Vaše skúsenosti s mobilnou platbou na čerpacích staniciach Shell

konik_testuje28.8.2017

Všetky aktívne šoférky, vitajte vo fóre Modrého koníka, v ktorom nájdete 10 recenzií mamičiek, ktoré testovali novinku Masterpass™ by Mastercard® - pohodlné platenie za tankovanie palív na čerpacích staniciach Shell. Len pomocou mobilnej aplikácie.

Takéto pohodlné a rýchle testovanie sme tu ešte nemali.

Po stiahnutí aplikácie do svojho smartfónu a pri jej prvom spustení len zaregistrujete kartu. Na použitie mobilnej aplikácie stačí naskenovať QR kód, zvoliť stojan a čiastku. Zvyšok zariadi vaša Masterpass™ peňaženka. Potom už len stačí počkať na predautorizáciu, natankovať a ísť. Je to presne také jednoduché, ako to znie.

Platba pomocou aplikácie Masterpass je vám k dispozícii na väčšine čerpacích staníc Shell. Označenie o dostupnosti poznáte podľa označenia na stojanoch.

Je to rýchla platba za palivo len v 4 krokoch:

1. Inštalácia aplikácie
2. Aktivácia aplikácie
3. Aktivácia pri stojane
4. Natankovanie a jednoduché zaplatenie

Mamičky z Modrého koníka to vyskúšali a vy si prečítajte ich skúsenosti a názory, ktoré získali v priebehu testovania.

Zaujíma vás aplikácia? Všetky potrebné informácie nájdete na webovej stránke Shell: http://www.shell.sk/motoristi/akcie/pohodlna-pl...

Mobilná platba na Shell

Jedného pekného dňa mi z Modrého koníka napísali, že ma vybrali na testovanie mobilnej platby na čerpacej stanici Shell. Táto správa ma veľmi potešila, nakoľko pracujem v autoškole ako inštruktorka a tankovať chodím pomerne často.

Vychytávka v podobe mobilnej platby bez nutnosti chodiť platiť dovnútra benzínky a čakať v dlhočížnych radách pri pokladni ma veľmi zaujala. Mám totižto 4 ročného syna Peťka a veľmi nerada ho nechávam v aute samého. No pokiaľ ho zoberiem platiť so sebou vždy si povyberá kopec autíčok, ktoré mu však nekúpim (áno som krkavec  ), a potom odchádza sklamaný.

Riešenie v podobe mobilnej platby mi prišlo ako úplne geniálne. Hneď som si hodila do googlu o čo ide a našla som túto stránku: http://www.shell.sk/motoristi/akcie/pohodlna-platba-v-aute.html Je tu perfektne vysvetlený návod ako to funguje. Keďže, som človek nedočkavý, hneď som si stiahla aplikáciu a začala inštalovať. 


Pre lepšie pochopenie prikladám fotky:

1. Stiahnite si aplikáciu Masterpass AT CZ SK a zadajte všetky potrebné údaje.




2. Ďalším dôležitým krokom je zadanie vašej platobnej karty a jej aktivácia pomocou kódu (v zelenom rámčeku), ktorý nájdete v bankovom výpise. Overenie karty je spoplatnené sumou 0,05 eur.



3. Prídete na čerpaciu stanicu Shell, zapnete si GPS, mobilný internet a bluetooth na telefóne. Otvoríte si aplikáciuMastercard a v nastaveniach si povolíte možnosť: Petrol (viď obrázok), aby ste mohli platiť cez mobil, musí tam svietiť Aktívny. Ja som nad týmto dosť dlho maturovala, priznám sa.



4. Tak a teraz ste pripravený načítať QR kód pri stojane, následne si vyberiete číslo stojanu,za koľko eur chcete natankovať, potvrdíte pin kódom a do 90 sekúnd musíte začať tankovať.



Tankovanie sa väčšinou zastaví tesne pred dosiahnutím stanovenej sumy. V aplikácii pod položkou transakcie si viete následne skontrolovať či všetko prebehlo v poriadku. 

 

Ďalším znakom, že platba prebehla v poriadku je aj to, že sa vynuluje stojan. Ja som tomu prvý krát vôbec neverila a pre istotu som sa išla spýtať dovnútra či mám naozaj zaplatené. Pani pokladníčka bola veľmi zlatá a povedla mi, že áno, všetko je v poriadku.
Odkedy som túto super novinku vyskúšala, už netankujem inak. Občas si však ľudia z áut stojacich za mnou myslia, že sa hrám s mobilom namiesto tankovania. Väčšinou však mám pri sebe ochranku (pána pumpára), ktorý mi rád príde natankovať. 


Myslím si, že keby mamičky začali používať tento spôsob platenia nielen, že by sa skrátili rady pri pokladni, ale hlavne by im odpadla starosť s deťmi, ktoré musia počas platenia nechať v aute. 




#test_mobilna_platba_shell

Mobilné platenie na Shell

Dostala som možnosť otestovať na pumpách Shell mobilnú aplikáciu Masterpass t.z. že na vybraných pumách Shell kde majú aj obsluhu čo vám natankujete nemusíte ani z auta vystúpiť, na ostatných Shellkách sa nemusíte zdržovať platením na predajni. Prvým krokom bolo stiahnutie aplikácie do mobilu. Druhým krokom návšteva Shell-ky.


Jednoduchý postup pri použití mobilnej aplikácie Masterpass:


1. Zastavíš na voľnom stojane na Shell-ke. 

2. Otvoríš si aplikáciu Masterpass v mobile. Zadáš pin.

3. Naskenuješ QR kód (každý stojan ma svoj QR kód)  a zadáš sumu za ktorú chceš natankovať.

4. Ak je prítomná obsluha len ju poprosíš aby natankovala, že tankuješ cez aplikáciu.

(Tankovacia pištoľ ťa pustí len do sumy ktorú si zadala a potom sa sama zastaví) .

5. Hotovo 🙂




#test_mobilna_platba_shell

Rýchlo, jednoducho a bezpečne - tak sa tankuje s mobilnou platbou Shell 🙂

Ahojte,

sme 4-členná rodinka v zložení mamina, ocko, Emmka (4,5 roka) a Peťko (1 rok). Žijeme na dedine, mesto máme na skok ale na prepravu používame autá, sem-tam MHD, ktorá k nám jazdí. V rodine máme dve autá, s jedným chodí náš ocko do práce a druhé máme doma pre prípad, že treba niekam odbehnúť, prípadne ísť k lekárovi atď. 

Autíčka sú často "smädné" ako to moja dcéra nazvala a keď prišla možnosť zapojiť sa do testovania mobilnej platby od spoločnosti Shell, s malou dušičkou no o to väčšou nádejou, že si nás vyberú som sa prihlásila. A nakoniec si nás teda vybrali, aj keď testovanie sa trochu posunulo, oneskorilo...no nakoniec prišla zásielka a my sme sa mohli pustiť do toho.


Povedzme si pár slov o tom, pre koho je táto služba určená, na ktorú skupinu ľudí sa týmto chceli asi zamerať... Keďže ide o tankovanie spôsobom "prídem, natankujem a odídem", zamerali sa na ľudí, ktorých obťažuje po natankovaní vystávať pri pokladni, prípadne pre tie z nás, ktoré majú v aute svoje poklady, ktoré sú buď neposedné a tankovanie s nimi nie je práve najlepší nápad, keďže ich buď necháte samých v aute kým zaplatíte, alebo trvá tankovanie neskutočne dlho  keďže platiť ich vezmete so sebou. Čiže treba počítať s časom, ktorý sa strávi vyberaním a nakladaním detí naspäť do auta, vysvetlovaním pri pokladni, že nič iné nekúpime atď...a priznajme si, je to jednoduchšie ak netreba ohľadne týchto vecí stresovať, že áno? 🙂


Tak poďme na to, pozrime sa bližšie, ako to celé funguje:


Prvý krok, ktorý je pre nás najdôležitejší, je stiahnutie appky do svojho mobilného telefónu. Appka sa volá Masterpass AT CZ SK a nájdete ju v App store (pre tých, čo vlastnia Iphone) alebo v Obchod Play (pre tých, čo vlastnia mobil s Androidom). Ja mám Iphone, takže budem opisovať postup aký je potrebný pri IOS.

Ďalší krok po otvorení appky je zadanie mPINu, ktorý si zvolíme, prípadne je možnosť zaškrtnúť použitie Touch ID pre Masterpass, kde si môžeme appku otvoriť odtlačkom prsta.

Ďalej je potrebné zadať platobnú kartu, z ktorej budeme platiť. Bez tohto kroku nie je možné tankovanie týmto spôsobom.

Tu určite mnohých napadne, či je to bezpečné, či nemôže dôjsť k zneužitiu karty atď. Je to riadne chránené, celé zadanie karty sa potvrdzuje kódom, ktorý obdržíte v SMS takže si myslím, že nie je sa čoho báť, ale aj tu platí, kto v takýchto veciach nemá dôveru, ten sa týmto veciam vyhýba - to mi je jasné. Každopádne, ja v tom nevidím v dnešnej dobe nič zlé, je to chránené, čiže obavy sa vo mne nevyskytli žiadne.


Z karty sa po úspešnom zadaní stiahla suma 0,05€, čo nám potvrdilo správnosť zadania.

Čo nasleduje? Môže sa ísť tankovať 🙂


My sme si na tankovanie zvolili víkend, aby sme mohli zobrať aj nášho ocka, ktorý poslúžil ako "fotodokumentátor" celej akcie 🙂

Postup znel jednoducho: stačí naskenovať QR kód, zvoliť stojan a čiastku, natankovať a odísť.

Priznám sa, mala som motýle v bruchu, keďže som sa bála aby som niečo nespravila zle, ale išlo to veľmi jednoducho a zdržali sme sa na čerpačke presne 3 minúty.


1.krok: prihlásiť sa do appky (zadaním mPINu alebo použitím TouchID)

2.krok: nascanovanie QR kódu na stojane 

3. krok: výber stojanu, výber čiastky, potvrdenie


Ak ste všetko správne zadali a potvrdili, dostanete sa na obrazovku s hláškou o prebehnutí platby (medzitým mi cinkla aj SMS z banky), a máte 90 sekúnd na začatie tankovania.

Zvolila som čiastku len 5€, lebo som to skúšala poprvýkrát a mala som obavy, aby všetko prebehlo tak ako má. Mne tentokrát natankoval manžel, ale ponúkol sa aj pán z obsluhy, čiže z auta nie je potrebné sa ani pohnúť. 

Stojan zastavil na čiastke 4,70€. 

Manžel nasadol a mohli sme odísť.  Transakciu som si pred odchodom skontrolovala v appke na záložke Transakcie.


Do pol hodinky mi cinkla SMS z banky, kde som mala rozdiel 0,30€ vrátený naspäť.

To je všetko...jednoduché, však?


A moje dojmy?

Výhody vidím jednoznačne v tom, že je to neuveriteľná pomoc pre matky s deťmi. Proste kto má deti, určite vie o čom píšem.

Ďalšia výhoda, pokiaľ chcete rýchlo natankovať a nezdržiavať sa, prípadne výhodné aj pri tankovaní menších súm.

Nevýhody možno len v tom, že kto je menej zdatný pri práci s mobilom tak mu to môže trochu dlhšie trvať, ale aj na toto sa dá zvyknúť...prvýkrát to potrvá dlhšie a na druhýkrát to už zvládne každý 🙂

Čo by som možno ocenila, je aby o tom bol personál viac vyškolení...totižto ešte pred týmto testovaním som bola odskúšať mobilnú platbu a keďže mi to nešlo nakoľko som na mobile nemala zapnuté Bluetooth a Lokalizáciu tak som natankovať nevedela a išla som si po radu k personálu. Zo všetkých čo tam boli mi vedela poradiť len jedna pani, takže by bolo celkom fajn keby vyškolili všetkých rovnako. Ale tá pani bola veľmi ochotná a ukázala mi to všetko vo svojom mobile (samozrejme nenatankovali sme ale proste všetky kroky mi pekne vysvetlila pri stojane).


Ak to mám zhrnúť, odporúčam a budem využívať ak budem musieť tankovať s deťmi 🙂

Ďakujem koníku a spoločnosti Shell za možnosť testovať.

Ako odmenu za testovanie sme od tímu Modrého koníka a Shell obdržali kartu s kreditom 50€, pomocou ktorej sme si natankovali plnú nádrž, za čo veľmi pekne ďakujeme 🙂


V prípade otázok ohľadom tankovania týmto spôsobom odporúčam aj stránku spoločnosti Shell, kde sa dozviete nielen to, že takýmto tankovaním ušetríte na cene pohonných hmôt:

  • 0,05 EUR na Shell Fuel Save 95 a Diesel
  • 0,10 EUR na Shell V-Power 95 a Diesel
  • 0,10 EUR na Shell V-Power 100 Racing,

ale nájdete tu aj najčastejšie Otázky a odpovede týkajúce sa tejto služby 

http://www.shell.sk/motoristi/akcie/pohodlna-platba-v-aute/questions-and-answers.html


#test_mobilna_platba_shell

"Ízy pízy" platenie na pumpe Shell

Robíme to hlavne kvôli deťom, že áno? :D Teda aspoň ja som bola vždy dosť nervózna a ako na ihlách, keď som čalala vnútri na čerpačke v rade a platila za tankovanie. Čo robia deti v aute? Nerobí Maxim zle Amii? Neplače Amia? Akože,tú chvíľu by mali v pohode vydržať, ale aj tak, noooo... A vyberať ich z auta, ísť s nimi dovnútra, riešiť to, že Maxo zasa niečo chce kúpiť, malú mať na rukách a krotiť, lebo chce behať za Maxom a potom ich následne zasa dostať do auta, nakladať, zapásať, ukľudniť prípadný rev :D No nie, neprosím, aj keď nechodím tankovať denne, ale toto zažívať je makačka veru. Však veľa z vás to asi poznáte :D

Jedeň deň sa mi naskytla možnosť zapojiť sa tu na MK do testovačky mobilnej aplikácie s názvom Masterpass na Shell pumpách. Neváhala som, zapojila sa a čakala na vyhodnotenie. Po pár dňoch mi prišla odpoveď a radosť bola naozaj úprimná a bola som zvedavá ako táto appka bude v reále fungovať a či do dám 🙂


Čakačka na testovanie sa trošičku natiahla, ale o to som sa viac potešila, keď prišla zásielka od odosielateľa Modrý Koník :D


Myslím, že ešte v ten deň som si aplikáciu stiahla do mobilu, vymyslela si svoj mPIN, pod ktorým sa každý krát dostanem do appky, vložila údaje svojej platobnej karty a aktivovala si ju. A ak máte aj bonusovú kartu Shell, kde zbierate body, tak aj tú si tam môžete zaregistrovať a body sa vám za tankovanie pripíšu. Prvá skúšobná platba na Shell-ke bola za svoje, stačilo aj napríklad natankovať za 5-10 Eur, čo už bolo vlastne testovanie danej mobilnej platby.



A ako to prebieha?

Príjdete na pumpu, zaparkujete si pri stojane, kde na vás už z dialky vykúka veľký  QR kód, ktorý si po otvorení a prihlasení sa do appky naskenujete, napíšete číslo stojanu, z ktorého budete tankovať, zadáte vami zvolenú sumu, za ktorú chcete dať autíčku napapať. A to všetko z pohodlia auta.


Stlačíte možnosť "odsúhlasiť" a do 90 sekúnd musíte začať tankovať, inak sa platba stornuje a musíte si ju zadať odznova. Ale tých 90 sekúnd vám úplne stačí na odloženie si mobilu, vystúpenie z auta a do začatia tankovania. To sa zastaví na vami zvolenej sume. Ak náhodou natankujete nakoniec za menej, tak rozdiel sa vám pripíše následne naspäť na účet.

Tadááááá. Hotovo. Stačí sadnúť naspäť do auta a odfrčať tam, kam máte namierené. 

A hlavne aj ušetrím :D Lebo to bolo vždy, že : "Mamíííí a kúpiš mi niečo na pumpe?" :D


Jediné mínus asi je, že nie všetci zamestanci sú informovaní, že vôbec existuje nejaká takáto možnosť a nevedia poradiť, ak niekto potrebuje. Je to však novinka, dá sa povedať, tak verím, že budú mať čoraz viac zaškolených a informovaných zamestancov.

Veľké ďakujem patrí Shell-ke za odmenu za testovanie v podobe palivovej karty Shell na takovanie v hodnote 50 Eur. Tú som využila 1.decembra, tak som zvedavá, koľko mi vydrži 3/4 nádrže :D A samozrejme všetkým v MK, oni sú proste top tím 🙂

Takže, tankujte na Shell-ke s mobilnou platbou a appkou Masterpass, stratený čas čakaním na platenie môžete investovať niekde inde, napríklad deťom 🙂


 #test_mobilna_platba_shell



Z auta to ide lahšie👍🏻

Tieto dve karty sú spolu velké combo😋


Tankovanie bez toho aby ste vystúpili?Jasné ide to jedine na pumpách Shell ja osobne tieto pumpy zboznujem ale hlavne tu svoju jednu jedinú kde su vzdy ochotný páni ktorí vzdy hned natankujú netreba ich prosit okamžite sú pri aute doteraz nie len natankovali,ale aj zabávali Sebiho🙈pokial som ja vnútri platila ale nie na kazdej pumpe su takí ochotní preto som vzdy pri platení vykúkala von ci my niekto nekradne auto😂nedajboze maleho😱proste stres este ked tam bol dlhy rad katastrofa🤦🏼‍♀️Toto sa vsak od minulého tyždňa zmenilo prišiel nám testovací balíček od shell a to možnosť testovať mobilnú platbu na čerpacej stanici bez vystúpenia z auta.

Prvá vec ktorá je potrebná je stiahnuť si aplikáciu Masterpass AT CZ SK


Bohužial ja som si ju stiahla hned ako ma vybrali na testovanie tak som nezdokumentovala preto az teraz na manzelovom telefone(ospravedlnujem sa za jeho rozbite sklo🙈)

po stiahnuti zadáte svoje tel.číslo

príde vam sms s  aktivacnym kodom

potom si zadáte svoj pin alebo pouzijete Touch ID

a hotovo aplikácia je nainstalovaná😊


Další krok je v aplikácii si aktivovať platbu na čerpacej stanici

Ďalej si aktivujeme kartu vypíseme klasicky údaje ako čislo karty platnost overenie karty je spoplatnene sumou 0,05


...a to je všetko je čas ísť na pumpu😊

Zastavíme na pumpe otvoríme si aplikáciu zadáme platba otvorí skener a zoskenujeme qr kod zo stojanu😊

Zadáme si sumu a do 90 sekúnd musíte začať tankovať inak môžete začať znova🤦🏼‍♀️🙈my sme skúsali na začiatku za 5€ stojan sa zastavil na 4,70 a viac nás nepustil ďalsie okienko je uz len platba prebehla uspešne a to je všetko velmi jednoduché všakže a kludne možete sedieť v aute a neísť do tej zimy 🙈

Svoju platbu si možete skontrolovať v aplikacii ked kliknete na transakcie  

A ešte máte v telefone aj účtenku a pravdaže ked máte svoju kartu na shell zbierate aj body a este máte aj zlavu a to sa vzdy zide😉😉

Na našej pumpe to už poznajú na iných však este moc nie preto by bolo fajn preškolit aj personál 😉My uz odteraz sedíme iba v aute na pumpe všetko za nás vybavia a co vy?😊Keby nebolo čokolvek zrozuminetlné stačí napísať 😊A teraz juchú užívať si spoločné chvíle kludne aj v aute blížia sa sviatky čas je veľmi vzácny 😉

Život je krátky preto si ho treba čo najviac ulahčovať👍🏻😉😍

Ďakujeme modrému koníkovi a shell za túto možnosť❤️

#test_mobilna_platba_shell

Viac aj na www.shell.sk 😊