• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

18. júna 2016 
"To od někud znám."
24. aug 2012 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Holky znáte v Praze dobrího a ne moc drahího profi fotografa?
24. aug 2012 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@domak2 tuším pri fonetickej transkripcii sa CH píše ako X, má to niečo s tým, že CH sú 2 písmenká, ale ako zvuk to chceš vyjadriť len jedným písmenkom? slovenčinárky, správne?
24. aug 2012 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katyxq :grinning: Tak jsi mě předběhla :grinning:
24. aug 2012 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pajenka Autorka perlí snad v každé zprávě :confused:, tahle ale fakt bila do očí, brrr.
24. aug 2012 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katyxq Všimla jsem si, už mám dost přehled, kde by mohla být nějaká perlička :wink: a taky u jedné mě irituje její neustálé zvýrazňování slova :stuck_out_tongue_closed_eyes: GINEKOLOG :stuck_out_tongue_closed_eyes: to mám vždycky sto chutí jí k tomu něco napsat, protože je to v každé zprávě! :grinning: Pro ni je to asi něco jako :stuck_out_tongue_closed_eyes: BÚCH :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. aug 2012 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@katyxq spíš by měla hledat "dobrího" češtináře :grinning:
a kdyby pisatelka psala spisovně, nemá problém s gramatikou - jednoduše "dobrého" a nemusí řešit i/y (i když to zřejmě neřeší :grinning: )
24. aug 2012 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jijitka Téhle by, myslím, nepomohlo ani doučování :unamused: (z více předmětů než jen češtiny).
24. aug 2012 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pajenka tuším, že bych uhodla o koho jde :grinning: Krátké zprávy na min. 10 řádků, navíc formou jedné věty bez interpunkce :slight_smile:
24. aug 2012 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jijitka Přesně :slight_smile: já to ani nečtu, protože mi to nedává smysl
24. aug 2012 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pajenka tak tam je ten "ginekolog" omluvitelný. Obsah zpráv naznačuje, že tam nebude haprovat jen ta gramatika :frowning2:
24. aug 2012 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jijitka Těžko říct, co tam je všechno špatně
24. aug 2012 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
"....pritom som sa neviadrila že tovar beriem...."

"...vaši drobcovia ...."
25. aug 2012 o 00:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bubbles to mi chces naznacit, ze ked to vidim v komentari vo fotoblogu, tak to vlastne pise nejaka zaryta slovencinarka? muhehe :grinning: :grinning: :grinning:
25. aug 2012 o 07:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
nemôžem si pomôcť, dúfam že ma autorky neukameňujú,tu je výber:

:sweat_smile: ved to aj svädčí o všetkom a aj o charaktere...a všetko od teba si vymazujem :sweat_smile:

:stuck_out_tongue_closed_eyes: chod do banky a povec že si omylom poslala peniaze na zlý účet, banka ju vyzve že mosí peniaze vrátiť ,to máš najjednoduchejší spôsob :stuck_out_tongue_closed_eyes:

:grinning: nemozu ma predsa optazovat dymom... :grinning:

:zipper_mouth: mesky policajti su len panackovia...odydu :zipper_mouth:
25. aug 2012 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@domak2 ja okrem toho nemožného X namiesto CH mám dobrú alergiu aj va W - no powedz, ako to wlastne je, brrrrrrrrrrrrrr
25. aug 2012 o 08:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@stzu27 nexapem co tym xces powedat haha :sunglasses:
25. aug 2012 o 08:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
25. aug 2012 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja sa veľmi úprimne vopred ospravedlňujem, je to jazykové okienko, tak len konzultujem, je možné, že ja neviem, ako to má byť správne....
a už dám dnes pokoj, aby mi nebolo vytknuté, že nemám čo iné robiť :slight_smile:

:astonished: nevadi ked mam este 600nedelie a nedodrzali sme to? :astonished:

:sweat_smile: dva as try krat denne :sweat_smile:

:rolling_eyes: a kolko maju tvoje drobce teras rockou :rolling_eyes:

:fearful: tak sme akujat pjisli od dokiho :fearful:

:confused: eksistuje aj taka moznost, :confused:

:dizzy_face: veci budeme mat vetšinu mc qean a mickey maus :dizzy_face:
25. aug 2012 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@stzu27 žiaden div, že nedodržali 600nedelie, to by jej máloktorý chlap schválil :wink:

- Dámy, najmä čo sa sexuálnej abstinencie týka, nepleťte si, prosím, termín "šestonedelie" so slovom "šesťstonedelie"...!

http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10150692729774128&id=218496414127
25. aug 2012 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
... mna zakrili takou tou ich zelenou plachtou a hlavne mi potom aj daka zima bola, tak ma pozakrivali
:astonished:
25. aug 2012 o 11:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stzu27
@inkinka aj tak to veľmi mýli. Podla mna by malo byť šesťnedelie. PRečo šestonedelie? Divny tvar. Mne to tiež pripomína šesťstonedelie - podla výslovnosti...
25. aug 2012 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Znova sa ospravedlnujem, že nedavam všetky mäkčene a dlžne. Niesom na to zvyknutá. Niektoré mi do ruk idu, iné vôbec.
25. aug 2012 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vejula jasné že je to blbý výraz, ale tie holky čo v kľude napíšu 600 si akože čo pod tým predstavujú, vôbec sa nezamyslia nad tým, prečo 600? je to 6 týždňov, tak čoho 600? napriek blbému slovu som si myslela, že keď niekto vie čítať, tak snáď aj písať a možno aj rozmýšľať :grinning:
ale už si to dlhší čas nemyslím......
25. aug 2012 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@stzu27 600 týždňov po pôrode :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
ja sa im nečudujem, že nedodržali 600nedelie :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
25. aug 2012 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vejula Vejka, šestonedelie - názov je archaizmus, ktorý skutočne označuje 6 týždňový úsek, teda šesto(ro) nedieľ. To máš ako dvojo nohavíc, trojo ciest, štvoro koní... lenže mnohým z dnešných "mladých" toto jazykové pozadie jednoducho uniká a preto si potom môžeme prečítať skvosty ako 600nedelie. :wink:
25. aug 2012 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
Pozrite tuto: http://www.modrykonik.sk/forum/tema/spolupraca-s-detmi-ktore-nie-su-celkom-standardne-vychovane/
tu nám pani učiteľky a diskutujúce mamy normálne suplujú Jazykové okienko... a ja sa nestačím diviť nad "vedomosťami" niektorých pedagógov. :sweat_smile:
25. aug 2012 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: :grinning: :grinning: Jupiii:D.....moja babika my povie MAMA :D tesim sa velmy :D :confused:
26. aug 2012 o 10:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Och mam taku debku...ze az... ale aspon viem, ze je pravda, ze skor ti pomoze cudzi ako vlastny....

:stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

DEBKA je od slova debil??????? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
26. aug 2012 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
:stuck_out_tongue_closed_eyes: Můžou být jen v oblyčeji? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. aug 2012 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok