Aké ste mali príznaky cukrovky?

lucia851
3. feb 2021

Ahoj aké ste mali príznaky keď vám potvrdili cukrovka. Mam také tušenie že mám cukor zvýšený, ale odmerať si ho môžem až v piatok ráno keď mi svokra pozícia glukomer. Ja mam nehorázne sucho v ústach ani keď sa na pijem mi to nepomáha, stále len pijem, často mocim, som viac unavená

struhanka
3. feb 2021

@mandarinka555 Predstavte si, že existujú aj veľmi štíhli diabetici. Diabetici sú aj deti. Takže, pozor. Existujú rôzne druhy diabetu. Byť diabetikom neznamená automaticky byť obézny.

mandarinka555
3. feb 2021

@struhanka Nikdy som netvrdila opak.... napísala som, že poznám len obéznych diabetikov....nie, že štíhli neexistujú.

dilino
29. jún 2022

@lucia851 no to sú priznaky na cukrovku ja som teraz s tých priznakov ochorela na cukrovka typu 2.Takže áno môže to byť cukrovka.Aj obvodačka ťa môže poslať oni majú tiež glukomer odmera TI a tam TI povie či máš cukrovku.Nasledne pôjdeš na diabetologiu urobi TI krvne testy a povie či si budeš pichať inzulin alebo budeš na liekoch.Ak to bude 2 tip tak väčšinou sa začina liekami ale môžeš prejsť aj na inzulin.Chod čim skôr aby si si nepoškodila obličky a neskončila na dialýze.

dilino
29. jún 2022

@struhanka presne tak máš pravdu.

dilino
29. jún 2022

@lucia851 no ale vymen ihlu do glukoméru nesmie okrem teba nikto použivať tu istu ihlu.

vulka
29. jún 2022

@dilino Neskorá rada, príspevok je z februára 🙂

lucia851
autor
29. jún 2022

@dilino nemám vôbec cukrovku a už mi je lepšie

dilino
29. jún 2022

@lucia851 aha tak je to super zdraví človek najväčšie šťastie.

dilino
29. jún 2022

@vulka no všimla som si ale už neskôr diky za upozornenie