Ako vám pomáhajú detičky pri varení?

mata_tesco
4. apr 2014

Máte radi malých pomocníkov v kuchyni? Ako detičky zapájate do prípravy jedál? Pomáhajú vám pri príprave niektorých receptov? Za vaše tipy jednu z vás odmeníme v utorok 8.apríla 2014 troma balíčkami Disney kartičiek a ovsenou kašou. 🙂

orlik4
4. apr 2014

no jasne. Valka svoj kusok cesta, ked robime medovniky alebo odobne kolace, a tam si ich vykrajuje.
Ked plnim nanukove nadobky jogurtom, tak mi kazdu jednu "zatvori" tou nanukovou "palickou". samozrejme mi to ale aj nachysta. vie, kde su varechy, lyzice atd., tak nosi o 106.
Ked nieco potieram vajickom (napr.listkove cesto), tak musi on svojou metlickou. je to sice uplne vsade po plechu, ale neda sa mu odolat. co sa tyka sypania sezamu alebo rasce na listkove cesto, tak to zvlada na 1.
Najnovsie "melie" mak. Mlyncek mame stale namontovany na kuchynskej doske, lebo pecieme vela s makom, a on vzdy, ked ide okolo, tak melie. Ibaze mu to ide tazko, tak vzdy melie na opacnu stranu. Nikdy nic nenamelie, ale sranda velka.
Jednohubky nevie nikto tak krasne prepichovat ako on. Niektore jednohubky maju aj 2-3 palicky-napichovatka 🙂
a aby som nezabudla, to ma len 3 roky 🙂

bzzzz
4. apr 2014

No moja ročná dcérka ešte tomu veľmi nerozumie, ale keď nechcem, aby sa mi vešala po nohách, tak jej dám hrniec a varechu a chvíľku mieša, potom má vyhradenú svoju skrinku v kuchyni, kde sa môže hrabať a má tam viečka z kompótov, plastové nádoby, kelímky z jogurtov, plastovú lyžičku a pod. tak sa s tým pohrá. Tak aspoň niečo rýchle stihnem.

mery333
4. apr 2014

Moje dve pomocníčky majú najradšej "gúľanie" cesta a vykrajovačky. 🙂

zuzkat1
4. apr 2014

Moja ma 4roky a 1x piekla ked mala necele 2. Valka,vykrajuje,miesa cesto,rozbija vajcia... Pomaha vazit suroviny,potiera a posypa cesto.aj zdobi medovniky. A ked dorobime tak nerozbitne veci poumyva🙂 postupne robi viac a viac.napr.plni buchty dzemom,alebo tvaruje gulky ked robim slivkove gule ci plnenu papriku... Velmi ju bavi byt v kuchyni. Jednoduche cesta ako napr.na bublaninu aj vymiesa🙂
@mata_tesco

strociatka
4. apr 2014

juj maminky, vy mate ale pokladiky, to ja ked chcem piect, mam len dve moznosti, bud musim pustit dobru rozpravku, alebo pockat, kym aspon jedna zaspi. Obe mam hyper a ich pomoc v kuchyni je vysoko kontraproduktivna 😠

ajino
4. apr 2014

Keďže má len 16 mesiacov, tak hlavne má obdobie všetko koštovať ale dúfam, že keď bude väčší, bude maminke aj pomáhať

siska53
4. apr 2014

Valkame cesto,uz sme aj vykrajovali,velmi rad robi "biely sniezik" -slahame bielka,dava ovocie na kolac. Okrem,toho si pod dozorom robi sam,prazenicu (bez cibule,nema ju rad). Zlaty bol,ked si "docital" - vie naspamat knizku O stratenom kuriatku. Vyhlasil,ze si prosi spravit miesane vajicko,ale biele,ake bolo v knizke. 🙂 teraz ma,4r.
Obaja mi uz asistovali aj pri haluskach,mala sice este len ochutnavanim,mala vtedy 21m,syncek,takmer 4r. Tam akoze rozotieral halusky cez haluskaren i pomiesal.toto bolo dost narocne kvoli vriacej vode,ale zvladli sme. 🙂)
dalej ked preberam napr.ryzu,tak aj jemu musim dat a asistuje.
a potom sa sam,hra s hrackami,ze vari-pismenkovu polievku,pecie kolace zo vselicoho,co maju doma na hranie.vonku z piesku aj puding robil. Aj "kavicku"nam pripravuje.

bandurka1979
4. apr 2014

Naše deti sa vždy radi "hrali" s mukou ... a s oblubou vykrajuju pečivo a medovničky. Starší synovia pomahaju už teraz trocha viac .. napriklad ked ideme varit knedlik tak pekne si vyberie robota... receptik navaži spravi kvasok a da miesiť ...samozrejme ostatok už robi mamina ...ale mam radost z toho že si aj pamätaju ake suroviny tam išli .... 😉

mata_tesco
autor
4. apr 2014

Miška Králiková využíva svoje dve krásne detičky pri varení veľmi často. Najmä staršieho Ondrejka. Odvtedy vraj, ako začal pomáhať, čo "navarí" aj bez problémov zje. Takže je to super tip, ako deti zjedia to, čo nechcú jesť.

michaela.g
4. apr 2014

@mata_tesco moja ma 3 roky, a dnes pomahala pri vareni ryze a dusila masko, samozrejme som jej bola za chrbtom, a je jasne ze take jej ovale viac chuti, ved to ona varila 🙂

beloba
4. apr 2014

Luki 3 r. - pri peceni kolacikov pridava prisady do misky, pri langosoch valka cesto, muci dosku, pri medovnickoch valka a vykrajuje, zemiaky mama supe a Luki clupka do vody, mrkvicku skrabe skrabkou, petrzlen tiez, vsetko co sa vari musi pomiesat, ked zarabam zemiakove placky hadze zemiaciky do robota... no pomaha mi velmi, niekedy je viac muky vsade v kuchyni, a maminke to trva 3x tak dlho... 🙂

mata_tesco
autor
4. apr 2014

Milé mamičky, uvidíme sa opäť v pondelok. Všetkým prajem krásny víkendík. Maťa

titkovamiriam
4. apr 2014

tak starší tí už samostatne varia a Marek najradšej vykrajuje koláčiky,kraja zeleninku no a už ked je grilovacia sezóna tak griluje fotky by sa mohli nazvať,,čo som si navaril aj si zjem,, 🙂 .ja som detičky nikdy z kuchyne nevyhaňala štýlom toto páli,tu sa porežeš-proste vyskúšali aj sa popálili či porezali ale skúšajú ďalej.

slavjanka77
7. apr 2014

Moj maly syncek vzdy mi pomaha pri vareni ))

mata_tesco
autor
8. apr 2014

@titkovamiriam Vlastnoručne ugrilované špekáčiky vždy chutia najlepšie ! 🙂

mata_tesco
autor
8. apr 2014

@slavjanka77 Takýchto pomocníkov majú mamičky najradšej 😀 Ale čo človek neurobí pre ten detský úsmev a šťastie detičiek 😀 Aj to následné hodinové upratovanie kuchyne stojí za to , či nie ? 😀

bianca
8. apr 2014

ako mi pomaha?Zasadne vtedy ked je to najmenej ziaduce,Otocim hlavu a narve mak do cesta na pizzu ,dzemom ponatiera nalozene rezne,alebo da na hotovo zemiakovu kasu plastelinove slimaky lebo ju nechce jest a predsa nemoze jest nieco kde je haved.Je pravda ze sem tam jej to vyslo ( s tou plastelinou nie) a tiez musin podotknut ze s pribudajucimi rokm jej chut ,,pomahat,, klesa a kde sa robi nezavadzia...

mata_tesco
autor
8. apr 2014

Detičkám jednoducho nemôžete odoprieť, ak chcú pomáhať! 🙂 Za pekný príspevok pošlem tri balíčky kartičiek Disney a ovsenú kašu: @mery333. Výherkyňa, prosím, pošli mi adresu do IP. Ďakujem všetkým za príspevky a posielam link na milé recepty Mišky Králikovej na recepty pre malých maškrtníkov: http://www.tesco.sk/hravo-a-zdravo/mali-pomocnici/

mata_tesco
autor
8. apr 2014

Krásny večer, mamičky, stretneme sa opäť zajtra 🙂

stelka14
11. apr 2014

Môj synček zasa miluje knedle a buchtičky a tak vždy keď miesim cesto, tak už si ide umyť ruky a je prichystaný a má prštek vystrčený, akoby sa chcel hlásiť a hovorí mi, aby som si sadla, kedže lepšie sa mu dočiahne do misky a môže mi odobrať z cesta....No niekedy zasa nechcem aby bol pri mne, lebo už vymýšľa pri šporáku a chce miešať s vareškou ako ja...a to je nebezpečné, tak zasa ho okrikujem, že nemôže, že sa opáli.... manžel mi nadáva, že teraz keď som ho naučila byť pri mne, keď varím, že už chce robiť aj iné a tak môže to byť nebezpečné... lebo už aj hrnce sťahuje zo šporáka.... malý kuchár 🙂)

cobhan
11. apr 2014

Nasa ma takmer 2 roky a najnovsie ju zaujimaju koreniny. Kazdy den musim vytiahnut vsetky co mame a mala otvara, ovoniava, ochutnava a vydrzi pri tom aj hodinu.

mata_tesco
autor
11. apr 2014

Krásny víkend, mamičky! Stretneme sa opäť v pondelok 🙂

mata_tesco
autor
21. apr 2014

Milé mamičky, v mene celého Tesco marketingového tímu Vám ďakujem za vaše otázky, príspevky a nápady počas apríla pridané do fóra Mesiac s Tesco Hravo a zdravo. Boli veľmi inšpiratívne aj kreatívne 🙂 Som fakt rada, že sa vám zberateľský program Disney kartičiek tak zapáčil a má tisícky fanúšičiek.
Len pre info - kartičky do albumu môžete zbierať za každý 10 eurový nákup v predajniach Tesco ešte do konca apríla. Ak si chcete kartičky vymeniť s inými mamičkami, môžete vyskúšať niektorú z rozprávkových búrz v predajniach Tesco. Pripájam link na rozpis termínov búrz kartičiek: http://www.rozpravkovetesco.sk/karticky/

Určite ste si všimli, že v balíčku kartičiek je aj kupónik na registráciu vašej základnej školy do špeciálnej súťaže Školmánia: http://www.rozpravkovetesco.sk/skolmania/
Dve školy s najviac zaregistrovanými kódmi celkovo a s najväčším počtom kódov v prepočte na žiaka vyhrajú športový deň a výlet. Školy môžete registrovať až do 7. mája 2014.

Fórum na Modrom koníku Tesco Hravo a zdravo vrátane výmennej burzy, diskusií a Fotoblogu bude dnes večer ukončené. Všetky výhry vám pošleme najneskôr do konca apríla.

Držím Vám palce pri zbieraní kartičiek aj pri vymýšľaní zdravých a hravých receptov pre vašich najbližších. Možno vás inšpirujú niektoré recepty tipy od mamičky Mišky Králikovej: http://www.tesco.sk/hravo-a-zdravo/

Prajem Vám ešte krásne sviatky a pokojný štart do nového týždňa. Verím, že sa vám fórum Tesco Hravo a zdravo páčilo a bolo pre vás aj užitočné 🙂

Ďakujem 🙂
Maťa
Tesco