Prečo nemajú v obchodoch s oblečením aj väčšie veľkosti?

13. sep 2023

Mám veľ. 48. Zase sa tu urcite nájdu krásne a vzdy štíhle rýpalky, ktoré budú riešiť prečo to tak je. Ale skúsme toto teraz neriešiť.
Zaujíma ma, že prečo v obchodoch s oblečením nemajú na predajni aj väčšie veľkosti - povedzme 48-52. Neverim tomu, že by sa im to nepredávalo - vidím vo svojom okolí vela žien, ktoré by to urcite uvítali. Väčšie veľkosti sa daju kupit len cez internet, ale mne sa nechce stale hore-dole platit poštovné. Ja si chcem oblečenie vyskúšať. Prečo napr. H&M má plus size kolekciu, ale v kamenných predajniach ju vobec neponúkajú? Je to hrozne nefér - veď moje peniaze sú rovnaké ako peniaze ženy s veľkosťou 38. Nechápem to a štve ma to.

akiana
13. sep 2023

Autorka, @domka222 nemudruje - u nas su v rodine autoimunitne ochorenia (ja zaklopem, ze ma ten gen nastastie obisiel) na ktore sa nasadzuju tieto typy liekov a fungujeme dlhodobo na dietach a dennom pohybe. Je to tazke, ale proste ak chces, riesenie existuje. Okrem vahy zivotosprava ovplyvnuje tvoju celkovu prognozu. Staci sa poradit s lekarom a drzat sa toho, co ti povie.

dadis
13. sep 2023

@zmrzlinka2021 Ano, ved 38 je bezna velkost, ved toe modelky mali 175 a viac cm. Ono ide skutocne o viacdimenzionslny problem...ak sijem modu pre mladych, ozaj sa mi pre segment, ktory je v tejto vekovej zone bezvyznamny neoplati vyvijat produkt..neboj, ze to maju dobre zmonitorovane, ake su ich zakaznicky, ved ide o zisky. Kdezto v obchodoch ako C&A, Tchibo, Peek&Cl, ale i H&M - taketo velkosti najdes, su zamerane na strrdny vek. Moja mamina tam nakupuje a oblieka sa krasne na svoj vek...vzdy si nieco najde vo velkosti 44. Ale povedzme si uprimne, kde nakupuju zeny 50+, ktore maju najcastejsie vyssie konfekcne cislo - male butiky, cinski a polski prejadajcovia textilu, lidl, kik, pepco - kvoli nizsej kupyschopnosti tohoto segmentu - tam tieto velkosti najdes alebo tak, ako to robis ty, na internete.

nyusika
13. sep 2023

Na rozdiel od teba do nikoho nekopem.
Už v predchádzajúcich komentároch to ženy napísali, že ty reagujes zbytočne vztahovacne a agresívne.

tamitamitami
13. sep 2023

Autorska ja som si zažila dlhodobejšie branie a v čase keď som ich intenzívne brala som pribrala 3 kilá - dávala som si pozor na stravu, hýbala som sa a presne tie 3 kilá boli voda a hneď ako som ich brať prestala som ich aj "schudla". Teraz beriem tieto lieky už iba príležitostne.

anjelicek26
13. sep 2023

Verim, ze ta ten maly vyber stve, ked vidis plne stojany veci pre "stihlotky" v tvojich ociach... ale obchod ma v rukach cisla a odbyt a cieloveho zakaznika, a ty to proste v takom H&M konceptovo nie si... su znacky, kde naopak ano...treba sa proste sustredit tam, kde pre teba maju vyber. Nevidim problem si vyskusat v pohode doma, nemusim sa tahat po obchodoch, kto ma vlastne v dnesnej dobe na to cas 🙄

domka222
13. sep 2023

@autorka odpovedať na otázku otázkou? Ja som sa ťa niečo iné pýtala

nyusika
13. sep 2023

Ja mám chronický lymfedem, čiže vodu zadržujem ako priehrada....a čuduj sa svete, s pomocou liekov s vhodne zvolených procedúr som stihla.
Takže prestaň hľadať výhovorky.

Na druhej strane - nikto netvrdí, že každá z nás musí byť štíhla.
To, ako človek vyzerá predsa nehovorí nič o jeho charaktere.

akiana
13. sep 2023

Autorka, neexistuje, aby si mala 30 kg nadvahy a konfekcnu velkost XL zo zadrzanej vody. To by si musela mat v bunkach dovedna uskladnenych 15 dvojlitrovych flias, a to nie je ludsky mozne.

simca06022011
13. sep 2023

Je to kvôli tomu, že nechodia na to zákazníci, v kamenných obchodoch je gro veci v tých najčastejších veľkostiach. Ešte k tomu kopa značnej vôbec nemá veľkosti na 46. Aj 46 už je umenie nájsť. Sú na to potom špecializované obchody..

marcellka32
13. sep 2023

Tak ja som veľkosť 48 alebo xl, výška 181 cm, 80 kg, kilá mám rozložené, nemám problém nakupovať v: Bonprix (tam mám veľkosť 44/46, pretože objednavas menšiu veľkosť), Takko, peek, reserved

lneviemmeno
13. sep 2023

Ja mam 90kg pri 170cm vyske, tiez nadvaha ale mam to v pohode rozlozene ze naozaj si viem kupit oblecenie vsade 😀 Co h&m, zara atd. Velkost 42/44, tieto velkosti su vsade 🙂 Inak L/XL, vacsie nenosim 😀 a nemam to vobec na sebe narvate ale volne a pohodlne

zuzanka.zuzu
13. sep 2023

baby čo tu píšu ako to majú obchody vypočítané, tak len pre info, ani tam nerobia géniovia 😉 u nás pekáreň napečie každý deň 100ks jahodových 100ks vanilkových a 100ks nugatovych šišiek. do hodiny nemajú žiadne vanilkové a na moju otázku prečo už nemajú, mi povedali aby som chodila skôr. povedala som že oni nech urobia viac lebo by ich predali aj 200ks (4h do záverečnej kedy ešte len ľudia začínajú chodiť). mykla plecom a odpovedala že ale oni aj tak predaju všetky. ahaaa čiže načo dať 200+50+50 keď sa aj tak predá všetkých 300 😀 to len taká menšia analógia mi napadla... škoda že ešte neprišiel nikto na to že by mohli urobiť aj 200+100+100 a aj tak by ich predali 😀

dadis
13. sep 2023

Baby, neznizujte sa prosim k akemukolvek hodnoteniu postav, hmotnosti a pod. Je to kazdeho vec, ci ma 32 ci 52 velkost, rozobera sa tu tema obchody a dostupnost oblecenia. Viacere sa tu snazime autorke objasnit, je velkost 48 patri medzi niche velkosti, nikto to nerobi so zamerom komukolvek uskodit. Vela modelov pre tuto velkost nemoze byt len obycajnym zvacsenim maleho modelu, ako je to u beznych velkosti - tato velkost potrebuje samostatnu kolekciu, ine strihy a materialy, aby zena vyzerala smrncovne. @autorka verim, ze ti tu viacere baby poradili, kde nakupovat, aby si bola co mozno najviac spokojna

dadis
13. sep 2023

@zuzanka.zuzu 😄 vsak naco vyjst zakaznikom v ustrety 😄.. Tak ale oblecenie nekupis take, ktore ti nesedi a navyse ide o trosku vyspelejsi biznis, s vacsini obratmi, nez pekaren..

autor
13. sep 2023

@dadis a prečo nemozu urobiť kolekciu, hoc aj malu pre plus veľkosti? A to, čo píšeš, že na plus size treba špecifické strihy - to platí naozaj len na vybrané modely. Väčšinou to naozaj stačí len ušiť väčšie. Easy.

vulka
13. sep 2023

Zrovna včera som sa zastavila v niekoľkých predajniach s handrami a išlo ma poraziť, lebo samá 48, 52 ...

simca06022011
13. sep 2023

autorka, nakup online a mas pokoj. A ked, tak naozaj si v okoli najdi take, kde tie velkosti maju. Zbytocne lamentovat nad tym.

autor
13. sep 2023

@dadis vyspelý biznis, ktorý drancuje planétu a vykorisťuje ľudí v krajinách tretieho sveta. Tak krasne vsetko plánujú, že sa ročne vyhadzujú milióny ton oblečenia priamo z obchodov..

muchotrafka298
13. sep 2023

Neviem podla akych tabuliek si prisla na to, ze velkost XL je 48. Je to velkost 44 niekde 46, ako u ktorej znacky. Vacsie velkosti ma z beznych retazcov HM, C&A,Takko kupis aj niektore znacky v Peek and Cloppenburg. Pokial si vies objednat cez internet, tak na velke velkosti sa specializuje firma Ulla Popken, ale tam velkost 44 je realne mozno inde 48. Tak isto Gerry Weber alebo Betty Barclay maju aj vacsie ako 44.

zeldia
13. sep 2023

Mne veľmi chyba marks and spencer tam mali rozne veľkosti rozne dĺžky vyborne výpredaje

alex666
13. sep 2023

Nie vsade sa plati postovne...napr Zalando a About you nema postovne a maju tam plno veci pre moletky. Tiez rychle dorucenie a s vratenim nie je problem.
Tiez mam skusenost ze v Anglicku sa predavali vacsie velkosti, lenze tam boli uz na prvy pohlad vacsi ludia. Bolo tam vela mladych bab co studpvali na vyske a mali tak 100kg. To je u nas skor zriedkave.
Na SK maju zeny castejsie nadvahu ako obezitu. Ja mam vela kamosiek a kolegyn s par kilami navyse, ale myslim ze vsetky sa zmestia do velksoti max 42. Vyslovene obeznu v mojom veku poznam asi jednu.

akiana
13. sep 2023

Autorka, ja zacinam mat pocit, ze tebe nevadi ani tak oblecenie ako fakt, ze priemerna vacsinova zena nevyzera, ako ty. Ja ti to poviem narovinu, ked to asi potrebujes pocut - mam 65 kg a FAKT by som nechcela mat tvoju hmotnost. Ziadna zena pod 70 kg ti nepovie, ze by mala radsej 95 kg. Za prve je ista vaha zdravsia, ako nadvaha, za druhe proste stihle telo posobi estetickejsie, ako telo s vysokou nadvahou, nech sa aj na hlavu postavis. Ty chces, aby sme ti mazali med okolo huby, aky je svet nespravodlivy, aka si ty obet modneho priemyslu. Ty ale potrebujes pocut FAKTY, a fakty su take, ze vacsina zien ako ty nevyzera, a vacsina zien sa aktivne snazi, ani tak nevyzerat, ci uz vyvazenou zivotospravou, alebo neprejedanim sa. A tejto vacsine su prisposobene konfekcne velkosti. A nie je ani pravda, ze saty na teba neexistuju, mas plny internet veci do 5X, a este aj par kamennych obchodov, lenze tebe vadi, ze ich nie je viac, ze 95 kg nie je mainstream. Otvor oci.

alex666
13. sep 2023

A este....Tesco tusim mava aj take vacsie velkosti mam pocit.

tykat
13. sep 2023

Ja mam 48-50 ale som k tomu aj vysoka, tak to si vies predstavit 😅 aj ked maju moju velkost tak kabat ma pas niekde pod prsiami a nohavice akoby som isla vodu merat. Vacsia velkost nepomoze lebo to je len sirsie. Proste je to site na baby tak do 170cm a nie 180cm.
Ale nasla som si svoje obchody, Lindex, HM, CA a vela kupujem aj z Bonprixu. A teraz ako je ta oversize moda si mozem vyberat dufam ze tak skoro neskonci 🙏

akiana
13. sep 2023

Jaj a ked ti tu baby davaju konkretne obchody, ktore maju veci na teba, tak nie, to ti nie je dost dobre ani jedno. Ty chces top znacky o velkostiach 2X a viac, ako keby oni nepoznali svoj trh.

rebrambora
13. sep 2023

Ked som este nakupovala v kamennych predajnach, tak som mala opacny problem. Kupit neleginy velkosti 32-34 a podprsenky bez sance.
Odporucam ale ASOS.
Kupis aj taketo nadmerne velkosti, zadarmo vratis ak nesedi.

simca06022011
13. sep 2023

A h&m... dnes som bola v bb, zase... nemajú ani figu. Zase som nič nekúpila. Pre mňa to vôbec nie je top značka.
Inak by ma zaujímalo kde kupujete tak celkovo klasické oblečenie, casual / smart casual, dobrý materiál... zvykla som v s.oliver, orsay, reserved, niekedy aj tchibo ale napr nenasla som dnes ani jedno tricko/top/tuniku nič... co potrebujem. Aboutyou som objednala pred mesiacom z 10veci som 6 vrátila...
Ak teda veľmi neodvediem tému inam :D

simca06022011
13. sep 2023

Inak väčšie veľkosti ulla popken pozri ;) about you ma myslím a vrátiš zadarmo ak sa nemýlim;)

annm81
13. sep 2023

Prečo, prečo, prečo... Keď je to podľa teba tak výnosné a trh nie je nasýtený, nič ti nebráni zamestnať ľudí, nakúpiť stroje, prenajať priestory, navrhnúť, ušiť, rozvoziť po predajniach do každej väčšej dediny, predať a utápať sa v zisku (a pritom samozrejme nepľundrovať planétu).Možno prídeš na to, že pri dostupnom trhu sa do zisku dostaneš len vtedy, ak si nahodíš ceny, ktoré nebudú zákazníci ochotní akceptovať

muchotrafka298
13. sep 2023

@simca06022011 ja uz si kupujem len cez bestsecret.com znacky ako Esprit, Gerry Weber, Taifun alebo Betty Barclay. Lebo tu si neviem nic vybrat, vsetko na jedno kopyto. Teraz som si par veci kupila na dovolenke v Marks and Spencer, ale aj napriek -50 percent zlavam tie veci vychadzali dost draho.