"Mami, ja chcem vodu" - znie vám to ako utópia?

lucka_sk
8. sep 2011

Nie, toto nie je ani utópia ani invázia ufónov, hovorím o úplne normálnych deťoch, ktoré pijú čistú vodu a ešte k tomu radi. Sama mám takých zopár vo svojom okolí. Deti, ktoré si vyberú vodu, hoci im niekto ponúka džús alebo malinovku. Oni skutočne existujú... a mať jedno také doma nie je zase až taká ťažko dosiahnuteľná méta. Budem rada, ak mi napíšete svoju skúsenosť.

alexandra
8. sep 2011

Odkedy mame filtracnu kanvicu, dzusiky u nas neficia 🙂
Rozhodne je pre deti zdravsie pit vodu, ako sladene malinovky, stacilo co som videla v skolke v ustach niektorych 'Jupikovych' deticiek ☹

dakra
8. sep 2011

@alexandra presne takto to funguje aj u nás, som veľmi rada, že mojej dcérke sladké vody nechutia, ešte by sme to potrebovali naučiť aj tatinka ;)

anjelicek26
8. sep 2011

@lucka_sk - Saska pije len vodu... problem skor nastane, ked jej chceme niekde vonku kupit nieco na pitie a ponukaju nam prave jupiky... ziadna slava teda, teraz cez prazdniny sme stali zufalo pred regalom s asi 50 malymi flaskami s detskym pitim a az na jednu - ani jedno nebola voda :(

zitaje
8. sep 2011

Aj u nas sa pije bezne iba voda. Dokonca starsia dcera si pyta aj po mlieku, dzusoch a pod. vodu, lebo len ta jej uhasi smad. Vsetko je o zvyku 😉

skeptik
8. sep 2011

Vsetci pijeme len vodu z vodovodu, takisto v skolke sa nic ine na pitie neponuka.

anjelicek26
8. sep 2011

A len tak na okraj ta voda v malej flasi bol jahodovy drobcek a mala to zhnusene vyplula, ze je to prilis sladke a to je uz co povedat, ked to ona povie... povedala mi, nech jej do flasky prelejem "normalnu" vodu... tak sme preliali z velkej mineralky...

lillah
8. sep 2011

Moj tiez nema problem pit vodu.... teda nehovorim, ze pije len to....samozrejme ma rad aj dzusy....ale vacsinou si ich chce riedit vodou 😉 Je to hlavne o tom, co deti piju od malicka ak su to sladke vody, dzusy a sirupy od utleho veku tak potom to dieta ine ani pit nebude...

zitaje
8. sep 2011

@skeptik tak to mate stastie so skolkou.

bubina1
8. sep 2011

@lucka_sk moje dieťa ma už vyše roka a pije len čistu vodu...nepozna dokonca ani detské čajiky...okrem fenykloveho... teda vylihovane fenyklove zrniečka vo vode... počula som rozne nazory, že hlavne v lete je dobre prestriedat vodu s cajikom... ale ja som osobne zatial nemala pocit, že by som to malej musela tak praktizovat a už vobec nie s nejakými jupikmi, alebo granulovaným čajom....

kaara1980
8. sep 2011

môj syn pije všetko.Najradšej mu nalievam čistú vodu-Lucku.Teraz ako kojím,ju máme doma stále.Predtým sme pili vodu z vodovodu,ale ako sme sa presťahovali,tak tu sa mi nejak voda ,hnusí,.Tak frčíme na tej balenej.V škôlke majú deti tiež vodu Lucku,len k obedu či desiate,olovrantu dostávajú nesladený čaj,mlieko,alebo džús

beruska.zuzanka
8. sep 2011

Naša Emka prvý rok nechcela čistú vodu ani cítiť, pila granulovaný čaj Sunárek, avšak som ho riedila v omnoho väčšom pomere, to znamená, minimum prášku do vody, keď som to ochutnala ja, necítila som v tom nič, malej chutilo.
Od roka jej chutiť prestali, pije ibe čistú vodu, dokonca jej nechutila ani ochutená "detská voda" ako drobček, alebo kubík water, len čistú vodu z vodovodu, alebo Lucku neperlivú, alebo inú neperlivú vhodnú pre deti(rajec, toma natura).
Takže si myslím, že mať doma nejupíkové a nedžúsikové dieťa nie je až taká utópia, ide aj o to, čo dieťaťu na pitie ponúkame a čo pijeme my sami 😉

zuzin78
8. sep 2011

@lucka_sk dcerka a ja pijeme len vodu z vodovodu, inu nechce . u nas pije mineralku a sladke vody len manzel. 😉 ked ideme vonku, to jej zoberiem do flasky cistu vodu, niekedy aj lucku. v nasom okoli skoro kazde dieta pije jupikov a take sladke vody, som rada ze dcerka je po mne 😀 😵 😵 😵 😵

lebo5
8. sep 2011

sestra má 2 deti (9r. a 7r.) a tie piju väčšinou len vodu z vodovodu alebo nebublinkové vody rajec, sem tam džúsy

lucka_sk
autor
8. sep 2011

@erikaka Na take otazky, je jednoducha odpoved - Pretoze ho lubim. 🙂

petra1303
8. sep 2011

Tak moja dcerka od malilinka nemala zaujem o ziadne stavy ani rozne caje len o cistu vodu...teraz priliezitoste si vypita sirupovu vodu, alebo dzus no vacsinou si prosi cistu vodicku 😵

egyptanka
8. sep 2011

hmmmm ... u nas Natalka co chces pit? vodu alebo caj? ... VODUUUUU. Dokonca ked jej v zime spravim caj tak si odpije glg dva a potom ako "brzdu" sa naleje vodou 😀 😀

titkovamiriam
8. sep 2011

aj u nas sa pije na 80 percent voda z vodovou a potom caje,sirupy a sladene napoje minimalne 🙂

estterka
8. sep 2011

co dieta nepozna,to od nas nechce 😉 nasa nikdy nepila nic okrem MM a vody a tak to aj zostane. my s muzom pijeme cistu vodu,pretoze je to to najlepsie pre telo,preco by som to nedopriala aj jej? druha vec je,ze zijem na mieste kde nie je pitna voda,teda balenu musime kupovat.netesi ma to,ale nezmenim to.

aliza
8. sep 2011

vsetko je to o tom, ako si dieta naucime. Moje deti nikdy nepili ani len cajiky, len cistu vodu. Dcera ma 6 rokov a tiez pije len vodu, aj ked ochutna z dzusika, ktory jej niekto da alebo ked je na party, ale da jeden glg a povie, ze jej nechuti, ze chce radsej vodu. A maly pozna tiez len vodu.
U nas celkovo dzusy, sirupy, ani ziadne 'bublinkace' doma nenajdete, vsetci sme 'na vode' 😀

chrumen
8. sep 2011

u nás sa tiež pije len čistá voda z vodovodu, malej ponúkam aj čajík hlavne k obedu a zapiť jedlo, inak od smädu len čistu vodu 🙂

lucka_sk
autor
8. sep 2011

@estterka Prave kvoli tomu sme tu. Nie vsade je k dispozicii voda vhodna pre babatka, kvalitna a zdrava...

zajaciq
8. sep 2011

ale skoro vsade je pitna voda a netreba robit zbytocne biznisy. Lucka team sa len nabaluje na hluposti rodicov. Do roka som to kupovala a potom som sa na vselijake znackove vody vykaslala. Pustit kohutik je predsa len ekonomickejsie, eventuelne prevarit pri prvych prikrmoch. Skuste nechat kvetinu ci zivu rybku par hodin v balenej vode...

katy2
8. sep 2011

u nas tiez len cista voda (z vodovodu)... cajiky a dzusiky nemaju sancu 🙂

martuska75
8. sep 2011

my nahodou jupiky a tak kupujeme, hned ich vylejem a prelejem tam lucku 😀 Skoda ze sa rovno v takejflasi nepredava, usetrilo by mi to robotu.

martuska75
8. sep 2011

@zajaciq ak mate svoju vodu oktak super. ale skuste si dat urobit rozborvody z vodovodu avyvalite oci. my zme to museli urobit pri kolaudecii vodovodu a prislo nam ze je pitna ale nevhodna pre deti a tehotne zeny. asi tak.

cervena_ciapocka
8. sep 2011

My s manželom pijeme len čistú vodu a občas bylinkové čaje bez cukru. Žiadne sladené nápoje ani džúsy u nás nenájdete. Ja momentálne pijem len Lucku - ružovú, páči sa mi že je úplne bez bubliniek a chutí mi. Vyskúšali sme aj modrú Lucku, ale tá mi nesadla. Z Lucky - ružovej pripravujeme aj malému mliečko.
A chcela by som sa opýtať @lucka_sk : my ružovú Lucku prevárame keď mu pripravujeme mliečko. Niekde som čítala že sa nemusí prevárať. Ako potom pripraviť umelé mliečko? Stačí vodu len ohriať?

123anulik
8. sep 2011

my pijeme tiez cistu vodu ci uz mineralku alebo z vodovodu 😵

nikuskabee
8. sep 2011

Tak my sme si prešli pitím riadnu skúšku.Ako staré maminy hovorili,sme začali dávať detské čaje,potom sa Alexko na to naučil a koniec čistú vodu ani cítiť,no lenže ako silný atopik začal mať škaredé fľaky po telíčku ako 7 mesačného som ho silným režim naučila na čistú vodu.Lenže potom sme šli do tatier na výlet,mal10 mesiacov.No ako viete tam je zima a prestal mi piť uplne,nechcel vodu,tak som mala zo sebou detský čaj tekanne.Chytili sme hnačky,vyhádzali sme sa a tak to bolo celý čas na výlete.Všade sme nosili náhradné oblečko.Keď sme sa vrátili domov,som povedala dosť,nebudem pozerať ako trpí a škriabe sa.Začala som mu núkať vodu a nič iné.Bála som sa,lebo ako sestrička viem,že dehydratácia je nebezpečná.No asi dva dni mi pil asi len jednu fľašku max 1,5 fľašky denne vody.No nevzdala som to.Po týždni sa mi vrátil na režim 1 litra.Keď pil len čaje vypil aj tri litre a to vôbec nie je zdravé pre obličky.Možno sa niektorým nebude páčiť,akým prístupom som ho naviedla na vodu,ale možno niektorým pomôže.Netreba to vzdávať.Dva dni menšieho množstva nespraví,treba len sledovať dieťatko.....