Archív: Marec 2011 - Marec s vodou Drobček - Aká dojčenská voda je vhodná pre dieťa?

voda_drobcek
7. mar 2011

Viete aké je zloženie vody a čo z nej je pre vaše dieťa potrebné a čo mu škodí?
Rada by som sa tu venovala práve zloženiu vody a jeho vhodnosti pre dieťa.
Ako pozvanie do diskusie sa vás opýtam, čo najviac môže škodiť vášmu dieťaťu vo vode a prečo?

Daniela

slavuska30
7. mar 2011

Dobrý deň, myslím že škodlivý je pre babatko najmä sodík pre zaťaženie srdiečka a obličiek, (zvýšuje TK) 😉 ,malému dávam prevarenu vodičku Drobček posledne dva týždne ako doplnok tekutín pre hnačky, ktoré má..

nanulik
7. mar 2011

dobrý den my používame prevarenú vodu z vodovodu, odporučila nám to pediatrička a malému nič nie je

lauralara
7. mar 2011

@nanulik tiez nam pediatricka odporucila pouzivat vodu z vodovodu, vraj bratislavska voda je najlepsia na Slovensku 🙂

mumofone
7. mar 2011

hej najlepsia ... zo zitneho ostrova - suhlasim 🙂

zamilovana
7. mar 2011

tiež nám bola odporučená voda z vodovodu prevarená a nemáme najmenší problém 😎

kisska
7. mar 2011

pre deti so kupovala skor stolove vody. Celkovy obsah mineralov menej ako 200mg/l, nebublinkove. Lucka nam nechutila, tak sme kupovali nesyteny rajec, dobru vodu, tomu. Neskor som prevarala vodu z vodovodu. Dnes ju uz ani neprevaram 😉

majula28
7. mar 2011

ja tak isto preváram vodu z vodovodu 😉 a zatiaľ žiadny problééém 😉
zo začiatku som prevárala minerálku pre deti 🙂

bambusko
7. mar 2011

z vodarni sa da zistit presny rozbor kvality vody, u deti su rizikove dusicnany, ale vo vecsine vodovodov je to ok 🙂 stoji to za zavolanie a netreba potom vlacit kila plastovej vody odstatej na parkovisku pri supermarkete

ani3012
7. mar 2011

tak ja z vodovodu vodu mám len na varenie a umývanie ....ja ju mám otrasnú..neviem,či máme niečo v potrubí ,ale ani moja maminka ,ktorá pije vodu len z vodovodu,tak u nás pije dojčenskú vodu....a to máme toho istého dodávateľa vody,len u nás v činžiaku chutí akosi horšie 😔

zitaje
7. mar 2011

pijeme vodu z vodovodu, neprevaram ani som neprevarala, alebo mozno niekedy na zaciatku. Deti do pol roka ziadne tekutiny okrem mojho mlieka nepili a potom uz pili normalnu neprevarenu z vodovodu. Pri predstave tej haldy odpadu z PET flias mi nie je najlepsie, nehovoriac o tom, kolko stoji balena voda - podla mna ulna zbytocnost a dobry biznis 😖 .

dorotka
8. mar 2011

a este ma napadla jedna vec ktoru mi kamoska povedala ze a co hracky a cumle im snad umyvate v prevarenej vode alebo v dojcenskej vode a ved to tiez vsetko davaju do ust.
inac uplne suhlasim so @zitaje aj u nas bolo tak

00matula
8. mar 2011

Tiež používam len prevarenú vodu z vodovodu 🙂

123anulik
8. mar 2011

Dcérka ma 8mesiacov (dojčím) a vodu jej zatial preváram,no myslím že v lete siahnem viacej po minerálnej vode(budeme častejsie vonku) 😉

beruska.zuzanka
8. mar 2011

Používame vodu z vodovodu prevarenú, občas Lucku a najnovšie aj Toma natura nebublavá... my pijeme s mm vodu z vodovodu a je to to najlepšie a najlacnejšie 😀

vanesska
8. mar 2011

aj my pijeme vodu z vodovodu my mame dobru vodicku ale uz davnejsie sme ju vylepsili este tym ze ju filtrujeme potom chuti upne makucko ako voda z horskeho pramena 😉 a takuto filtrovanu davam aj malej len ju este prevarim. myslim ze je to ovela ekologickejsie ako kupovat kvanta balenej vody. podla mna babo pokym je kojene alebo aj prikrmovane nepotrebuje dalsie mineraly obsiahnute v dojcenskych vodach takze pokym ma niekto dobru vodu z kohutika urcite netreba kupovat balene. aj tak nikto nevie v akych podmienkach sa skladovala a ci na nu cele tyzdne nesvietilo slnko 🙄 a rovnako ani ja sa neviem ubranit pocitu ze balene dojcenske vody su uzasny biznis ako vlastne aj vsetko co sa deticiek tyka 😒 ale pokym ma niekto fakt doma zlu vodu tak balene vody su potom riesenie.

radlinka
8. mar 2011

My kupujeme vodu balenu vo flasiach a tiez pouzivame Brita filtre a kanvicu z dovodu kvality a tvrdosti. Flase sa daju recyklovat, len vsade nie je vyuzita prave dobra moznost recyklacie. Skuste si zadovazit testovaci papierik a zistit tvrdost vasej vody.
Pre deti nie su vhodne mineralne ani sladene napoje. V mineralkach je prilis vela oxidu uhliciteho, ktory detom neprospieva a drazdi ich slaby zaludok, preto by mali byt stabilizovane a z dojcenkej vody odstranene. Vhodny je slaby detsky alebo bylinkovy cajik, najlepsie nesladeny a cista vodicka (podla moznosti prevarena). Niekedy sa da dokupit aj dzusik.
Mala som moznost otestovat vodu Drobcek je celkom fajn a pozdava a chuti mi viac ako Lucka alebo Korytnicka. Najlepsie mi vsak chutia Rajec, Matusov pramen, pripadne Toma alebo klasicke nase znacky, kt. pravidelne obmienam 😉

http://www.brita.net/sk/?&L=21

testovaci pruzok zadarmo (ak niekto hlada) : https://www.brita.net/sk/teststreifen.html?L=21

sharmana
8. mar 2011

@vanesska presne, súhlasím s tebou.. ja som tiež kupovala malej prvých 6 mesiacov dojčenskú balenú vodu, najskôr lucku, ved reklama robí svoje že áno a myslela som si, že to je to najlepšie... ale už otec mi vtedy povedal, že má strašné usadeniny tá voda, že sa mu to nepáči, asi po 4 mesiacoch sme prešli na Korytnicku, tá sa mne aj manželovi pozdávala zas najviac, úžasná, žiadne usadeniny... Drobček tiež docela v pohode, ale tam už usadeniny po prevarení zostávajú... nakoniec som prešla cca po 6 mesiacoch aj niečo na vodu z vodovodu a basta... samozrejme, že ju preváram.... a je to ok, ved to je pitná voda, takže neviem prečo by mala byť horšia, než tie balené... aj ona predsa obsahuje nejaké stopové prvky...
najlepšie je asi striedať vodu z vodovodu a balené 😉

clasica
8. mar 2011

Ahijte.Ja uz filter poznam a pouzivam 10rokov. Nikdy v zivote by som nedala pit detom(ani ja nepijem) vodu z vodovodneho kohutika. Kupili sme kvalitny filter, ktory je napojeny priamo na rozvod studenej vody.Pijeme a varime len z filtrovanej vody. Pred dvoma rokmi sme kohutik vymenili za dvoj kohutik a z jedneho tecie voda co ide cez filter a z druheho mimeralizovana- t.j namiesto lucky a mineralok-cize ziadne vody nekupujem. Dokonca rychlovarnu kanvicu som 10 rokov od vodneho kamena necistila-cize odvtedy odkedy mame filter. Som velmi spokojna. Mam aj kontakt na chlapika,tak nieje problem ak by niekto mal o filter zaujem.....Je to fakt dobra vec.

voda_drobcek
autor
8. mar 2011

@zitaje @clasica @sharmana @radlinka @vanesska @00matula
Ďakujem za Vaše názory, rada Vás privítam v diskusii: V čom je dojčenská voda iná od tej z vodovodu?
https://www.modrykonik.sk/forum/marec-s-vodou-drobcek/archiv-marec-2011-marec-s-vodou-drobcek-v-com-je-dojcenska-voda-ina-od-tej-z-vodovodu/
Daniela

voda_drobcek
autor
8. mar 2011

Viete aké maximálne hodnoty dusičnanov v zložení vody sú vhodné pre deti do 1 roka?
Daniela

nikuska21
8. mar 2011

@voda_drobcek

ahoj Dany, neviem aké ma zloženie, aj ked som v Minerálnych pracovala 🙂🙂🙂 nebudem sa tým radšej chváliť ale malý mi do roka odrástol na Vašom drobčekovi 🙂🙂🙂

Pozdravujem všetkých

Veronika

lesna
8. mar 2011

Myslim si, ze voda z vodovodu nemoze byt nejako skodliva. To by si predsa nase vodarenske spolocnosti nemohli dovolit 😀 Pre deticky som do pol roka ziadnu vodicku nedavala, boli plne dojcene. Potom som pre dcerusku vodu prevarala, hoci nasa voda je dobra. A teraz ju pije neprevarenu tak, ako my. Mame ju priamo z horskeho pramena a este sme si ju dali aj otestovat. So synatorcekom to planujem rovnako. A ako tu spominala DOROTKA... ked spadnu hracky na zem, umyvate ich prevarenou vodou alebo nebodaj mineralkou? My chodime od 6 mesiacov s dcerkou plavat a ona sa napila tej bazenovej vody tolko, ze az.... ako kazde "spoluplavajuce" dieta. Ale tomu sa nedalo zabranit, ked som chcela, aby sa naucila plavat. Na cesty si kupujeme vodu Drobcek alebo Lucka, no voda z vodovodu je ekologicke riesenie minimalizovania odpadu 😉

voda_drobcek
autor
8. mar 2011

@nikuska21 Ahoj, ďakujem za pekný príspevok a som rada, že malý krásne rastie s Drobčekom 😉 Odovzdám pozdravy.Daniela

voda_drobcek
autor
8. mar 2011

@bambusko Áno, je to tak. Dojčenská voda môže mať max. 10mg/l. Viete koľko mg/l dusičnanov má Drobček? Daniela

voda_drobcek
autor
8. mar 2011

@lesna Dobrý deň, keď mu padne cumlík alebo hračka na zem tak by som to umyla v pitnej vode. Ale mala by byť predovšetkým nezávadná. Daniela

ellit
8. mar 2011

@clasica ahoj, mozes mi prosim poslat kontakt ma pana koli filtru? dakujem

voda_drobcek
autor
9. mar 2011

Dobrý deň, Drobček dojčenská voda má 4,05 mg/l. Ak Vás zaujíma celkový rozbor dojčenskej vody Drobček, môžete si ho pozrieť v mojom albume. Daniela

mircalla
9. mar 2011

@voda_drobcek Daniela zaujimal by ma Vas uplne otvoreny nazor na v drvivej vacsine negativne reakcie na balene dojcenske vody (zatial ste sa moc nevyjadrili), ich diskutabilnu kvalitu a najma obaly, nazory, ze to je len biznis a celkovo....Ja teda zatial davam Lucku, dokonca ju aj prevaram....Myslela som si, ze robim najlepsie, ale vidim, ze balene vody takmer nik nepouziva a nazory aspon tu na MK su skor proti.

voda_drobcek
autor
9. mar 2011

@mircalla môjim cieľom je predstaviť vodu Drobček a porozprávať sa o dojčenskej vode a vhodnosti dávať ho dieťaťu. Každá z nás má svoj názor na balené dojčenské vody. Poznám veľa žien, ktoré ich používajú. Ohľadom biznisu, niektoré domácnosti nemajú tu možnosť mať nezávadnú vodu z verejných zdrojov, preto sa vyrábajú balené vody. Všetky PET obaly u nás sú pod kontrolou Úradu verejného zdravotníctva, viete, v dnešnej dobe sa už všetko balí a samotná výroba PET obalov je na vysokej úrovni. Ja osobne by som dieťaťu nedala inú ako balenú dojčenskú vodu, lebo presne viem aké má zloženie. Preto vravím, že je na každej mamičke akú variantu si vyberie. Daniela