Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

alamo
13. jan 2012

Vite, co je jeste horsi nez sexicek? Tulenicko. Uplne se mi udelalo nevolno, jak to tady pisu 🙂 .

syslica
13. jan 2012

@bodka70 To by v tvojom prípade bol už multiplicitný 😀 😀 ale ako tak pozerám, určitú podobnosť, medzi vami vidím, aspoň na profilovkách, nemali ste náhodou ešte tretiu sestričku niekde? 😉

bodka70
13. jan 2012

@syslica mám ešte jednu sestru ale @bodka13 to nie je. To by nám rodičia neurobili, dať nám rovnaké mená a odlišovať nás len číslom 😀 😀 😀 .

bodka70
13. jan 2012

@alamo , no áno - tuleníčko, to patrí do TOP 10 najobľúbenejších slov na MK 😉.

mataharyy
13. jan 2012

@bodka70 no ale teda tuleníčko ve mě evokuje rozvaleného tuleně na pláži 😀 takového toho obrovského tuleně...

bodka70
13. jan 2012

@mataharyy , ja si zase vždy spomieniem na tie 3 farebné postavičky z Teletubbies, ako sa po sebe vrhali a kričali: "TULI, TULI...TULI, TULI 😀 😀 😀

mataharyy
13. jan 2012

@bodka70 No tak to ten tuleň je lepší, pač teleblbís jsem nikdy na chuť nepřišla... 😅 😀

bodka70
13. jan 2012

@mataharyy , no ani ja nie, našťastie deti to pozerali iba chvíľku, potom z toho vyrástli chvalabohu 😎
no ale vryli sa mi do pamäte za ten čas - nezabudnuteľný "kultúrny" zážitok, fakt 🙂.

berenika39
13. jan 2012

nemám čas psát, ale ještě chvíli a mám umytý monitor 😀
@alamo

eaka
13. jan 2012

@alamo a ešte kexík/kexíček...

alamo
13. jan 2012

@eaka Fuj, tak to jsem jeste nevidela! 🙂 Dnes me zaujalo, ze se nekdo ptal na vhodny cajik pro dite. Cajik, to je jako maly roztomily caj?

eaka
13. jan 2012

@alamo No ten kexík, to je fakt maras, to by ma aj prešla chuť...ešte to "snažilkovanie" sa dá celkom prehryznúť, nejak tomu hovoriť musia, ale keks.. málokedy by som využila prípadného grcajúceho smajlíka, ale teraz áno... alebo toto je on?? 🤐
😀 😀

mataharyy
13. jan 2012

@eaka Ne ten co jsi tam dala je smajlík značící že si nechceš pozvracet klávesnici... 😅

eaka
13. jan 2012

@mataharyy No tak potom som sa trafila... grcať, zvracať... či?

mataharyy
13. jan 2012

@eaka Více méně ano trefila jsi se 😎

bodka70
13. jan 2012

"Ja a moja cerka" 🙄 🙄 🙄 Už by som si mala na to zvyknúť, prečo ma stále strasie, keď to vidím na nejakom fotoblogu? 😝

kachen
13. jan 2012

Ha,ha jsem se posmala. Manza, prita, mimisek, spermousi, tulenicko, snazilkovani. Jako fakt jdu blejt. Taky jsem neverila, ze takhle muze nekdo mluvit. By me zajimalo, jestli mluvi takhle i doma. A nejlepsejsi je hooooodne luxusni znacka oblecku a hadricku KEEP AWAY FROM FIRE.

kachen
13. jan 2012

No nic, predchozi stranku ctu az ted. Takze s krizkem po funuse, jako obvykle... Nicmene to nemeni nic na tom, ze ONI fakt existuji!

ikke
13. jan 2012

@bodka70 "cerka" nie je zdrobnelina od stuzeneho tuku? 😕 😀

berenika39
13. jan 2012

@ikke případně tetování po emericku - kérka...

ikke
13. jan 2012

“Možem sa opýtat oplaty sa brat antikoncepciu?"

eaka
14. jan 2012

@ikke si robíš prdel...ja som maximálne opitá práve..ale toto...hoci mi robí neskutočný problém to vôbec napísať, tak to je KONIEC SVETA!!!!!

heni79
15. jan 2012

Z inzerátov.
Predáva posteľ, lebo sa im nezmestí do "izbycky" a pri rýchlom "jednaní" pridá nový, ešte zabalený "madrac".

mirage
15. jan 2012

@eaka 🙂

ikke
15. jan 2012

"Predavajuca neposiela uz 6 tyzdnov zaplateny tovar.Odtajuje sa,nereaguje na nase opakovane vyzvy..."

bodka13
15. jan 2012

@ikke ja by som sa radšej zatajovala 😉 😀 😀

bodka13
16. jan 2012

"ty asi necitas co pisem ty len odcudzujes ...ale take co nezaziju pod.situaciu nevedia to ani pochopit takze zbytocne ti nieco aj vysvetlujem"

kam to speje tento náš modrý tátoš 😕 ☹ ...stále sa tu odcudzuje 😀 😀 😀

ikke
16. jan 2012

@bodka13 keby to napisala mne, odpoviem, ze to obvinenie z kradeze si teda vyprosujem 😝 😀

dvojbottka
16. jan 2012

@syslica 🙂 ešte, že nás rozpoznáš 😉 😉

slniecnica
16. jan 2012

@nobody to si napísala naschvál...? 😀 😀 😀