Musím Nutrilon zarábať len s prevarenou vodou?

luciaverner
30. júl 2013

Moja dcéra vypije Nutrilon len ked je studený, tak by ma zaujímalo či ho treba zarábať s vodou ktorá je prevarená a vychladená na izbovú teplotu alebo aj normálnou dojčenskou vodou

dankako
30. júl 2013

@luciaverner my sme robili aj s prevarenou vodou, sklennu flasku s prevarenou vodou som nachvilu ponorila do studenej vody v hrnceku a potom po miernom vychladeni som rozrozbila do nej Nutrilon alebo niekedy aj rovno do horucej a vychladila som uz aj s mlieckom. Ale mozes kludne aj v dojcenskej vode rozrobit, das DV a Nutrilon, vtedy som to robila tak, ze som si rozhriala vodu na sporaku v plechovom hrnceku a tam dala zohriat. 😉

drobec87
30. júl 2013

Ja mám vopred prevarenú vodu v hrnci už vychladenú. Preváram väčšie množstvo naraz. A potom si z tej studenej prevarenej vody odoberiem koľko potrebujem do dojčenskej fľaše a ohrejem ju v mikrovlnke na teplotu aku potrebujem. Pridám UM, pretrepem a hotovo 🙂

simca06022011
30. júl 2013

ja som si kupila termostaticku kanvicum, prevarila som si vodu napr, na cely den, nechala som ju vychladnut v kanvici a prihriala som ju presne na kolko som potrebovala (nam vyhovovalo 50°C a kym som zarabala bolo to akurat)... prevarena musi byt, alebo potom kupena dojcenska voda.

lucymk
30. júl 2013

ja som tiez takto ako drobec87 robievala mliecko pre malu,len som pouzivala miecko Hami

whiterosses
30. júl 2013

bud prevarená voda, alebo dojčenská .. tú nemusíš prevárať ... ale len tak vodu nie, tam je veľa chemikálií ...

vvia
30. júl 2013

ja neprevaram davam dojcensku vodu a len ohrejem

stanulienkat
30. júl 2013

Na dojcenskej vode je pisane, ze ju treba prevarit. Ved nie je sterilna. To je tiez len niekde nacapovana voda, ktoru treba prevarit.

lin123
30. júl 2013

zvazila by som dojcensku, vzhladom na to, ze je balena v plastovych flasiach a nakolko nevies v akych podmienkach tieto flase boli uskladnene..z plastu za vylucuju do vody skodlive latky.

marylis
30. júl 2013

@stanulienkat na dojcenskej vode Rajec je napisane: Netreba prevarat! ;)

graceful9
30. júl 2013

@stanulienkat ani Lucka sa neprevara, preto je dojcenecka, lebo je čistá bez chemikalii vhodná k okamžitej konzumácii bez ďalších úprav
@luciaverner kľudne daj do dojčeneckej al. si ráno prevar na celý deň 🙂

zaza218
30. júl 2013

ja som davala dcere obycajnu vodu z vodovodu a neprevarala som

ruzicka383
30. júl 2013

maly ma 15m a od 4teho je na nutrilone a prevarenej vode z vodovodu. ked som zarabala mlieko,tak vzdy dam trochu studenej co ostala v rychlovarnej konvici a dolejem horucou zovretou vodou.Potom uz davkujem mlieko a musim poklopat, este chory nebol. teraz od 12m som zaviedla kravske mlieko a nutrilon mu davam zase na noc.nechcem sa ho uplne vzdat, navyse,ked je na podporu imunity.

andrejka1974
31. júl 2013

Ja dávam normálnu vodu z vodovodu, iba prvý mesiac som prevarala vsak máme dobrú vodu

nutrilon_lucia
31. júl 2013

Pekny den. Dojcenska voda je podla vyrobcov uz pripravena na priamu konzumaciu, bez prevarania. Je ale zase vec nazoru. Takze podla mojich poznatkov od lekarov ( ale to su len na nazory), dojensku vodu netreba prevarat, len ohriat a ak pouzivate vodu z vodovodu, tak prevarit. Ako tu odznel nazor, nasa voda je kvalitna 🙂

stanislavao
31. júl 2013

ja som vodu prevarala tiez len kratko dojcensku. a inak som davala neprevarenu dojcensku vodu, len ohriatu.

barborka15
31. júl 2013

Ja prevaram obycajnu vodu z vodovodu a davam si do termosky na nocny stolik aj s presnou davkou v davkovaci s Nutrilonom,hlavne na noc...neviem ci by som este trafila pri tolkom vstavani k mikrovlnke 🙂 🙂 🙂

h2
1. aug 2013

Ahoj, nepíšeš, koľko má Tvoja malá mesiacov. Ak je celkom maličká, určite by som vodu prevarila. Ja som robievala tak, že som prevarila vodu (celkom od narodenia dojčenskú, neskôr obyčajnú vodu z vodovodu), naliala do fľašky a tú som postavila do hrnca so studenou vodou, o chvíľku Ti vychladne. Ak už mala malá 6 mesiacov, pokojne použi neprevarenú dojčenskú vodu. Môj syn je stále na umelom mlieku, už má takmer 2 roky, takže už mu len ohrejem vodovodnú vodu.
Ináč, to s tým prevarením vody do zásoby, to by som nerobila, cca po 5 hodinách už takúto vodu nemôžeš považovať za sterilnú, iba ak by si ju mala v uzavretej vysterilizovanej nádobe.

hameeda
3. aug 2013

ja tiež len normálne zalejem dojceneckou vodou, moje deti všetky tak pili, teple by nevypili a nemali sme žiadne problémi, ani bolesti bruška

nanulik
3. aug 2013

my sme nutrilon nemali, ale tak postup prípravy UM je všade rovnaký, zo začiatku som prevárala vodu z vodovodu, neskor som iba zohrievala. a dokonca v mikrovlnke.

extrate
3. aug 2013

dobre vedieť ja som začala dávať to práškové mlieko až od roka a stále preváram vodu lebo je to napísané na obale mlieka v návode 🙂 ale niekedy ma otravuje čakať kým sa zas ochladí, tak super že sa to dá aj s neprevarenou vodou z flaše, som sa niečo dozvedela. 😎

lauricka
7. aug 2013

podla mna je to jedno, kludne davaj prevarenu alebo dojcensku, aku chces. Do asi 15 mesiacov som mojim kupovala dojcensku vodu, kekd uz su vacsi, im uz davam aj neprevarenu z vodovodu, maju 20 mesiacov. Pytala som sa tety, co je lekarka a nemala nic proti beznej vodovode 🙂.Jo a tiez som zohrievala najprv ohrievackou - to bola ale blba robota s tou ohrievackou (lovi), potom aj zohrievala v mikrovlnke vodu, nez som tam prisypala mlieko, ale to mi moc nepasovalo, tak davam tak, ze trochu vody do kanvice, zohrejem len trosicku, aby bolo mlieko akurat a pridam prasok. Nechcem moc pouzivat mikrovlnku radsej.