Aké následky bude mať vyoperovanie štítnej žľazy?

mimka54
25. aug 2009

Ahojte, mam znizenu funkciu SZ a uzliky na nej, moja lekarka hovori ze ju treba vyoperovat. Ale neviem si predstavit ake dosledky to moze mat. Preto sa obraciam sem, ci sa tu nenajdu podobne "pripady" 🙂 Dakujeeeeem

adka84
25. jan 2017

no najprv mi robili punkciu, vysledok akoze "cysta". Tak doktorka ORL odporucila vyoperovat ju a histologia nalezu vysla karcinom

adka84
25. jan 2017

@alienka73 punkciou mi odobrali len zltu tekutinu

alienka73
25. jan 2017

@adka84 takze si bola normalne v celkovej anesteze ?

alienka73
25. jan 2017

@adka84
myslim pri tej operacii cysty.

adka84
25. jan 2017

@alienka73 ano ano, v celkovej anesteze

alienka73
25. jan 2017

cize punkciou sa ten karcinom neukazal ano? ☹ Tak to je nanic. Mne maju robit punkciu teraz v piatok.A prosim ta mala si nejake problemy s tou cystou? Nieco si pocitovala alebo problemy s prehltanim ci dychanim ci vobec nic? @adka84

adka84
25. jan 2017

vôbec nic, ziadne problemy, ani som sa nikdy neliecila na SZ. ziadne bolesti som necitila, len som si to nahmatala nahodne, tak som to zacala riesit, co to moze byt
@alienka73

adka84
25. jan 2017

@alienka73 presne tak, punkcia v mojom pripade bola zbytocna strata casu

ajka88
25. jan 2017

@adka84 a to ti vybrali len cystu? mne povedali, ze samostatne sa cysta neda operovať, že ked je už cysta na štitnej žlaze, tak musia vybrať buď časť alebo celú štítnu žľazu.. aj máš ďalšiu liečbu? jodom alebo tak?

katy31
25. jan 2017

@ajka88 ahoj, ty si mala v januári tú kontrolu? ako si na tom?

ajka88
26. jan 2017

@katy31 ahoj, niektoré minicystičky, čo videli v lubochni tam už nemám, aspoň ona ich nevidela, takže sa pravdepodobne vstrebali.. dala mi euthyrox aby sme trošku skludnili šž, lebo je dosť prekrvená a stále chce niečo produkovať aj keď krv je ok.. akurát tyreoglobulín (neviem ako sa to správne píše) mám vyššie hodnoty, tak ešte mi kazala papať morské riasy.. o 6 tt mám kontrolu.. inak cysty nerastú, sú v norme, tak dúfam, že bude len lepšie 🙂

adka84
26. jan 2017

@ajka88 no moja akoze "cysta", bola na pravej strane krku. ona nebola na SZ.

liennka1
1. feb 2017

Ahojte!
Ospravedlnujem sa vopred ak sa to tu uz riesilo ale chcem sa opytat ci je tu niekto, kto otehotnel uz po vybrati stitnej zlazy? Su nejake komplikacie? Je to lahsie/tazsie otehotniet? Mne doktorka stale hovori ze uplne v pohode kedze telo ma nastavene hormony v podobe tabletkach presne na mieru, akoby stitna zlaza fungovala ako ma. Ale stale mam kus pochybnosti..... moje telo totizto ani nepozna co je to prirodzeny hormon zo stitnej zlazy lebo ja som sa uz narodila kompletne bez nej a od malicka som na liekoch. Kazde 3 mesiace som bola kontrolovana a nastavovali mi ich posla vahy, vysky...atd. Vysledky mam uplne perfektne uz poslednych par rokoch takze chodim k endokrinologicke raz za rok uz len. Samozrejme takato vec ma netrapila do urciteho veku, potom som sa zacala pytat doktorky a ta mi s usmevom povedala ze nebudem mat problem otehotniet. Vlastne kazdu rocnu prehliadku zacina sa slovami "gravidita?" a konci "ked otehotniete, hned dojdite". Lenze potom sa nasli ludia co mi hovorili ze "fuuuha to uz mas 28? tak ty to budes mat tazke ak vobec otehotnies. Mala by si co najskor!". Ja tiez popravde nechapem preco by som mala mat nejake problemy, nakolko mam nastavene tabletky na mieru, citim sa fajn, vysledku su vyborne....
Tak sa chcem opytat ci tu ma tiez niekto skusenosti so zivotom bez stitnej a najma s tehotenstvom. Dakujem!! 🙂

marecita
1. feb 2017

@liennka1 praveže by nemal byť problem.Ja som mala zvyšenu funkciu šz a vtedy sa neda alebo ťažšie otehotnie .Doktorka mi odporučila odstranenie a že potom určite otehotniem bez problemov.som po operacii 3 tyždne tak uvidim ako dalej

rock7
5. feb 2017

príspevok pre ajku88, ja som po operácii už vyše roka, ale veľmi veľmi ľutujem čo som urobila, pretože šž fungovala dobre, iba som tam mala nejaké uzlíky, ktoré pri punkcii potvrdili, že sú nezhubné. Ale dr. ma naháňala že do budúcna sa to môže zvrhnúť tak ja blbá som sa dala nahovoriť na operáciu. Je to krok ktorý sa už nedá vrátiť späť, už mi šž nenarastie. Predtým som sa cítili super, plná energie a teraz som stále unavená, nič ma nebaví. Takže nechod na žiadnu operáciu, mne to pripadá, že si lekári nahrávajú aby mali robotu.
Chcela by som sa spýtať tu niekoho kto je po operácii a berie euthyrox 75 ktorý mi z výsledkov krvi vraj stačí, a napriek tomu sa cítim nedobre. Čo s tým robí.

rock7
5. feb 2017

@iveta1612 ja som bola na operácii v Ružomberku, môžem len odporučiť, cítila som sa ako doma, na každej izbe telka, výborná strava, sanitárka nám nosila na izbu čajík a prístup lekárov dolu klobúk. Ale čo sa týka vyoperovania šž veľmi dobre si to rozmysli. Ja veľmi ľutujem mala som uzlíky po punkcii nezhubné a len ma endorinologička hnala na operáciu. Teraz som už iba na tbl. lebo šž už nemám a cítim sa unavená, bez chuti do života čo som predtým nemala bola som plná energie. Aj BA MUDr. Brychta je veľmi dobrý on je na Kramároch. držím palce

ajka88
6. feb 2017

@rock7 dakujem ti..stale mam mensie obavy lebo robia bububu ale ked uz sa tolko ludi z toho dostalo inak ako lekarskymi vymyslami tak na tom nieco musi byt..dakujem za tvoju spravu..posunula ma zase vpred v mojich uvahach..dufam ze ti bude lepsie...mozno by pomohla aj homeopatia..skus..za to nic nedas..

katy31
10. feb 2017

@ajka88 ahoj, nechceš krém endokrinol? Ja som si to objednala, že mi ten uzlík zmizne, ale vôbec som ho nepoužívala, kedže mi ju vyoperovali kvôli karcinómu, je to ruská mastička z byliniek, vraj dokáže pomôcť pri uzloch.... posuniem ti ju, ak chceš skúsiť tú homeopatiu...

ajka88
11. feb 2017

@katy31 jeeej ty si zlata..pravdaze..vyskusam..napisem ti ss..dakujem 😊

jankalis
11. feb 2017

ahojte dievcata,chcem sa opytat ci mate skusenost.Mala som karcinom stitnej zlazy a chodila som do Lubochne ale predtym som nechodila pravidelne do ziadnej ambulancie(karcinom mi nasli nahodne v Lubochni kde ma poslala kozna lekarka na rozbor krvi) len asi raz som bola u lekara u nas v meste (Cadca) teraz ma doktorka uz vyradila z evidencie a mam sa hlasit v spade u svojho lekara kde som bola "pozorovana" pred operciou.Ale ja k tomuto lekarovi ist nechcem,myslite ze sa da chodit hocikam inam?Viete niekoho dobreho doporucit,hocikde...vdaka!

katy31
12. feb 2017

@ajka88 napis mi adresu do IP...

ajka88
13. feb 2017

@jankalis ja som sa tiež s mojou spádovou endokrinologičkou nepohodla, tak som si dohodla v susednom meste a chodím tam 🙂 takže, ak ťa vezme iný doktor, kludne tam môžeš chodiť..

jankalis
13. feb 2017

@ajka88 a to bolo kde prosim ta?akoye kde si teraz spokojna 🙂 lebo ja pojdem hocikam,aj daleko,ked to ma byt dvakrat do roka...vdaka

ajka88
14. feb 2017

@jankalis v lučenci.. je to pani doktorka ľuptáková silvia.. je endokrinologička aj internistka.. veľmi príjemná, ľudská a mne veľmi sadla ako človek aj ako odborník 🙂

laurika25
17. feb 2017

@mimka54 ahoj,chcem sa spytat,bola si nakoniec v BB? Ake mas skusennosti a ako sa citis po opeeacii? Mna to len teraz caka,tak mam obavy

laurika25
19. feb 2017

@jankohrasko ahoj, chcem sa spytat,ako si dopadla v patrani i stit.zlaze. Vykluckovala si nakoniec z operacie,alebo.ti stitku vybrali? Mne tiez hrozi operacia,tak.zhanam info a ine skusennosti.Ja mam zvysen.cinn. G-B a zacinat mat.problemy s ocami

jankohrasko
19. feb 2017

@laurika25 nie, este som nebola na operacii.. Ja som bola na ocnom minuly tyzden a zatial ok. Nejak operaciu stale odkladam, drzim palce.

laurika25
19. feb 2017

@jankohrasko dakujem...a mala si problem s ocami.nejaky?

jankohrasko
19. feb 2017

@laurika25 ano, na jednom oku, mam vonkajsie prejavy, ale dr. mi nevedela povedat, ci je to priamo kvôli ŠŽ...

laurika25
19. feb 2017

@jankohrasko ja tak.isto,hlavne na lavom..a ake.mas prejavy? Nedala ti ziadny.koetikoidy? Mozem sa spytat,ake mas hodnoty?