Trojročný syn sa nepýta cikať a kakať. Mám ho dať do škôlky?

aldream
15. apr 2013

Mam 3.-rocného syna,ktory sa stale nepyta cikat ani kakat.Vycika sa len vtedy,ak ho posadim na nocnik alebo na zachod,inak nie.Doma sa vsak uz nudi,je chytry,mudry.Myslite,ze je dobre dat ho uz teraz do skolky aspon na 4 hodiny,aby odkukal od deti,kam ma chodit aj on cikat??alebo ho do skolky nedat,pockat do leta a naucit ho to doma??

aldream
autor
15. apr 2013

@maznacik007 ja som ho mala nahlaseneho teraz uz od aprila do skolky,ale ako vidis pozri sa co tu riesim..nie nepracujem doma,chystala som sa ale od aprila do prace,kedze peniaze potrebujeme ako sol,staviame dom..Myslis,ze ho to nechcem ako matka naucit??

maznacik007
15. apr 2013

@aldream pozri ja chapem vela a prezila som si toho dost, zijes u svojich rodicov musis sa prisposobit ich pravidlam ... tam neni co riesit .... platis im za to ze tam mozete byvat teda na energie a tak...
my sme tiez stavali dom ale museli sme si platit aj byvanie lebo nasi rodicia nechceli aby sme na cas u nich byvali a to maju velky dom ... ale to je kazdeho volba...
vasi su ini umoznili vam u nich byvat ...

aldream
autor
15. apr 2013

@maznacik007 jediny dovod preco sme este stale tu , su financie,inak by ma tu neudrzalo pri nich ani sto parnych volov,a to doslovne 😕 prepac,ale bohuzial nechapes ma vobec.....riesim tu odplienkovanie syna,a to,ze mama mi nedovoli ,aby bol doma bez plienky,-citujem:-"tam neni co riesit"???a ako sa mam ja prisposobit este viac ich pravidlam??ved uz viac sa ani neda,nemali by sa trosku oni malemu prisposobit,aby sa to syn konecne naucil??ci to mam fakt cakat za novym byvanim??

bibianka
15. apr 2013

@aldream S plienkou ti ho do škôlky nevezmú, u nás neberú ani s plienkou na spanie, ale tolerujú nehody a deti môžu mať pod plachtou igelit. Takže musíš sa rozhodnúť, či si necháš dieťa doma a pôjde do škôlky, až keď sa odsťahujete od rodičov a odplienkuješ ho, alebo si presadíš svoje a odplienkuješ ho hneď.
Úprimne, správanie tvojej mamy mi príde dosť narušené...

aldream
autor
15. apr 2013

@bibianka ano nie je to normalne,aspon ze Ty mi rozumies🙂vdaka!

lifka123
15. apr 2013

Ta metoda odplienkovania za tyzden naozaj funguje, ja som tak prave odnaucila od plienok syna a to ma iba 17 mesiacov. Zacali sme minuly tyzden v pondelok, vo stvrtok uz bol bez nehody. Povedz mame nech ti da tyzden casu na vyskusanie tej metody, ak to nebude fungovat, posluchnes ju a nechas to tak.

aldream
autor
15. apr 2013

@bibianka vies ,myslim si,zeby mal ist uz medzi svojich rovesnikov,uz je dost brzdeny tymi plienkami...a teraz sa bojim,ze ho este budem aj brzdit tym kolektivom,on ma deti velmi rad....normalne neviem kudy a kam

aldream
autor
15. apr 2013

@lifka123 ta metoda funguje ale ano v prvom rade v tom,ze dietatu sa uz nesmie davat viac plienka...my stale zastaneme na tomto bode..... 😢 tyzden mi ma dat moja mama??ved keby si ju videla co ta robila po jednej nehode

bibianka
15. apr 2013

Zrolujte koberce, pozakrývajte čalúnenie a vydržte tých pár dní, než sa začne pýtať. Moja dvojročná dcéra nemala za 9 dní po odobratí plienky jedinú nehodu a pýtala sa na všetko, aj keď ešte ani rozprávať nevedela, 3-ročný chytrý chlapček sa bude podľa mňa pýtať ešte skôr. Zahraj matke na city - že mu proste ubližuje a môže to mať následky. Alebo sa jej povyhrážaj, že ju pôjdeš s malým navštíviť do práce a vyrozprávaš jej kolegyniam, že núti malého byť v plienkach, aby jej náhodou neocikal koberec. No vážne chorá situácia...

bibianka
15. apr 2013

Pri tejto metóde sa od plienok odnaučí v podstate každé 2-ročné dieťa za 14 dní, u 3-ročného dieťaťa to musí ísť rýchlejšie (pokiaľ ovšem babička nevyrobí svojím správaním dieťaťu traumu)

katka1981
15. apr 2013

@aldream, neuraz sa, ale ty si zodpovedna za svoje dieta, nie tvoja matka. Dost ma to prekvapuje, vacsinou starsia generacia ma teoriu, ze rocne deti su uz odplienkovane a vedia chodit, rozpravat...., tak si vymysli, ze to nariadila pediatricka, snad nepojde este aj proti nej. Mas obrovsku sancu dat dieta do skolky, co by zato dali ine mamy. Ja cakam ci mi malu vezmu od septmebra, a to uz bude mat skoro 4,5 roka, co ja by som dala zato, keby nastupila ako 3 rocna ☹ Vacsinou pocuvam o extremoch, aby dieta bolo bez plienky cim skor, ale neviem aky dovod ma tvoja mama aby mal maly plienku 3 rocny. Ved to ide priserne do penazi, ked uz nepozeram na maleho ritku, ze je to neprijemne. Co sa boji, ze jej ocika dlazku?

jasmika
15. apr 2013

u nás som jednoducho malej prestala dávaať plienky...zistila že ked sa pociká tak to nieje pohodlné pre ňu... chvíľku som ju nechala pocikanú.ale iba tak aby ju to neohrozilo...a potom rýchlo zistila že je lepšie sa pýtať na šerblík...behom troch dní pochopila odplienkovanie...a od vtedy sme vysadili aj nočnú plienku...ešte som jej asi zo 3 noci dala plienku ale vždy sa pýtala tak som vyhodila aj tie nočné .ale chápem že deti sú odlišné..no nemyslím si že by si mala dávať dieťa do škôlky ked nevie sa pýtať na wc....

aldream
autor
15. apr 2013

@katka1981 co ja by som dala za to,aby sme uz byvali vo svojom,a mohla tak naucit syna cikat........inak vsetko popisujem vyssie, a ano koberce a parkety su jej prednejsie ako samotny vnuk...aby isla uz do haja s tymi jej kobercami........

katka1981
15. apr 2013

@aldream, pocuj a nie je problem niekde inde? Moja sa pytala kakat v case kedy plienku nosila, ved bola este malinka. Citila ze jej treba, hovorit nevedela, povedala aa, chytila si plienku a uz som s nou utekala. Ked mala 23 mes. zacala sa pytat aj cikat. Jasne ked boli nehody caste, plienku mala, tiez ma nebavilo utierat. Ale ak sa tvoj vobec nepyta, niekde mozno bude problem, alebo potrebuje este cas. Ja som dennu plienku zrusila az ked bola bez nehod nejaky cas a na prechadzku ju mala. Lebo tiez ked sa zacala pytat, zrusila som jej plienku, no bolo este skoro a dala som jej ju spat. Potom uz nehody nemala, tak som jej ju zrusila. No ona sa pytala skoro, to ze neudrzala, lebo bola malinka, je normalne, ale nechapem preco sa vobec nepyta. Ale zas on je uz velky, moze byt problem, ze je pohodlny a fakt pokial je zdravy a neskusis mu plienku zrusit, tak to bude nekonecny pribeh. Ale ide leto, moze ocikavat vonku kvetinky, moze ho to bavit a tak plienku zrusite.

aldream
autor
15. apr 2013

@jasmika ja keby som mohla dat malemu dole plienku cez den,tak uz od jesene je bez plienok,zial byvam s mamou,ktora mi to nedovoli

katka1981
15. apr 2013

@aldream , a si si ista je ze problem v tom? Lebo ja som tiez plienku zrusila az ked sa pytala. Na serblik som ju davala od asi 9-10 mes., to sa nam takmer s istotou podarilo odstranit kakanie do plienok, a ked uz si vedela regulovat cikanie, pytala sa neskor cikat. On to citi vobec? Nema zdravotny problem?

katka1981
15. apr 2013

@aldream, pisala si ze mama sa za neho hanbi v robote. Ked mama nie je doma, ma maly plienku alebo nie?

aldream
autor
15. apr 2013

@katka1981 obaja rodicia su striktne proti tomu,aby bol v ich dome bez plienky..ked je mama v praci,otec je stale doma,je uz na dochodku ten to tiez nedovoli...no ak je v zahrade,alebo ide niekam,je maly bez plienky pri mne stale......davam ho kazdu pol hodku,akonahle vsak nasadim plienku,pretoze chtiac nechtiac mu ju musim dat pocika sa do nej....to trva cca dva mesiace tento kolotoc,a cez vikendy na zadku stale plienka.......takze po vikende je to aj najtazsie s tym jeho cikanim....lebo nechce ani sediet na nocniku,ved naco ked mal dva dni plienku

bibianka
15. apr 2013

@katka1981 Toto je veľmi individuálne a veľká časť detí sa odplienkuje len tak, že sa im plienka vezme, hlavne teda chlapci.

katka1981
15. apr 2013

@aldream, nikdy sa sam nevypytal? Po prve je mi ta luto, ja by som potom ziadala od nich peniaze na plienky, a vaic k tomu nepoviem, uz by som asi isla radsej byvat k mojej svokre kt. nemusim teda vobec. Po druhe, maly sa ti nepyta, takze je niekde problem. Povedzme ze je zdravy ale sa mu nechce. Su take deti a tam nepomoze ani zrusit plienku. Najprv by som ho dala vysetrit ci je ok, alebo sa ho spytaj ci citi ze mu treba cikat, kakat. Skus ho motivovat, ze mu kupis za suche plienky nejaku hracku alebo pojdete vlacikom. A k tvojim rodicom sa uz nevyjadrujem, neviem aki su celkovo, ale od tyrania to daleko nema. Horsie sa snad mala uz len Popoluska...

jasmika
15. apr 2013

@aldream jaj tak to mi je divné...a prečo ti ona do toho vraví..však aj ja som bývala s mamou v tom čase...a v pohodičke...určite máš aspoň svoju izbu alebo tak..tak mama o tom nemusí ani vedieť ked je to podľa nej také "zlé" 😒

katka1981
15. apr 2013

@bibianka, je to mozne, niekedy je to velmi zlozite, a ona ma chuderas "idealne" podmienky na odplienkovanie. U nas problem nebol, ale viem, ze kazde dieta je ine. Mozno keby som mala druhe dieta, tiez mi do 3 rokov bude nosit plienky, ale ten pristup rodicov je nacisto chory.

anjelicek26
15. apr 2013

@aldream - hm co citam, tak to nevies riesit, lebo ocika drahy koberec a mama bude nastvata 😀 Do kedy presne teda tu plienku ma mat 😀 Lebo cim väcsie dieta, tym väcsie mlacky 😀 😀 Su striktne proti tomu aby bol v ich dome bez plienky, preboha ved si sadnite a rozumne sa porozpravajte, ze sa to proste naucit musi, ved takto bude v skolke outsider, ked sa tam doslova bude aj pokakavat 😖 Robia vnukovi peknu medvediu sluzbu..

@bibianka suhlasim, plienku treba proste zobrat, inak ma z toho dieta uplny chaos, raz moze cikat len tak, inokedy ma na to mysliet... po par dnoch je po vsetkom, ano par dni je to o utierani, upratovani, prezliekani, ale to odplienkovanie stoji za to... my sme u oboch sli metodou odplienkovanie za 7 dni, mali vtedy 19 a 20 mesiacov, do tyzdna bez plienky a to aj v noci...

aldream
autor
15. apr 2013

@bibianka vdaka za tu cennu radu s tymi kobercami a gaucom,ak mi to prejde u mamy,uz dnes ich rolujem a ju poslem s tymi kobercami vies kde 😝

louvre
15. apr 2013

@anjelicek26 Moje prve dve deti sme odplienkovali podobne ako ty tie tvoje. Proste sme plienky vzali a uz nevratili. Zopar nehod a potom uz ziadne problemy. Ale nase najmladsie je tvrdsi oriesok. Teraz ma 2 a 1/4 roka. Cez den je bez plienok ale na noc ju potrebuje. Spi tak tvrdo, ze ked sa precika, spi dalej v mokrom pyzamku.... No neriesim ma este cas..... Ale cez den ked nespinka tak sa pekne vypyta.

anjelicek26
15. apr 2013

@louvre - tak noc je o inom, tam deti fakt dozrievaju individualne, to sa v podstate neda naucit... to musi prijst samo, presne maju cas, na noc aj do 5 rokov... ale den, to je ine... ved to su uz mali mudrlanti v tom veku... si to neviem predstavit, ze by mal este plienky, uplne vazne 😕

louvre
15. apr 2013

@aldream Tiez si myslim ze je treba tie plienky uz skusit dat uplne prec. Je velky nauci sa to za par dni. Je len male percento deti ktore v troch rokoch potrebuju cez den plienku.

katka1981
15. apr 2013

Ano, a suhlasim, je to nezmysel, raz plienku musi mat, raz nemoze. Ved to je akoby mu niekto zakazoval kreslit po stene a druhy ho naopak zato chvalil. Staci blba ecoli a moze chytit zapal obliciek. Vysvetli rodicom, co je viac, zdravie dietata, alebo koberec. A mimochodom da sa to vytepovat, nie je to nic tragicke a ozaj mozno postaci tyzden a bude bez plienok, tyzden bez kobercov sa vydrzat da.

lifka123
15. apr 2013

@aldream pocuj a aku metodu odplienkovania teda pouzila tvoja mama pri tebe? Kedy sa odhodlala dat dole plienku? Ked si isla do skoly? 😲

limetka713
15. apr 2013

@aldream ja by som nabudúce po takomto jej výstupe vyliala celý nočník ( ktorý tvoj malý poctivo naplní) a pred jej očami ho s kamennou tvárou vyliala na jej koberec a gauč..nech ju aj od jedu rozdrapi..🙂 ale vážne teraz, ked vidíš, že to nejde s nou po dobrom a ani po zlom, tak ju proste ignoruj..ked bude niečo hovoriť ohladom plienok tak sa nesnaž s nou hádať, jednoducho jej neodpovedať, možno ju to po čase omrzí..malého postupne uč od plienky a zmenši jej kontakt s ním na minimum aby nemala prakticky čas ti do toho pindať..dôležité je vydržať a nepovoliť !!!