Veľká nespokojnosť so škôlkou - učiteľkou

sindirelka
22. mar 2010

Ahojte dievčatá, idem rovno k veci
. Ráno ked privediem dcérku so škôlky, otvorím dvere do triedy, pozdravíme, aj dcérka. Učiteľka sediaca v kúte miestnosti sa ledva na nás pozrie, zamrmle na pozdrav a ďalej sa venuje sama seba, akoby do triedy neprišlo dieťa, ale akoby vzduch. O privítaní alebo prihovorení sa dieťaťu nemôže byť ani reči. Celkovo je veľmi chladná, neprívetivá, akoby zavretá v škôlke na silu. Po rozhovoroch s ostatnými rodičmi, som sa dozvedela ešte veľa vecí, ktoré ma znepokojujú, naozaj nikto na nu nepovedal jediné dobré slovko, nikto !!! A je tam iná pani učiteľka, ktorú si nikto nemôže vynachváliť, aká je úžasná, a taktiež veľa pekných vecí hovorili aj o učiteľkách, ktoré tam pôsobili predtým, čiže nemôže byť ani reči o neobjektívnosti.
Bola som sa sťažovať na jej prístup /podobný prístup má aj k rodičom/ , dozvedela som sa, že už podobné veci s ňou riešila, po napomenutí nastalo mierne zlepšenie, ale po chvíli bolo všetko zasa ako predtým, čoho dôkazom bola aj moja sťažnosť.
Taktiež viem, že tam bola dotlačená cez známosť.
Ako mám postupovať ďalej, čo si o tom myslíte ? ďakujem za názor...

titkovamiriam
26. máj 2011

@slnecnica8 to fakt?tak to je veľmi nešťastné riešenie urcite budu argumentovať že budes na materskej tak si asi ani nepomožeš. 😠

sue
26. máj 2011

@slnecnica8 nech je ako je, nedala by som dieťa do škôlky, kde sa stalo, že dieťa odišlo preč... nikdy... ani s dvomi bábätkami... proste nie. Čo majú robiť v iných škôlkach, kde je na jednu učiteľku detí dvanásť? Nepáči sa mi ich prístup - ani starostu, ani učiteliek...

stardust
26. máj 2011

@slnecnica8 ahoj, spravila si vsetko dobre tak, ako si mala...zialbohu, narazila si na ludsky faktor a na dve hlupane, ktore by mali byt dozivotne vdacne nebesam za to, ze sa tvojmu synovi nic nestalo.

zajkka
26. máj 2011

@slnecnica8 ....tak toto hadam nie?ty to ides vzdat?nemas niekde niekoho znameho,ktory by ti poradil ako mas postupovat?je citit,ze si z toho dokonca smutna.Ty nedovol aby ho vyhodili zo skolky a ak sa ti to podari,nedavaj ho tam.Ty mas predsa tiez svoju hrdost či?potom by mu uz naozaj hlavne psychicky tie blbe ucitelky ublizovali.Co si to dovoluju?Im utecie dieta a ty si to zliznes?Radim ti porad sa a ak je ten starosta v pohode,chod za nim,hadam ma aj ona deti,alebo vnucata a pochopi to........bozenku stale mi nejde do hlavy to spravanie uciteliek voci dietatku.Ved ako sa hovori ,,ucitelstvo je poslanie,,Mne je tak tych deticiek luto,su malinke este,citlive a cudzi ludia sa nemozu predsa k nim takto spravat. 😢 😢 😢 😢 je to smutne ☹ ☹

zajkka
26. máj 2011

@stardust presne tak.....SVATA PRAVDA ,,,,,,,ja by som sklonila hlavu bud ucitelkou a veeelmi by som sa ospravedlnila......neskutocne,neuveritelne.....zasa mam zlu naladu,ked to citam 😠

renab
26. máj 2011

@slnecnica8 To je smutné, na tvojom mieste by som tam asi synčeka nedávala a nejako sa snažila, aby starosta vymenil personál. Ak vás je viac nespokojných s riaditeľkou, podajte hromadnú sťažnosť. Máš to ťažké, dávať dieťa niekde, kde ho nechcú ..... Držím palce, nech sa to vyrieši vo váš prospech.

maria112
7. sep 2011

ahojte maminčky.moj synček teras nastupil do školky.vydržali sme to dva a pol dna .teras ho mám doma.zháname novu školku lebo toto je fakt des.akurát neviem čo mám robyť ak nás inde nevaezmu.rozmýšlala som že ho nechám aj doma a budeme sa s mužom striedať.stále lepšie ako chodiť do školky kam je teraz prihlásený.učitelky su tam jak psie čumáky

usonicky
9. sep 2011

Mile mamicky, az mi je zle, ked citam vase vety o ucitelkach, ktore su zle na deti, kricia, biju ich a psychicky tyraju. Takyto ludia nemaju co v skolstve robit a len kazia dobre meno inym ucitelom. A to nepisete nesledujete, ci vobec robia svoju pracu odborne a profesionalne. Kazda ucitelka musi poznat psychologiu a najma vyvinovu psychologiu, aby vedela na deti posobit a pochopit ich vyvinove osobitosti Ale obavam sa, ze ucitelky, o ktorych pisete, vobec nic nevedia, teda ani psychologiu a nemozno ich nazvat ani ucitelkami. Ak na dieta takto zle a nespravne posobia, vlastne robia ujmu tomu dietatku na cely zivot a bohuzial, nikdy nevieme, ako sa to potom "podpise" na osobnosti dietata.
Takze moja rada odbornika, ak zbadate, ze ucitelka posobi nevhodne, treba okamzite na to pisomne upozornit riaditelku, zriadovatela - ak je to verejna materska skola tak obec, alebo mestsku cast a potom najdolezitejsie SKOLSKU INSPEKCIU. Napiste tam, popiste vase postrehy a poziadajte o vykonanie kontroly. Inspekcia to musi riesit, lebo to je jej uloha. Takze pridu na namatkovu kontrolu a ked zistia porusenie posobenia ucitela na dieta, tak mozu z toho byt rozne postihy, az po vypoved z prace. Ked sa stazujete iba riaditelke materskej skoly, tak vacsinou riaditelka tej materskej skoly chce zachranit meno materskej skoly, takze sa snazi to ospravedlnit. Niekedy aj riaditelka nevie ako to ma riesit, lebo ona sama nie je dostatocnym odbornikom. Zriadovatel mesto alebo obec, tiez to musi riesit, ak podate staznost. Ale vzdy ju podajte pisomne a na konci v nej ziadajte, aby vam oznamili ake urobili opatrenia. Ale vzdy sa stazujte pisomne. Ak pokial je ta moznost, okamzite PISOMNE ziadajte o preradenie dietata do inej triedy. Ja by som svoje dieta u takej ucitelky nenechala ani na chvilu. Alebo pokial je moznost do inej materskej skoly, tak ho preradte do inej materskej skoly. Ale i tak piste na skolsku inspekciu.
Drzim vam vsetkym palce, nech sa vam dari riesit svoje problemy, aby deti netrpeli. Ja keby som osobne mohla, tak kazdu taku ucitelku vyhodim.

lula26
9. sep 2011

@usonicky , ty si školská inšpektorka?

usonicky
9. sep 2011

@lula26 nie, nie som skolska inspektorka...len problematikou predskolskej edukacie sa zaoberam cca 20 rokov, som vysokoskolsky pedagog a mam vlastnu matersku skolu, v ktorej ucim, podla mna tak, ako sa ma....A problematika predskolskej je moja srdcova zalezitost...velmi by som chcela, aby ucitelky ucili v materskych skolych tak, aby deticky boli stastne a spokojne aich rodicia taktiez...

akika722
9. sep 2011

@sindirelka ahoj..my sme sa tiež trapili zo školkou..ved ak chceš nakukni https://www.modrykonik.sk/forum/mame-doma-skolkara-3-5-rokov/syncek-sa-uplne-zmenil/ od vtedy ubehlo dosť času,maleho sme prekožili a bolo to to najlepšie riešenie..terajšia školka je užasna,.učitelky vynikajuce..ani pol zleho slovka nemožem povedať..som nadšena a druhe dieťa pojde jednoznačne tam 😉

tatianaba
18. sep 2011

@slnecnica8 Čítala som s nemym uzasom v tvari... Pracujem v sukromnej skolke uz 8 rokov a taketo nieco keby sa u nas stalo, tak ucitelka leti ako handra... Normalne sa mi nechce verit, ze sa takto zachadza s detmi a rodicmi. Ak mozem radit, tak z tej skolky rychlo prec!!!

skalnicka
18. sep 2011

Nikdy som si nemyslela, ze ja raz taketo nieco budem pisat...ale musim...moj syn chodi do skolky od tohto septembra. Uz po prvych dnoch mi bolo divne, ze zacal pouzivat slovne spojenie :"dohodli sme sa..." so zdvihnutym prstom, ked nieco chcel...az v piatok ked som ho vyberala zo skolky mi pani ucitelka, okrem toho, ze povedala, ze bol od rana zly ( Alex rano velmi place, ale mali by ho vidiet, co robi po nociach, ako krici zo sna "nie","nechcem", "nebudem" a neutisitelne place) a ze sa na niecom dohodli...velavyznamne na neho pozrela a pya sa ho:"no na com sme sa D O H O D L I?"a Alex so sklopenym pohladom..."ze ti nebudem rozkazovat" a ona:"A preco?..."a ked sa nedozvedela odpoved tak dodala:"Lebo ja take deti, ktore mi rozkazuju nemam rada a rozkazovat mozes ty, ked budes mat take male deti ako si teraz ty..." Ja som zostala v nemom uzase neschopna reagovat...Chcela som jej povedat:"ANO, moj syn ma 3 roky a obdobie vzdoru", "ANO, nedokaze este pouzivat slovo prosim ked si nieco pyta"...Ano, je to tak...a co? mam ho zabit? mam zabit seba?...ja fakt neviem...zajtra musim poziadat o doplnenie info, co konkretne si dovolil "rozkazovat" a potom uvidim...ale strasne ma to mrzi a neviem co dalej s tym...

akika722
18. sep 2011

@slnecnica8 j by som tam svoje dieťa nikdy v živote už nedala..hoci by mal byť doma do 6tich r.nikdy by tam nevstupil..nikdy

dagmarvan
18. sep 2011

Treba to riesit,moja starsia dcera uz skolku vychodila,ale my sme mali stastie co sa tika ucitelky,najlepsia z celej skolky ju mala cele tri roky a tej patri velka vdaka,ale tie zvysne 3 ucitelky ktore sa pri tej jednej vystriedali tak to bolo nic moc,hlavne pri nastupe tiez taka co iba vykrikuje a nevie to s detmi a povazuje ich za neschopne,ja som to riesila a pomohlo to ale viem ze maju v tejto skolke aj ucitelku ktora deti bije,vela o tom rodicia medzi sebou hovoria,ale neriesia to, je to skoda treba s tim nieco robit ,nenechajte svojim detom ublizovat ved to nie je sranda ,podla mna trauma na cely zivot.Ja ked som bola mala chodila som iba do povinej predskolskej triedy a dodnes si pametam ako nas ucitelka tliapala po zadku ked sme nechceli spat, 😝 no nic moc pozitivne ale za svoje deti budem bojovat a ked pojde mladsia do skolky tak hocikomu ju nezverim 🙂

usonicky
18. sep 2011

@skalnicka Skus sa o tom s ucitelkou otvorene porozpravat, niekedy su veci, ktore ucitel urobi a su OK a niekedy veru NiE SU V PORIADKU!!! Ale, bohuzial videla som aj dost reakcii ucitelov, za ktore by si ucitelia zasiuzili odobrat pravo ucit. Preto ziadaj od ucitelky odborne vysvetlenie s argumetmi, co urobila a preco to urobila. Spravne si totiz poznamenala, ze mas dietatko v obdobi vzdoru a treba to respektovat. Pro rozhovore sa urcite odvolaj na individualny pristup - teda ucitelka by ho mala mat a na respektovanie vyvinovej urovne dietata- to ucitelka MUSI respektovat. A este treba pripomenut - dohoda je z oboch stran dohodnute konanie a nie prikazom nariadene. Nariadenie a este s gestom zdvihnuteho prsta - to je vyrazne autoritativny sposob vedenia, kde ucitelky nasilne - slovne presadzuje svoje. Niekedy vyzadovanie urciteho konania - napr. vsetci teraz ideme jest a nemozes sa teraz tu zostat hrat - tam teda ucitelka musi vyzadovat, aby vsetky deti sa prisposobili, lebo tak je to usporiadanie dna v materskej skole urobene. Ale nech to to ona vysvetli. Ked vysvetlenie ucitelky nebude pre teba dost uspokojive, radsej dieta premiestni, ak sa da. Este rada, skus si na rozhovor zavolat aj riaditelku a poziadaj nasledne o pisomny zaznam.

matac
20. sep 2011

@kleja oficialna staznost v MS p. riaditelka sa musi vyjadrit do 30 dni . uz to bude navzdy zapisane v MS a pani ucitelka bude mat tak ponaucenie ako sa spravat k detom . dalsiu staznost uz riesi skolsvo. ustna staznost nestaci na vyriesenie , nie je to nikde evidovane a preto to nikto nebude brat vazne .

eli74
7. okt 2011

usonicky - Chcem sa spýtať na povinnosti učiteľky v MŠ. Môj syn nemá ešte 3 roky a teraz v októbri začal chodiť do MŠ. Sme malá dedina, v škôlke je 8detí. Rodičia sa sťažujú, že často sú choré. Zistila som, že v oblečení, v ktorom syna nechám v škôlke, v tom sa ide hrať von, a v tom je celý deň. Viem, že sa počas dňa spotí. Nemala by na to tá učiteľka dohliadať, či sa nemajú prezliecť? Ona mi povedala, že je to nemysliteľné, čo by oni potom stihli, keby všetkých prezliekala. Ale len niektorým by mala pomôcť prezliecť sa. Alebo jej to takto vyhovuje. Keď ochorejú, má menej roboty.

usonicky
8. okt 2011

@eli74 Ak ti mozem poradit, tak syncekovi dones do materskej skoly teplaciky na prezlecenie a poziadaj ucitelku, aby sa prezliekol. Okrem toho, predpokladam, ze cvicia, tak taktiez daj poziadavku, aby cvicil v nejakom inom obleceni. A co sa tyka spoteneho oblecenia, mala by si to ucitelka vsimnut, moze sa stat, ze nie. Ja tvrdim, ze dieta sa casto aj pri umyvani zamoci a treba ho prezliect. Takze, ale je skor otazka servisu ucitelky pre deti. A kedze tam nema vela deti, myslim si, ze by to stihla. Ved ulohou ucitelky je, aby dietatu boli zabezpecene vsetky potreby a tak by som skor prosbou ju o o to poprosila, aby dietatko prezliekla. Ked to nepojde, tak na rodicovskom to treba dat do zaznamu,ako poziadavku rodicov.Na takej dedinskej materskej skole asi budu iba dve, takze ta druha ucitelka na triede bude zaroven aj riaditelkou, tak to este skus riesit s nou.Drzim palce, nech sa syncekovi dari a si spokojna on aj ty.

monika15
9. okt 2011

@latvia

presne !!!

monika15
9. okt 2011

@usonicky
velmi pekne a jednoducho povedane.....

baby vsak tu mate postup presne ako ma byt !!!!!!!!!!!!!

eli74
9. okt 2011

@usonicky vdaka za radu. Tu je len jedna riaditelka-ucitelka. Veci na prezlečenie má syn v skrinke. Prečítala som si v štátnom vzdelávacom programe pre škôlky 12. článok je o bezpečnosti a prevencii chorôb, tak dúfam, že sa s ňou nejako dohodneme.

joannie
9. jan 2013

precitala som si vacsinu tychto prispevkov a mam dost...
najprv by sa mali niektore naucit pravopis a tak kritizovat ucitelky v materskej skole!!!
ja som totiz jednou z nich, tak ja viem presne povedat o aku pracu ide....

Spýtajte sa niekoho: "Čo robí učiteľka materskej školy?" A ten niekto bez váhania povie: "Učiteľka sa hrá s deťmi!" Milé, že?
Kto je vlastne učiteľka MŠ??
...tá, ktorá naučí deti aj to, čo by ich mali naučiť ich rodičia.
......tá, ktorá musí vymýšľať a písať stále nové plány.
...tá, ktorá vyberá od rodičov stále peniaze na divadielko, do triedneho fondu, na fotky atď.atď
...
...tá, ktorá stále dáva niečo podpisovať rodičom.
...tá, ktorá kontroluje či majú všetky deti vyplatené šeky za škôlku.
...tá, ktorá predáva knihy rodičom.
...tá, ktorá cez prázdniny pripravuje triedu, premiestňuje skrinky, ukladá a triedi hračky, píše zoznamy...
...tá, ktorá na rebríku vešia po triede vlastnoručne vyrobenú výzdobu.
...tá, ktorá s deťmi chodí na súťaže, prehliadky, do knižnice a pod.
...tá, ktorá niekoľko krát do roka nacvičuje program s deťmi pre rodičov.
...tá, ktorá píše projekty, aby vylepšila finančnú situáciu MŠ.
...tá, ktorá robí pre deti bezplatne krúžky.
...tá, ktorá nakupuje pomôcky a hračky do MŠ.
...tá, ktorá píše charakteristiky na deti alebo posudky na súdy.
...tá, za ktorou sa chodia sťažovať rodičia detí.
...tá, ktorá chodí na školenia a kurzy, aby nazbierala kredity.
...tá, ktorá pripravuje školské a triedne podujatia.
...tá, ktorá má stopercentnú účasť na rodičovských združeniach a poradách.
...tá, ktorá vyrába učebné pomôcky, keď chýbajú v skladoch.
...tá, ktorá utiera deťom riťky.
...tá, ktorá utiera deťom soplíky.
...tá, ktorá prezlečie a osprchuje pokakané dieťa.
...tá, ktorá pritúli a utiši plačúce dieťa.
...tá, ktorá volá domov rodičom, aj z vlastného mobilu, keď ich dieťa je choré.
...tá, ktorá sa v kľude nenadesiatuje a nenaobeduje.
...tá, ktorá sa musí stále usmievať, spievať, tancovať, cvičiť aj keď jej srdce krváca.
...tá, do ktorej sa "navážajú" a poučujú rodičia, ktorí sú mladší ako jej deti.
...tá, ktorá má v náplni práce aj poradenstvo rodičom,čo väčšina rodičov pokladá za kritiku ich výchovných metód.
...tá, na ktorú môžu rodičia hocikedy napísať neopodstatnenú sťažnosť.
...tá, ktorá si na internete hocikedy môže prečítať, ako rodičia špinia jej meno a česť.
...tá, ktorá zodpovedá aj za to najmenšie škrabnutie dieťaťa v MŠ.
...tá, ktorá je denne "jednou nohou v base", lebo zodpovedá za životy detí.
...tá, ktorá necíti oporu a ochranu spoločnosti.
...tá, ktorá má veľa poviností a zodpovedností, ale málo práv.
...tá, ktorej závidia, že má 6 hodinový pracovný čas, hoci je to iba klam.
...tá, ktorej závidia, že má veľa dovolenky.
...tá, ktorá prinesie domov mesačne menej ako 500, možno niečo málo nad 500 eur."

takze mile "damy" co sa tu stazujete na ucitelky, chodte si to same vyskusat aka je to narocna a namahava praca...
ze zena ma na hlave 20 deti, musi ich sama obliect (najma ked maju 2-3 roky), vyzliect, nakrmit, atd, vsetko co bolo hore spomenute....a podla vas sa este ma aj usmievat na rodicov po konci smeny a odpovedat na ich dementne otazky typu: ,,papala, spala?" a to si mam kazde dieta osobitne pamatat ci jedlo a spalo?

nemate ani sajnu ako den v skolke prebieha tak to laskavo nehodnotte!
a co sa tyka kricania na deti, niekedy je to naozaj potrebne... keby sme vzdy boli na nich mile tak nam vylezu na hlavu!!
a v skolke ide aj o vychovu a my sa o to snazime, to ze ich matky doma rozmaznavaju im len skodi, lebo potom si chcu aj v skolke robit co chcu!!!

je to velmi vycerpavajuca praca ale rodicia to nikdy nepochopia, nie aby pochvalili ucitelku, pochopili ake to ma narocne, ale este idu na nu kydat!

nemam co viac k tomu dodat, vsetko podstatne som tu napisala a kazda ucitelka v materskej skole mi urcite da za pravdu...

habibi78
9. jan 2013

@joannie TAK!!!!

mimajo
9. jan 2013

@joannie ja nie!! nedam ti za pravdu, je mojou povinostou a pracou, co pises. ini ludia sedia v kanceralii, v obchode, .. a maju tiez vela prace. ich napln je ina. tvoja ta, o ktorej pises. ja viem, ktore dieta (je ich 25) jedlo a pilo, ktore sspi, ktore potrebuje pomoc. ja musim arada pisem plan pre kazde dieta iny, kedze to je zmiesana rodinna skupina (2 - 6 rokov). JE TO MOJA PRACA. Ak mas vlastne deti, tak mozno chapes rodicov a ich starost o vlastne dieta. moj syn tiez chodi do skolky, nie tam, kde som ja a som rada, ze mi kazdy den povedia co aa ako bolo, kedze este nerozprava. to som teraz musela napisat, pretoze podla mojej skusenosti su mnohe skolky na slovensku pod uroven.

dais
9. jan 2013

@joannie uf, toto je velmi vazna vec! Ano, mate tazku pracu. Ano, je vycerpavajuca. Ale vy ste si tu pracu vybrali. V ju mozete aj opustit a zacat robit nieco ine. Ucitelky ktore sa soravaju k detom pekne si nemusia vynucovat podakovanie a uctu. Moja mamka je cely zivot ucitelka v MS a uz velke deti sa na nu na ulici zavesia s radostnym vykrikom pani ucitelka! Vyobjimaju a vybozkavaju! Rodicia ju miluju a s uctou zdravia. Myslim ze kazdy rodic ktoreho deti chodia spojne zo skolky to vedia ocenit a ocenuju kazdy den. Toto je diskusia o problemoch s ucitelkami ktore, nech uz je to z akehokolvek dovodu, nielenze nerobia dobre svoju pracu ale este aj ublizuju detom. Preco by sme takym mali dakovat?

ruzickaruzova
9. jan 2013

@joannie možno si jedna z mála....by si sa čudovala kolko musí iný človek za tých 500€ robiť... a určite to nie je práca snov. čo učitelka v školke pravdepodobne je kedže ide o výchovu detičiek tak nejaký ten vzťah k tomu mať musí. tak asi si to chcela robiť a máš deti rada. nevravím že je jednoduche sa venovať rozmaznaným deťom ktoré maju neprispôsobivých rodičov, ale aj v takýchto chvílach treba zachovať profesionálnosť a nenavážať sa do detí ktoré si tieto skutočnosti beru so sebou do života. doteraz si pamätám jeden nepríjemný zážitok zo školky ked sa pani učitelka asi len zle vyspala a spravila pár vecí ktoré si mohla odpustiť a to som dosť stará a stále mam zlý pocit na hrudi ked si to predstavím. tak trošku ruku na srdce..... nie každá mamina ktorá tu vyjadrila svoj názor proti, mala neopodstatnenú zlosť. je pekné ako si vymenovala vašu nápln práce ale je tam toho aj trošku viac čo na zmluve nie je, vzťah k deťom a schopnosť zahryznúť si do jazyka, aby ste z detí neurobili neurotikov. len pre upresnenie, nezastávam sa nikoho. ale tá profesionálnosť sa hned pozná 😉

dais
9. jan 2013

@joannie a bohuzial myslim ze trafena hus zagagala. Pretoze papala spala nie je dementna otazka! Je to uplne normalna otazka ktoru je ucitelka povinna zodpovedat a pamatat si je to urcite tazke, ale da sa to. Moja mamka to robila tak, ze si zapamatala tie deti ktore nepapali alebo nespali. O ostatnych potom mohla povedat, ano, papali, spali. Ked je podla vas toto dementna otazka a je pre vas tazke usmiat sa na ludi, o deti ktorych sa starate, ku ktorym by ste mali mat vztah, tak potom by ste si rychlo mali najst inu pracu. Nase ucitelky sa nas vzdy usmeju ked odchadzame, pekne sa s kazdym dietatkom rozlucia. Ochotne odovedaju na otazky aj ked vela casu nie je, lebo sa dalej staraju o dalsie deti. Ak to uz nedokazete, ste zrejme vyhorena, pretazena, pre deti nebezpecna. :( smutne

erikasadek
9. jan 2013

@joannie mila pani ucitelka, nie ste jedina na svete si miliony uciteliek na svete vo svete ktore sa dokazu aj po 8 hodinach s detmi dokazu usmievat a nie su odporne!!! kazda praca je unavna za pas niektore z vas mozno pochopite ze vasa praca nie je jedina unavna a fyzicky narocna!! kazda praca je narocna neznamena ze prave ta vasa je najnarocnejsia!!!!

osobne nezijem na slovensku ale ak by ste prave vy boli ucitelkou a toto mi povedali a spravali sa dana ucitelka tak mate urcite vypoved, a nespokojnost rodicov by bola hned!!!

tu ucitelka aj bez kriku a bez udretia ktore je zakazane dokaze pekne ukludnit 28 deti v triede!! aj 30!!! tu ani nie je trieda kde je 20 deti to je lne taky sen
dementna otazka mala papala !! tym si ma dostala!! dementne je vase spravanie a vase nazory!!!

kazda matka ktora nie je so svojim dietatom chce vediet ako prebehol dietatu den ci jedlo ci bolo vsetko v poriadku, snad len na slovensku su taketo dementne ucitelky vaseho typu ktore to nedokazu pochopit a stale len placu co chcete za 500 e plat aby sme robili!!!!!

ak nie ste spokojna splatom apracou tak zmente!!!!
mimochodom skoro vsade v eu su ucitelia plateny minimalnou mzdou neznamena ze kaslu na svoju pracu, zodpovedny clovek si plni zodpovedne svoju pracu!!!

mate to tazke s detmi ale su ine prace ktore su ovela tahsie a malo platene a fyzicky tak narocne!!!!!

prasiatko30
9. jan 2013

@joannie tiez mi neda nereagovat - nasa pani ucitelka v skole ma 26deti a urcite robi vsetky vyssie vymenovane cinnosti a aj papierovacky a to VZDY S USMEVOM kazde rano privita tych malych diablikov s usmevom na tvari a za 5 h mi dieta odovzda s rovnakym usmevom a peknym slovom a ak sa pristavi nejaky rodic a chce sa nieco opytat tak mu s usmevom odpoveda v pripade potreby riesenia nejakeho problemu si pozve rodica na osobny pohovor pripadne ju ziadame o ten pohovor my a ona nam vyhovie a stretava sa s nami pobede - ma jeden den v tyzdni vyhradene na taketo pohovory. - sice nase deti nemaju obed v skole ale kazdy den s tymito 3 rocnymi detmi robi milion aktivit- spievaju, maluju-maju pracovne zosity v ktorych sa ucia farby, tvary, pismenka- a predstav si ta zena je schopna zaujat tychto 26 ci 27 trojrocnych deti tak ze nemusi ani kricat ani vyhrazat sa!!!!!a pomaly ani trestat ich neviem ako to dosiahne ale ona to robi lebo ma to povolanie neskutocne rada a tie deti ju zboznuju a vobec som ju nevidela stazovat si ze ma prilis vela deti alebo musia plnit napraskany program - tak ako som uz niekde spominala tieto ucitelky budu viest tieto deti 3 roky a po skonceni "skolky" budu vsetky deti citat, pisat ascitovat a odcitovat do 10 .

PS na vianoce nam s tymito 3az 5r spuntmi pripravili divadelne predstavenie kde ti 5r uz mali normalne naucene texty naspamat a vsetci spievali spolu so svojou ucitelkou ktora im pri tom este hrala na guitare - a s usmevom