sep 2022

Rodic nema LEN 8.5h prac dobu, on sa musi aj prepravit!! V tomto mam stastie, mam to 10 min. Ale co ti co to maju pol hodinu. To sme na 9.5hod. a to este nepocitam trapne buchanie pocitacom a obliekanie v behu. Normalne + dalsich 10 minut.

andrejka1974
28. sep 2022

@jololeity moja chodí do DSS pre autistov a môžem ju doniesť od 7.30 a môže tam byť do 16.30 a vermi sú tam až do 16.30 majú to podelené kto kedy odchádza a sú tam aj rodičia čo chodia pre syna až tesne pred pol piatou ,ti sa ho chcú zbaviť je veľmi zlý a asi ho vylúčia ale to je o inom

jololeity
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danielahamar
28. sep 2022

u nas na dedine je skolka do 15h. , ale pre ktorých pracujucich netusim, nechodilo mi tam ani jedno dieta

majka879742
28. sep 2022

@jololeity normálne jej povedz, že jednoduchou sa skôr nedá. Neviem akú máš pracovnú dobu ale ak dáš dieťa na 8 do škôlky, rychlo utekáš do práce tak napr. O pol 4 končíš tak jasné že prídeš az na 16:00 ... Veď to je logické, ze si nemôžeš dovoliť ísť po dieťa o 14:30 ako ostatní rodičia čo pracujú do 14:00... Narovinu by som jej svoje na to slušne povedala a keď sa to bude opakovať tak sa ozvy u riaditeľa...

pomantac
28. sep 2022

@veronika3110 aj u nás na dedine to tak funguje, že odíde posledné dieťa a učiteľka ide domov a je jedno koľko je hodín. Ale nechápem na čo by tam mala byť sama?

akvi
28. sep 2022

@janamt súhlasím, že potreby dieťaťa by mali byť na prvom mieste, lenže bohužiaľ, naše škôlky vôbec nie sú ochotné sa prispôsobiť realite. Ja som napríklad chcela decko nosiť o 9:00 v tie dni, keď som končila neskôr, lenže to sa samozrejme nedalo, takže chceš nechceš, aj keď rodičia začínajú v práci neskôr, tak smola, o 8-ej sa u nás zamykalo a nedalo sa rozumne dohodnúť.

dkethe
28. sep 2022

@pomantac moze napr vytvarat novu zaujimavu aktivitu na dalsi den 😊

samkolea
28. sep 2022

@pomantac lebo pracovna doba trva od do? Nezalezi ci kolegovia odisli skod lebo mali nadcas a ja som tam sama? Mam pracovnu dobu raz danu v zmluve tak tam mam byt.

radanna11
28. sep 2022

@pomantac lebo má úväzok na určitý pocet hodin a ten musí byt v práci.
Ja som vychovávateľka a aj keby mi všetky deti odišli o 14:00 tak ja musím byt do 16:30 pretože som platená za určitý pocet hodín na pracovisku

veronika3110
29. sep 2022

@pomantac tak jednak mám za to zaplatené, je to môj pracovný čas a môžem si upratať, pozapisovať, pripraviť veci na ďalší deň a pod.. napr. v septembri chodí väčšina maličkých 2 ročných detí skôr, dajme tomu o 2 - to kolegyňa môže odísť o 2 a ja tam mám byť do pol 5? a máme rovnako zaplatené? to kde sme
a potom sa to ešte argumentuje nejakých úrazom... že vyjde von zo školy, zrazí ju auto a potom že čo tam robila? ved mala pracovnú dobu a tak... (to v prípade, keby malo ísť o pracovný úraz)

pomantac
29. sep 2022

@veronika3110 no vidíte, ale nie všade to tak funguje...

pomantac
29. sep 2022

@dkethe na to má písanú 2 hodinú domácu prípravu a to každý deň.

orta
29. sep 2022

ak je raz skolka otvorena napriklad o 5 do tej 5 by tam mala ucitelka proste byt. to je si myslim uplne normalne. ine je ak rodicia pravidelne chodia po dieta napriklad o pol 6

basska_b
29. sep 2022

Ja som pocula o takom, ze s poslednym dietatom sla ucitelka k jeho domu 🙆‍♀️ lebo chcela uz ist domov

cacianka
2. okt 2022

Mal by byť rozdiel medzi prevádzkovou dobou MŠ a pracovnou dobou zamestnancov, (prípadne usmernenie riaditeľky).