9-ročná nechce spať sama v izbe

pamag1805
16. dec 2022

My to mame tak,ze dcera spi so mnou v spalni a muz v jej izbe...vobec nam to nevadi s muzom..len darmo vysvetlujem dcere ze uz je velka a moze spat v izbe,ze bude mat zapnute svetlo...dpkdey spavali vase deti s vami?od 3-6 rokov spavala vo svojej izbe sama,nieco sa zlomilo a nechce ani za pana...akoxe nevadi nam to,len proste snad nebude spavat so mnou aj ako 12 rocna...mali ste niekto podobny pripad?

drzaopica
16. dec 2022

@pamag1805 mali...nenutila som.Spala so mnou do 12 r asi potrebuje istotu, bezpečie.Ak je jedináčik nechce byť sama v izbe.Co dosiahnete, keď ju nasilu dáš do izby?

anjelicek26
16. dec 2022

Zavisi, ci si s tym v pohode ty a ci je v tym pohode muz, nielen to, co chce ona... to dieta je uz velke, neni absolutne dovod, aby spalo s vami, uz davno vie racionalne svoj strach ovladat alebo si najst nieco, co ho bude riesit mimo maminy (lampa, hudba pri zaspavani)... Ja si to ani predstavit neviem, kazdy z nas mam pocit potrebuje svoj cas sam pre seba, neplazit sa v noci do spalne potme, ticho, aby si dieta nezobudil a rano to iste... ako mne je jedno, ale tretiacka? Moji spali od malicka sami, odkedy zacali prespavat celu noc... to neznamena, ze sa rano neprisli pritulit...ale spali vo svojom...

slavomira236
16. dec 2022

@pamag1805 syn spí sám od 5tich v izbe teraz bude mať 9...ale dvere chce mať otvorené so skoro 6rocnou spím v izbe ja muž je vetsinou mimo takže to je jedno

zmrzlinka2021
16. dec 2022

@pamag1805 nikdy som to nedovolila, manželská posteľ je intímne miest mňa a manžela. Ja tiež sa netrepem druhému človeku do postele. Nikdy sa nebála, lebo vždy vnímala bezpečie a lásku. No hranice sme odjakživa nastavovali a hodnotíme to pozitivne

horalka1986
16. dec 2022

Ja mam stastie, ze ma starsi surodenca. Ked neni doma, natrepe sa ku nam. 11 rocny. Susedova dcera ma 12 a spava s mamou v izbe. Tiez neriesia.

pamag1805
autor
16. dec 2022

@drzaopica dakujem.. a potom sama od seba proste presla do stadia ze bude spat vo svojej izbe?my sme jej izbu aj prerobili..ale nepomohlo veru..

momo68
16. dec 2022

@pamag1805 syn spaval s nami do cca 12 rokov a to nám vždy nasluboval že ked mu kupime to a ono do izby bude tam už spať 🙂no nespal . Ked sa nám narodila dcera bolo nerálne aby spal s nami v spálni a chodil nevyspatý do školy tak musel začať spávať vo svojej izbe . Ale pritrafili sa dni ked sme spali aj 4 v manželskej posteli 🙂

nevenka
16. dec 2022

@pamag1805 no, nase prve dieta spalo same od 21 mesiacov v izbe, ked sa nam narodilo druhe dieta, no a okolo 2,5 roka aj to druhe slo do izby k prvemu. Tretie ma teraz 2 roky a uz je prestahovane pri starsich surodencoch, lebo o mesiac mam termin. Posunulo sa nam stahovanie do vacsieho, tak su vsetcj traja spolu. Malemu sa to strasne rata. Zaspava sk mnou alebo manzelom a nechame otvorene dvere. Inak to nejde u nas...
Ked mate len jedno, a vyhovuje to vsetkym, tak to neries.

mimikarol
16. dec 2022

Moja ma 7. Po prvom ročníku cez prázdniny začala spávať vo svojej izbe, keď začala chodiť so školy boli v divadle ktorého sa bála a odvtedy spí somnov. Radšej by som bola keby spí sama ale vyháňať ju nebudem

andreakotesova
16. dec 2022

Len si to užívaj, dokiaľ môžeš 🙂 keď bude mať 15, už s tebou nebude chcieť spať a túliť sa 🙃

drzaopica
16. dec 2022

@pamag1805 áno, prisla puberta a odišla aj nám to chýbalo🙂

moony99
16. dec 2022

@zmrzlinka2021 aj ja si myslím, dieťa má mať od narodenia svoju postieľku.Už aj kvôli hygiene,aj kvôli tomu,aby sa všetci vyspali.Teraz každý naučí deti spať s nimi,a potom majú problém ich odtiaľ dostať.Dieťa robí to,na čo ich rodičia naučia Ono sa nenarodí s tým,že chcem spať tam a tam .chcem sa nosiť na rukách,to ich rodičia všetko naučia

amelie2017
16. dec 2022

Dcera spala sama v izbe od 2 rokov. Presne do 3. Stahovali sme sa. Hlucni susedia. Spoluziaci v skolke nakecali, ze o polnoci chodia strasidla, jezibaby, duchovia. Do toho mladsi bracek, ktory spi v izbe s mamou. Uz rok a pol spim so synom a muz s dcerou v jej izbe. Povedali sme jej, ze od 5 rokov bude spavat sama. Ale realne to skusime az po Vianociach. Ale uplne realne to vidim az na leto, ak maly prespi celu noc a spravime im spolocnu izbu. Ja so doteraz pamatam, ako som sa bavala spat, mala som pod postelou strasidla, vlkov, zurive psy..ale musela som lezat. Spotena, ustrachana pod perinou, lebo oco by mi v zivote nedovolil spat s nimi. Radsej budem spat ja oddelene od muza, akoby sa malo moje dieta bat. Je to len par rokov. A intimne sa da zit s manzelom aj tak..a aspon mi nepili za uchom 😂

tanyan
21. dec 2022

Dcéra má osem rokov a spáva s nami. Asi 5x spala vo svojej izbe vo svojej posteli, z toho 4x prišla s plačom za nami do spálne. Naša princezná sa odkopáva a potom je jej zima, takže sa potrebuje k niekomu pritúliť, aby sa zohriala (resp. aby ju niekto prikryl). Nepomáha ani hrubšie či tenšie pyžamo, ani ponožky, ani...
Verím, že frajera si ku nám do postele nedonesie. 😉