Pigmentové škvrny na tvári

pattinka
7. máj 2013

Pekný deň, chcela by som vedieť ako sa starať o pokožku tváre na ktorej sú pigmentové škvrny. Objavila som ich pred tromi dňami ráno, pri dennom svetle, sú len jemne sfarbené - o odtieň tmavšie ako moja pleť - na lícach a nose iba trošku, väčšie sú na čele - kde mi nepríde ofina a nad hornou perou.Myslím, že na vine je toto agresívnejšie slniečko, ktoré nás v posledných dňoch trápi. Čo teraz? Nechcem ich iba prekrývať, chcela by som pleť nejako aj liečiť, aby to nebolo horšie. Naviac mám zmiešaný typ pleti so sklonom k rozšíreným pórom. Poradíte mi? Vopred ďakujem

charllotte
9. máj 2013

Ahojte maminky a babulky, ja mam problem so synom, mame od malicka na nosteku velku pigmentovu skvrnu, v zime nam trosku vybledne ale na leto nam vzdy ju slniecko vytiahne a ztmavne, mame 6 rockov a rozmyslam o odstraneni laserom, ale je to dost drahe, jedna kura 30 az 40 e a museli by sme absolvovat 3 kury, mali sme jeden krem s oriflame na pigmentove skvrny, ale vobec nam nepomohol co by ste radili??? uvazujem o tom preto, lebo syn ide v septembri do skoly tak, aby sa mu deti nesmiali, lebo uz aj on sam si to zacina vsimat a kazdy sa pyta co to ma na nose, dakujem za rady 🙂

ivkaa1
9. máj 2013

Aj mňa začali trápiť PŠ po pôrode :-/, bola som aj na chemickom peelingu, zlepšilo sa to, ale nezmizlo úplne, používam na noc Bioderma Sébium a cez deň Bioderma Photoderm Max SPF 50+.

pattinka
autor
9. máj 2013

@smejkovia no dnes dom kúpila tú Biodermu, uvidíme... a tiež ďakujem za ostatné rady a príspevky, pomohli ... určite 🙂

pattinka
autor
9. máj 2013

@bioderma_lucia Ďakujem, preštudujem si čo ste mi odporúčili 🙂

pattinka
autor
9. máj 2013

@ivkaa1 ahoj, chcem sa ťa opýtať koľko tie krémy stoja, lebo ako som už písala kúpila som dnes Boidermu White Objective a stál 3O eur ... tak len sa chcem spýtať, lebo na toto silné slniečko mi bude treba asi aj tú 5O-tku. ďakujem

tehula
9. máj 2013

@alena6 su rozne kremy s obsahom 4% hydrochinonu. Ja som mala nejaky z USA, co sa ale v Indii vyrabal, strasne to smrdelo, ale ucinok po 2tyzdnoch uz neuveritelny. Mala som skvrnu nad hornou perou, cize zle sa maskovala, objavila sa mi koncom tehu a uz nezmizla. SKusala som aj porcelanu, ale ta ma len 2% hydrochinonu a len 3mesiace sa moze vkuse mazat, ta az tak nezabrala. Potom rozne sera na depigmentaciu od ISIS Pharma aj od UNT Ex white serum, ale az ten 4%hydrochinon zabral super.
Skus pozerat kremy z google podla toho zlozenia hydrochinonu. Napr expigment ma tiez 4% a ten sa da cez net, alebo v Turecku kupit

bioderma_lucia
9. máj 2013

@pattinka ahoj, ano, urcite pouzivaj krem s SPF 50+, aby ti nevznikali nove skvrny. Je to nutne.
Vhodny je napr Photorem Max Ultra fluid, ktory je teraz v lekarnach v akcii 1+1zadarmo. Doporucena cena je 18,90€ (v akcii 1+1 mas jeden zadarmo, cize dva kremy za 18,90€)

marcikova
9. máj 2013

@charllotte jedoznacne ist na kozne nech to vidi lekar a on ti poradi najlepsie.

keira
10. máj 2013

@kadri mas skusenosti?

ivkaa1
10. máj 2013

@pattinka každý okolo 20 EUR

janinna11
10. máj 2013

@bioderma_lucia a
Zdravim, a v krorych lekarnach prebieha ta akcia?

bioderma_lucia
10. máj 2013

@janinna11 vo vsetkych partnerskych lekarnach Biodermy. Zoznam najdes na nasej stranke www.bioderma.com/sk.

janinna11
10. máj 2013

@bioderma_lucia Dakujem 🙂
Ale nemyslim si, ze kremy velmi pomozu, ja osobne som vyskusala uz aj Sunleu od sisley, za extremnu cenu, ale to uz som bola zufala.... a ani to nepomohlo, po druhom tehu jednoznacne laser, mam pigmentove na tvari okolo oci a dost velke a uz to neprekryje ani makeup.... dost ma to trapi, ale zase, dieta je daleko daleko viac, ako nejake kozmeticke "chybicky".... 🙂

silviatt
10. máj 2013

@janinna11 plne suhlasim. Mna trapia uz 6rokov pigmentove skrvrny a je to horsie a horsie. Ja som vyskusala vsetky mozne kremy, aj lacne, aj drahe, aj ipl svetlo, kyseliny a nic nepomohlo. Aj u veeeelmi vela koznych lekarov som bola a niektory boli uprimny a povedali, ze nepomoze nic, mozno frakcny laser, aj to iba mozno. Teraz kojim, potom mozno vyskusam, len je to zalezitost okolo 1000€. Momentalne som tri tyzdne v turecku a flaky po zime strassne vybehli a to aj v zime pouzivam faktor 30.

janinna11
10. máj 2013

@silviatt Bola si aj na laser a nepomohlo to?? Nestras, ja to beriem ako iste riesenie, ze to pomoze!!! Vyzeram, ako keby ma niekto zbil... 😀 😲 s tymi skvrnami..

matafen
10. máj 2013

@pattinka Ja mam tiez zmiesany typ pokozky s rozsirenymi pormi a mala som dlhe roky problem s pigmentovymi skvrnami na tvari, ktore boli velke a velmi viditelne. Vyskusala som vela kremov, ktore uz boli aj spominane vyssie, ale nic mi nepomohlo. Nakoniec sa to vyriesilo same, ked som po rokoch prestala uzivat HAK, po skvrnach neostalo ani stopy. Potom som sa docitala aj na nete, ze HAK v kombinacii so slnkom moze vyvolavat tvorbu pigmentovych skvrn, ale ja co sa priamemu slnku vyhybam, som s touto pricinou vobec neratala. Neberies nahodou aj ty HAK?

macamac
10. máj 2013

baby a Mary Kay kozmetika nepomáha?

emma_932
10. máj 2013

@macamac mne pomohla..

macamac
10. máj 2013

@emma_932 díky
včera som mala hodinku krásy 😉
zdá sa mi super
ale teda-riadne pálky sú to 😒
musím pošetriť

silviatt
10. máj 2013

@janinna11 no obavam sa, ze mne uz nie. Ale skusim. Z toho ipl svetla som bola sklamana. V zime sa to celkom da, ale aj tak nevyjdem bez make upu nikam. A teraz po turecku.... No hroza. Viac flakov ako moja tvar :(

reni1512
10. máj 2013

@macamac je z Mary Kay nieco na pigmentove? 🙂 vdaka...
Inac baby mne dufam poradi krstna ze co je super, vcera som jej volala, robi v lekarni, tak dam vediet 🙂

silviatt
10. máj 2013

@reni1512 daj vediet. Ja som mala z mary kay dermobraziu sadu, ci ako sa to vola a nepomohlo mi to. Ale skusala som to pred 4rokmi, mozno maju nieco nove

reni1512
10. máj 2013

@silviatt zajtra sa popytam, ideme za nou... ja neviem ci to je tehotenska skrvna ci pigment..ale som fakt ,,nadsena" nie dost ze mam jazvy a este toto 😠

silviatt
10. máj 2013

@reni1512 mne sa prve spravili pred 6timi rokmi v den porodu a kazdy, ze to zmizne, ale nezmizlo a mam ich viac a viac. ☹ po druhom porode sa mi neurobili nove, to vzdy na slnku sa mi spravia nove a to pouzivam 50tku faktor a v zime 30-tku.

reni1512
10. máj 2013

@silviatt no tak to je OTRAS...moja mamka tiez ma od tehotenstva a tiez jej ostalo, je to strasne.. ja mam este svetlejsiu plet..no boze tak toto mi chybalo, na nose mi to ani nevadi, ale nad hornou perou hej, lebo vyzeram ako s fuzami 😀 No tak som zvedava co mi ponukne krstna, ked nezaberie, tak sme na odstrel..ja mam niekedy take nervy z toho ze vsetko schytaju len zeny, chlapi nemaju s nicim najmensi problem!

ivkaa1
10. máj 2013

ja som vôbec nebrala a ani neberiem HAK, pečeňové testy mám ok a aj tak sa mi robia PS...počas celého roka používam 50+ nepohnem sa bez neho ani na krok, stále ho nosím v kabelke, ešte že je oranžový vrchnáčik 🙂, aby som ho hneď zbadala 🙂. Keď si nanášam 50+ snažím sa vyhýbať očným partiám i oko úst, ale niekedy mi začnú slzavieť oči a keď sa mi dostane do úsť tak je to dosť nepríjemné. Aj vy máte niektorá takú skúsenosť?

imanuel
10. máj 2013

Ahoj, keď som čakala svoju prvú bábiku, pred šiestimi rokmi, tak som sa vybrala slniť na krásne jarné slniečko a po 15 min. som prišla domov s krásnymi čiernymi fúzami ☹ ☹ ☹ . Strašne to vyzeralo 😢 . Už pomohlo len namakeupovať ich a poriadne zvýrazniť oči 😀 😀 😀. Ono mi ich už potom vytiahlo v každom tehotenstve v lete. 😒 Až teraz po šiestich rokoch je to v poriadku, sú aj keď pobudnem na slniečku len úplne úplne nepatrné. Ale snažím sa neslniť, aspoň teda tvár si uchrániť od slnečného žiarenia, ak je možnosť. No a tie prvé roky som si v lete časť nad vrchnou perou natierala UV krémom + makeup. Teraz by som to už riešila Eucerinom, počula som veľmi dobré ohlasy. 🙂

macamac
10. máj 2013

@reni1512 áno, majú aj na pigmentové škvrny 😉
len včera som sa prvý raz reálne stretla s tým,takže ešte to nejak extra nepoznám 😉

tehula
10. máj 2013

baby, ved som pisala, ze na hornu peru mi pomohol 4%hydrochinon.
Uplne som mala ako fuzy nad perou, ono to zbledlo tu skvrnu a neskor porozbijalo na mini bodecky, nemam to uplne uplne biele, lebo zvysok pleti mam extremne bledy, ale nie je to vidno, uz to ani makeupovat nemusim.
Teraz ten krem v slnecnych dnoch nemozem pouzivat, ale najesen a v zime dotiahnem ten boj do vitazneho konca.
Ja som skusala kadeco, az tento sajrajt mi pomohol

silviatt
10. máj 2013

@tehula ako sa vola ten krem prosim ta?