Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

strakulanikula
22. júl 2018

@indu treba ist k lekarovi alebo na pohotovost vecer ze ma strasne bolesti. Ja som mala len kvapky zo slovenska a raz tusim som nieco kupila v lekarni. Tusim v drogerii nic nemaju ale niesom si ista. Treba to omrknut.

janica009
22. júl 2018

Dobrý večer maminky. Asi to sem nepatrí, ale možno poradíte, týka sa to Holandska 🙂 Potrebovala by som zistiť, ako sa dostať k lacnému ubytovaniu - pre zamestnancov firmy, v Amsterdame? cez reality to asi nepôjde však? máte nejaké rady a tipy kde sa obrátiť? Ďakujem vopred za všetky nápomocné reakcie 🙂

katka88171
1. sep 2018

Ahojte maminky.Cgcela by som sa opýtať či ste sa s detičkami niektorá sťahovali zo SVK do NL.ide.mi hlavne o školy a platby.dakujem

veronicka182
16. okt 2018

Ahojte 🙂 zhanam osobku zijucu v Holandsku ktora by mi vedela priniest balicek na Slovensko...zaplatila by som si postu aj v ramci holandska aj v ramci slovenska....lebo posta priamo z holandska na slovensko by ma vysla nejakych 18€ 😳

strakulanikula
16. okt 2018

@veronicka182 ja som davala 35e za balik. Ale niekomu cudziemu by som neverila.

ikke
17. okt 2018

@veronicka182 a myslis, ze ti to za tych usetrenych 10 euro stoji?

indu
30. nov 2018

Ahojte potrebujem nájsť v meste papierníctvo, no tetuším ako sa to povie. Neviete mi poradiť čo si mám dať do vyhľadávača? :o)

ikke
30. nov 2018

@indu kantoorartiekelen
ale papiernicke veci maju bezne v knihkupectve (bruna, primera, readshop a pod.), nieco aj v hrackarstve (fixky, pastelky) a v HEMA
papiernictvo ako ho poznas zo slovenska tu takmer neexistuje

indu
30. nov 2018

@ikke aha, super, si zlatučká, veľmi pekne ďakujem :o)

liliahanka
26. jan 2019

Ahojte, prosím poraďte mi 🙂 plánujeme sa presťahovať do Eidhowenu, mame dve dcérky 6 a 8. Je pre nich nutne aby vedeli aspoň po anglicky keď nastúpia do školy? Dakujem

fadama
26. jan 2019

@liliahanka URCITIE NIE, oni ich naucia. 🙂

liliahanka
26. jan 2019

@fadama dakujem 🙂

ervenka
26. jan 2019

@liliahanka preco by mali vediet po anglicky? Nepredpokladam, ze skola bude eng vyzadovat. Treba sa ale poriadne informovat co skola vyzaduje. 6r to je tu groep (trieda)2 alebo 3. V 3 sa ucia piste, citaat, pocitat. Deti v nl zacinaju so skolou, ked maju4r. Od 5r su skolopovinne. Napiste email vybratej skole. Nech vam vsetko vysvetlia

barbora111
26. jan 2019

@liliahanka ahoj,môj syn išiel do školy v Holandsku keď mal 8 rokov a vedel len nemčinu a všetko v pohode. Ale sme ho prihlásili do international school.

fadama
19. feb 2019

Je tu niekto z Eindhoven -u ?

adkahelena
23. feb 2019

Ahojte . Chcem sa informovat. Z manzelom planujeme odstahovat sa do okolia Groningenu. Manzel ide skor kedze mame 3rocneho syna a ja som 2mesiace pred porodom dcerky. Preto sa chcem spýtať ze kedy ste isli vy z detmi do NL. Ake male deti ste zobrali uz a ci ste nemali problem zo zdravotným systemom bud zo SR alebo tam v NL.

fadama
23. feb 2019

@adkahelena ziadny problem nebol, syn mal 8mesiacov.

adkahelena
23. feb 2019

@fadama Planujeme sa odstahovat z detmi ked mal bude mat tak 1-2 mesiace. Hlavne aby bola v poriadku.

indu
5. mar 2019

Ahojte neviete mi prosím odporučiť telefónneho operátora tu v NL, potrebovala by som viac telefonovať na Slovensko, najlepšie neobmedzené volania do EU za rozumnú cenu :o) žienky strašne mi pomôžete :o)

pleun
5. mar 2019

@indu napíš mi správu, poradím

ervenka
5. mar 2019

@indu moj manzel ma cez KPN. Vecer sa spytam na podrobnosti.

indu
5. mar 2019

@ervenka Juj si veľmi zlatučká, to budem veľmi rada :o) ďakujem

adkahelena
11. mar 2019

Ahojte. Chcem sa opytat ake mate skusenosti z banovimi uctami v NL. Manzel si musi otvorit tak zistujem ktora ma ake výhody. Ďakujem za kazdu odpoveď

xandra7
6. júl 2019

Ahojte, hladam si kamosku v blizkosti Amsterdamu. My byvame v Almere...a mame 3r. synceka. Rada sa stretnem a zoznamim s nejakou mamickou/rodinkou. 🌺

strakulanikula
6. júl 2019

@xandra7 ja byvam v lelystade a mam zatial 3 mesavneho chlapceka.

jamanka19
15. júl 2019

ahojte 🙂 chcela by som sa vás opýtať,poradiť ohľadom poistenia,doktorov a pôrodu v Holandsku. Manžel pracuje v Holandsku. Ja som zatiaľ na Slovensku,ale uvažujeme nad tým ,aby som rodila v Holandsku. No on ani ja nemáme poistenie v Holandsku. Keďže tam chceme ostať,tak neviem minimálne koľko mesiacov potrebujem byť poistená v Holandsku pred pôrodom? ako je to s gynekológom? a po narodení bábätka s pediatrom?? ajkeď sa narodí bábo v Holandsku, kedy majú rodičia nárok na prídavky na dieťa z Holandska ?

strakulanikula
15. júl 2019

@jamanka19 zlata moja. Poisteby musite byt v nl ak tam muz robi a ty tam chces ist...ak nechcete dostat pokutu lebo oni si to vedia spatne skontrolovat. Tvoj muz robi cez nl firmu? Porod si vychvalujem v Holandsku ale take ze chodis ku gynekologovi ako na sk tu nefunguje. Tu mas verloskunde a kym zdravotne problemy nemas nemusis chodit ani ku gynekologovi ani do nemocnice na kontroly. Ja som zo zdrav.hladidka musela.treba si len vybrat poistenie aj s doplnkovymi 2 hviezdickami kde mas napisane ze porod mas zadarmo a ci musis vyt extra nejaky cas pred poistena je dobre si zistit priamo v poistovni.tu nemas ziadneho pediatra,tvoj lekar je aj lekar dietata a to spada aj automaticky pod tvoju zdrav.poistku ak mas samozrejme lepsiu ako muz. Chodia po porode k tebe z kraamzorg ti pomahat podla toho kolko mas platene z poistky max.8 dni a max 8 hodin denne a myslim ze z tej z 2 hviezdickami je 24hodin platenych a zvysok si mozes sama doplatit. Potom chodis s babatkom do consultatie bureau aj na ockovanie aj na vazenie a meranie.najprv 3x kazdy mesiac a potom tusim az o pol roka to mi teraz povedia ale vazit a merat si mozes tam chodit dieta kedy chces.musite byt nahlaseny na adrese,vyziadat si bsn nummer anasledne aj digiD s ktorym si vies sama vsetko riesit a sledovat na internete.a narok na pridavky moja no tu dostavas raz za 3 mesiace 219e. Nic viac....a materska je 16 tyzdnov a to 4-6 pred porodom a zvysok po porode.

ervenka
15. júl 2019

@jamanka19 suhlasim s tym, co napisala
@strakulanikula... okrem toho, ak porodis v zahranici, prides o porodne. V NL porodne neexistuje

strakulanikula
16. júl 2019

@ervenka tak tak...co tiez nieje fer pretoze dieta je slovak,je zapisany v slovenskej Matrike a nema narok na prispevok. Nepaci sa mi to .

ervenka
16. júl 2019

@strakulanikula v akej krajine zijes, take pravidla mas... preco potom nezostanete aspon prvy rok na SVK? mimochodom pokuta za to,ze niekto nema zdrav. poistenie je v Nl
Suma, ktorú je potrebné uhradiť za rok 2018, je 386,49 €. za osobu.
okrem tvojho manzela moze mat problem aj firma kde on pracuje. najprv nech vam vytvori zazemie, potom sa stahujte.