Safari sušienky s cukrom

niente321
20. okt 2013

Dobry den, dost ma prekvapilo, ze susienky odporucane od 6.mesiaca obsahuju cukor. Myslim,ze za cenu 1,99 (ako ich predava nemenovany retazec) za 180g balenie byto chcelo trochu viac .... To naozaj mozeme detickam piect vsetko doma!!!!

kokorunecka
20. okt 2013

@niente321 A čo Ti bráni piecť sušienky doma?

iwesska
20. okt 2013

@niente321 Treba sa popozerat po menej komercnych alternativach 😉 V Dm maju velmi dobry vyber takychto susienok, ale aj v ktorom kolvek obchode so zdravou vyzivou a financne vyjdu na rovnako.

zuzkat1
20. okt 2013

@niente321 inak piect doma je naj,vies co tam das a je to urcite zdravsie nez tie nahrady.

simca06022011
20. okt 2013

@niente321 Aj piskoty a ine dobroty obsahuju cukor... a davaju ich detom dost skoro.. a ked s tym mas problem a jasne ak vobec niekto potrebuje taketo keksiky davat detom (podla mna uplne zbytocne, a uz vobec zbytocne od 6m.), tak si ich mozes kupit v Bio obchode (ale voooobec nie su nesladene, len je tam nieco ine miesto cukru), alebo piect doma 🙂))

marylis
20. okt 2013

Aj ja davam tie co @liz_lemon . S cukrom by som nedala nikdy..to uz radsej ziadne 🙂

elise
20. okt 2013

ono hami dáva cukor aj do výživ a jedál

poussin
20. okt 2013

@niente321 aj ja som kupovala susienky Alnatura a boli sme spokojni

malinkaaninka
20. okt 2013

a s čím by mali byť?ja som dávala piškoty,sunarky.nie na kilá,dva tri kúsky za deň.podla počtu interpunkčných znamienok súdim že cukor je horší ako heroín.

barcelona94901
20. okt 2013

@malinkaaninka no ved aj je ,cukor je čistý sajrajt

liz_lemon
20. okt 2013

@malinkaaninka cukor je jed, vznika na nom zavislost, male dieta ho vobec nepotrebuje, ale co je najhorsie, ze zasycuje, a potom deti nechcu jest normalne veci
kolko je tu takych mamiciek, co sa stazuju, ze ich deti nic nezjedia za den, len piskoty a pod., no nedivim sa

leporeloo
20. okt 2013

@malinkaaninka by si neverila
ale cukor stimuluje v mozgu tie iste centra ako kokain...
a je to droga, takze asi ano preto tie interpunkcne znamienka

niente321
autor
20. okt 2013

ahojte vsetky 🙂 to bola skor vyzva pre Hami sa zamysliet aj ked pre nich je to asi ako kvapka v oceane ☹ ..... 🙂 ked uz je ten Hami mesiac
@kokorunecka
@iwesska
@zuzkat1
@simca06022011
@marylis ........
som rada ze mnohe ste reagovali s "nadsenim" ako ja :D :D :D

kokorunecka
20. okt 2013

@niente321 Ja tie sušienky nekupujem, tak ani výzvu pre Hami na zamyslenie nedávam 😀

zuzkat1
20. okt 2013

@niente321 ja tiez nekupujem tie hami a spol veci. Radsej napeciem alebo kupim uz normalne keksy. Ked bola babo este tak papala piskoty alebo tie kukuricne chrumky.ine nic

snehuliacka
20. okt 2013

@zuzkat1 Nemáš náhodou nejaký fajn recept na keksíky??

zuzanockamt
20. okt 2013

@niente321 ved ked mas s tym problem, tak nekupuj 🙂 😉

niente321
autor
20. okt 2013

@ zuzanockamt nemyslis ze obcas sa treba ozvat ze by sme uvitali aj nieco co deti naozaj mozu :D

h2
20. okt 2013

Ja osobne nechápem, prečo potrebuje 6-mesačné dieťa sušienky a keksíky. 😒

zuzkat1
20. okt 2013

@snehuliacka ja teraz ked peciem tak si vacsinou vymyslam. A hlavne mala ma 4roky tak pouzivam aj cukor. Najradsej mame cesto podobne kakaovym vencekom. Ale neviem presne pomery. Davam tam heru staci polka a k tomu roztopena horka coko cca 50g,cca 50g struhany kokos,1 vajce (nemusi byt),cukor podla chuti a muka tolko aby sa vytvorilo cesto takej konzistencie aby sa dalo tvarovat. Ja pouzivam aj mlyncek na cesto.
Inak zaklad je muka,tuk,cukor,vajce a ja uz doplnam struhane jablka,orechy,hrozienka,cokolada,hocico co mi napadne. A vajce nie vzdy davam.

tenerifka
20. okt 2013

@h2 No aby si rychlo zvyklo na presladenu chut a aby potom vyrobky Hami a im podobne isli viacej na odbyt, kedze dieta nic ine nebude chciet jest......

zuzkat1
20. okt 2013

@h2 to je fakt,moja ako 6 mesacna poznala len mlieko...

snehuliacka
20. okt 2013

@zuzkat1 Ďakujem 🙂