Iný vzor na tričku, iný na nohaviciach u detí

10. jan 2024

Ahojte, riešite aby bolo dieťa zladené ? Aby bolo tón v tóne, alebo aby sa farby k sebe hodili? Že napríklad nedáte dievčatku červené tričko a ružové legíny ? Alebo nedáte tepláky s pásikmi a tricko s postavičkami ? Alebo dole auta, hore psíka, dole srdiečka, hore kvietky. A takéto kombinácie. Riešite to alebo nie ?
Tí čo ste to riešili u bábätka a nepáči sa vám to, ako to potom bolo keď dieťa vyrástlo a chcelo si vyberať kombinácie samo ? Mala som dnes o tomto debatu s jednou kamoškou/známou na ihrisku a zaujima ma ako to má väčšina

x_mery_x
10. jan 2024

Neriesim.

thereisabear
10. jan 2024

Môj ma všetky nohavice/tepláky bez vzoru a veľa tričiek tiež jednofarebných. Takže to nejak neriešim.

zenulkaaa
10. jan 2024

Ano riesim a teda ked vidim niekedy ako chodia tie deti dokombinovane,, mam dost. Ruzovo fialovo zelene atd.
Nedam synovi napr tricko vzorovane a k tomu pasikovane farebne teplaky.. ked uz tak teplaky bez vzoru, pripadne opacne. Chcem aby chodil pekne obleceny, nie ako z cirkusu.

patka06
10. jan 2024

Nikdy som nedávala dva rôzne vzory, zladila som aj farebne od narodenia
Nohavice jedine bez vzoru / okrem pyžama/ a k tomu sa ľahko kombinuje.
Aj keď si dcéra vyberala sama vždy to k sebe ladilo.

vyrovnanaosoba
10. jan 2024

Takto. Keď ideme do mesta, či kina, niekde si sadnúť, snažím sa, aby aj deti boli oblečené primerane danej situácii. V zásade nekupujeme tepláky so vzorom, jedine tak pásikavé. Čiže keď dám modré tepláky, už je jedno či dám zelené tričko, či hnedu mikinu.
Do škôlky chodí vo všetkom možnom čo doma nájdem. Aj v pozašívaných teplákoch a zaplatami.
Sestra má dcéru a dá jej kľudne s leopardim vzorom legíny a fialové tričko. Ružový svetrík na to. Má hnedé čižmy, ružovú bundu, žltú čiapku napríklad.
Moji chlapci maju hnedé bundy, sive čižmy, modré čiapky. 🤔

autor
10. jan 2024

@zenulkaaa a vyberajú si už deti aj samé ? Neviem aké veľké máš. Lebo v tomto sme sa zhodli, aj ja vždy zladim a nepáči sa mi to. Ale dieťa je už vo veku kedy si chce vybrať aj samé a nechám nech skombinuje podľa seba a vždy to je niečo "super zladené" a v tomto sme sa nezhodli že kamoška nedovolí

ivik4
10. jan 2024

Akoze to aby syn bol obleceny pekne a cisto, ziadne háby je zaklad u mna a rovnako u kazdeho bezneho rodica urcite.
Ale aby bol zladeny a ton v tone, az tak mi nehrabe 😀. Riesit nejaku cervenu s ruzovou atd...
Od mala si vybera oblecenie skoro vsetko sam, ale my sa vzdy zhodneme

barbora0308
10. jan 2024

Chcela som to uz neriesit...ale nejde to 😅 proste ma ide rozdrapit, ked vidim, ze mamzel niekedy vyberie take kombinacie, ze sa na to neviem pozerat pomaly 🤦. Sam si este syn nevybera, trocha sa toho aj bojim, ked to pride😬. Uricite ho ale necham, ked k tomu pride, myslim, ze je to pre to dieta dolezite...mat svoj nazor a stat si za tym, ale pevne verim, ze ho casom navediem na spravne kombinacie a budeme potom obaja spokojni 😁.

maryetta
10. jan 2024

Kedy ako. Niekedy nerieism resp to nevadi. Ale niekedy zamenim ze ufff toto uz nie.

zuzanaete
10. jan 2024

Mna z tohto “porazalo”, lebo veeela veci je so vzormi najma pre najmensie. Snazila som sa kupovat teplaky bez vzoru (max maly obrazok) a tricka uz kadejake. Presne potom vznikaju sialene kombinacie. Nasi su uz starsi a tam uz nie je problem kupit teplaky jednofarebne a lahko sa doladuju tricka.

biankaaaa
10. jan 2024

Áno riešim 🤣 nestojí na tom svet, ale keď mám čas, vyberiem oblečenie tak, aby nechodil ako papagáj

thoughtfulweirdo
10. jan 2024

Deti si nechávam cca od 1-1,5 roka vyberať, mne je to skutočne srdečne jedno, mám radosť, keď oni majú radosť, nech sú aj olepení superhrdinami od hlavy po päty 😄 ani pri bábätkách som to neriešila, hlavne, ze to bolo čisté, pohodlné a počasiu primerané.

simona20201309
10. jan 2024

Moja už 2r. Si vedela sama vybrať ponožky k oblečeniu aby ladili.
Dnes už ani po dome nebude chodiť,,nezladena" a niektoré kúsky doslova odmietla nosiť- že to vyzerá strašne. Som rada, že má vkus. Riešim to, pretože to pre mňa nie je len zladenie, ale celková estetika. Nepáči sa mi, ako chodia niektoré deti poobliekane, ale neriešim. Viem, že každý z nás má iné priority a sú oveľa dôležitejšie veci. 100x radšej mám dieťa poobliekane ako konárik ale vychovane a slušne, ako tip top z časopisu, premazane a drzé.

sense
10. jan 2024

Do 1,5 roka som obliekla co som chcela ja a potom mala možnosť výberu. Čiže ukázala som 2 tričká a ktoré si vybrala tak to som obliekla a teda niekedy to boli úplne nepasujuce kombinácie ale bola v čistom? Bola. Bola oblečená vhodné do aktuálneho počasia? Bola. A zvyšok mi bol. Sumafuk. A hlavne nemali sme nikdy problém ze by si nechcela obliecť to ci ono keďže mapa na vyber

iwesska
10. jan 2024

Deti si uz vyberaju same, obcas usmernim kvoli pocasiu. Ale uz su velki. V skolke, ani prve rocniky ZS si sami nevyberali. Nevidim dovod,aby si 4-5r dieta dupalo,co si oblecie a prehadzovalo pol skrine kvoli tomu a potom islo doobliekane akoby nemalo rodicov. Naucila som deti kombinovat farby tak,aby z toho neboleli oci😂 Dcera, na to,ze ma 9r.ma celkom dobry vkus a pekne si zladi aj domace oblecenie ci babiky 😀 Mna osobne bolia z toho oci, ked vidim farebny a vzorovy nesulad medzi vrchnou a spodnou castou oblecenia. Asi to mam po mame, ta tiez vzdy vsetko na nas aj sebe ladila. Svokre to bolo jedno, hlavne,ze bol obleceny a tak aj muz vyzeral,kym som ho nenaucila ako sa obliekat😀

anjelicek26
10. jan 2024

Detom som vykladala oblecenie az do prvej-druhej triedy zakladnej skoly... farby som neriesila, ale teda pasiky k psikom a podobne kombinacie alebo nejake disney postavy mi prisli do domu maximalne na pyzame a aj to boli uplne vynimky... Ja mam rada zladene veci, deti to prebrali, obliekaju sa normalne, ziadne extravagantne veci... skor vyberaju makky material, makke rifle, prijemne tricko - ako to, co na nom je...

simona20201309
10. jan 2024

A ako bábätko? Ešte teraz sa z toho smejeme... ako prvorodenej sme nakúpili haldu tých najkrajších najkvalitnejších kúskov.... A keďže sa narodila počas prvej vlny pandémie, a jedine opustenie domu bola preventívna prehliadka - aj to až po 3mesiacoch.... tak slečna od bábätka bola doma oblečená ako na módne prehliadky 🙈... len aby sa to vynosilo. (Nikdy negrcala, takže sme ju prezliekali cez deň len tak - nech mame aspoň fotku do albumu....)

tulik123
10. jan 2024

Mne to tiez hrozne vadi ked je to halabala vzor hore aj dole. Ale ako pisu baby zavisi od toho kam ideme. Ak je to do parku tak mu to poviem ze sa to k sebe nehodi ale ak na tom trva tak kaslem na to ale do skoly by som mu to nedovolila. Tam s nim nediskutujem. 🙂

sense
10. jan 2024

Inak moja ma teraz 10 a aktuálne išla ku kamarátke bledo ružové tepláky a červená mi kina s vianočným motívom snoopyho. Vravím to ide takto? A ona ved je to čisté a pohodlné a môžem sa aj po koberci valat.

jaga18
10. jan 2024

Pri 2,5 ročnom neriešim. Riešim, nech je čistý, nič deravé a vhodné vzhľadom k počasiu. Keď niekam ideme, k dr ci do práce ho beriem, tak si dám záležať, ale inak mu dám to, čo si sám vyberie.

cookie29
10. jan 2024

Moje deti si vyberaju. Male ma 2r ale vie co chce. Niekedy sa da diskutovat, niekedy nie. Ale uprimne, je to skutocne take dolezite? Detstvo je len jedno. A kolkokrat ide dohabana... LEBO padla, mala "nehodu", skocila do mlaky a teda nahradne oblecenie neladilo. V jaslickach tiez kolkokrat daju co maju po ruke, hlavne nech je dieta oblecene. A samozrejme vacsinou ideme potom k DR a pod 🙂 A jasne, mame aj vesele oblecenie, pestre, starsie uz teraz menej farebne leginky ale mame. Ked je to prilis pestre, tak poviem, ze ja sa necitim prijemne ked ideme taki papagajovi 🙂 ale teda pasiky so vzorom a pod neriesim. Deti aj tak kopiruju nas. Pokial je viac-menej ciste a bez dier no problem. A moje, stacilo ist na jednu zmrzku a boli spinavi po usi. Ale napriklad neterka, tej este v 6r svagrina zmrzku drzala a davala oliznut a po kazdom liznuti utierala pusu ... Takze mala bola cista

ivangeline
10. jan 2024

Riesim... ale nie ked sme doma..ideme na ihrisko...k babke.. Ked ideme na navstevu,kostola,svadba,nieco dolezitejsie,tak vysvetujem a pomaham jej vybrat. ;) Ak je prilis tvrdohlava,tak snazim sa najst spolocny kompromis. ;D

cimage
10. jan 2024

Ja sama nemam rada vzorovane oblecenie. Pri detoch som pochopila, ze su praktickejsie, kedze sa lahsie maskuju flaky a to oblecenie je spinave hned ako idu jest, vyjdu von, atd. Snazim sa vybrat len jednu vzorovanu vec a k tomu uz len jednofarebne. Ale ked sa ma dcera sama obliect, tak to ma vzory od leoparda po stvorceky a mackov na sebe, farebne tiez neriesi. Doma ju necham, ale ked ideme niekam spolu, tak ju mierne usmernujem. Je to kazdeho vec co ma na sebe. Niekomu mozem ja pripadat strasne nudna ked som neni trblietava, vysivana a blikajuca.

lucia13022023
10. jan 2024

My doma nemám nič co by sa k sebe nehodilo 🤣 a tak plánujem aj pokračovať naďalej. Čiže keď si bude vyberať oblečenie sam, vždy sa mu to bude hodiť.
Kupujem len hnedé, béžové, krémové, biele, sivé, čierne oblečenie, max. pastelove.

viestta
10. jan 2024

Je to len oblecenie, iba a len oblecenie, nic viac nic menej, tak preco z toho robit problem? Keby nechcela do mrazu zimnu bundu, to by uz bol naozaj problem, ktory treba vysvetlit ale inac...

jaroe
10. jan 2024

V podstate neriešim, teda snažím sa trochu, ale jednak už má aj krpec svoje preferencie- a určite ho nebudem presviedčať, že tá kombinácia je ee , druhá vec - môj muž nerieši vôbec, takže od kedy ho ráno oblieka on, ja sa pri vyzdvihovani zo škôlky niekedy nestačím diviť 😁

iwet25
10. jan 2024

Ja sa snažím zladiť, nemám rada hlavne keď je vzor na leginach a ešte iný vzor na tričku. Aj pancuchy mam najradšej jednofarebné. Staršej sa snažím poradiť keď si chce sama vybrať oblečenie.

jana_eyre_2
10. jan 2024

Toto rieši asi len človek, čo si na módu potrpí.. ja som si nikdy nepotrpela, mám najradšej jednofarebné tričká (zväčša čierne) a rifle.. takže aj deti som obliekala jednoducho a nie mnoho farebné, tak sa obliekajú aj sami dodnes.. už sú školáci, dcéra si vyberá presne také veci ako by som si vybrala aj ja, možno trocha farebnejšie, ale tiež ma rada jednoduche, pohodlné tricka/mikiny zväčša tmavej farby.. najmladší si zatiaľ potrpí aj na nejaké obrázky, ale len na tričku..

Už sa im do štýlu nestarám, len poviem čo si nemajú obliecť ak sa to nehodí na príležitosť..

majlo1234
10. jan 2024

@zenulkaaa haha, toto mi sestra furt vycita. Ale ja som pri svojom rada, ze je vonec obleceny, takze uz neriesim farby a vzory😂

majlo1234
10. jan 2024

@lucia13022023 ja som tiez tak kupovala, ale syn zacina mat vlastny nazor a chce spidermanov a zvieratla a ruzovu farbu. A moje bezove odtiene sli doriti