Vozenie do škôlky 50 km

23. jan 2024

Dobrý deň,
Chcela by som sa opýtať na názory, skúsenosti vás, ktorí ste nosili/nosíte deti do škôlky, ktorá je vzdialená od bydliska.
Nastúpila som do práce, kt. je cca 50km od bydliska- je to taká hodina cesty. Syn 3r. chodí momentálne do škôlky, kt. je 10km od bydliska, no logisticky nastal problém, keďže mám pracovnú dobu takú, ze nestíham vyberanie. Nemáme poblízku osobu, kt.by v tomto pomohla. Preto zvažujem možnosť nosiť ho so sebou do mesta, kde pracujem. Mám obavy ako by to zvládal. Ci to nie je veľká záťaž takého dennodenné dochádzanie. Ráno cca 6:00-6:30 odchod z domu a príchod 16:30-17:00.
Budem rada za vaše názory. Ďakujem

autor
23. jan 2024

@sissy27 to sme tiež zvažovali, no keďže je skolka asi 10km od domu museli by chodiť spojom a to nie je najlepšie riešenie….

ibatanecnica
23. jan 2024

tak sa striedajte ráno a na poobedie si niekoho dohodni, kto ho bude chodiť brávať ak nebudete stíhať. Nemáš v blízkosti pani na dôchodku, ktorej by stačilo dať vedieť poobede, že nestíhate a skočí po neho?

autor
23. jan 2024

@pe_mi jedno su krúžky a druhé, ze by museli ísť spojom, pretože ke to 10km od domu

autor
23. jan 2024

@ibatanecnica práveže nikoho takého nepoznám. A to, ze je to 10km od domu/ museli by ísť spojom…

pe_mi
23. jan 2024

Buď teda poriešiť nejakého pomocníka,mamičku,dôchodkyňu alebo nebrať tú prácu na pol roka.hladat inú asi

ibatanecnica
23. jan 2024

tak potom sa už len s mužom dohodnúť, jeden ráno druhý poobede, vpráci dať vedieť, že kvôli škôlke musíš odísť na čas a v škôlke upozorniť, že možno prídeš na poslednú chvíľu, keďže premávka býva všelijaká a nejako pol roka vydržať.

petronelaproki
23. jan 2024

keď máš už staršieho na 2 stupni, asi by som mu zverila vyberať škôlkara ( ak sú dobré spoje), no čo bude mať prvú brigádu- dostával by príplatky k vreckovému 🙂, za chvíľu sa oteplí a bude aj dlhšie svetlo, budú mať aj dobrodružstvo

lucia245
23. jan 2024

Pracovať 50 km od bydliska bez možnosti home officu pár dní do týždňa je úplne mimo... za pár rokov budeš totálne vyflusnuta. Možno aj skôr. Sťahovanie alebo zmena práce! Deti zvládnu všetko. Len nie zničenú matku

lujza123
23. jan 2024

No 3 ročne je ešte také dieťatko, nepredvídateľné hocikam sa rozbehne, rozplače to by som autobusom so starším nepustila. Aj starší je ešte dieťa nedokáže predvídať ako dospely … nehovorím keby ma jeden 5 rokov, druhý 12 v pohode ale takto🤷🏼‍♀️

Som si spomenula ako som raz 10 ročná cestovala sama autobusom so 4 ročnou sestrou k babke. Na zastávke obrovská mláka, všetci stali naokolo lebo už sa blížil bus a ta malá nezbednica sa rozbehla, skočila do stredu mláky a poskakovala tam, ošpliechala komplet všetkých okolo ona celá mokrá.
Začali po mne tí dospelí kričať, ja hrča v hrdle slzy na krajíčku😃😃 Akoze ved o nic neslo ale pre mňa riadny stres celá cesta. A to ma babka ešte zdžubala ked sme pricestovali ze prečo je dieťa mokré co som nedávala pozor

martul
23. jan 2024

@beronsche ja som kvoli tomu radšej zmenila prácu, lebo predávať dom, hypo,....určite bolo jednoduchšie zmeniť prácu.

anjelicek26
23. jan 2024

A nezaspi ti cestou domov v aute? Lebo moji by ano a boli by umravcany,ze konečná keď by sme dorazili domov🫣

beronsche
23. jan 2024

@martul ano, to mas pravdu..
Vychadzala som z predpokladu, ze su casti slovenska, kde to moze byt tazke, najst si lepsiu pracu. Tam by som byvat neostavala.

zmrzlinka2021
23. jan 2024

Autorka, nie je skôr ten dom pre vás bremenom? Teda v tej lokalite myslím.

autor
23. jan 2024

@zmrzlinka2021 momentálne by sa to takto dalo nazvať… ako som písala vyššie, brzdí to, ze je to práca len na dobu určitú. Ak by to bolo natrvalo, tak by sme zmenu zvažovali. Prácu som brala pre to, ze je to skúsenosť, dobrá pozícia, čo v budúcnosti môže byt benefit.
Ide mi najmä o uľahčenie tejto situácie.