Aké následky bude mať vyoperovanie štítnej žľazy?

mimka54
25. aug 2009

Ahojte, mam znizenu funkciu SZ a uzliky na nej, moja lekarka hovori ze ju treba vyoperovat. Ale neviem si predstavit ake dosledky to moze mat. Preto sa obraciam sem, ci sa tu nenajdu podobne "pripady" 🙂 Dakujeeeeem

kaprik1
21. feb 2015

@pata22 dakujem za povzbudenie, dobre padne 🙂

grosso
22. feb 2015

ahojte som z Prievidze a pred 2 tyždňami mi vyoperovali štitnu žľazu V nemocnici Dolnom Kubine .. operoval ma primar chirurgie ..ešte mam čerstvu ranu neda sa mi otačať krkom aj prehltanie neni ešte dosť dobre a mal som pravu strumu poriadne zväčšenu 3 hodiny mi trvala operacia ..možete mi tu nieto z Vás poradiť že ked mam už vyoperovanu štitnu žľazu či ma može endokrinolog doporučiť do Lubochne pri Ružomberku na liečenie ? da sa to ked už nemam tu štitnu žľazu?dakujem vam 🙂
🙂

pata22
22. feb 2015

@grosso ahoj nenapisal si ake boly vysledky rychlej hystologie ak ti vybraly celu zlazu pocula som tak ze preventivne by sa malo ist na jod ci bol tam alebo nebol zh.nador ja som bola na jode z pani ktorej sa zo zviskov stitnej zlazy urobyl zhubny nador ale to je asi u kazdeho ine. To vsetko ti povie lekar po hystologickych vysledkoch drzim palce

pata22
22. feb 2015

@kaprik1 chapem to aj ja to potrebujem co uz som na jode bola viem ako to chodi a uz tyzden a pol dopredu vyplakavam no je to tazke 😢

pata22
22. feb 2015

Ahojte nieje tu niejaka zena alebo nepoznate niejaku zenu ktora ide do kosic 4.3 na jod velmi pekne vas prosiiiim ozvyte sa my dakujem vam

jarabica123
23. feb 2015

@mimka54 Ahoj, ja ma 28, stitnu zlazu mi vyoperovali asi pred 8rokmi. Ja som mala konkretne autoimunitnu poruchu a velke mnozstvo uzlikov, rozhadzany cely organizmus, katastrofalne krvne testy, bolesti klbov, busenie srdca, akne, navaly tepla, chudnutie, opuchalo mi cele telo. Zacalo mi to v puberte a postupne sa to stupnovalo. Neskor som zacala chodit do Lubochne kde som aj lezala, tam ma ako tak dali dokopy. Ale trvali na tom, nech cela stitna zlaza ide von. Tak som sa na to dala, celu stitnu zlazu mi vybrali, odvtedy uzivam hormony, co tiez nie je vyhra, ale musim povedat, ze sa citim uplne super. Najviac som sa bala oko to bude, ked budeme chciet babo, lebo vraveli, ze to potom byva casto problem, a prva dcerka sa nam podarila na druhy pokus a teraz pravdepodobne cakame druhe, nemame este potvrdene od dr, ale to vyslo na prvy pokus. Inak kazdopadne si myslim, ze aj petot ma kus pravdy v tom, co pise, urcite by som najskor skusila tieto alternativne veci.

ivkka
14. mar 2015

Ahojte.Musim reagovat na tuto temu.Tyka sa mojej sestry.Pred 2 rokmi zistila,ze jej na krku zavadzia hrca,ktora jej brani v prehltani a obmedzuje ju.Absolvovala hned kopec vysetreni, krcne, sono SZ a endokrinologicke. Mala 4 cm uzol na SZ.Vsetko islo rychlo.Objednala sa na operaciu do BB.Odstranili jej tu polovicu na ktorej bol nador.O tyzden zazvonil telefon.Nemocnica obdrzala vysledky a nador bol pozitivny.O dva dni uz lezala znovubv BB na odstranenie druhej polovice SZ. Nasadili jej hormony na dozivotie.Na krku ma asi 3 cm jazvu ktora sa jej dost zle hojila.Bolo to hrozne. Vtedy mala 28 rokov a 1 rocneho syna.Bolo to dost narocne,ale nestracali sme nadej.O pol roka od operacie isla 1krat do BA na jod.Tyzden bola tam a 3tyzdne izolovana od vsetkych koli vyzarovaniu.Po celotelovom screaningu jej oznamili,ze kusky SZ sa usadili na plucach a jod treba o pol roka opakovat.Najhorsie bolo to cakanie,ci sa to rozsiri alebo stopne.O pol roka isla znova a o dalsieho pol roka znova a stale ten isty scenar....dieta,nemocnica,izolacia.Teraz pred mesiacom bola ale posledny krat....po vysetreni jej lekar oznamil: Vyliecena! Takze vsetky ulomky sa jodom znicili.Trvalo to 2'roky a bolo to tazke ale nakoniec to dopadlo dobre.Drzim aj vam vsetkym palce a prajem len dobre vysledky.

alternativna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cucoriedkaren
15. mar 2015

@pata22
Ahoj, ďakujem ti za reakciu, neozvala som sa mali sme starosti, Manzel bol v nemocnici. Keď sa darí tak sa darí.

cucoriedkaren
15. mar 2015

@pata22ja som musela zrušiť zatiaľ druhu operáciu kvôli problémom ako som ti písala, zajtra idem endokrinologicke na vyšetrenie, uvidím aké budem mat výsledky. Ty sa máš ako po rádioterapii? Držím aj tebe palce. Ahojky

cucoriedkaren
15. mar 2015

@helena56800
Ahoj ďakujem za reakciu. Tie tvoje známe mohla mat po radioliecbe bábätko? Ja som teraz odsunula operáciu druhého laloka lebo Manzel bol v nemocnici. Ahoj

marcovka1
15. mar 2015

@grosso ja som bola na lieceni asi 3m po operacii v Tatrach a navrch na kup.liec ma by ti vypisat endokrinol. 😉

helena56800
15. mar 2015

@cucoriedkaren áno, doma mala dievčatko a tuším tak okolo roka po liečbe otehotnela a narodil sa im zdravý chlapec. Predtým vobec nemohla otehotnieť, Doktorka ju poslala na operáciu, vybrali jej 1/2 a ked prišli zlé výsledky o mesiac jej vybrali zbytok, potom absolvovala radioliečbu, vtedy ešte v Prahe.
Dalšie dve , už máli deti, velké a viac nechceli. Bude dobré, neboj. 🙂

parabola
21. mar 2015

Ahojte 🙂 Pred 6 dňami mi vyoperovali celú ŠŽ, počas rýchlej hystológie sa potvrdil papilárny karcinóm v Ľ laloku, tak to muselo ísť všetko von. Zobrali mi aj 3 uzliny, ale zatiaľ podľa predbežných správ boli uzliny čisté. 27.3. idem na kontrolu do BA na stehy a tam mi Dr. Králik povie podľa výsledkov ďalší spôsob liečby. Predpokladám, že ma pošle minimálne na jeden ožiar. Operácia prebehla v pohode, len som mala neuveriteľné bolesti hlavy, keď som sa prebrala z narkózy. Tú som tiež neznášala najlepšie, troška ma v ten deň napínalo ale nič vážnejšie. Prvé, čo bolo keď som sa prebrala, boli slová "RAZ,DVA" a potom som spokojne zatvorila oči s pocitom, že mám hlas 🙂 V piatok ma prijali, ešte v ten deň ma pustili na priepustku domov, vrátila som sa v nedeľu. V pondelok som išla na operáciu a domov ma prepustili vo štvrtok. Zatiaľ sa cítim dobre. Mala som silný opuch okolo ľavej časti krku, ktorý postupne mizne, ale stále mám pocit, akoby mi prirastal krk k hrudi. Ťahá ma to, musím častejšie cvičiť s krkom. Predpokladám, že mi teraz ani nedajú hormóny, až po rádioliečbe. Chcem sa vás spýtať, dá sa to bez hormónov v pohode vydržať ten mesiac, či 6 týždňov?

santana2
25. mar 2015

@parabola ahoj aj mne vyoperovali celu štitnu zlazu s rovnakým vysledkom papilárny karcinom už som aj po terapii radiojodom a hormony som začala brat skoro až po 2 mesiacoch od operácie ale poviem ti posledné dni boli strašné lebo som začala upadat do hypofunkcie bola som stale unavená opuchnutá ospalá a až ked som začala brat hormony sa to začalo zlepšovat. teraz beriem 100eutyrox a čakam na výsledky krvi ako nastavit dalej davku.

parabola
25. mar 2015

@santana2 ahoj 🙂 Dakujem za info. Zatial nepocitujem ziadnu zmenu, ale viem, ze raz to pride a toho sa bojim. Uz chcem mat aj ja po tej terapii. Smiem sa spytat, kedy si mala operaciu a za kolko tyzdnov ti dali radiojod?

santana2
25. mar 2015

operaciu som mala 19 januara a jod som mala 2 marca

kaprik1
25. mar 2015

@santana2 ahoj, chcem sa spytat, ako si sa stravovala pocas diety pred radiojodom. Ako dlho si tuto dietu drzala? Ja idem na radiojod 21.4. Dakujem

parabola
26. mar 2015

@santana2 Dúfam, že zajtra dajú aj mne termín na jód. Prajem ti, nech sa hormóny čím skôr zrovnajú a nech všetko funguje ako má 🙂
Hormóny ti začali dávať už na liečbe, alebo až po jej skončení a ako dlho si bola v nemocnici hospitalizovaná? Niekde som čítala, že ide o 14dňovú hospitalizáciu a potom asi 14 dní ešte PN doma, kvôli tomu žiareniu, ktoré ide z človeka. Inde som zasa čítala, že po týždni išli domov. Tak neviem. Noo a to s tou diétou bude tiež zaujímavé. @kaprik1 bola som na jednej českej stránke, kde lekári popisovali, že diéta by sa mala držať okolo mesiaca. Dva týždne pred liečbou a potom ešte týždeň po ukončení liečby. Niektoré žienky vo fórach popisovali, že vraj jedli všetko, ale v obmedzenom množstve. Môj osobný názor... určite ak sa to bude dodržiavať čo najviac, môže ti to len prospieť. Tým, že budem do seba tlačiť jedlo, ktoré by som nemala (napr. mliečne výrobky...) tak škodím iba sama sebe, nikomu inému. A každej z nás ide predsa o úplné vyliečenie. Tu sú veci, ktoré sa môže a ktoré nie. Neviem, či sa ti to otvorí... http://www.stitnazlaza.info/img/Stitnazlaza/Gen...

kaprik1
26. mar 2015

@parabola dakujem, ja som s dietou uz zacala, pretoze si myslim to iste. Radsej nech som na diete, aby vsetko islo tak ako ma. Aj si si piekla nejaky chlieb? Neviem, ci sa moze kypriaci prasok do peciva, alebo kvasnice 😒 . Budem rada, ak mi poradis 😉

santana2
26. mar 2015

@parabola pred radiojodom som nedržala žiadnu dietu len asi týžden predtým som obmedzila sol a potraviny ktore obsahuju jod ako cvikla. V nemocnici som bola v Martine a tam sa nastupuje v pondelok a v piatok pokial je všetko v poriadku ideš domov ale doma musiš dodržiavat karantennu min. 10 dni. nesmieš byt v kontakte s malými detmi a tehotnými ženami , nesmieš chodit kde je vela ludí do kina obchodu a tak cestovat MHD lebo ešte budeš vyžarovat žiarenie. Presné pokyny dostaneš pekne napisané , mne začali hormony davat už vo štvrtok ešte ked som bola v Martine a postupne eutyrox 25 na dalši den 50 potom 75 a teraz mam 100 eutyrox už druhý týžden a uvidim aké budu výsledky a podla toho sa uvidí či treba ešte zvýšit. Ja som ešte stale na PN a lekárka ma ani neposiela do prace lebo ked už maš raz niečo pozitívne tak budeš stale sledovaná a je na tebe kedy pojdeš do prace. podla toho aku maš pracu ak naročnu ani sa neponáhlaj. Po radiojode som ešte mala strašne silný menzes .

santana2
26. mar 2015

@kaprik1 nemusiš držat dietu len obmedz prijem jodu hlavne soli a chlieb som si žiadny nepiekla všetko treba z mierou . a kam ideš na jod?

santana2
26. mar 2015

@kaprik 1 a @parabola pripravte sa na izolaciu aj na izbe kde budete samé alebo dve zoberte si niečo na travenie času budete pit vela vody len nie minerálky ktoré obsahuju jod na to pozor . a hlavne sa nebojte nie je to také strašné len to treba vydržat hlavne po psychickej stranke je to náročné lebo človek vela premyšla ked ma tolko času .

parabola
26. mar 2015

@kaprik1 chlieb urcite mozes, iba si do neho nedavaj sol 😉 Ja este nemam termin terapie,ale urcite sa budem vyhybat potravinam,ktore mi lekari zakazu. Ani mi to nezaskodi, chvilku vobec nesolit.

kaprik1
26. mar 2015

@santana2 idem do BA, sv.Alzbeta, nuklearna klinika, nastup mam 21.4.

parabola
26. mar 2015

@santana2 som rada,ze to s tymi hormonami zbytocne nepredlzuju, lebo to musia byt asi strasne stavy. Mam sedavu pracu, tak v stredu 1.4. sa uz chystat do prace. Zatial sa citim fajn, no ak by sa to zhorsilo, odchadzam spat na PN. Dakujem za cenne info, viem ze ta liecba je skor o hlave a myslienkach a aj verim,ze ten cas pojde veeeelmi pomaly :-/

kaprik1
26. mar 2015

@santana2 najhorsie je vydrzat tak dlho bez deti, Ale ved robime to preto, aby sme s nimi mohli byt aj nadalej 😉

parabola
26. mar 2015

@kaprik1 mma to tiez caka v BA vo sv. Alzbete. Len dufam, ze to ozaj bude len ten jeden tyzden. Potom napis, ako to prebiehalo. Prajem ti, nech vsetko ma v tvojom zivote stastny koniec a nech si coskoro spat pri svojich detoch.

kaprik1
26. mar 2015

@santana2 ked sme pri tom menzese, mozem ist na terapiu radiojodom, ked budem mat prave vtedy menzes?

kaprik1
26. mar 2015

@parabola aj tebe prajem vsetko dobre, ked budem mat po, alebo aj v priebehu, napisem 😉