Strava v škôlke

dkethe
23. aug 2020

Skolky maju uz vsetky jedalnicek zverejneny, samozrejme nie je to ziadna slava. Co ma trapi najviac je, ze na desiatu aj olovrant je v 95% chlieb.
Co teda davate detom na ranajky a na veceru? Mnohe rodiny co sledujem mk maju vecere rychle = chlieb, sunka, vajcia, ale to je neunosne mnozstvo chleba. Zase robit vecere podobne obedom (maso, prilohy) je komplikovane, hlavne asi pre mamy co uz chodia do prace.
Premyslam, davat na rano jogurt, kasa, ovocie a veceru bombovat zeleninou.
Dakujem za nazory, aj za tipy na tie ranajky a vecere 🙂

jana_eyre_2
24. aug 2020

Keďže bola korona s výnimkou jedného mesiaca sa už polroka stravujú moje deti výlučne doma.. na raňajky majú buď jogurt alebo kornflaky s mliekom, iné vlastne ani nechcú jesť ráno.. na desiatu majú ovocie a potom čosi sladké.. na obed mávame hlavne zeleninové jedlá, pretoze mäso jeme pomenej, asi tak 2-3x do týždňa a keď je, tiež je kombinované so zeleninou.. na olovrant majú zeleninu, ovocie a čosi sladké, alebo slané (čo znamená keks a kukuričné chrumky, alebo tyčinky a podobne.. áno, áno pre niekoho Max nevhodné ja si však myslím že keď to majú občas takto dovolené v rozumnom množstve a nevyjedaju to nekontrolovateľne celý deň, tak to neuškodí) na večeru majú zeleninu, či už surovú s chlebom/pecivom a syrom, alebo dusenú, pečenú, varenu, dresing, tortila atď, atď..

Snažím sa aby mali naozaj pestrú, zdravu stravu a aby im fakt nič nechýbalo, nestrádali ale aby sa necítili ani obmedzovaní.. dúfam, že sa mi to dari..

(Občas dám na večeru kašu, ovsenú, krupicnu, puding - to ak už neviem čo urobiť, vždy je to na sladko s ovocím.. ak sú ešte neskoro večer hladní pred spanim, tak už môžu len banán)