Účet z pokladne v Bille

lilitela
16. sep 2013

Dobry den, sice to nespada do "vasej temy", ale prosim vas, kedy sa konecne vratite k tym "povodnym" uctom. Tie "nove" su strasne neprehladne: najprv polozka s povodnou cenou a pod tym vycislenie nejakej zlavy. Ved to sa vobec neda skontrolovat na pockanie taky ucet, ci sedi cena na regali s tou, ktora je na ucte, hlavne ked mate 30 poloziek v nakupe. Chapem, ze chcete zakaznikovi ukazat, kolko usetril na danej polozke, ale mna to napriklad vobec nezaujima, nejaka povodna cena. Mna zaujima iba to, aby sedeli ceny na ucte s cenovkou pri produkte na regali.

simca06022011
19. sep 2013

inak podla mna, ked mas trzbu za obed 3,3 a daju ti llistok 4EURA tak to nie je tringelt? ;) Na konci dna budes mat napr. 20x 3,3 ale 20x 4EUR listkov a rozdiel je hadam jasny... aj ked ty si ho nevezmes. V normalnej prevazdke keby nabehli danaci a zrataju ti kasu a nesedi ti to tak je hned zle...

simca06022011
19. sep 2013

@majusqa77 zakon na vydavanie z gastracov podla mna nie je, ale ani by tento stav nemal zvyknut ak chces priamo na to otazku, preto co som pisala..

dm1
19. sep 2013

@cawes ale ja sa nebavim o tom ked sa idem do restiky najest s rodinou vtedy dam tringelt nemam problem bavime sa o kazdodenom nemu stravovani v restike kde odbieham z prace na polhodinu a chcem iba to jedlo a nie kazdy den si davat este aj nieco co v skutocnosti nechcem len aby som naplnila gastrac 😝

simca06022011
19. sep 2013

@majusqa77 no cize si sa nakoniec k tomu dostala, kupuju sa u vas listky na obed a teda ak aj niekto dobehne a strci ti listok stravny, ze chce obed a napr.nebol si kupit listok na obed tak je to jeho problem... 🙂 a tema bola najskor o uctoch a nie listkoch, cize uz je to aj tak inde 🙂)

majusqa77
19. sep 2013

@simca06022011 ale ja rozdiel nikdy nemam 🙂 a mala som uz aj soi-ku aj danovakov 🙂)))) vsetko je o nastaveni procesov 🙂
a ono to vzniklo z debaty, ze preco billa nevydava z gastracov 🙂 ja som len odpovedala na otazku, ze taka povinnosti nieje a ked o nej niekto vie, nech mi da info 🙂 a obedy sa objednavaju vopred, takze nemoze len tak dobehnut ze chce obed, lebo navyse porcie nemame 🙂

cawes
19. sep 2013

@dm1 no ani ja sa o tom nebavim. Tak bud sa dohondem na nizsich gastracoch alebo si dam drahsie jedlo na obed. Alebo skocim do Billy kupim si bagetu a nakup domov za 4 eura a mam klud

simca06022011
19. sep 2013

@majusqa77 no tak to si rada necham vysvetlit ako, ked vezmes stravne listky a nevydas a teda mas vyssiu hodnotu v kase ;) SOIka neriesi rozdiel vo pokladnia danovaci riesia, ked novodobo chodia a preratavaju hotovost ;) ale hovorila si ze predavate obedove listky, za stravne listky, cize zase nechapem o com je tu rec 🙂) nechajme to tak

stastenka42
19. sep 2013

@bodka13 vies co tu nejde o kasu ale o to ,ze my ked vraciame gastrace na preplatenie tak si strhavaju percenta z ceny listku a to 5-6% ako ktora firma,cize my zoberieme plnu cenu ale nam ju uz nepreplatia cize sme na tom stratovy...chapes? No a je jasné ze za gastrace nezaplatim najomne,ani elektriku...ja som tym len chcela povedat ze jediný kto na tom profituje su len firmy ktore vydavaju a vykupuju gastrace...a ver mi ze kopec tringeltov to nieje,pretoze kazdy ma vacsinou hodnotu menu alebo zvysok doplati..to bolo volakedy,dnes ludia nemaju peniaze..bohuzial taka je doba..

stastenka42
19. sep 2013

Takze dievcata aby sme sa nehadali tak na stranke Daňové centrum.sk najdete clanok o vydavani z gastracov a z toho som toto vytiahla:prijem poskytnuty zamestnavatelom zamestnancovi ako hodnota stravy je jeho nepenaznym plnenim oslobodenym od dane z prijmu,a to bez ohladu na to,ci sa stravovanie realizuje na pracovisku alebo sa zabezpecuje inym subjektom.Pokial by bol zamestnancovi zo stravnej poukazky poskytnuty vydavok v hotovosti,jeho prijem by podliehal zdaneniu. Ak by takemuto zamestnancovi vydalo stravovacie zariadenie napr. 0,40centov ,islo by o tu cast finančnych prostriedkov,ktore mu poskytol zamestnavatel formou nepenazneho plnenia a je to teda jeho nezdaneny prijem!

simca06022011
19. sep 2013

@stastenka42 🙂) super, len neviem kto by to odkontroloval :(

stastenka42
19. sep 2013

@simca06022011 nikto,to je neskontrolovatelne....uz vidim ako sa niekto dobrovolne prizna a odvedie dan z prijmu..ha ha..preto je zbytocne sa hadat,kto chce necha listok,kto nechce nenechá,ved nikto nikoho nenuti...nie?

marlenka1404
21. sep 2013

Dievcata z gastrolistkov sa nemá vydavat a tu to mate pekne vypisane z akych dovodov. Nie vsetko co je v televizii je pravda.Obcas tam davaju aj riadne kačice.
http://www.danovecentrum.sk/clanok-z-titulky/vy...

lilidia
22. sep 2013

@lilitela Maximálne súhlasím s príspevkom! Veľmi neprehľadné bločky V BILLE mnohokrát odradia... je ťažké skontrolovať bloček pri väčšom nákupe. Ten systém, to je niečo neuveriteľné... 😠

fomarik
22. sep 2013

Ako tu tak čítam o "slávnej" Bille, tak je tu veeelmi málo pozitívnych príspekov. No, niečo na tom bude 🙄 . Ja do Billy nechodím, radšej. Najhorší obchod podla mňa, čo s avšetkého týka .

billa_martina
23. sep 2013

Milé mamičky, "nové" účtenky budú určite do konca tohto roku. To znamená, že sa pri akciových výrobkoch bude na účtenke zobrazovať priamo už akciová cena, a nie pôvodná plus výška zľavy - ako je to teraz. Veríme, že sa vám tento spôsob bude pozdávať viac ako terajší 🙂