Kam ukladať oblečené veci, ktoré sa neperú často?
Napríklad vlnený sveter, svetrík, kardigán, rifle, a iné veci ktoré sa neperú po každom použití. Samozrejme nie tričko v lete a podobne.
Ja mám tak trochu mentálny bok dať také oblečené medzi čisté, ale keď to je v izbe na kôpkach, tak to vyzerá ako bordel. Navyše police špeciálne na toto nemáme, ledva vmestíme oblečenie obaja s mužom do šatníka, máme malý šatník. Iné je ak si to plánujem hneď obliecť na druhý deň, ale zas keď v zime vytiahnem pulóver tak určite si nechcem dávať ten istý na druhý deň, ale možno až o týždeň, to isté rifle a podobne. Som len ja "magor" na čistotu? Viem že tie veci nie sú špinavé ako že ufúlané alebo od blata alebo čo... muž si myslí že magor som 😀 Som ozaj zvedavá čo mi na to napíšete, lebo keď napíšete že to do skrine normálne dávate medzi čisté... budem vedieť že musím na sebe zapracovať, aby časom zo mňa nebol Monk. Prípadne ocením vaše nápady, kde to oblečenie skladujete vy.
@anonym_b39b63 Zdravim 🙂 nikto nie sme stopercentní, ja sa najpríklad snažím kupovať lokalne, separovať, nevyužívať auto, kde je alternatíva, nakupovať len keď skutočne potrebujeme, inak skôr opravovať, upcyklovat, periem so šetrnými prostriedkami, atď. nechce sa mi vypisovať všetky moje aktivity v tomto smere. Skratka volím hygienickú čistou pre niečo, čo je v kontakte s mojou kožou každý deň a eco vnímanie uplatňujem na iné aspekty fungovania. 🙂
@sulphur to je v poriadku, mne sa nemusis spovedat.
@marsmykkok mrzi ma Vaša skúsenosť aj to, že to u Vás zanechalo takú nepríjemnú stopu až do dospelosti. U nás doma to funguje trošku inak, jednak máme dostatok oblečenia na bežné fungovanie a štandardne sa perie tak, aby bol prázdny kôš. Ešte sa nestalo, že by niekto nemal čo na seba, prípadne chýbal niekoho obľúbený outfit 🙂
@sulphur ešte doplním, moje dieta je zatiaľ maličké, ale pri ňom uplatňuje rovnaký meter ako u seba. Ak ma časom požiada (ako manžel), že niektoré veci sú ešte ok a nebudú znečistené, tiež vyhradíme zásuvku v jeho šatníku na tento typ odevov. To je aj taká neverbálna komunikácia u nás doma, ak to je v zásuvke, je to pre manžela ok, ak to nájdem hocikde inde, perie sa ;)
@earlgrey takéto niečo https://www.lidl.sk/p/livarno-vesiak-na-saty/p1...
@marsmykkok Ďakujem 😉
Ja som to asi dohnala do extrémnu, ale ja veci po tom jednom použití rovno aj periem 🙂 Je to len o mojom pocite, že mam rada čerstvé, čisté a voňavé. Manžel niektoré kusy oblečenia oblieka viackrát, ten má na to vyčlenený samostatný priestor. Nič nosené už k čistým veciam nejde 🙂
@sulphur aj ja periem. Ja si to proste nedám na seba . Ale nohavice neperiem po jednom noseni

@sulphur ale toto nie je ekologicke spravanie. Asi ta to nezaujima, ale treba sa zacat spravat setrnejsie k zivotnemu prostrediu
@anonym_b39b63 Zdravim 🙂 nikto nie sme stopercentní, ja sa najpríklad snažím kupovať lokalne, separovať, nevyužívať auto, kde je alternatíva, nakupovať len keď skutočne potrebujeme, inak skôr opravovať, upcyklovat, periem so šetrnými prostriedkami, atď. nechce sa mi vypisovať všetky moje aktivity v tomto smere. Skratka volím hygienickú čistou pre niečo, čo je v kontakte s mojou kožou každý deň a eco vnímanie uplatňujem na iné aspekty fungovania. 🙂