Ako prekonať stav, keď na vás príde tetánia?

rokkisu
13. nov 2012

Ahojte. Chcem poprosiť o radu. Asi pred pol rokom mi zistili tetanický syndróm - chronický. Ruky a nohy mi zatiaľ chvalabohu nevykrúcalo, ale keď to príde, sú to strašné stavy. Neviem čo robiť. Sú to stavy, kedy neviem či odpadnem, či ma preženie, či budem vracať, či mám kričať, pulz aspoň 130, hviezdičky nad hlavou a tlkot srdca až v ušiach a mravci po celej tvári. Je to fakt nepríjemné.Prichádza to raz za týždeň, hlavne večer. Jediné čo mi ako tak pomôže je vaňa s teplou vodou. Neviem prečo, ale teplá voda mi pomáhala aj v čase tehotenstva, keď mi bývalo zle. Vo vani presedím aj hodinu. Ako to prekonať? Občas to trvá i 2 hodiny. Magnézium i kalcium si dávam preventívne. Dýchanie do sáčku mi vôbec nejde, mám z toho závraty. Poradíte mi, ako prekonať tento stav čo najlepšie a najrýchlejšie? ďakujem.

rokkisu
autor
17. jan 2013

@radka288 ahoj. mne robil neurolog test na tetaniu a zistil, ze mam chronicku. ja neviem, mozno su aj ine druhy, ako pises, ale mne stanovil chronicku. pocas tehotenstva mi nic nebolo, vypuklo to na jar.Syn mal uz rok. Pricina je niekde inde. Asi 5 rokov som bola pod dlhodobym psychickym tlakom svokry, napriek tomu som nevzdorovala a tu je vysledok. Od jari az do vianoc som chodila len po doktoroch, co sa mi rapidne pohorsilo. Dovtedy som nevedela, ze nejaku tetaniu mam. Tlak a bolesti v hrudniku mavam aj ja, skor take stavy uzkosti. musela som i ku kardiologicke, v noci tep 44 cez den 144. dala mi lieky, ale nebrala som ich. bolo mi z nich zle. takze takto sa to prejavovalo. Plus trpnutie pier a pod. tak ako pisem na zaciatku. ale vravim, odkedy chodim ku psychologicke a beriem chlorellu, magnezium a D-cko je mi lepsie. Je to vsetko o hlave. Silne lieky ani ja nechcem. Chcela by som do augusta otehotniet, takze sa musim dat dokopy sama. A to, ze mas bolesti v hrudiku nieje OK. Nenechaj to tak, musi sa prist na pricinu. takto sa zit predsa neda. ak je to teda z tetanie, mala by si to riesit. okrem neurologa skus i psychologa. mozno je za tym vsetkym i nieco ohladne psychiky. mne moja psychologicka robila testy a presne povedala, z coho prameni moja tetania, vedela, kedy ju mozem ocakavat a pod. drzim palce🙂

radka288
21. jan 2013

@rokkisu dakujem za odpoved..no ja to mam tak podobne a tiez som mala kopu rokov neustaly stres a teraz ked som dlhsi cas uplne stastna a vklude sa mi to prejavilo..mozno to je tiez nejaky potlacany zabudnuty stres z toho obdobia.

radka288
21. jan 2013

Neviete nahodou co treba robit pri tetanii ked mam v krvi dostatok vapnika aj magnezia?

rokkisu
autor
21. jan 2013

@radka288 myslim, ze to bude prave problem, ze si mala tiez stresujuce obdobie. poznam jednu osobu, ktora sa dlhe roky trapila koli smrti blizkeho. napokon otehotnela a zacala prezivat uplne ine obdobie, bola stastna a pod. Vsetko jej to vsak vyrazilo do stitnej zlazy. V podstate ked po dlhej burke pride zrazu a nahle, nie postupne, dobre obdobie, vie sa to takto prejavit. A ked mas dostatok vapnika a magnezia, tak sa skus poradit so svojou lekarkou, ze co v takom pripade 🙂

maya170
5. feb 2013

osobne robim diagnostiku pristrojom EAV a liecbu preparatmi joalis, je to detoxikacna medicina, vylucuju sa zataze z tela a to sa dostava do homeostazy, zacina spravne riadit procesy v organizme - v skratke. Daku sa riesit zataze psychicke, mikrobialne, anorganicke atd, meraju sa prave EAV. Pytajte sa, zodpoviem co sa da 🙂.

zuzi0911
11. feb 2013

ahojte chem sa vas nieco opytat.par mesiacov po porode mi v noci prislo nevolno,potom strpla tvar nedokazala som nic povedata postupne cele telo.po par sekundach to preslo.a druhy krat o iste.oba razy sa mi staly na lavej strane.bolo to pred 2 rokmi.aa v ten jeden vecer som cez den niesla tazku tasku na pleci lavom no ja mam aj skoliozu,myslite ze to molo byt ak som nejaky nerv zacvikla alebo nieco ine.

zuzi0911
11. feb 2013

zabudla so dodat ze porode som behala koli bolestiam na hrudi,tepu a viac menej vsetko bolo z psychiky a vycerpanosti.dakujem

miminapl
12. feb 2013

Ahojte, aj ja mám tetanický syndróm, a často mávam pocit na odpadnutie, príde mi zle a musím to doslova rozdýchať a snažiť sa upokojiť...je to ťažké, lebo nikdy neviem kedy a kde to príde na mňa a znepríjemňuje mi to život. Vypuklo to u mňa po druhom pôrode, pri veľkých stresoch a rozvode...takže to určite všetko súvisí...beriem magnézium podľa potreby. Držím vám všetkým palce a prosím o info do IP o Bioregulačnej medicíne 🙂 vďaka!

kacena4
12. feb 2013
kacena4
12. feb 2013

@maya170 dobry mam neurogennu tetaniu + migreny + astmu + alergiu + zvyseny bilirubim (permanentne - neviem teraz ako sa presne tento syndrom vola) co by ste mi vedeli s pristrojom vysetrit a ako potom liecit, pravdu povediet "vitaminom" a roznym preparatyom moc neverim - zasadne su neskutocne drahe treba ich uzivat dlhodobo a efekt neviem aky sa dostavi
sorry omylom mi to preslo aj 1x len s menom

machovalucka
12. feb 2013

@rokkisu ahoj,nečítala som všetky komentáre,ale ja som mávala tiež takéto stavy,raz v noci som išla na pohotovosť a povedali mi iba tolko že sa mám ukludniť,pomohli mi antidepresíva,konkrétne citalec,nemá vedlajšie účinky,nie je návykový a môžu ho brať aj tehotné

rokkisu
autor
12. feb 2013

Ahoj. Citalec je na predpis? chcela by som v lete otehotniet. i ked to mozu brat tehotne, bojim sa, ze by to mohlo ovplyvnit pocatie. psychologicka tvrdi, ze depresiami netrpim. I teraz mi je stale zle, v podstate od vianoc. Je to vsetko o psychike. skusam aj vitaminy. Uvidim, ale vdaka za reakciu

maya170
22. feb 2013

@kacena4 ahoj, je jedno ze neveris, toto je odskusane a pomaha to aj bez toho, ci niekto veri, ci nie 🙂 Mas pravdu aj v tom, ze nie su lacne. Niekto da radsej na dobre jedlo, alebo umele nechty financie, ale pri zdravi sa mu to zda drahe. Je to relativne. A kazdeho osobne rozhodnutie s prioritami. Je mozne ze po porode sa ti stav zlepsi, lebo tvoje babenko, ktore nosis je jeden detoxikator, je dokazane, ze deti maju take choroby ako matky, lebo toxiny cez placentu prenikaju a dieta vlastne matku zabavi casti toxinov. Tie problemy, ktore pises, ze mas sa daju riesit prave joalispreparatmi. Diagnostika meranim tiez nieco stoji a preparaty tiez. Mozem to spravit tak, ze skonzultujem s tebou a doporucim preparaty, ktore vyberiem na zaklade pohovoru(cez skype, ci mail) a poslem ti vybrane postou. Kazdy ma moznost volby. Pre babenka su najnovsie vyvinute detoxikacne olejceky, ktore maju dvojitu funkciu - detoxikuju a zvlacnuju. Vyvinute na pocest jeho maleho synceka 🙂

kacena4
22. feb 2013

@maya170 dik za odpoved, hoci tomu moc neverim (nie co pises, ale celkovo) rada by som nieco vyskusala, rozmyslala som o diagnostike, lebo topiaci sa aj slamky chyta a uvidim co mi vyjde a podla toho zvazujem co dalej. to ze som pretoxikovana viem, no neviem sa toho zbavit a po pravde nemam na to niekoko desiatok ci sto eur. babatko necakam 😉 😉 som profesionalny rodic a cakame prirastok dietatka z detskeho domova do rodiny, preto to tehulkovanie (vytesujem sa z prirastku 😀 😀 )

zvedavamt
22. feb 2013

povedala by som,ze prevencia je zaklad
staci prestat jest polotovary a potraviny a napoje plne eciek a uz je clovek na pol ceste k uzdraveniu
http://www.osud.cz/co-je-aspartam
telo je potom dobre precistit, najlepsie zaciatkom jari a ani netreba bezat hned do lekarne a platit "za zdravie
staci si najst niekde pri plote prvu jarnu žihlavu,natrhat, spravit caj, prip pouzit do šalatu
alebo spravit napoj rozmixovanim listov žihlavy, pupavy v pohari vody, dochutit citronom,domacim medom
a bez zmeny myslenia to ties nejde, clovek v strese plytko dycha a uz su nedokrvene organy a choroba ma volny vstup do tela

maya170
22. feb 2013

@kacena4 😀 tak drzim palce pre babatko 🙂, kamoska bola na nejakom merani, nevie co to bolo, ale bolo to na zľavadňa aj tak to stalo 20eciek ale vysledok len nesurode - napr. pecen normal, zlcnik ++ (horsie), srdce cievy ...kosti.... len horsie, lepsie, hlboko pod normalom a take vysledky ....a liecba ani doporucenia ohladom stravy, ci nejake byliny nic. Ja ked robim, tak viem presne, kde je problem, viem(je nutne k tomu studovat) ze co s cim suvisi, ze je oslabena pritirakovinova imunita, ci protiplesnova, alebo mi to ukaze zataze v CNS, prosto je to komplexne a na zaklade toho musim vybrat preparat, ktory zacne otvarat cest na vylucenie toxinov, aj ten este premeriam v tvojom okruhu, ci je vhodny alebo nie. Totiz kazda bunka ma svoje elekticke napatie a ked sa zapoji do okruhu merania eav, tak t ukazuje na iste hodnoty oslabenia.

kacena4
22. feb 2013

@zvedavamt lahko sa to napise nejest polotovary ale zdrave veci. my sa tak stravujeme dcera ma HIT a tak musim davat pozor na to co jej davam jest takze si 3x rozmyslim ci kupim e-ckovy polotovar alebo uvarim zeleninovu polievocku zo zeleniny 😀 😀 😀 ale proste su pripady kedy ta to nepusti a mozes robit co chces choroba ta chyti. pred tyzdnom som napr. prisla s chlapcom z nemocnice a chytili sme tam teploty nasledne kasel a natchu teda on. a do 24 hod. som to mala aj ja a ked sme prisli z nemocky tak o dalsich 24 hod. to mali doma vsetci - proste nie vzdy sa da vyhnut chorobe prevenciou ale mozes nou zmiernit priznaky 😉 😉 - tot moj nazor

amadora
22. feb 2013

ahojte, mňa pri prvom záchvate musela brať rýchla, vykrúcalo mi ruky, marilo sa mi pred očami, tŕpla mi tvár a nevedela som rozprávať. teda, vedela, ale z úst mi vychádzali slová ktoré som vysloviť nechcela a tie čo som chcela za svet som nemohla povedať... bolo to hrozné! bola som potom na vyšetreniach a diagnostikovali mi tetániu. našťastie tak silný záchvat som už potom nemala, ale veľakrát mi tŕpne tvár, mihá sa pred očami a podobne. vtedy mi pomáha dať si nárazovo zo 3 šumáky magnézia a snažiť sa ukľudniť a oddýchnuť, viem že to prejde... a inak teplá sprcha či vaňa aj mne pomáha. najhoršie je že mne ten tetanický záchvat veľakrát príde ako predzvesť migrény. začne mi blikať pred očami ako keď sa pozriete do slnka a časom sa ťá škvrna pred očami zväčšuje až mi pred očami hrá ohňostroj svetiel a vnímam akoby som bola hrozne opitá. a keď to konečne prejde príde neskutočná bolesť hlavy 😒

miskakyska
23. feb 2013

žienky "tetanistky" tiež mávate okrem iných symptonov aj bolesti za hrudnou kosťou a ťažko sa Vám dýcha? 😕 😕 ☹

rokkisu
autor
23. feb 2013

@amadora juuuj, tak to musi byt hrozne, co opisujes. no nezavidim, ale verim, ze sa z toho po case dostaneme. vraj to netrva donekonecna. je to tiez otazka psychiky. inak mna napadlo, v tvojom pripade, ci by nebolo vhod zajst i na CT, ked je to vzdy spojene s migrenou. No beztak drzim palce, aby si to zvladla.

rokkisu
autor
23. feb 2013

@miskakyska ano...dakedy. pri tetanii sa v mnohych pripadoch tazsie dycha. ved v podstate ku predchdazaniu tetanii vzdy pomaha spravne dychanie. minuly tyzden na mna moja psycholog. nasila urcite cviky ohladom spravneho dychania. vzdy pred spanim to treba cvicit . nie je to na fizicno, ale na psychiku. odvtedy mi zle chvalabohu uz nebolo. a to mi byvalo skoro kazdy den. inak uvedomila som si jednu vec, ze je to vsetko o hlave. v akom si stave, rozpolozeni a pod. ja som tetaniu dostala z psychiky. pozrela som si jeden super film...dokument..The Secret, odporucam, revala som a vravim si dost. neviem to opisat, ale odvtedy sa citim lepsie. mam urcity nadhlad nad vecami, predstavujem si, co by som v zivote chcela, nie co by som nechcela, snazim sa mysliet pozitivne , vdacim zato, ze mam vsetky ruky, vsetky nohy, relativne zdravie, zdravu rodinu, ze mi v podstate nic nechyba. pretoze v takom psychickom stave, v akom sa dnes nachadzame je vysledok toho, ako sme zmyslali doteraz. a na mna to presne sedi. ked to bude stale o tom istom, ze mi je stale zle, ze ma trapi to ci ono, ze sa nic neda a pod. nikam sa v zivote clovek nepohne. tak drzim palce, aby uz ziadne bolesti v hrudniku neboli. ked sa "hlava napravi" tetania postupne zmizne. drzim palce

miskakyska
23. feb 2013

@rokkisu svatáááá pravda 😉 treba sa nad tym povzniesť,lebo ked človek kolo toho furt niečo rieši stav sa ešte zhorší...všetko je v tej psychyke 😕

amadora
24. feb 2013

@rokkisu no najhoršie bolo že som bola sama doma s dvomi deťmi, malinký mal vtedy asi 4 mesiace... našťastie hneď ako mi to začalo som zavolala susedu k sebe a tá mi potom aj sanitku volala, aj môjho muža, o deti sa postarala kým prišiel... a na CT som bola hneď vtedy ako sa odviezla sanitka do nemocnice. ale ja mávam migrény už od puberty, len sa to teraz proste spojilo s týmto 😒 a ďakujem, verím že zvládneme, hlavné je že už viem čo a ako 🙂

zemruska
24. feb 2013

ahojte asi aj ja mam tetaniu, jedno obdobie ked som mla velmi vela stresu tak som jazdila kazdu noc na pohotovost kde mi namerali vzdy vysoky TK tep vzdy ale vzdy ad 110 do 130 myslela som ze mi srdce z hrude vyskoci, tlak na hrudi zle sa mi dyychalo vsetko sa mi tocilo krce v koncatinach v poslednom obdobi som spozorovala aj trputie tvare hlavne pery, vzdy mi napichli magnezium do zili a apaurin na upokojenie a poslali ma domovik mi dodnes tuto diagnozu neurcil ale viem ze je to ono, a este sami k tomu zvykne pridat nieco ako zimnica alebo akoby som to nazvala....ked mi raz v nemocnici pocas tohto stavu robili ekg triaslo ma tak ze zuby mi cvakali postel nie dobre zaistena hrkala o nocny stolik a moja mama si myslela ze mi sibe ale ja som to nevedela nijako ovplyvnit. teraz ked to pisem mam znova rovnakypocit bolest hlavy trpnutie koncatin trosku spodna pera a zimnica ....idem si supnut asi magnezko 😝 😔

rokkisu
autor
24. feb 2013

@zemruska juuj, tak to ma mrzi, ze ta to stale takto drzi. nie su to prijemne stavy, ale takto sa zit neda a treba sa z toho dostat. mysliet nato, ze co ak mi bude zase zle, to nie je vobec dobre. ja som vyhladala psychologa a doteraz nebanujem. co si budeme nahovarat. tetania...to je hlavne o psychike. neurolog pomoct moze, ale ten do nas napcha skor lieky, po ktorych nam je vsetko ukradnute, k tomu prepadnuta tvar a apatia voci vsetkemu. t nie je najrozumnejsie. urolog...chirurg..kardiolog...s tym nemaju nic spolocne. mne pomohol psycholog, pravidelne navstevy, cvicenia v podobe dychania a hlavne urcity nadhlad nad vecami, problemami a pod. ked som mala tieto stavy, tak mi stale chodilo hlavou...pre boha ved toto nie som ja, ved ja som byvala silnejsia, ved takto to nemoze fungovat a pod. vazne je to vsetko o hlave. a ako si tu hlavu nastavime, tak budeme zit. v takom stave, v akom sa teraz nachadzame je vysledkom toho, ako sme zmyslali doteraz (uz som to aj niekde pisala). tetania sa neda prelepit obväzom, neda sa operovat, vsetko je to o tom, ako si nastavime nasu hlavu. clovek ma cely zivot pred sebou a zacat s uzvanim tabletiek..antidepresiv a pod. je myslim este skoro. hore hlavu!!! zvladnes to🙂

zemruska
24. feb 2013

@rokkisu jej ty si zlata, vdaka bohu na AD nefrcim, snazim sa to zvladat bez nich, a ked uz to nejde mam jeden liek homeopatikum kde si supnem dve tabletky (take je davkovanie), schulim sa pod deku do klbka zavriem oci a oddychujem ak to ovsem ide, obcas si putim relaxacnu hudbu uplne vypnem obcas pritom zdriemnem a ked sa preberiem je uz lepsie.....to co som pisala vyssie som mavala tieto stavy hadam tri roky dozadu, potom som zmenila bydlisko a relativne dlho bol klud klop klop ale samozrejme nie vzdy ide vsetko ako po masle a posledny tyzden som mala stresu opat pozehnane a tetania sa opat ukazala vcera a je tu aj dnes snad to coskoro prejde

mery26
31. máj 2013

Zdravím. Ja neviem či je to u mňa konkrétne Tetania, ale všetko sa to začalo dva dni po štátniciach. Triaška. Rýchle dýchanie. Srdce išlo milión. Úzkosť. Zobrala ma záchranka v BB a na urgente mi pichli magnézium, NaCl, dali diazepam. Poslali ma domov a potom sa to opakovalo ešte dvakrát až si ma nechali v szpitali. Všetky vyšetrenia od ekg, cez sono až po gastro sú ok. Včera ma prepustili s tým, že MRI ukázala na trochu vysunutú platničku v krčnej chrbtici. To točenie-netočenie hlavy a úzkosť ostali. Kedysi som bola človek plný elánu s chuťou zrobiť všetko tu a teraz. V pondelok idem za fyzioterapeutom a neurológom ešte. Som zúfalá z tohto stavu.

elvira12
31. máj 2013

Tetaniu musis dostat sama pod kontrolu. Tepla voda Ti pomaha preto, lebo ma relaxacny uvolnujuci ucinok. A mas to v hlave tak nastavene, ze Ti to pomaha.
Pomoze aj to, ked si lahnes na postel a uplne zrelaxujes, povedzme pri hudbe. A dychat tak, ze si budes rata do styroch (1,2-nadych, 3-4 pomaly, co najdlhsi vydych, nie hlboky nadych, lebo si privolas hyperventilaciu).
Trapila som sa s tym strasne dlho, a myslienky typu,ze teraz umriem, konecna, mi k tetanickemu zachvatu len pomohli.
Neumries na to, nic sa Ti stat nemoze...vzdy sa zobudis po zachvate....Toto mi velmi pomohlo, teraz zachvaty mavam uz len vo vypätych a stresovych situaciach..
Naposledy to na mna prislo, ked som soferovala k rodicom s malym synom vzadu. Myslela som si, ze nedosoferujem. Ale hovorila som si, ze musim, a zvladnem to... Tak som radila po pamäti, ale davala som pozor, aby sa nam nic nestalo a najmä spravne dychala.... Preslo to, je to neprijemne, ale zvladnes to. Len si uvedom ,ze sa Ti nic stat nemoze....

angelin84
3. jún 2013

Baby, zajtra idem k lekárke, ale mám presne to, čo píšete vy. nevedela som o čo sa jedná, len som o tomto niekde raz čítala...teraz som sa k tomu náhodou doklikala...od rána nedokážem vstať z postele...všetko sa mi točí, ako kolotoč...nemám vysoký, ani nízky tlak, len vysoký tep. Nedokážem prejsť ani dva metre, hádže ma hore-dole...zle vidím, ako som tu vyššie čítala, biele a farebné škvrny, ako ohňostroj...ale nič mi netŕpne...len som mala posledné mesiace dosť stresujúce obdobie, malá v noci nechce spať, ja som potom úplne na nervy...asi to bude aj pričinením tohoto...dnes spala celkom fajn a aj napriek tomu ma to chytilo...ale stáva sa mi to už asi týždeň, len sa to stupňuje a dnes som celkom mimo☹ A ešte musím spomenúť aj nenormálne bolesti hlavy z ničoho nič...ale migréna to nie je, to rozoznám...

angelin84
5. jún 2013

@rokkisu Pekný deň, môžem sa opýtať, ako sa diagnostikuje táto choroba?...chodím s problémami, ako tu popisujete k neurologičke, ale má 85 rokov, mám pocit, že má problém sama so sebou...či to dokáže u mňa správne posúdiť...teda by som rada vedela, či mi robí správne "vyšetrenia"...ďakujem.