Zoberú mi do škôlky dieťa narodené v septembri?

domisebimiro
8. jún 2016

Ak moj maly je narodeny 12.Septembra zoberu mi ho do skolky ak bude mat az za 12 dni 3 roky odzaciatku roka ? A ak nie budem dostavat este niake peniazky ked budem musiet byt pri nom doma?

celasapremenim
13. sep 2016

@janickacrazy prosim ta a kolko tam supli? :D nech mam prestavu, tieto strkacky sa do riti mi nesli nikdy

moni244
13. sep 2016

@celasapremenim pozri, ja som za riaditelkou bola v oktobri minuly rok, ze som nastupila do prace, ze potrebujem dceru umiestnit do skolky, ci sa neuvolnilo missto, nedavala som ani sponzorske, vsimne, nic. O dva dni volala, ze moze v novembri nastupit. A to najprv prijata na zaklade prihlasky nebola. Cize fakt sa oplati ist za riaditelkou na osobny pokec, nikdy clovek nevie, ako motyka vystreli, ale je urcite lepsie, ked uz prihlaska na skolke je, aj keby zamietnuta

mysga
13. sep 2016

Fuha a ako to vlastne riešia mamičky s februárovými,marcovými atď deťmi? Alebo ja - budem mať decembrovú dcérku - mám sa pripraviť na to, že od decembra 2019,kedy dovŕši 3 roky, do septembra 2020 budem bez rodičáku a prakticky s malou nádejou na umiestnenie?

majusqa77
13. sep 2016

@mysga sukromna skolka a mama do prace

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mysga
13. sep 2016

@majusqa77 tu ani sukromka nie je, len kopa štátnych. Už sa normálne zamýšlam nad otvorením súkromky,haha. Potom asi jedine jasle...

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mysga
13. sep 2016

@celasapremenim ako, casu este dost, ale uz teraz vidim,ze to problem je. Zrovna tento rok otvorili nejaku novu cirkevnu ms s kapacitou zatial 40 deti. Ale mam brata,oktobroveho,5 rocneho. A mama s velkym prosikom behala,ze je sama,ze nemoze byt uplne bez financii,nech jej ho zoberu. :/

matulinuska
13. sep 2016

Nam nezobrali dcerku narodenu 1/2013 cize 3 roky mala uz v januari. Hold kapacity asi nepustia nakolko sa prijali aj mladsie deti. Bohuzial zijeme v okrese kde je tazke dostat dieta do skolky, podla dostupnych informacii nebolo pre tento skolsky rok prijatych takmer 400 deti tu u nas cize aj sanca ze by nam ju vzali na odvolanie je takmer nulova

janickacrazy
13. sep 2016

@celasapremenim netuším koľko presne dali, ale nebola to len dáka stovečka, no u nás súkromné školky nie sú, takže máme dosť problém, čo s deťmi

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dkethe
13. sep 2016

@celasapremenim veru tak.!! Sak to nedava takto zmysel vobec :D

mysga
13. sep 2016

@celasapremenim to by sa na slovensku bili za to, nech im dieta nezoberu. Kopa zien je nezamestnanych a nezamestnatelnych.

majusqa77
13. sep 2016

@mysga presne som to sla napisat 🙂

soniell
13. sep 2016

@celasapremenim prínos osobného stretnutia môže byť vyjasnenie, prečo nebolo jej dieťa prijaté, resp. či môže byť prijaté v priebehu školského roka. Nič viac a nič menej. Žiadny medziriadkový kontext tam nebol (a úprimne..ani ma nenapadol)

celasapremenim
13. sep 2016

@soniell :D urcite, to sme radi, lenze my zijeme v realnom svete a denne vidime okolo seba, co sa deje :D nas by to tiez nenapadlo, kebyze nevieme presne, ako sa to kde riesi
a osobne mam uz dve deti v skolach a stretla som sa s roznymi vecami :D zene, ktora nastupuje do prace, skutocne nepomoze, ked jej vysvetli riaditelka statnej skolky, preco prave jej dieta neprijala, preco prave jej rodina musi platit mesacne 400 eur, aby neprisla o zamestnanie, ked vie, ze napr. suseda, zena developera, nema problem, lebo maju konexie nielen v skolke ale aj na uradoch
prehriatych slnecnych reci sme tu uz nacitali dost, nebudeme sa tvarit, ze realita neexistuje
uprimne, ani by ma to nenadlo

celasapremenim
13. sep 2016

@mysga nezamestnatelne, napr. ciganky, co cely zivot nepracuju, tak tie maju vypocitavany dochodok z priemernej mzdy :D
zena, co maka v tovarni a uzivi 3 deti s muzom, tak tej sa vypocitava z toho zivotneho minima, co sa nazyvalo jej platom
taky je to rozdiel, tak si stat ceni pracujucich ludi a ich rodiny
jo co v tovarni, to som zasla k limitu, vezmite si predavacky v shopingoch, co dostanu za ten smrad bez okna tam a trcia tam do jedenastej denne
precitajte si diskusie, ako pracuju matky v lidli
a vobec
ja mam vs, kancelarsku pracu, dobre platenu, ale nie som tu len sama na svete, nie je spravne, ako je to v tomto state zariadene, dobre vieme, kolko sa tu nakradne zo statneho rozpoctu a ako sa doluju peniaze z rodin na uplne vsetko cez deti, je to hnus, ti ludia, co o tom rozhoduju
a kazda trosku vypostovana pani na miestach riaditelov, alebo v katastri alebo niekde inde na ministerstve uz davno zabudla, ze ona JE LEN SLUZBA LUDI A NIE ZAKON A NIE MOC, je tu sluzba, platena z nasich dani, povinna urobit vsetko pre vyhovenie obcanovi, ked je malo miest v skolkach je ich psia povinnost zabezpecit ich viac, kedze rozkradli pozemky a stare skolky napriklad, alebo kedze to maju v kompetencii a platime ich vsetci

soniell
14. sep 2016

@celasapremenim áno máte pravdu.."lopatovo" je to tak..no zas na druhej strane negativistické zovšeobecňovanie nie je na mieste..a rozčuľovanie sa na diskusnom fóre Vám tiež nepridá..

celasapremenim
14. sep 2016

@soniell lenze ja sa vobec nerozculujem, ja konstatujem fakty
mate problem s tym, ze sa povie na rovinu, ako co je?
lebo takto to je so skolkami, zivotom a politikou na slovensku
napriek tomu zijeme spokojny zivot, ale niekedy sa clovek predsa len pozastavi
ked nema hovno v hlave

inak ved preto to mame, v inej krajine, napr. fr, nemecko, by si toto k ludom dovolit nemohli, co tu, klamat ich rovno do tvare a este mat roztlieskavacov medzi nimi a tlmicov nepokojov, ktorych ani nemusia platit :D to sa moze len na slovensku stat naozaj

celasapremenim
14. sep 2016

@soniell inak ja nezovseobecnujem, presne specifikujem o kom rozpravam
mozno aj vy ste jedna z tych, co je platena z nasich dani a nerobite si svoju robotu riadne, ked vam to tak vadi, ktovie ci aj vy sa nenechavate podplacat, lebo je to nadacia, prispevok, ci dotacia.... vsak? vadi vam, ze ludia to vidia?

maslenka47
14. sep 2016

@celasapremenim a vy @soniell osobne poznate, ked takto fakticky viete, kym je platena a ako si robi svoju robotu?

marcelatje
14. sep 2016

@celasapremenim to su zavazne obvinenia 😥 u nas sa tiez nic neplati a dceru vzali aj ked 3 roky mala az v septembri takze moze to fungovat aj bez "uplatkov"

kristinka86
14. sep 2016

Záleží od toho, aké kapacity škôlka má. U nás v prvom rade berú ohľad na pracujúce mamičky, potom trvalé bydlisko v obci a asi až tak rozhoduje vek dieťaťa. Mne napr. syna nevzali na 3 roky, lebo je septembrový a bola som na materskej s dcérkou. Vzali mi ho minulý rok, čo mal už 4 roky aj to preto, že rozšírili škôlku o jednu triedu. Takže je to veľmi individuálne. Ak majú miesto, obvykle vezmú. Ak nemajú, smola, hoc má dieťa 3 roky skôr ako v septembri a mamička je doma na materskej s iným dieťatkom. Okrem toho sa berú do úvahy aj iné veci - či vie rozprávať, plienky, či sa vie aspoň čiastočne najesť a obliecť, či má v danej škôlke súrodenca. Každá škôlka, pokiaľ viem, si môže stanoviť vlastné interné požiadavky na prijatie dieťaťa. Takže to nemusí byť často ani objektívne rozhodnutie. 😝

moni244
14. sep 2016

@celasapremenim a ty si kto, ze sa tu ides takto hnusne obuvat do druhych? Tai sa odstahuj, ked je to tu tak zle

andreale
14. sep 2016

U nás v Leviciach , vezmú samozrejme ak je v škôlke miesto. Dieťako nesmie mať plienku a musí sa vedieť samé najesť. Môj syn je narodený v oktobri a do škôlky išiel od septembra a ma aj spolužiačku o pol roka mladšiu narodenú v marci čiže mala 2,5 roka a bola v školke od septembra. Dokonca na spanie mali detičky dovolené aj cumlíky , ale pokiaľ viem tak v našej triede cumlík na spanie nemalo ani jedno dieťatko, nosili si hračky a plyšáčikov na spanie. Všetko závisí od riaditeĺky školky a hlavne od učiteliek. Treba ísť za riaditeľkou a porozprávať sa.

celasapremenim
14. sep 2016

ja viem, ake maju problemy kolegyne, co nastupuju do prace a ako to zatazi ich rodiny
hneva ma, ze sa rozpredali pozemky a skolky podnikatelom, teda kamosom povedzme si
a flexibilne to nevedia zvladnut spet
a aby zalepili rodinam oci, robia sa rozne kozmeticke opatrenia
@moni244 pisala som hore, ze my sme spokojni, zijeme velmi dobre, ale s velkou pravdepodobnostou kvoli neschopnosti uradov budem musiet rok platit velmi drahu skolku a uz dlhe roky prispievam do statneho rozpoctu a plnim si obcianske povinnosti ako sa patri, tak som toto skutocne neocakavala
a co sa pytas kto som? ty tu niekde popisujes, kto si ty? :D vies co ta je do toho :D

evittam
14. sep 2016

@domisebimiro Tak to aj dosť neskoro riešiš - prihlášky pre tento rok sa dávali v apríli tohto roku - nemôžeš sa diviť ak ti ho nevezmú ak si sa spamätala teraz....miesta sú už dávno "zadané".

janickacrazy
14. sep 2016

@evittam Možno rieši až budúci šk. rok. 😉

evittam
14. sep 2016

@domisebimiro A nemusia ti ho vziať "tak či tak" alebo za "čokoládu". U nás je to tiež viac-menej bez šance - už pri podávaní prihlášky majú škôlky svoju vyhlášku a smernicu kde majú jasne napísané, že dieťa musí dovŕšiť 3 roky do 31.8. v daný rok a ďalej prednosť majú deti:
- predškolského veku,
- ktoré majú v škôlke súrodenca,
- deti slobodných mamičiek,
- no a ak zostane miesto tak potom je možné, že mladšie dieťa vezmú ale musí mať určité hygienické návyky, samozrejme bez plienky, vedieť jesť lyžicou,.....Takže nie je to také jednoduché pri dnešných stavoch štátnych škôlok - a keď riaditeľka dostane 90 prihlášok a má voľných napríklad 21 miest - tak si skús tipnúť či sa tvoje dieťa vôbec dostane medzi tie prijaté...Bohužiaľ v niektorých mestách je to tak. 😉

moni244
14. sep 2016

@celasapremenim a teba je vies co, staras sa do druhych a obvinovach ich, ze beru uplatky, len preto, ze tvoje dieta sa nedostalo zo skolky