Prečo nemajú v obchodoch s oblečením aj väčšie veľkosti?

13. sep 2023

Mám veľ. 48. Zase sa tu urcite nájdu krásne a vzdy štíhle rýpalky, ktoré budú riešiť prečo to tak je. Ale skúsme toto teraz neriešiť.
Zaujíma ma, že prečo v obchodoch s oblečením nemajú na predajni aj väčšie veľkosti - povedzme 48-52. Neverim tomu, že by sa im to nepredávalo - vidím vo svojom okolí vela žien, ktoré by to urcite uvítali. Väčšie veľkosti sa daju kupit len cez internet, ale mne sa nechce stale hore-dole platit poštovné. Ja si chcem oblečenie vyskúšať. Prečo napr. H&M má plus size kolekciu, ale v kamenných predajniach ju vobec neponúkajú? Je to hrozne nefér - veď moje peniaze sú rovnaké ako peniaze ženy s veľkosťou 38. Nechápem to a štve ma to.

autor
13. sep 2023

@dadis mladé ženy nemajú prsia a boky? Lebo veľ 32 je podla rozmerov na decko.

akiana
13. sep 2023

Presne som vedela, ze sa to tu otoci na “mlade zeny nemaju prsia a boky” - moja zlata maju, len nemaju inde 90 kg. A 32 je velkost na ktorej saty zacinaju, citaj pozorne, teda je to pre ultrastihle, a tiez tuto velkost nenajdes vsade. ZARA a Mango zacinaju napriklad na 34 a 36.

spadnutaslivka
13. sep 2023

vieš prečo? Lebo to, čo je pekné na 36-38 už tak pekne na 48 zvyčajne nevyzerá. Na väčšie proporcie treba iný štýl oblečenia, iný strih. Lebo v tej veľkosti sú zvyčajne iné proporcie. Tá baba to vyskúša, zistí, že v tom nevyzerá tak, ako chcela, a aj tak to nekúpi. Preto sa neoplatí tým obchodom mať xy druhov oblečenia, lebo každému sadne niečo iné. Fast fashion obchody chcú rýchle a ľahké zisky. Choď radšej nakupovať do plussize obchodov.

janai1
13. sep 2023

neviem čo sa tu zavzdušňuješ. Keď som nosila veľkosť 48 tak som veru mala 50kg nadváhu 😉
Baby ti tu dobre píšu, takže neurážať štíhle ale pouvažovať nad sebou

januska12323
13. sep 2023

Väčšina obyčajných obchodov robí módu pre mladých povedzme 12-30 rokov. Tým je 48 zbytočná, potrebujú xs-m.

bobo2433
13. sep 2023

Noooo ak ti staci neico s tých ,, obyčajných,,obchodov tak v kiku majú bežné dámske oblečenie po veľkosť 48. Od cisla50 + majú stojani s nadrozmernymi veľkosťami .takyc veci 50+ je menej ale sú ...ale ako píšem do 48 majú vždy také to isté co je v ponuke od 36+

bets
13. sep 2023

@la_dolce_vita tiež nakupujem aj v Orsay. Ja potrebujem 34 a v kamennej predajni väčšinou nemajú. Kupujem len online aj to tie najlepšie modely sú 34-ky preč ešte ako novinky.
Z toho vidno, že presne vedia, ktoré veľkosti sa im oplatí držať vo väčšom počte nielen v predajni ale aj na sklade na Slovensku. Zda sa, ze 34 ani 48 nie sú velkosti bežné pre našu krajinu. A zvlášť Orsay, ktorý neoslovuje svojim stylom mladé dievcata, ktoré skôr majú menšie čísla.

annm81
13. sep 2023

Chcela som ti napísať, že obchody, ktorých hlavným cieľom je zisk, sa budú riadiť podľa toho, koľko a čoho sa im predá, ale keď vidím tvoje agresívne odpovede, tak asi musím napísať, že áno, robia to úplne schválne, lebo všetci od milionárov vlastniacich módne reťazce až po obyčajnú slovenskú predavačku v H&M nenávidia obézne ženy a robia im natruc...

0silvia0
13. sep 2023

No veru, niektore mlade zeny velkosti 32 nemaju ani prsia, ani boky. A napriek tomu to nie su decka. Je s tym nejaky problem, ci si maju ist kupit saty s ruzovym jednorozcom do detskeho oddelenia?

domka222
13. sep 2023

Veľkosť 48-52 nie je morbídna obezita? A ešte ak máš náhodou len cca 160cm,tak je to extrém. Čiže urážať sa nemusíš, lebo je to tak. Bohužiaľ, tak musíš myslieť v predstihu,ak si chceš obliecť niečo lepšie. Je to daň za kilá

autor
13. sep 2023

@domka222 áno, je to daň za kortikosteroidy, ktoré musím brať aby som žila a mohla fungovať. Takže ďakujem pekne za empatický prístup. ❤️

autor
13. sep 2023

@bobo2433 v KIK majú strašne handry a nekvalitne látky.

autor
13. sep 2023

@janai1 nemam pocit, že by som niekde urážala štíhle ženy. Mam 95 kg, podľa výšky by som mala mat 65. Čiže 50 kg nadváhy to nie je. 😢

tt247
13. sep 2023

Tak som sa teraz dozvedela, že som decko @autorka :D Ja mám veľkosť 32/34 a som dospelá žena, ktorá si aj rada zamaškrtí. A ani nízka nie som, takže žiadna drobná žienka. A popravde ja mám problém v obchodoch nájsť veľkosť XS, lebo to ide ako prvé.

dadis
13. sep 2023

Moja teenagerka ma 32 a ma aj prsia, nakupuje v Berschka, Stradivarius, P&B.. ja mam 43, nakupujem v inych obchodoch, a xl je skutocne 42. Mas zdravotny problem a preto vyssiu vahu, zmier sa s tym. Naco s tym bojujes? Ved na internete najdes dost peknych kuskov..

domka222
13. sep 2023

Nikto ti nepovedal,že si sa vypapkala,tak sa nezdúvaj. Chápem, že niektoré choroby prinášajú aj kg navyše. Napísala som to normálne, že to je daň za kg naviac,že musíš objednávať z netu.

tamitamitami
13. sep 2023

Ja si myslím že hlavný dôvod je ten že sa im jednoducho takýto tovar predáva menej, neoplatí sa im to držať na predajni (preto takúto veľkosť oblečenia ponúkajú online)....lebo vo väčšine prípadov je jeden druh oblečenia veľkosti XS-L (občas sa nájde aj XL). A druhý druh veľkosti XL a vyššie. Predsa sú to už iné strihy. V mojom okolí nosí drvivá väčšina žien veľkosť XS - L.

V mojom meste je lidl outlet (tovar ktorý sa nepredá ide do tejto predajne a ponúkajú ho za zlomok ceny). Väčšinou keď dovezú tovar je pár kusov XS-M a veľmi veľa kusov L, XL, XXL. Takže sa im to asi až tak dobre nepredáva.

Tiež nosím XS-S a teda nie som žiadna vychrtlina.

akiana
13. sep 2023

@domka222 To nevies, ze na MK ziadna nema 30 kg nadvahu z jedenia? Vzdy su za tym lieky, choroby, genetika, stres alebo nejedenie, nikdy nie zivotosprava.

akiana
13. sep 2023

Autorka, nie, ty nemas 30 kg nadvahu z kortikosteroidov. Tie vedia rozhadzat metabolizmus a zvysit chut do jedla, ale stale je to o sebakontrole. Mame v rodine historiu tychto lieciv.

A ano, ak chude zeny prirovnavas k deckam a pausalne odmietas fakt, ze aj ony mozu mat proporcie tela dospelej zeny, tak je to prinajlepsom vysmech a da sa to brat ako urazanie.

autor
13. sep 2023

@akiana ďakujem za odborný názor - keďže mate v rodine “históriu tychto liečiv” tak určite budeš mať pravdu a moja lekárka s decentúrou a tromi atestáciami môže ísť handry fajčiť. Lebo určite človek priberie 25 kg za štvrť roka úplne v pohode..

akiana
13. sep 2023

A zase utocis. Ja neviem, kto je tvoja doktorka a nespochybnujem jej expertizu. Ale viem aj to, ze pri uzivani kortikosteroidov dlhodobe mas specialnu dietu, ktora zamedzuje narastu na hmotnosti, ked ju dodrziavas. Ani kortikosteroidy ti nevycaruju 30 kil zo vzduchu.

zmrzlinka2021
13. sep 2023

@anjelicek26
@akiana

Som prekvapena, ako hodnotite slovensko, lebo tu je takmer kazda tretia zena zo znacnou nadvahou / obezitou. Ja som fakt dost schudla, ale čo si všímam okolie, najmä zeny, proste slovensko je obezna krajina. Stačí mi ist do takeho francuzka, talianska, spanielska a tam je obezna žena skôr výnimočná. A je to sposobene našou stravou "na roboša" a životným štýlom

K tým číslam - určite nie je vacsina sloveniek 36-40 a okrem toho velmi zavisi od značky, od krajiny z akej je. Tá istá žena môže nosiť danú vec velkoľsti 38 ale aj 42 - uplne bezná vec.

Ja som akoo stredoškolácka brigádovala na modnych prehliadkach ako asistentka modeliek - bola uplne bezná velkosť 38. A babíme sa o modelkách.

nyusika
13. sep 2023

Zbytočne sa urážate,
@akiana má pravdu.
Ženy s vysokou nadváhou majú vždy väčšiu tendenciu hanlivo nazývať štíhle ženy.
A časť o priberani je tiež pravdivá.

zmrzlinka2021
13. sep 2023

Autorka,

odporúčam zalando lounge - vela pekných vecí a fakt aj vacsie velkosti.

domka222
13. sep 2023

@akiana má pravdu. Pri ich užívaní by sa mala držať nízkokalorická diéta. A teraz si povedzme pravdu,odkedy ich užívaš dodržiavaš diétu a aj napriek nej si pribrala 25kg za tak krátku dobu? Alebo to len zhadzuješ na lieky a na to,že obchody ťa vlastne "šikanujú"?

akiana
13. sep 2023

@zmrzlinka2021 Tak asi to stale nestaci na to, aby obchodne retazce zmenili svoj sortiment. To je to iste, preco sa predavaju iPhony a Samsungy a nie Nokie, aj ked tie sa uz roky snazia prerazit na smartfonovy trh, preco sa predavaju pocitace DELL a Lenovo, a televizory LG a Samsung, a nie Orava. Predava sa to, co ludia kupuju, nie to, co je politicky korektne a spravodlive.

autor
13. sep 2023

@akiana vieš čo, nejdem sa s tebou hádať, nemá to význam. Ty vo svojej obmedzenosti asi nevieš, že telo môže byť väčšie aj kvoli zadržanej vode. A že to pokojne môže byt aj 20 kg. Ale potrebuješ tu zhadzovať a ponižovať človeka, ktoreho ani nepoznáš.

nyusika
13. sep 2023

@akiana a ešte majú ťažké kosti a nadváhu dedičnú.
My s veľkosťou +/- 36 sme chodiaci kosti a chlap nás nemá za čo chytiť...

autor
13. sep 2023

@domka222 ďalšia múdra.. a aj si to zažila na vlastnej koži? Či len mudrujes?

autor
13. sep 2023

@nyusika tiež si si prišla kopnúť? Nech sa páči ❤️