Nerešpektovanie učiteľky

janinka13
7. sep 2016

Dobrý deň, vopred ďakujem za každú radu. Dcérka - 3roky, nastúpila do škôlky a na tretí deň sa sťažuje učiteľka, dieťa ju ani kolegyňu neposlúcha, je vzdorovité, nechce robiť to, čo jej prikážu, nevedia, ako na ňu, nechce s ostatnými sedieť za stolom. Beriem, viem, že moje dieťa nieje ideálne, ale to nieje ani jedno, viem, že je vzdorovitá, nervná, ak nemá po svojom, hnevá sa. Sme v období vzdoru, všetko je nie, nebudem, nechcem, nepozdravím v poslednej dobe. V lete bola na 2 týždne na príprave do škôlky, prvý deň nesedela za stolom a vrešťala zakaždým, ako nemala podľa seba, druhý deň už sedela a čakala, kým dojedia, aj keď sama nejedla, koncom prvého týždňa už nevrešťala, detičiek bolo sedem v kurze a bola 1 učiteľka a asistentka, ale každý deň mali program, venovali sa im, kreslili, niečo vytvárali.... V bežnej škôlke je 25 detí (max.povolený počet) a 2 učiteľky, podotýkam, dcéra má deti a kolektív rada, neplače, teší sa do škôlky, ide bezproblémovo a bez plaču, lenže sú tu deti mladšie než 3roky, niektoré jačia, prerevú celé 2hodiny, kým pre nich prídu rodičia, takže verím, keď majú takýchto detí viac, že je to na nervy, ale netuším, či deti, ktoré neplačú, a hrajú sa - jasné že celé 2h sa nebudú sami hrať, či aj oni majú dáky program, sa im venujú, alebo sa venujú deťom cez adaptačné, ktoré plačú, lebo nie sú s rodičmi ale v cudzom prostredí. Dosť sa ma to dotklo, keď mi povie pedagóg s dlhoročnou praxou, že nevedia si s ňou rady. A keď bola v malom kolektíve, kde sa im plne venovali, tak si rady s ňou vedeli. AKo viem, je to len tretí deň, ale zamrzelo ma to.

nyusika
7. sep 2016

@maciatkolulu
super 🙂

barborkark
7. sep 2016

Baby a ked mate taketo "zive, neposlusne" deti a aj ked viem ze prechadzaju obdobim vzdoru, nikdy ste nezvazovali navstevu detskeho psychologa? Ja mam doma 2r syna a teda u nas od rana do vecera su hystericke sceny, hadzanie o zem, buchanie a trieskanie pri aj uplnej malickosti co ho vyvedie z miery a teda snazim sa to riesit s nasou detskou dr a psychologickou. Na rok chcem dat maleho do skolky a neviem si predstavit co by tam s nim robili, keby bol takyto, nech by boli akokolvek vzdelane a vyskolene. Sama som praxovala v skolke a je to niekedy o drzku naozaj.

225lenka25
7. sep 2016

@ragulca ako Prepáčte ale ja ako učiteľka nemôžem súhlasiť. Učiteľka má ostatných 24 deti nie len jedno, ktorému bolo venované viac pozornosti A teraz si to vydobija po svojom. Učiteľky tam nie sú len A len pre ňu!

lucinka511
7. sep 2016

@barborkark a po zadku si mu .jej uz skusila dat?Lebo ani psycholog.co je v dnesnej dobe velmi in.zazraky neurobi.skor zazrak urobi prisnejsia vychiva a sem.tam pi zadku.

nyusika
7. sep 2016

@barborkark
urcite by som nesla s tymto k psychologovi, naco ?
ved to, co opisujes, je uplkne normalne v tom veku.
ako prislo - tak odide 🙂

barborkark
7. sep 2016

@lucinka511 😀 keby ma poznas osobne, vedela by si ze som za prisnu vychovu a moje dieta moze byt rado, ze este zije a ja nesedim v base, pretoze dostal uz veeeelaaaaa kraaaat a nikdy to nepomohlo viac nez na chvilu. Po dobrom nefunguje ani po zlom, venujem sa mu maximalen, vsimam si ho pri hrach a tak a snazim sa byt objektivna. Vela mamiciek neda na svoje dieta dopustit. Ja sa snazim vselijako mozne, ti co ma poznaju vedia. A ano, syn je v obdobi vzdoru ale niektore veci co robi su uz naozaj cez ciaru podla mna. Keby ho dnes dam do skolky, verim tomu ze do hodiny mam telefonat pridte si po neho.

sardinka336
7. sep 2016

@barborkark a čo take robi cez čiaru?
A mozno by si bola prekvapena....lebo deti si zvyajne na cudzích tolko nedovolia čo na vlastných ktorých uz maju okukaných a vedia ako na nich.

mima4
7. sep 2016

@sue konecne rozumny nazor v tejto teme 🙂
nehovoriac o tom, ake su dnes modne vlny vychovy "nevychovou" a kaslanim na dieta... kedy dieta s rodicom manipuluje..zacne mrncat a rodic skace ako opica, nie je dietatom autoritou.. a zrazu bum! dieta pride do realneho zivota, realneho sveta a ma mega problem, lebo nie je stredobodom vesmiru ale musi sa ucit posluchat, byt trpezlivym, vnimat aj potreby inych...
Niektori rodicia si myslia, ze na vychovu su tu pedagogovia...a prenasaju svoju zodpovednost na nich... vsak raz to je obdobie vzdoru, raz predpuberta, raz puberta, raz one raz toto.... a vzdy dovod, preco tolerovat nevhodne spravanie. Ale rodic je tu od toho aby dieta pripravil na zivot... a nie fotil handry do svojich x stovkovych albumcekov.

mysga
7. sep 2016

Si vezmite, ako osobne berú mamičky takéto bežné vrtochy. Viete si predstaviť, čo nastane, keď si učiteľka všimne naozajstnú psychickú poruchu? (Zažila som, doteraz som presvedčená, že ten malý raz niekoho zavraždí). Ja som zatiaľ trávila čas v MŠ len praxou a naučila sa, že nie je problém zvládať dieťa, ale rodiča.

lucinka511
7. sep 2016

@barborkark mozno v skolke sa urozumni.zatial to neries.budes riesit ak by bolo nutne a mozno natrafite na dobru oedagogicku.kt si snim bude dat rady.este existuju orirodzene autority☺

225lenka25
7. sep 2016

@mysga Presne už som sa stretla s takým prípadom, že horšie bolo zvládnuť rodiča ako dieťa. Ale potom aspoň vieme aký má to dieťa vzor. Tak čo chceme od detí ?!

nyusika
7. sep 2016

@225lenka25
veru, nie je nic horsie, ako precitlivena a premotivovana Matka

225lenka25
7. sep 2016

@lucinka511 A z čoho ste usúdili že ony nie sú "dobré " pedagogičky?

ragulca
7. sep 2016

@225lenka25 to ja ani netvrdím, ani som to nikde nespomenula, ale po 3 dňoch riešiť, že dieťa nerešpektuje učiteľku, to je to najlepšie...

gir
7. sep 2016

Prepáčte ale poviem to na plné ústa, je veľký rozdiel ak je dieťa "živé" a rozmaznané. A taká výchovná od rodiča by mu len a len prospela. Nie som zástanca násilia. Stále vraví, že radšej chcem triedu, kde je 20 deti, ktoré sú "živé" ako jedno rozmaznané. 🙂

sense
7. sep 2016

Ked to tu tak posl. Tri dni citam nechcela by som byt ucitelkou v slov statnej skolke... Je jasne ze ziadne 3jrocne dieta neposluchne na prve slovo ale ocakavat od ucitelky ze kt ma 25deti na statosti al aj len polovicu ze sa da kazdemu venovat osobne...

mysga
7. sep 2016

@225lenka25 haha, keď sme pri tom vzore. Dvaja najväčší bitkári. Na prechádzke som si zobrala každého z jednej strany za ruku. A oni začali debatu, koho otec je silnejší. A vraveli si,zo strany na stranu,koho všetkého by ich tatino zbil. :D a jeden z nich to nakoniec vyhral,keď s patričnou hrdosťou vyhlásil: "Môj tatinko zbije úplne každého, on bol už dvakrát vo väzení!" :D

lucinka511
7. sep 2016

@225lenka25 to som nikde nepisala.

225lenka25
7. sep 2016

@ragulca vyskúšajte si to A potom hodnotte čo je najlepšie 😉
@sense presne lebo každý rodič si myslí že sa budeme venovať len jeho dieťaťu a to sa zvládnuť nedá. Ale tak niektoré matky si to neuvedomujú bohužiaľ

225lenka25
7. sep 2016

@mysga 😀 😀 dobry vzor 😀 A máme aj iné... bohužiaľ to vidia deti

barborkark
7. sep 2016

@sardinka336 mne to pride ako cez ciaru, aby kazda vec ktoru od neho chcem 95% konci vreskom a trieskanim hraciek o podlahu alebo trieskanie dvierkami na skriniach. Taktiez ked sa hra sam a nieco mu nejde ako on chce (napr jedno auticko sa mu nepodari vyrovnat podla ostatnych) tak ten isty scenar. Hrozny vresk, pohlad vraha a trieskanie. Uslo sa aj mne parkrat, teraz najnovsie mi trha vlady. Krik, po zadku, ignoracia nezabera.
Vo velkych obch.centrach sa boji tak ze vrieska vrieska vrieska a mece sa ze ide zletiet z kocika. Boji sa znamych aj ked ich videl uz tisickrat. Proste mam pocit ze je taky nervovo labilnejsi alebo ako to nazvat. A chcem sa o tom poradit s odbornikom, jednoducho to nejak podchytit aby som vedela ako nanho, ako mu pomoct, proste neznasam toto ze ako prislo tak odide. Vsetko ma svoju pricinu

barborkark
7. sep 2016

@mysga ja ked som praxovala v skolke a isli sme ulozit 3r spinkat, jeden chlapcek nie a nie spat. Hladkala som ho po hlavke, zakryla ho a on len "nebudem spat, nebudem spat". Tak reku nespi len si oddychni. A on ze " mam starsieho brata. A ked pride, odreze ti hlavu" 😀 😀 😀

rencacaa
7. sep 2016

Aj mij syn bol dnes treti den v skolke a hned som dostala od ucitelky ze: maly nema autoritu, stale hovori nie a ze je najmladsi. A ked videla ze som dosla prenho s mensou dcerou stal este pridala ze mal byt este doma aspin do 4 rokov... Takze asi tak

sardinka336
7. sep 2016

@barborkark
- vlasy moja mala chce trhat aj mne....akonahle ide chytam ruku a capam po ruke s vysvetlením ze ,,boli ma to nono,, a tolko krát jej tu ruku dam dole az pochopi, začne sice revat ale na toto mam alergiu.
- v kočiku priviazat popruhmi....ani mojej sa to velmi nepači ale zaujimve, ze akonahle je priviazana tak ,,sklapne,,
ale pytat radu nie je zle, prave naopak negativne prejavy treba podchytit hned kym sa to ešte da....lebo teraz je to ešte korigovatelne.

barborkark
7. sep 2016

@rencacaa no toto je ohromne kks. Uzasne. Co si jej na to povedala?

m.i.r.i
7. sep 2016

ja si myslim, ze je rozdiel " co ocakavame od ucitelky, ze ocakaveme vela" a to, ze ucitelka sa na treti den v skolke stazuje na 3 rocne dieta.....ja osobne som tiez nikdy neocakavala od ucitelky, ze mi bude dieta vychovavat a vedela som aky typ dietata mam doma..nas napriklad zacial skolku ako 2.5 rocny a ucitelka mi rovno povedala, ze to bude trvat kym sa taketo deti adaptuju v zmysle ze treba sediet za stolom lebo je desiata, ze teraz je nejaka edukacna cinnost a take veci...je to uplne normalne ze 2-3 rocne deti to nevedia a neverim, ze je dcerka zakladatelky jedina..mozno to ucitelka povedala drvivej vacsine....my sme mali neskutocne dobre ucitelky, ajked som sa pytala, ci syn nevystrajal, povedali, ze uplne v norme svojho veku..a ked teda zacinal so skolkou, tak oni ich normalne nechavali prve mesiace sa este ucit tomu ako to funguje..niektori zahryzli 2x do desiaty a potom sa sli hrat na kobercek, ini robili normalne cinnosti s ucitelkou...nenutili..a cudujte sa svete, po par mesiacoch boli pekne zrezimovani vsetci..plac a vzdor tam tiez vzdy bol, ved je to primerane veku...u nas napriklad po roku a pol vypadla ucitelka kvoli chorobe a hladali novu a prisla jedna presne taka, ze po tyzdni si volala kazdeho rodica ( aj nas) a stazovala sa ze mame dohovorit, ze syn je agresivny, ze papuluje a ine veci..oci sme mali ako puk..ale stacilo nam ( a aj inym rodicom) vidiet, ked sme prisli po deti, ze trieda pri nej bola ako dzungla, deti skakali po posteliach, vrieskali, vsade besnota...proste nezvladala to ona a to uz boli deti okolo 4 rokov...pri inych ucitelkach to nebolo..a ona sa stazovala na deti a nakoniec dostala vypoved este v skusobnej, co sme si vsetci vydychli..nova ucitelka co dostali potom sa nestazovala, normalne komunikovala a deti ju maximalne respektovali...takze ano, chapem ze 25 malych deti na ucitelku je vela, ale prve dni pre 3 rocne deti v skolke su veeeelmi tazke, nenadarmo sa hovori tomu adaptacia, tak ako u ddeti, aj u rodicov, aj u ucitelky..ine by bolo ak by sa stazovala na 5 rocneho predskolaka, ze sa takto sprava

rencacaa
7. sep 2016

@barborkark ze ja dufam v to ze sa prisposobi davu. Ked bude vidiet ostatnych tak zacne aj on. A to ze je v skolke moja vec

snapi
7. sep 2016

@225lenka25 len tu sa jedna o to, ze to dieta je len 3ti den v skolke. Nemyslim si, ze zrovna autorka temy je ten typ rodica, ktory si mysli, ze ucitelka sa bude starat len a len o neho. Jasne, ze sa to neda, ked mas 25 deti v triede, ale povedat toto matke po 3 dnoch by som si veru nedovolila. Ja osobne by som mala pocit mojho profesionalneho zlyhania, keby po troch dnoch, co dieta poznam poviem, ze neviem ako na neho....

barborkark
7. sep 2016

@sardinka336 ma aj popruhy ale ide aj tie rozdriapat. Jedine kde sa neboji je drogerka dm a coop jednota 😀 po rukach dostal ani neviem zratat kolkokrat. Strasny nervak je to. Najhorsie je, ze kazda rada funguje den dva. Prestala som do neho kricat, dva dni sme pekne fungovali, teda mala som pocit ze je to lepsie ked na neho nekricim ale reagujem sice rázne ale s kludom. Ale zase po dvoch dnoch uz nefungovalo ani to a chlapec ide zdiviet. Takze preto radsej by som chcela radu odbornika

mamulka211
7. sep 2016

@mima4 absolutne suhlasim...obdobim vzdoru mamicky nazyvaju nezvladnutu vychovu svojho dietata. Mam 4 deti,ale ziadne nemalo vyrazne obdobie vzdoru,ktore by sa nedalo zvladnut a nepamatam si,aby niekedy mali deti taketo stavy,ake maju tie dnesne.