"Mami, ja chcem vodu" - znie vám to ako utópia?

lucka_sk
8. sep 2011

Nie, toto nie je ani utópia ani invázia ufónov, hovorím o úplne normálnych deťoch, ktoré pijú čistú vodu a ešte k tomu radi. Sama mám takých zopár vo svojom okolí. Deti, ktoré si vyberú vodu, hoci im niekto ponúka džús alebo malinovku. Oni skutočne existujú... a mať jedno také doma nie je zase až taká ťažko dosiahnuteľná méta. Budem rada, ak mi napíšete svoju skúsenosť.

nikuskabee
9. sep 2011

@martuska75 to je pravda,len som napísala názor, inak by som bola zvedavá,či naozaj aj my máme takú zlú vodu,akú nám tá firma ukázala.Lebo si niekedy myslím,že len navádzajú ľúdí.Ja dávam od asi 5 mesiacov čistú vodu z vodovodu,ale jedine odstátu,aby sa usadil chlór,a oklopem,žiadne ťažkosti nemá.

nikuskabee
9. sep 2011

@martuska75 ešte ak sa msiem spýtať,koľko asi taký rozbor stojí:Ďakujem

veronika81
9. sep 2011

Náš nedávny príbeh z dovolenky:
Išla som zobrať niečo na pitie, pre mňa a muža jedine čistú vodu, malému (2 roky 3 mesiace) som len tak z pokušenia zobrala džús, dovtedy ho nepil, že veď sme na dovolenke, tak nech si dá.. Ochutnal, pozerá na mňa a hovorí: "Maminka, to je sladké, Damko chce vodičku" 😵
Doma pijeme jedine z vodovodu, malý asi od 8m dostával Lucku 🙂 dovtedy bol dojčený na požiadanie, neskôr po roku už prevarenú z vodovodu a teraz priamo. Minerálky držíme len pre návštevy, ale aj to sa mi čoraz častejšie stáva, že si vypýtajú z vodovodu 😉

mojmacik
9. sep 2011

@luly13 aktívne uhlie používané vo filtračných patronách je speciálne ošetrené striebrom (proces sa nazýva "bakteriologická stabilizácia"). Vďaka tomu je rast baktérií vo filtračnej patrone bezpečne inhibovaný behom celého obdobia použitia naviac je voda v konvici hygienicky čistá, pokial je v kontakte s filtračnou patronou. Napriek tomu je však po 48 hodinách rozumné vodu v konvici vymeniť za čistú. ...to nie su moje slova,len som to skopcila a co sa tyka mineralov na vacsine uzemia Slovenska je tvrda voda,teda vapnika je tam ojojoj,myslim ze filtre ho vsetok aj tak nepohltia...no je to len moja domnienka samo 🙂

lucka_sk
autor
9. sep 2011

@ewana73 Po otvorení je veľmi dôležité, čo sa s vodou robí. Pokiaľ z nej odleješ časť vody, fľašku opätovne uzatvoríš a uložíš do chladničky, vydrží otvorená a takto uskladnená aj 5 dní. Pokiaľ ju necháš voľne stáť na kuchynskej linke a nebodaj na ňu ešte aj svieti slniečko, neodporúčam dlhšie ako 3 dni. Po otvorení sa totiž do fľaše dostane vzduch, ktorý môže vodu kontaminovať, preto na slniečku môžu začať rásť baktérie. Ak sa však niekto z fľaše priamo napije, prestáva platiť, čo som napísala predtým, voda je automaticky kontaminovaná a môže sa pokaziť oveľa rýchlejšie.

maggie2
9. sep 2011

@lucka_sk v Nemecku robili laboratórne pokusy (minulý týždeň bola o tom špec. relácia v spiegel tv na nem. stanici) a takto otvorená (akákoľvek minerálna tichá) voda vydrží mikrobiologicky a chuťovo nezávadná aj 7 dní, pokiaľ je v chladničke. Voľne stojaca vydržala cca 3 dni. Poopravím, na rast baktérii netreba ani priame slniečko, stačí izbová teplota a denné svetlo. Perlivá voda, logicky, stráca po čase bublinky, či je v chladničke alebo nie je. A pozor prírodné bio ovocné šťavy ako napr. mrkvová sa kazia už i na druhý deň. Aj v chladničke!

natasin
9. sep 2011

Naša dcerka pila donedavna iba vodu. Ma 4,5roka. Nic ine nechcela. Prednedavnom zacala pit aj cajik, ale len malu salku denne. Dzus len kvalitny a veeeelmi vynimocne. Nie je na sladke "pitie". Syncek ma 3 rocky a pije aj cajik a dzusiky, ale prevazne tiez cistu vodicku. Tak sme deti ucili odmalinka. Kupili sme filtracnu konvicu a vsetkym nam chuti :O))). Na zdravie 😀 .

martuska75
9. sep 2011

@nikuskabee jasné, nemyslela som to v zlom 😉 Samo, že aj ja ju pijem a staršej dcére chutí každá vodička bez ohľadu na značku, ale bábatenu radšej dávam Lucku a aj ked som bola tehula. Tento rozbor čo som spomenula sme dávali robiť už dávnejšie, ale pozerala som nedávno a je to dosť rôzne, podľa toho čo si dávaš zisťovať a taký úplne podrobný rozbor sa mi videl dosť drahý, tak sme si už vodu zo studne ani nedávali. Ved mrkni niekde na nete.

zvedavamt
9. sep 2011

@zrzulka
vieš čo je "zdravy extrem ?
žiadne biele jedy : muka, mlieko /všetky výrobky z neho/, cukor - zahlienuje
žiadne mäso - prekysluje
žiadne zemiaky, paradajky, banany - oslabuju obličky
atd atd
my zatial kukame len na te Ečka a ked to preženieme s cukrom - angina ako das, tak viem, že stači len odkyslit telo a vydržat bez cukru a je po nej aj bez ATB
a sopliky a kašel zvladneme len vysadenim mliečnych potravin a bielej muky
po doktoroch už nechodime
viete kolko penazi mesačne / ročne ušetrim teras na tych "fajn chemickych doplnkoch z lekarne ?
🙂

eva76
9. sep 2011

od narodenia pijeme Lucku - aj Nutrilon zarábam luckou aj čajík, malý nemá žiadne problémy

nikuskabee
10. sep 2011

@zvedavamt chcem sa spýtať a čo by som teda mala dať ročnému synovi miesto bielej múky,lebo on miluje chlebík,ale papá z bielej múky.Môžem dať iný?

eis4
11. sep 2011

. moja malá bude mať 17 teho 13 mes a vypije mi niekedy aj liter čistej vody za deň a v noci niekedy aj 1/2 litra + je kojená. čaj som jej začala dávať až pred týždňom. viacej ludí mi hovorilo že prečo chudatku dávam len čistu vodu,ale nechápem prečo som jej mala dávať niečo iné ked jej tá vodička velmi chutí. ona sama si ju pýta už od 8 mes. som rada lebo do 5 mes nechcela piť nič,ale skušala som každý deň až jedneho dna neodmietla a odvtedy pije ako dúha 😀 😀 😀 😀

zvedavamt
11. sep 2011

@nikuskabee
treba vyskušat, aspon zemiakovy, alebo nejaky tmavy,ale ozaj celozrnny,nie len prifarbeny .

katmi
13. sep 2011

moja mala si sama pyta cistu vodu pit...asi kedy ako ma na co chut 🙂

parvitas
13. sep 2011

pitie čistej vody je u nás každodenná realita. nielen Lucka, ale aj vodovodná voda...
to skôr malá odmieta čaj (ale raz za čas, keď jej chcem dať niečo teplé, tak si dá aj ten)

nice202
13. sep 2011

Moja dcéra pije vodu, čaje a aj tie ochutene vody, ako napr. drobcek a jupik water.... nemá problém s ničím. najčastejšie aj tak pijeme čistu vodu z vodovodu.

nelicefo
24. sep 2011

Od narodenia pijeme Lucku,dokonca aj ja 😀 🙂 A pitie vody je u nás každý deň na poriadku. 🙂 Lucka,drobček. 🙂
(vodu z vodovodu máme závadnú)

lucka_sk
autor
30. sep 2011

Dnes oficiálne končí Mesiac s vodou Lucka na modrom koníku. Ďakujem vám za vaše príspevky, otázky, podnety v tejto diskusii. Verím, že aj vďaka článočku o tom, ako je možné naučiť deti piť čistú vodu sme vás v nej trošku inšpirovali k zdravému pitnému režimu vašich detí. Prajem veľa síl a držím palce, aby ste boli vy i vaše deti zdravé, šťastné a mali plno neutíchajúcej energie a pozitívneho naladenia do života.

zuzulienka1973
11. júl 2012

@zvedavamt takze maso vobec nekonzumujete?Alebo len v mensich davkach?

nela82
11. júl 2012

@lucka_sk neskoro...ale predsa 🙂 Aj ked tento prispevok pisem s takmer rocnym meskanim 😅 😅 😅 Moje deti radi piju cistu vodu-najradsej maju pitnu vodu 😵 Starsi syn ma takmer 9 rokov a take tie umele malinovky este ani nepil 😝 Ani mu to nechuti a ani to nie je zdrave...cize najradsej mame cistu vodu.Maly 2-rocny tiez vyrasta na cistej vode 😉 Aspon viem,ze moje deti vyrastaju na zdravom pitnom rezime 🙂

brumka
11. júl 2012

moja cez 2 rocna dcera tiez si radcej vypyta cistu vodu alebo nesladeny caj. nevidim vtom ziadnu utopiu, ja tiez uz vyse pol roka pijem len cistu vodu 🙂

zvedavamt
13. júl 2012

@zuzulienka1973
prestala som uplne jest mäso cca pred dvomi mesiacmi
je to aj zo zdravotnych dvovodov, ale hlavne som sa rozhodla, ze nebudem jest zvieracie mrtvoly
videla som par dokumentov ako potraviny as, fast food nation a podobne
a už mi to neprišlo prirodzené a po čítaní zložení mäsových výrobkov ...
zatial to v pohode zvladam a citim sa vyborne 🙂