Kedy ste naposledy stretli gavaliera a s čím vám pomohol?

daska_tesco
20. nov 2014

Gavalier – slovko, s ktorého významom sa dnes už často nestretávame je podľa výkladového slovníka „muž ušľachtilých vlastností a uhladeného správania najmä k ženám“. Aj vodičov služby Tesco Potraviny domov vyberáme a školíme tak, aby z nich boli skutoční „gavalieri“ - aby vám nákup nielen priniesli až k dverám, aby ste sa cítili príjemne počas celého nákupu.
Najlepšiu odpoveď odmeníme 20 € poukážkou na nákup cez Tesco Potraviny domov s dovozom zadarmo a balíčkom kozmetiky Tesco Loves baby. Okrem toho, tri z vás dostanú vlhčené detské obrúsky Tesco Loves baby 🙂 Súťažiť môžete do zajtra 21.11.2014 do 9.00 hod. 🙂

daska_tesco
autor
20. nov 2014

@izabelkas Ono netreba hádzať vždy všetkých do jedného vreca. Aj v bežno živote a iných profesiách sú ľudia, ktorým je úprimnosť a milota prirodzená, sú ľudia, ktorým by aj milión školení nepomohlo a budú aj tak mrzutí. Každý sme iný, a je len na tebe ako budeš príjemné vystupovanie a správanie sa vnímať.

pat_mat_minnie
20. nov 2014

Neviem preco, stretavam ich casto.Asi vzbudzujem dojem, ze mi treba pomahat a starat sa o mna.Muzi mi radi pomahaju.Najma kamarati, znami a susedia.Ku kazdemu sa spravam milo a s uctou, tak aj mna si kazdy vazi.🙂

izabelkas
20. nov 2014

@daska_tesco Teda este chcem povedat, ze tiez robim s ludmi a som mila, lebo chcem byt, ale nemam ziadne nariadenie z hora byt "nejaka". Ak je zakaznik drzy alebo neprijemny, tak som aj ja. Ale tak v zamestnani si to clovek nemoze dovolit a musi to prekusnut, to je vsade tak.

loxa
20. nov 2014

Kazdy den..zijem s nim😉

daska_tesco
autor
20. nov 2014

@loxa Gratulujem ! 🙂

moje2deti
20. nov 2014

kedy? neviem veru, nepamätám, čo sa obchodu týka... ale včera ma potešil šofér autobusu, keď sa sám od seba postavil a prišiel mi pomôcť pri dvere s kočíkom zložiť ho... pritom tam bolo dosť ľudí, ktorí to mohli spraviť miesto neho, ale nenašiel sa nik 😒 bola som veľmi milo prekvapená a dokonca som si dala do kabelky čokoládu, že mu ju dám keď bude jazdiť a pritrafí sa mi ho stretnúť 😉

aluxka
20. nov 2014

Asi pred mesiacom som stretla gavaliera. Čakala som na zastávke na autobus. Bolo nás tam veľa a keď konečne prišiel vždy si počkám nech nastúpia ostatní a potom idem ja. Tak ako ja čakal aj asi 60 ročný pán, ktorý sa podopieral paličkou a v hrdle mal spravený otvor ( asi kôli dýchaniu neviem to inak opísať). Vyzeral spokojne a pokoj z neho priam vyžaroval.
Keď sme ostali vonku len my dvaja stretli sa nám pohlady... myslela som si, že nastúpi on a pojdem ja rukou mi ale naznačil že ma púšťa a usmial sa. Ešte teraz keď si naneho spomínam sa usmievam 🙂

daska_tesco
autor
20. nov 2014

@aluxka Poznám ten pocit . Z niektorých ľudí dobrota priam vyžaruje a dokážu dobiť aj ostatných neskutočnou energiou .A niekedy len pohľadom .

pat_mat_minnie
20. nov 2014

Este som chcela napisat, ze najvacsim gavalierom, ktoreho poznam, je moj otec.🙂

majusqa77
20. nov 2014

dnes 🙂 ked som vstala ma cakali ranajky a v kabelke zbalena desiata 🙂 vzdy potesi 🙂

daska_tesco
autor
20. nov 2014

@majusqa77 Wow, to poteší ! Hneď je deň krajší 😉

irenaliza
20. nov 2014

Tá otázka je dnes pre mňa aktuálna. Mám teraz dosť veľké problémy so 6 ročnou dcérkou s jej správaním v škole, neviem čo a ako/ale to je iná téma/ , preto som sa dnes veľmi potešila a srdiečko mi pookrialo, pretože som dnes stretla až dvoch gavalierov. Ako každé ráno som s najmladšou dcérkou, ktorá bola vo vajíčku nakupovala v Tescu a chcela som pre deti vodu, ,ktorá akurát bola na najvyššej poličke a ja som tam nedostala, čo teraz, stála som tam a rozmýšľala a tu zrazu zo mnou počujem :"dobrý deň, môžem Vám pomôcť?". Stál tam pán asi 5O ročný s lístkom na nákup v ruke a ochotne išiel pohľadať zamestnanca , ktorý nám vodu s úsmevom podal. Bola som rada, s pánom sme sa pozdravili a popriali pekný deň, bolo to super. A druhého som stretla v našej bytovke, keďže bývame na treťom poschodí bez výťahu, je to hrôza, v jednej ruke som mala malú vo vajíčku a v druhe dve plné tašky, dvere som si ešte ako tak otvorila a už som "fučala", zrazu sa za mnou otvorili dvere opäť a sused, ktorý mal tiež nákup, mi pomohol, zobral taška a vyniesol až do bytu. Porozprávali sme sa pritom a deň a starosti som mala chvíľu menšie. Takže aj keď mám v duši ešte trápenie /ale to asi viacerí/, tak aj na mňa sa dnes usmialo slniečko v podobe dvoch gavalierov za čo ďakujem.

lady511
20. nov 2014

@daska_tesco stretla som takého gavaliera v mojej práci,,pracujem v kasíne,,ked som pánovi odnášala čajík,,a spratala som z jeho stola poháre po predošlích zakaznikoch,,niako sa mi nahla tacka a všetko mi popadalo na zem,,pán nezaváhal a hned mi začal pomáhat,,nielen mi to dat na tacku ale všetko odniest k baru aj ked som ho prehovárala aby to nechal na mna,,ked sme si vzajomne teda pomohli prišlo dalšie prekvapenie,,,predstavoval sa mi a pritom mi pobozkal ruku,,bola som naozaj v šoku 😀 🙂

daska_tesco
autor
20. nov 2014

@irenaliza Niekedy nám aj maličkosti dokážu okrášliť deň a bodaj by bolo podobných "anjelov" čoraz viacej 😉

daska_tesco
autor
20. nov 2014

@lady511 také správanie človeka prekvapi 🙂 ale aj veľmi poteší! Aj princov máme ešte v tomto modernom svete 🙂

lady511
20. nov 2014

@daska_tesco bola to velmi svetlá výnimka ,,,a myslím že aj preto lebo to bol starý pan okolo 70tky,,taký ešte vedia čo sa patrí

stellamaris
20. nov 2014

@daska_tesco dvoch gavalierov som videla minuly tyzden.Privela som so synom plne auto nakupu.Kym so dvojrocneho syna vybrala zo sedacky a odviedla do bytu,nasi dvaja rumunski susedia mi nanosili nakupy do bytu a bez poziadania 🙂 odmenou bolo velke dakujem a chutna kava 😉

mircalla
20. nov 2014

Gavalier? U nas? Co je to?🙂) Ale nie, naposledy to bol kurier jednej dorucovatelskej sluzby, ktory mi bol ochotny doniest balicek do uplne ineho obvodu aj na zmenenu adresu, nakoniec s nim prisiel, a ja hlupa som mala 5 zmeskanych hovorov, lebo som mala telefon na tichy rezim. Potom som volala naspat a prisiel s nim znova poobede.....Na moje dakujem povedal, ze ma volnejsie den, ziadny problem

vv88
20. nov 2014

Ked sa ma na prechadzke so syncekom zovialny miestny stamgast prave sa vyklativsi z pohostinstva opytal, ci som maleho mama, alebo babka. 😠 No a naozajstny gavalier, najnaozajstnejsi, akeho som poznala (sorry, drahy), bol nedavno zosnuly pan profesor P.... zo Zlina. Mala som tu cest par krat sa s nim stretnut pracovne aj mimopracovne a vzdy som sa pri nom citila ako mimoriadne krasna, mudra a duchaplna, a predpokladam, ze taky pocit mali pri nom vsetky zeny. Co je pozoruhodne, dokazal to bez akychkolvek lichotok 😀 Skoda, ze nezanechal manual pre tych nasich slonov v porcelane.

daska_tesco
autor
20. nov 2014

@izabelkas no ja som radšej keď mi tovar privezie prívetivý a slušný vodič hoci aj s profesionálnym úsmevom než nahnevaný a zachmúrený kuriér 😉

daska_tesco
autor
20. nov 2014

@vv88 možno gavalierstvo má v sebe hlboko zakódované len staršia generácia....

anita718
20. nov 2014

Bývame na tretom poschodí v paneláku bez výťahu. ☹ Sused mi veľakrát pomohol s ťažkými vecami po nákupoch. Raz sa mi stalo, že peňaženku som nechala na poštovej schránke, keď som vybrala listy. Všimla som si to len v obchode pri pokladni a veľmi som sa bála, že peňaženku už viac neuvidím, no chvála bohu môj milý sused to našiel a hneď mi to aj vrátil. 🙂 😉

izabelkas
20. nov 2014

@daska_tesco Asi ano, nakoniec je to tak najlepsie. 🙂

daska_tesco
autor
20. nov 2014

@anita718 ach, to máš naozaj výborného suseda 🙂

daska_tesco
autor
20. nov 2014

Pekný večer, mamičky 🙂 Ďakujem za všetky vaše komentáre, stretneme sa opäť zajtra 🙂
Posielam vám ešte E-kupón na dovoz zadarmo na vyskúšanie donáškovej služby Tesco Potraviny domov: www.tesco.sk/potravinydomov

17alexis
20. nov 2014

@izabelkas @daska_tesco ja pracujem ako predajca door2door. Som školená na produkty, na to ako predať, ako správne vysvetliť, ale nie som školená na ľudskosť. Ako sa správam, je len moja vec. Za tie roky, čo som v biznise, mi ešte ani raz nikto nevynadal, že sa zle správam a často si okrem zmluvy nesiem aj dobrotu v podobe koláčika, domáceho sirupu, dokonca veľakrát ma zákazník posadí za stôl a dá mi obed a podobne. Občas mi príde obdivná SMS od zákazníka alebo aj od takého, ktorý v danej chvíli nič nechcel, ale pre istotu som mu nechala kontakt. A prečo? Lebo sa so mnou cítili dobre a ja s nimi tiež. A dodnes som v kontakte s jednou asi 70-ročnou paňou - literárnou kritičkou, ktorej keď som zazvonila pri dome, otvorila balkón a povedala, nech prídem za ňou hore, lebo ona nevládze ísť sama za mnou dole. A na jej pochvalné slová budem ešte dlho rada spomínať. 🙂

izabelkas
20. nov 2014

@17alexis Jej no super. Niekedy sa to stava, tiez mi jeden kurier stale nosil balicky a rozpravali sme sa uz aj sukromne trosku, lebo to trvalo viac nez rok, kazdy tyzden. Raz par mesiacov nechodil, to som sa cudovala ci tam uz nepracuje a potom prisiel a hned mi zahlasil "ja som mal zlomenu nohu". 😀 A teraz uz si nic neobjednavam dlhsie, ale stretavam ho cestou a zdravi ma od ucha k uchu z auta. Akurat ked prisiel prvykrat som si myslela, ze co je toto za idiota, pretoze ma prehnal po balik riadny kus cesty, ze jemu sa uz nechce vracat... A ten balik bol strasne tazky, takze vtedy som ho mala plne zuby, ale potom bol uz velmi mily a ochotny.

mikadooo
20. nov 2014

Ja casto stretavam gavalierov aj "gavalierky" 🙂. Nech sa hovori o cestujucich v MHD vselico, mne sa veru velmi casto stava, ze ma ludia sami oslovia ze mi pomozu s kocikom do autobusu alebo z autobusu. Alebo som taka strasne sympaticka? :D neviem. Ale na zaciatku som bola velmi milo prekvapena, lebo som cakala ovela horsi pristup. A vzdy mi to sprijemnilo den.

miroslavan
20. nov 2014

Za gavaliera som už 9 rokov vydatá 🙂 a veru mám s ním krásny život a kamošky mi ho závidia 😉

kadri
20. nov 2014

vcera mi sused pomohol pri obliekani kabata, take to klasicke gesto - zvesil z vesiaka a podrzal 🙂 velmi ma to prekvapilo, lebo som sa s tym uz davno nestretla a myslela si, ze snad to uz ani nik nerobi 🙂 alebo sa zvecsa obliekam tam, kde nie su naporudzi gavalieri - vyhnat deti, skocit do topanok, prehodit kabat a stihat 😀