Učiteľka dala môjmu 3,5 ročnému synovi facku

timih
29. jan 2014

ahojte, dnes moj syn prisiel domov s tym zo skolky, ma 3,5r, ze mu ucitelka dala facku na usko, zopakoval to velakrat, aj babke to povedal do telefonu sam od seba aj tatovi, ked prisiel domov. Pravdepodobne zas vyrusoval, ked isli deti spinkat, on totiz nespava od zaciatku v skolke, inak sa mu tam paci, len to spanie.Tym ze maju v triede aj poobedny spanok- rozkladacie postele, tak ho nevedia kam dat a viem si predstavit, ze sa tam nudi. Poznam svoje dieta a viem ze vie byt aj roztopasny, hlavne ked vymysla od nudy, ale to este neopravnuje ucitelku mu dat facku.Chcem sa jej nato zajtra spytat, co sa vlastne stalo,len neviem ako to mam povedat nejak taktne,aby si hned nemyslale ze ju vinim, ked este ani neviem co sa stalo. Na jednej strane si viem predstavit, ze s nim uz nebola ziadna rec, a na druhej strane ta ucitelka je vzdy na deti az moc dobra, tak mi to nejak nejde dokopy.Stalo sa Vam nieco podobne?Dakujem za kazdu radu.

nikoleta15
30. jan 2014

@timih No tak som rada, že to takto dopadlo, aj keď teda, určite máš teraz chrobáka v hlave 😒 . Ak by si učiteľka aj niečo také dovolila, určite si už po dnešku dá pozor, aby jej neutiekli nervy. Čo sa týka toho správania, skús malého sledovať a možno si niečo všimneš. Alebo možno mal taký skrat, veď deťom sa to môže stať. Prípadne to spomeň doktorke a uvidíš, čo ti povie. Samozrejme, nechcem ťa strašiť ani nič podobné, ale mám skúsenosť z rodiny aj keď nie presne toto, čo píšeš. Mám o 17 rokov mladšieho brata a keď mal cca 8 rokov, všimli sme si, že sem tam zostal akoby mimo, trvalo to len pár sekúnd. Keď sa to opakovalo, doktorka maminu poslala na neurológiu a zistili mu slabunkú formu epilepsie (ktorá v puberte odznela). Alebo aj naši známi. Majú chlapca a keď mal tiež cca 8 rokov, učiteľka v škole si kamošku zavolala, že malý je sem tam na chvíľku celkom mimo a že sa jej to nezdá byť normálne. Oni sami si doma nič nevšimli. No a znovu sa zistilo, že má slabú formu epilepsie, berie nejaké ľahšie lieky a už výpadky nemáva, snáď mu to v puberte zmizne ako bratovi. Samozrejme, to, čo tu píšem s najväčšou pravdepodobnosťou nemá s tvojim malým nič spoločné, len tým chcem povedať, že aj za maličkosťou sa niekedy môže skrývať niečo vážnejšie. Držím päste 😉

timih
autor
30. jan 2014

@nikoleta15 ano chrobaka teda mam, ale som si povedala, ze ho budem viac sledovat a potom uvidime, snad to nebude nic vazne,maj sa pekne

lieska
30. jan 2014

@timih - aj ja som rada, ze to tak dopadlo s tou "fackou"! Moja mala mi raz prisla domov, ze ju pani ucitelska v skolke "bila do brucha"! 😀 To mala asi 3 roky, ja som jej to hned vyvratila, lebo to ma ani len nenapadlo sa nad tym pozastavit v zmysle, ze by som to nejak mala konzultovat s ucitelkou (ale bitie do brucha uz je taky hardcore, z eto by hadam nijaku mamu nenapadlo, ze to moze byt pravda!).
Drzim palec s tym tvojim malym. Je mozne, ze taketo reakcie mozu nastat len v cudzom prostredi? A doma, kde sa citi isto sa mu nic podobne nestane? Ja by som asi hned isla na nejaku konzultaciu, aspon s pediatrom...mozno sa to da uz nejak namerat alebo aspon ti mozu dat alternativy co by to tak mohlo byt a co a kedy si mas sledovat! Toto je najblbsie, ked si doma nic nevsimnes, nemas ani sajnu a nevies ci to mas brat vazne ci nie...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veriiii
30. jan 2014

no, ak to tak bolo, evidentne jej rupli nervy, aj oni maju len jedni...alebo mala zly den..ale samozrejme to ju nespravedlnuje, aby tak konala..nie je dobre sa zbytocne trapit nad tym ,pokial sa neporozpravas s nou..uvidis co na to povie zajtra.....proste si ju odchyt slusne, ze sa chces porozpravat, ze maly prisiel trosku iny zo skolky...

katka.m
31. jan 2014

@veronicka1901 Neviem, ja som tam nebola 😀 Možno mal hrať v divadielku postavu, ktorá má byť prilepená na stoličke. Možno k tomu použila 3cm lepiacej pásky.Dosť sa to vyšetrovalo a nakoniec sa učiteľke ospravedlnili, tak zrejme mali dôvod. Netreba za všetkým vidieť hneď len to zlé. Prajem pekný deň.

somjankad
31. jan 2014

@fidka79 triedny ucitel-dal kazdemu vyucujucemu papier ako sa k dietatu ma pristupovat... a ste na zlej adrese som ucitelka na 1.stupni zs-ucim v triede 29 deti ,ale v zivote by som dieta neudrela-takze ak chcete davat kazanie niekomu ako sa vychovavaju deti, tak ste na zlej adrese a ak ma dieta nejake potreby, ja ako pedagog im musim vyhoviet a aj to urobim a ako triedny ucitel kazdy z nas je povinny oboznamit s potrebami dietata aj inych pedagogov-takze ak si ich uz nenastudoval katechet je to uz jeho problem...

magic08
31. jan 2014

ahoj, moja mala ked mala 2,5 roka, raz prisla z jasli s tym, ze dostala od ucitelky po zadku... nejak som to neriesila, ked ju capla, tak asi mala dovod, no ked to zacala hovorit casto, tak som sa na to ucitelky spytala...
povedala mi ze to nie je pravda, ze moja dcerka na slovo poslucha, ze nie je dovod, ze je velmi dobra a poslusna...
tak som si zacla viac vsimat co dcerak rozprava... a doslo mi ze, ucitelku videla, ako capla po zadku ineho chlapca, mali v triede takeho jedneho maleho nespratnika, ktory "terorizoval" celu skolku 😝 a moja dcerka si to spojila a povedala doma, ze to ona dostala po zadocku...
moja skusenost... 🙂

timih
autor
31. jan 2014

niekedy by som chcela vidiet do tych ich myslienok, co sa tym detom vlastne tam odohrava 😨

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danabanana
1. feb 2014

Poradťe niekto,mám 3,5 ročného syna ktorý začal chodiť v septembri do škôlky.Dieťa je dosť živé ,neposedné.Učiteľka sa začala sťažovať že je sním problém že nechce spolupracovať,zapájať sa do spoločných aktivít nechce spať a že robí zle deťom strká sa.....Je to pre mňa šok lebo nikdy nebol sním problém doma ani na ihrisku.Hrá sa z deťmi.Dokonca k nám chodí sa hrať aj jedno dieťatko priamo z triedy a opäť žiaden problém.Jedného dňa syn prestal odpovedať na moje otázky ako bolo v škôlke čo ste dnes robili,na môj údiv odpoveď stále znie že nič.
Počula som že pani učitelka má aj zlé referencie že nemá rada chlapcov a údajne deti za nepposlušnosť trestá.Tak keď bola malá Laurinka u nás a hrala sa tak sa nejak preriekla že pani učitelka môjho syna trestá za to keď neposlúchne.Nechá ho sedieť mimo detí nesmie sa hrať.Aký bol môj šok keď som na druhý deň prišla do škôlky a v šatni ma zastavila jedna mamina a oznámila mi že jej dcéra doma neustále rozpráva ako pani učiteľka trestá Matúša keď nepposlúchne.Dá mu na zadok ,posadí ho nesmie sa hrať a od najnovšia dieťa zatvára do tmavej izolačky.Dokonca neoznámi rodičovi že jeho dieťaťu sa cez deň niečo stalo.Dozvedám sa to len náhodou od detí.Neviem čo ďalej,pravdepodobne pôjdem za riaditelkov....možno budeme meniť aj škôlku...

somjankad
1. feb 2014

kazdy vyucujuci-cize aj katechet dostal-od psychologa a specielneho pedagoga pokyny ako sa k dietatu ma pristupovat-len si to nenastudoval-misko ma iq 141- integrovat ho z normalnej skoly pre jeho poruchu by ho bola skoda-on nema problem v skole,jeho problemom je skor emocna a socialna stranka-nevie ako sa ma spravat v danych situaciach, nevie sa branit a nevie rychle reagovat v zatazovych situaciach-nic viac mu nie je-ucivo zvlada ... reprezentuje skolu v pytagoriadach a olympiadach... ano ak by som videl,ze moje dieta nezvlada ucivo-fajn-sama by som ho nedala do skoly medzi bezne deti-a bohuzial stavaju sa situaciu-rev,ale myslim si,ze ak je medzi zdravymi detmi skor sa nauci reagovat a branit sa-ako by malo byt s nim zaobchadzane niekde v specialnej skole ako vo vaticke-a intelektualne by zaostaval a do bezneho zivota by sa nevedel zaradit...

asimama
1. feb 2014

@danabanana 😨 😨 😨 😨 v pondelok by som nabehla rovno za riaditelkou..ucitelke nadala..to by este videla co by zo mna vyslo..eeeej kurna..a prelozila dieta okamzite do druhej skolky..toto by som spravila ja..este by som sa asi obratila aj na sud..co sa tyka mojho maleho nedam na neho dopustit..nedaj na svoje dietatko dopustit.. ☹ oni maju velmi citlivu dusicku..urob svojho syncekla stastnym..ved komu moze doverovat..len svojej maminke..postav sa za neho..

danabanana
1. feb 2014

@asimama to mám aj v pláne,nemôžem uveriť čo sa tam deje.Ja nehovorím že moje dieťa je anjiel,je strašne živé dieťa .Tento problém že sa strká sme doteraz nepoznali,chodí medzi deti,deti chodia k nám nič také som nepostrehla.Iba v škôlke sa takto práva,podnet musí dostávať priamo v triede.....Chcem ísť aj k psychologičke.

asimama
1. feb 2014

@danabanana pokial je velmi zivy..az moc..to schvalujem psychologicku..potom mozno budes aj ty vidiet,ci je to zle s malym..alebo podla mna teda si skor myslim,ze pani ucitelka ma problemy so svojimi nervamy..a urcite by som si to vydiskutovala s ucitelkou..praveze to,ze ty v prvom rade musis vediet a vidiet,ci si s nim das ty rady..to ze je dieta hyperaktivne..ucitelku neopravnuje k tomu,aby ho trestala..maly mi ma ist do skolky..a z tohoto vsetkeho mam normalne traumu..lebo moj maly je moc citlivy.. 😒 taky mojkacik..a tak sa bojim,ze tie deti budu brat tak tuctovo.. ☹ a nedaj boze ze by na neho siahla rukou..ci trestala..nato sme my rodicia,aby sme si to prebrali s detickami..

katka.m
1. feb 2014

@asimama Prepáč, ale ty v škôlke nie si a učiteľka musí situáciu riešiť. Nebiť, to určite nie, ale potrestať dieťa v prípade potreby musí. To, že ty si niečo vydiskutuješ doma je pekné, ale v danej chvíli toto nepomôže.

kacena4
1. feb 2014

myslim si ze 3,5 rocne dieta este nevie urcit rozdiel medzi ozajstnou fackou a "capancom" poza usi aby nevyrusoval v postielke, ako sama hovoris je to nezbednik, treba mu skor vysvetlit, ze ako vyzera facka a ako napomenutie ze ma byt ticho aby nebudit a nevyrusoval ostatne deti pocas odpocinku mozno sa dohodnut s pani ucitelkou aby sa to viac neopakovalo nie kvoli tym "fackam" ale aby ona mala ticho v triede najst mu nejaku cinnost pozeranie knizky ci auto do ruky a nec sa hra pod perinou po tichu alebo nieco podobne a budete spojokne obe. hlavne neobvinovat
moja 10 rocna dcera mi pred par dnami povedala ze ju "mlatim" a pritom v zivote som na dieta ruku poriadne co to nedokazem a protivi sa mi to, takze skor je to o vysvetleni. tiez som jej vysvetlila ze vobec nevie co je to bitka a facka...

danabanana
1. feb 2014

@kacena4 Horšie je že o tom hovoria aj deti z triedy že dostal takú facku že zletel zo stoličky.Verím že aj 3,5 ročné dieťa vie posúdiť rozdiel medzi fackou......

asimama
1. feb 2014

@katka.m ako to je vporiadku,ked ucitelka tresta?da mu na zadok..nedovoli mu hrat sa s ostatnymi?zatvara do tmavej miestnosti??ved ked o tom hovoria ine deticky svojim maminkam..tak aj oni maju z toho asi traumu..to nehovorim o tom chlapcovi..neni som psychologicka..ale asi ani ja by som si nedovolila polozit ruku na cudzie dieta..psychika robi vela..a nervy tiez..ale vybijat si zlost na detoch..ucitelka ma byt ta co ma deti ukludnit a zabavit ich,ucit ich..neviem teda..ale ucitelka by mala ovladat svoju psychiku a nervy..moj nazor..

lilke
1. feb 2014

@somjankad
@fidka79 nechcem obhajovat katecheta, ale ktovie, ci naozaj dostal podklady od triednej. a ak aj, ci pri tom pocte deti, vlastne celej skole predpokladam, a jednej hodine tyzdenne, mal sancu si zapamatat vsetkych problemovych a nestandardnych ziakov. mne sa stala rovnaka situacia, nastupila som po materskej a nepoznala samozrejme decka. nikto mi nepovedal, ze v triede, kde ucim 6 hod, su dva psychiatricke pripady, jeden z nich niekolkokrat fyzicky napadol kolegov (skoncili aj s PN), ma abstaky, uteka zo skoly,... a to som na zaciatku sk.r. isla za kazdym triednym, nech mi daju avizo o problemovych deckach. o tychto dvoch mi bolo povedane, ze su problemovi, a punktum. info som ziskavala postupne, vzdy, ked vyskocil problem... nie vsade je komunikacia priama.

somjankad
1. feb 2014

@lilke vies lilka, vedel o tom-lebo triedna mu to povedala-taktiez-misko je pod dohladom psychologicky a ta rozpravala so vsetkymi vyucujucimi zvlast-cize vtedy triedna,anglictinarka a katechet(ucil ho druhy rok-nie ze ho mal tyzden-to by som pochopila)-vezmi si teraz ho ucia na druhom stupni 12.vyucujuci a psychologicka si dala tu namahu zajst za kazdym zvlast-takze viem aka je komunikacia medzi pedagogmi a psychologickou... toto sa stalo v stvrtom rocniku zs-syn odmieta chodit celkovo na nabozenstvo po zazitku aj ked dany katechet na tejto skole uz neuci-chodi na eticku vychovu-teraz je siestak a vsetko je vramci normy... nemozem sa stazovat...ale v niecom mas pravdu- vsetko je o komunikacii medzi rodicmi ,skolou a psychologom...
a to co pises poznam aj ja-ale po nastupe prvakov zo skolky do skoly-deti nepoznas-otukavas co mas vlastne v triede-chlapec hned druhy den dostal v skole epilepticky zachvat -nikde v zaznamoch to rodicia neuviedli-kopec prihod-ale toto ma sokovalo asi najviac z mojej praxe

sandracs
3. feb 2014

@somjankad A ospravedlnil sa aspoň?

jankaba1
3. feb 2014

Ahoj, studujem na pedagogickej akademii a poviem Ti, bez ohladu nato, co tvoj maly urobil-ucitelka nema pravo udriet dieta v ziadom pripade. Je prredsa vystudovana a neexistuje takato reakcia. Urcite by si mala navstivit riaditelku a upozornit na to. Ucitelka musi vediet dieta zvladnut, usmernit, no v ziadnom pripade fyz. trestat. Nech je dieta pojasene, ale formovatelne tym spavnym smerom.

somjankad
3. feb 2014

@sandracs nie este aj na ulici sa druhou stranou otoci ked sa stretneme

ledyna
4. feb 2014

Dobrý deň, nám sa stalo niečo podobné, lenže nášmu vnukovi je 5 a pol a vraj vyrušoval počas obeda, tak mu dala facku. Zabudla ale na jedno, že náš malý vždy všetko povie doma a dokonca hneď počas obliekania pri odchode zo škôlky. Samozrejme reakcia bola a na druhý deň sa učiteľka ospravedlnila rodičom. A riaditeľka povedala, že veď učiteľka odchádza už onedlho do dôchodku, tak to máme vydržať.Nemáme nato slov, pretože je tam viacej vecí, ktoré sú v rozpore s etikou a dalo by sa povedať aj zákonom, ale nevieme s tým nič urobiť.

danabanana
10. feb 2014

@asimama Ahoj tak som mala stretnutie s učitelkami aj s riaditelkou.Samá katastrofa.Bola som aj na tom psychologickom vyšetrení u odborníka.Tam vyšlo najavo že dieťa sa javí ako nadpriemerne rozumovo sa rozvíjajúci a socialne primerane adaptibilný.Rozhovor sa niesol v duchu monológ riaditelka...keď som ja alebo môj muž chceli niečo povedať bolo nám neustále skákané do reči,a že naše dieťa je zlé agresívne,že je to výchovou .....Tak asi potom sory pani riaditelka že sa venujeme našemu dieťaťu.Doklad od odborníka ani neprečítala,poznamenala že keď sme boli z vlastnej iniciatívi na vyšetrení ona ten názor absolútne neberie do úvahy a že to berie ako útok na učitelky a škôlku.Keď dala dáku otázku a išla som jej ju zodpovedať že nech sem nemiešam ako sa dieťa správa doma alebo v inom kolektíve......je to proste ppppppp......a že nech ideme na vyšetrenie k psychlógovi čo má škôlka....no trt makový,tam je už určite dohoda istá čo má napísať....a teraz mi daj tvoj názor.....ešte som zabudla už mala pripravené papiere na vyšetrenie a že máme dávať dieťa do škôlky len na 4 hodiny.......ja nechcem predsa dieťa vylúčiť z kolektívu ale naopak

albao
10. feb 2014

@timih o koľkej ráno vstáva synček a kedy chodia deti v škôlke spať? Nám malá tiež štrajkuje občas so spánkom, zistila som ale, že ju musím natvrdo budiť okolo 6:30, aj keď by si ešte hodinku pospala. Ale inak majú v škôlke problém ju uťahať a uspať o 12:00.

livka299
10. feb 2014

Moje riešenie by bolo:
1.buď by facku dostala učiteľka ani nie odo mna ale od muža
2. alebo by som išla k psychologičke, dala vypracovať správu čo to mohlo zanechať na psychike malého a hneď na políciu podať trestné oznámenie...

livka299
10. feb 2014

Oni si majú s deťmi vedieť poradiť aj keď nepočúvajú. Na to dostávajú plat. A nie zato, že dajú deti spať aby mali kľud....

adri266
10. feb 2014

@danabanana poviem to tak: Pri dnesnom pocte deti a nedostatku miest pre ine deti si skolky mozu robit co chcu 😠 Takze aj ked mas papier od lekarky, tak oni sa budu chciet zbavit *problemoveho* dieta a radsej si vezmu nejake, co je kludne...
A psychologicka aj dala nejake rady, ako ho maju zvladat?