Predškoláka s odkladom dali v škôlke k malým deťom.

87nika1
8. sep 2019

Dobrý vedel by mi niekto poradiť ako mám postupovať.Mám doma predškolaka ktorý má odklad kvôli výslovnosti. A v škôlke ho dali tento rok do malej triedy úplne k malým trojročnym deťom. Bola som aj v škôlke za riaditeľkou že aby ho preložili k veľkým deťom .Keďže je predškolak z odkladom a ma problémy z výslovnosť tak práve preto si myslím že mal byt z veľkými deťmi ktoré s ním pôjdu na rok do prveho rocnika .navštevujete aj logopédiu.

belasy_motylik
8. sep 2019

@87nika1 ak má odklad, tak už raz predškolskú triedu vychodil, či nie? A inak, tento rok ešte nie je škôlka povinná, takže škôlky predškolákov ani nemusia zobrať.

babalenka
8. sep 2019

U nas v skolke riesili tiez bolo vela odkladovych deti a do predskolskej sa nezmestili tak sedem deti ale najmladsich dali do strednej triedy ale a tym ze ked mali dake aktivity normalnr ich brali s predskolakmi so sebou brali na vylet aj upratovacku potom lebo neviek kolko deti moze byt na ucku a prevysovak stav tak musela chodit upratovacka.stazovat sa na mesto alebo inspektorat k malym detom ho nemali co poslat

maciatkolulu
8. sep 2019

Neuveriteľné ako sa vkuse musia matky na niečo sťažovať. Ja nerozumiem. Prečo v súkromných a alternatívnych skolkach je to ôk, prečo u nás mimo sk je to ôk a funguje to super, ale na sk je to proste des.... Treba sa aj doma venovať a naozaj ak je dieťa zdravé , tak ho zaručene nestiahnu dole trojročné deti.... Moju dcéru ani jednu nestiahli... Dokonca mi to vyhovovalo, staršie vedeli pomôcť s mladšími, cítili sa byť veľkými, ktorí ukážu ako sa viaže šnúrka, ako sa oblieka, je atď a mladší sa chytali, nikto mi nezačal suslat rackovat, ani nezabudol hovoriť. Veľkým sa venovali zvlášť. A tak to funguje aj teraz a to ma môj v triede deti, ktoré majú aj plienky.... A čuduj sa svete, ani raz si plienku nepytal😂😂😂😂

sorciera24
8. sep 2019

@babalenka ale citaj, oni maju len 2 triedy v skolke.....staznost nepomoze.....rozdelenie do tired je vyhrdne zalezitost riaditelky

maciatkolulu
8. sep 2019

@sorciera24 jaaaj, tak dve triedy....

lubik87
8. sep 2019

@87nika1 coze ?? Ved on musi byt v predškolskeh triede ved ma ist do skoly ..nema sa ucit ako vyzera jablko ale pisat si.meno ..mam dost ...

eliska13
8. sep 2019

@87nika1 tak veľa nenaspekukujes.Bud budeš trvať na tom nech ho dá do starších, alebo zostane s malymi.Nech to je memento pre ostatné, že logopedia sa rieši v 3,4 rokoch, lebo sú z toho potom len problemy

babalenka
8. sep 2019

@sorciera24 citala som len ze dali do malej triedy nie ze maju len dve triedy v uvodnom prispevku tak nech presunie najmladsie deti vzdy to tak bolo a ona za to nemoze ze maju nedostatok miest bud nemala zobrat tolko deti alebo mala dat mladsie deti do malej

lenicka1121
8. sep 2019

@87nika1 verim pokiaľ máte tu skolu ďaleko

lenicka1121
8. sep 2019

@maciatkolulu suhlasim

maciatkolulu
8. sep 2019

@babalenka tak ono predstav si, ze mas teraz cerstveho predskolaka, ktory nebude mat odklad, preco by nemal byt v predskolkej triede, toto dieta ju uz absolvovalo, ved bude mat pomaly 6 a pol, taketo dieta uz fakt nemoze na seba nasat zvyky malych deti, ver tomu, ze tie ucitelky musia s detmi pracovat, ci v malej triede, ci vo velkej. A naozaj tu logepediu uz mali mat ako tak zvladnutu..... To nie je vec iba skolky, rodicia musia vediet co a ako a kedy, nie cakat a cakat, priapdne sa neuveritelne tesit ako ich syncek, dcerka spievaju johny johny a ako uz rataju po aj, nj, ked nevedia zaklady meterinskeho jazyka. Neraz som na slovnsku pocula ako matky s prisernou vyslovnostou hovoria na dieta anglicky a potom pzeraju ako srny, ze preco ten ich nevie riadne hovorit. Bilingvalne sa maju deti ucit iba ak je jazyk materinsky daneho rodica. A nie pustat pomaly babatkam pesnicky, rozpravky na tablete v cudzom jazyku, to len ako priklad.

maminkasisa
8. sep 2019

@maciatkolulu velmi dobre napisane

didamt
8. sep 2019

@87nika1 nas je v predskolskej triede 30

babalenka
8. sep 2019

@maciatkolulu tak ci tak je to chyba riaditelky ked vedela.ze su odkladove deti tak nemala zobrat nove.potom vznikaju taketo situacie ze dieta preradia.tym padom.nech zobere dalsiu ucitelku a bude sa venovat detom co su sice predskolaci ale nie su v tej triede aby sa im venovala priprava ale inak s nimi pracuju v malej triede a inak vo velkej. V malej triede urcite nebude kvoli jednemu ucit ostatne deti robit ciarky aby mal prioravu. Chlapec mal smolu v tom ze zle rozprava si predstav ze by ho dali normal do skoly a tym detom by nestacil tiez to nie je fer voci nemu bud mala mama riesit nulty rocnik v skole alebo ked vedela ze maju iba dve triedy tak mala sa informovat dopredu kde ho zaradia.vela deti ma odklad len kvoli tomu ze im chcu predlzit detstvo a nic im nie je

maciatkolulu
8. sep 2019

@babalenka tak opakovane ti pisem, ze moj predskolak chodi s detmi, ktore maju tri a su tie deti pripravene na skolu a maju vybornu predskolsku pripravu... rovnako moje starsie deti boli spolu v skkolke, najprv boli v klasickej oddelene, hroza, potom spolu v alternativnej a super.
Ty si myslis, ze by bolo lepsie nezobrat trojrocne deti😂😂😂😂 , nevadi, ze by boli matky odpisane a nastup do prace skoplikovany? Riaditelka to vymyslela ako to najlepsie vedela podla mna, ale kludne nech sa ide stazovat, mne to je fakt jedno, ale naozaj lutujem tie ucitelky, riaditelky v skolkach a skolach, lebo vkuse nieco, ked nie sirup, tak parky, nie parky, tak pomazanky, ked nie to, tak sa ich simone, hovori simona a nie simonka a ine chu..... Skolka musi robit predskolsku pripravu, ci ho daju na ten cas k predskolakom, ci ho budu robit s v triede s malymi, je absolutne jedno, lebo musia a budu. Rozumies tomu?

102030
8. sep 2019

A čo by sa stalo, keby skúsila pani riaditeľka dať pár detí z tej strednej skupiny k tým mladším a vášho syna aspoň do tej strednej skupiny, aby nebol celkom s najmladšími? Potom tí, čo by šli k mladším, sa budúci rok môžu vrátiť naspäť k svojim - predškolákom.. Hmmm..?

bibistec
8. sep 2019

@102030 presne toto sa bezne robi v skolkach nechapem postup riaditelky

saluda
8. sep 2019

@maciatkolulu je rozdiel, keď celá škôlka ide v tom duchu zmiešaných ročníkov, ako keď je to klasická slovenská škôlka, kde ani učiteľky o tom nemajú šajnu a ani ochotu vyboci zo svojich zabehnutých kolaji. Určite to môže dobre fungovať, ale asi to pre učiteľky vyžaduje viac námahy a to sa im už väčšinou nechce

dzina007
8. sep 2019

@maciatkolulu ono mozno v alternativnej je to ine. Ako v klasickej. Moj znamy presunul dceru zo sukromnej skolky do statnej a tam ju ako 5 rocnu dali do triedy 3 rocnych aj ked ziadal predskolsku. Vravela ze to bolo zleee. Vsetky komplet vsetky deti plakali. Par sa ich pocikalo pokakalo. Ze na nu nemal nik cas len sa v kute sama hrala lebo vsetky ucitleky sa venovali placucim detom.
Ono je to trochu ine ked je trieda 3-6 rocnr mix. A ine ked je 20 deti 3 rocnych a jedno vo veku 5 az 6.

dzina007
8. sep 2019

My mame napriklad odklad a automaticky ostaval syn v predskolskej najstarsej. Nedali ho do nizsej triedy aj ked mame predskolakov viac ako kapacita triedy. Tych najmladsich nechali o triedu nizsie. Ale kedze je to trieda 4-5 rocne deti je to len o triedu nizsie ako predskolske. A uz pracuju s pracovnyni zositmi vsetci. Len budu mat tie predskolske deti ine pracovne zosity ako ich spoluziaci. Takze u nas sa to da.

babalenka
8. sep 2019

@maciatkolulu stacilo keby riaditelka nezobrala napriklad deti co ich mamy su doma na rodicaku a nie su v praci hned by boli volne aspon dve miesta.u nas trojrocne deti vobec neboli pripravene do skolky a neviem si predstavit ze 6 rocne dieta sa nenudi pri 3 rocakoch ktore este spia cez obed a predskolaci u nas spat nemuseli vsak ale mi to nevyriesime ale je to blbost ho pchat medzi zacinajuce deti maju ine poziadavky

janage
8. sep 2019

@maciatkolulu baby nerozumiete si. Autorka sa obava prave toho, ze v tej malej triede s nim predskolsku pripravu uz robit nebudu. A uprimne nemozes porovnavat waldorf s klasickou statnou skolkou alebo hoci aj sukromnou kde su vekovo deleni. Su to uplne ine systemy. Tiez nie je mozne porovnavat zdrave dieta a dieta s hendikepom. Pre
@87nika1 skus zistit ci niekto nechodi smerom ktory potrebujes ci by nevzal aj tvoju do tej speci skolky, alebo starsiu cipernu dochodkynu, prip. niekoho z cirkevneho spolocenstva, oni casto su ochotni ako dobrovolnici pomoct.
Moja druha bola tak chora posledny rok ze o predskolskej priprave sa ani nedalo hovorit, takmer nebola v skolke a dali sme to. Nemyslim si ale ze to znamena ze je predskolska priprava zbytocna lebo moja ju nemala prakticky a nechybalo jej.

jana_eyre_2
8. sep 2019

coo, tak to je naozaj sila 😣 ako mohli ziaka co ma odklad prelozit k 3rocakom?! normalne ma to nastvalo aj za teba.. ja mam teraz predskolacku (ma 6koncom oktobra) a je v triede s detmi od 4-6 rokov a uz tam vidno priepastne rozdiely medzi tymi najmladsimi.. toto urcite nie je normalne.. este keby mal teraz koncom roka 5, tak by sa to dalo pochopit, ale urcite nie ak ma uz odklad..

sorciera24
8. sep 2019

@janage ale nerozumiete tu?...oni tu predskolsku pripravu s nim podla SVP musia robit!

midka
8. sep 2019

@jana_eyre_2 ak som spravne pochopila kedze ma odklad, tak on celu predskolsku pripravu absolvoval v minulom skolskom roku....to, ze ma odklad je druha vec...neznamena to, ze ma automaticky narok 2x,,, rovnako je to aj s poplatkami,,, dieta ma narok na jeden skolky rok, predskolskej pripravy,,...ak teda maju len 2 triedy je jasne, ze prioritu maju deti, ktore idu po 1x do predskolskej....

dzina007
8. sep 2019

Ono neviem kolky z vas zazili ze maju doma dieta s opakovanou predakolskoi.
Tieto deti praveze maju dostavat este viac uloh a viac pracovat ako deti ktore idu prvykrat do predskolskej.
Na CPPPaP mame upraveny studijny plan. Budu spolupracovat so skolkou a budu synovi davat ulohy aj nad ramec prave preto ze uz predskolsku opakoval a nestagnoval. A rozvijal prave tu cast kvoli ktorej dostal odklad.
Preto je podla mna dost o nicom ze dieta ktore ma problem s vyslovnostou a potrebuje cvicit rozpravanie a uci sa to hlavne od deti bude v triede kdw vacsnia deti rozprava so slabou alovnou zasobou a jediny na komunikaciu budu ucitelia ktori popri nom budu mat na starosti ucenie deti ak o spravne vlozit vkladacku do predlohy.

jana_eyre_2
8. sep 2019

@midka ale urcite sa to nerobi tak, ze 6r dieta priradia k 3r detom, tam nemoze napredovat po ziadnej stranke a pripravu predsa za rok zabudne.. odklad je predsa predsa odkladom, pretoze ho.ma na skolu lepsie pripravit, ako sa asi pripravi medzi 3r detmi?

ty si uz mala takto dieta? v predskolskom veku a medzi malymi detmi? ja mam doma aj 2haka, aj predskolacku aj 3r syna, preto vidim tie rozdiely.. keby mala moja predskolacka chodit k 3r detom, (tiez bola min.rok uz v pripravke,) tak to by sa mi urcite nepacilo, hoci s najmladsim 3r bratom si rozumie, neviem si predstavit ako by to bolo, keby bola obklopena iba jeho rovesnikmi.. aj priatelstva by vznikali velmi tazko, nejde predsa len o pripravu, ale aj o to aby dieta vedelo existovat medzi rovesnikmi..

janage
8. sep 2019

@sorciera24 o tom autorka nepisala ze ju budu robit, otazne je ak dieta ma hendikep a cely den bude s detmi, ktore este poriadne mnohe nerozpravaju aky to bude mat vplyv. Ved neustale sa rodicom prizvukuje aby hovorili s detmi spisovne bez zdrobnenin, ze to ma zly vplyv. A teraz to ditko bude cely den v kolektive s prevahou najmensich deti. Chapem riaditelku ze nema nafukovacie priestory, preto by som hlafala dalsie riesenia. Ako nulty, ci pripravny rocnik, ci speci skolku na rec zameranu

102030
8. sep 2019

@bibistec Tak to teda ani ja.. pani riaditeľka by mala trošku porozmýšľať, či sa to dá alebo nie.. všetko sa dá, keď sa chce..

slniecko7777
8. sep 2019

@lenicka1121 ja pridam moju skusenost z tohto roka od septembra sa nasa riaditelka rozhodla vytvorit 5 tried kde v kazdej triede je 24deti a su to zmiesane triedy od 2.5rocnych deti az po 6rocne deti, skoro kazdy rodic bol za riaditelkou ale bohuzial....a to z minuleho roku dostalo odklad okolo 18deti...