Aké následky bude mať vyoperovanie štítnej žľazy?

mimka54
25. aug 2009

Ahojte, mam znizenu funkciu SZ a uzliky na nej, moja lekarka hovori ze ju treba vyoperovat. Ale neviem si predstavit ake dosledky to moze mat. Preto sa obraciam sem, ci sa tu nenajdu podobne "pripady" 🙂 Dakujeeeeem

monika1293
17. jún 2019

Ahojte baby. Mám ísť na operáciu štítnej žľazy. A chcem sa spýtať ak budem operované na štítnu žľazu budem potom priberať či chudnúť??? Lebo mám uzliny aj cistu a dosť priberám.

hanny18
17. jún 2019

@monika1293 Podľa toho akú máš dg. Aj ja som pred operáciou ŠŽ, mám cystu a uzliny a ja chudnem. Po operácii je to individuálne, ak správne nastavia lieky nemusíš priberať.

monika1293
17. jún 2019

@hanny18 a aké tabletky berieš?

hanny18
17. jún 2019

@monika1293 euthyrox 4x75, 3x50 v týždni. Som predávkovaná takže mi chce dr. postupne znížiť.

katy31
18. jún 2019

@monika1293 ja som po vyoperovani stitnej zlazy pribrala 25 kg za dva roky...beriem 150 euthyrox denne

mery05
18. jún 2019

Mna operovali na stitnu mala som na lavej strane uzol .Tak lavu stanu a este uzol .zatial nemam vysledky. Ale jak mam jazvu nad tym mam opuch. prosim mal volakdo taky problem.

laurika25
20. jún 2019

@mery05 ahoj, písala som RP😊

lalilla
1. júl 2019

@katy31 prosim a co lekar nato? Jes viac aj ci rovnako a priberas? Mne doktorka tvrdi ze nemoze sa pribrat z toho lieku 🤷‍♀️ Tak sa bojim oh

marta_sykorova
1. júl 2019

@lalilla Ja si myslim, ze je to individualne. Ja som napr.nepribrala, mozno skor este aj schudla. Trochu som pribrala teraz pri radiojode, ked som vysadila lieky, bola som aj opuchnuta - ze to je normalne. Po nasadeni Euthyroxu spat, som zas v mojom normale.

katy31
2. júl 2019

@lalilla nejem inak, ako som jedla, počas tých dvoch rokov som skúšala aj diéty, Natur hause, počítanie kalórii, váženie jedla, všetko možné...a nič.... Aj môj doktor to tvrdí, ale ja mám úplne zastavený metabolizmus, alebo čo... nech robím, čo robím, schudnúť neviem.... ale aspoň mám obdobia, kedy stojím na váhe

stevkamo
2. júl 2019

Ahojte, aj mne pred dvoma týždňami diagnostikovali papilárny karcinóm ŠŽ. Som po operácii a na budúci týždeň ma čaká konzultácia na nukleárke v Košiciach. Máte niekto skúsenosti s rádiojódom v KE?

katy31
7. júl 2019

@stevkamo ja mam, kludne sa pytaj...

stevkamo
12. júl 2019

@katy31
@katy31 ahoj nastupujem 24.7.2019 a mam z toho všetkeho,neznameho strach. Kolkokrat si absolvovala liecbu ? Ako dlho si po hospitalizacii bola mimo domu?

katy31
13. júl 2019

@stevkamo neboj sa, bude to v pohode... ja som bola dva krat...Sestricky su tam velmi zlate...na izbe mas telku....zober si knihy a budes mat tyzden all inclusive osamote. 🙂 po tyzdni ma pustili domov a dva tyzdne som bola od rodiny....

stevkamo
13. júl 2019

@katy31 ďakujem za povzbudenie,snažim sa tak nejak nastavit,najťažšie bude asi to odlučenie

katy31
15. júl 2019

@stevkamo no to áno... to bude najhoršie... aj ja som to ťažko zvládala, maličká mala 8 mesiacov a potom rok a 8 mesiacov..... ale zas to ber tak, že budeš mať pár dní fakt iba sama pre seba... ja som prvý krát vypratala pivnicu 😀 a druhý krát som chcela ísť na výlet do Paríža 🙂 ale bolo blbé počasie, tak som nikam nešla, bola som na jód v januári. My sme dokonca počas prvého jódu mali s manželom prvé výročie svadby, mala som narodeniny... to bolo o to horšie, že sama som bola... ale manžel zlatý mi pred dvere doniesol kvety a darček.... on to mal veľmi ťažké.. musel sa postarať o bábätko, navyše mala horúčkovala, mama mu ochorela, on bol na všetko sám...

stevkamo
15. júl 2019

@katy31 môj syn má už 7 rokov a už ho pripravujem na to že budem dlhšie preč a budeme si len telefonovať,potom sa chystam k mojim rodicom,manžel to tiež bude musieť zvladnuť,ešte že sú prazdniny a on ako uciteĺ je doma,už teraz si planuju program aby to zvládli.

katy31
17. júl 2019

@stevkamo tak 7 rocny je uz velky....to zvladnu....nemusis mat obavy

stevkamo
17. júl 2019

@katy31 a chcem sa ešte spytať riešila si si aj invalidny dochodok? Ak áno kedy si davala žiadosť na socialnu poisťovňu?

katy31
19. júl 2019

@stevkamo áno, riešila, ja po ročnej PNke... ale môžeš dať aj skôr..... celý ten proces dlhšie trvá.... tak si podaj aj teraz...

stevkamo
31. júl 2019

@katy31 tak som to zvládla v pondelok ma pustili domov,mam 14 dni špecialny režim a prídem sa premerať, podĺa skenov co nam robili sa nič patologické nenašlo,dúfam že bude vsetko ok aj naďalej,ďakujem za povzbudenie

katy31
31. júl 2019

@stevkamo to su super spravy....tak teraz mas par dni len sama pre seba, tak si to poriadne uzi...🙂

stevkamo
1. aug 2019

@katy31 ďakujem konecne sa mi začinaju dostavat hormony do normálu a nemam chuť prespať celé dni

katy31
1. aug 2019

@stevkamo tak ja mám chuť prespať celé dni aj teraz 😀

gabilili
14. aug 2019

Ahojte... Mňa tiež čaká operácia ŠZ a strašne sa bojím.... Pred rokom mi zistili karcinóm ale sme to odložili koli tomu že som bola v 6 TT.... Bola som sledovaná... Našťastie to nerastie... Teraz máme krásneho pol ročného synčeka 😊🙏 no len operáciu stále odkladám aj koli nemu lebo ho kojím ale hlavne koli tomu že sa strašne bojím.... Mam ešte aj 6 ročnú dcérku a bojím sa tej narkozi... Ten blbí a hnusný pocit strachu že vás uspia a už sa nezobudim 🤷‍♀️🤦🏼‍♀️ a ešte ktomu mi začali z toho všetkého aj psychicke problémy staví úzkosti, strachu ach... Ženy z jednej strany to už chcem mať za sebou tu operáciu z druhej sa strašne bojím.... 🙄

stevkamo
14. aug 2019

@katy31 ahoj už od pondelku som doma,spím ešte vo vedľajšej izbe ale už som doma to je hlavné,v decembri ma čaká kontrola tak som zvedavá ako mi to všetko dopadne a či ešte bude potrebná ďalšia dávka radiojodu, inak energie mam toĺko, že mám problém este aj zaspať okolo polnoci

katy31
14. aug 2019

@gabilili ahoj, bola som na tom tak isto, ako ty...6 mesacna a 6 rocny syn...plus treti doma..... ale nepremyslala dom o tom, som vedela, ze operacia je jedinna sanca na zachranu

stevkamo
27. aug 2019

@katy31 ahoj,chcem sa spytať či aj tebe po radiojode vypadavali vlasy,ja som mesiac po a teraz mi začali viac vypadavať vlasy

katy31
28. aug 2019

@stevkamo ano...vypadavali.... papaj orechy...a ja som si kupila sampon proti vypadavaniu.... pila som aj pestrec mariansky na precistenie pecene a teraz papam Biotin.

stevkamo
28. aug 2019

@katy31 ďakujem vyskusam; ja som zacala uživať graviolu čítala som o jej pozitivnych účinkoch tak uvidíme