Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

matasaska
27. aug 2018

@tamca122 ďakujem, áno už som skúmala aj túto možnosť, hodnotu mam síce nižšiu(12,1), avšak nie je to tá veľká hist. intolerancia. Napriek tomu som upravila jedálniček, vylúčila kuracie mäso, paradajky a sledujem sa ďalej... Inak posledné dni (týždeň) sa cítim lepšie, myslím, že veľa je o prístupe k samej sebe...človek musí mať rád sám seba - to som ja trochu zanedbala... Takže momentálne pracujem na pozitívnom seba hodnotení, stále pred spánkom a keď sa ocitnem pred zrkadlom, tak si poviem, je mi fajn a bude mi ešte lepšie, mám ss rada taka aká som a som so sebou spokojná... Myslím, že to funguje...

ludmilik13
27. aug 2018

@matasaska to je klucove 🙂 ked zacnes mat rada sama seba, tak to pojde lahsie, tiez som to zanedbavala iste obdobie a vtedy som sa ozaj pod psa citila, ale potom som si to uvedomila, ved o koho sa budem starat ked nie o seba? musime mat o sebe pozitivny obraz, potom ho budu mat aj ini ludia, drzim ti palce 🙂

tamca122
27. aug 2018

@matasaska urcite to bude aj vtom histamine, viem o com hovorim bohuzial.
Urcite to je dolezite 🙂 drzim palce a som rada ze robis pokroky.

matasaska
28. aug 2018

@ludmilik13 tak na tom musíme pracovať.. Inak včera som bola v kine, ufff tak som sa to začiatku zle cítila, že som si myslela, že vybehnem z kina🙂))) potom to prešlo, ale aj tak som chcela byť čím skôr doma... Ale nezaleziem, vystavim sa vždy takýmto situáciám, potom aj mozog pochopí, že tie pocity sú vlastne falošné, resp. Že prejdú...verím, že raz to prejde úplne 🙂 držím prsty, pekný deň prajem Majme sa rady, ženy, bez ohľadu na naše chyby, či nedostatky

matasaska
28. aug 2018

@tamca122 ďakujem tamca, napodobne 🙂 ja sa podľa mňa upokojim aj po tej magnetickej rezonancii, čo ma čaká... Toho sa v podvedomí obávam. Aj vyšetrenia aj výsledku 🙂

katka2808
29. aug 2018

ahoj dievčatá,
tak ja som dostala vcera od lekára Citalec 10 na uzkostnu poruchu.
Má niekto s tymto skusenosti? Ale prosim len dobre, nechcem sa vystrasit !!! 🙂
K tomu mám brať Lexaurin, kym sa nebude citit lepsie.

cherry1981
29. aug 2018

maminy ste tu take, co ste pocas celeho tehotenstva brali antidepresiva?

slavkasobanska
29. aug 2018

@katka2808 ahoj Katka,ja osobne som ho nebrala ale ked som bola nemocnici ,tak niektore zeny to brali a na nič sa nestažovali,boli spokojne..

katka2808
29. aug 2018

ahoj Slavka, dakujem.

sandra2308
29. aug 2018

@cherry1981 ahoj, ja som brala asi od 14. týždňa

cherry1981
29. aug 2018

@sandra2308 ja som v 9tt ale depky uzkosti mam strasne pri dcerke som brala rivotril od neurologicky a teraz budem musiet zase nieco na ukludnenie inak sa zblaznim

martina_nina
29. aug 2018

@cherry1981 ahoj mozem sa ta opytat koľko si brala rivotru v tehu? A ako často?

cherry1981
29. aug 2018

@martina_nina kazdy den az do porodu brala som kvapky ako kedy ked mi bolo fajn dala som si len vecer, ked mi bolo hrozne aj tri krat denne po max 5 kvapiek

katka2808
29. aug 2018

ahojte,
este by ma zaujimalo - ako dlho ste brali AD? Ja by som chcela aspon rok, ked vsade citam ze kym sa clovek zacne citit naozaj dobre od zaciatku brania, prejde pol roka...

slavkasobanska
29. aug 2018

@cherry1981 a nechcelo sa ti spať??ja som to brala iba na spanie..

slavkasobanska
29. aug 2018

@katka2808 no ja beriem tak 9 rokov,..ešte som nebola bez liekov..

cherry1981
29. aug 2018

@slavkasobanska nie mala som silne uzkosti,ale vobec mi nezaberal teraz budem pytat nieco silnejsie

slavkasobanska
29. aug 2018

@cherry1981 aha..no ja som si dala 4 kvapky a bola som tvrdá,..preto sa pýtam,ale už to neberiem lebo vraj sú veľmi návykové...ale to všetky lieky.

sandra2308
29. aug 2018

@cherry1981 takže neberies AD, iba rivotril? Ja kebyže môžem vrátiť čas, nikdy AD nevysadim, nestálo mi to za tie stavy.

cherry1981
29. aug 2018

@sandra2308 ja teraz praveze neberiem nic k dr, som objednana az za dva tyzdne, ale trpim kazdy den, placem je mi hrozne a to sa musim starat doma o dalsie deti....

cherry1981
29. aug 2018

@sandra2308 a ty si v tehu nebrala ziadne lieky? To ja nedam potrebujem najaku barlicku, davam si zatial aspon magnezium a vitamin B ale nepomaha nic

sandra2308
29. aug 2018

@cherry1981 keď som zistila, že som tehotná, musela som vysadiť. Pár týždňov bsom vydržala, no všetko sa vrátilo, plus nevoľnosti....no hruza. Tak mi MUDr nasadila AD, ktoré mi síce nesadli, ale lepšie ako bez nich, plus neurol, keď som už nemohla vydržať, ale vyhýbala som sa mu. Prosím ťa netráp sa, vypýtaj si AD, viem čo prežívaš. A to sa fakt nedá v takýchto stavoch

maki43
29. aug 2018

caute babule som tu nova. liecim sa na depresie 11 rokov. beriem Eliceu. stacilo mi pol tabl. ale po odchode moojho ex nie som v pohode chcem si dat este 1/4 tabl. robim dobre? dik

maki43
29. aug 2018

a este otazka kolko mi bude trvat, kim sa mi dostavi polepsenie? inak ked citim u zkost davam si neurol alebo frontin.

cherry1981
29. aug 2018

@sandra2308 a dietatko sa narodilo zdrave? Ako.dlho trva kym mi zaberu AD

maki43
29. aug 2018

Berie tu niekto Eliceu a aku davku? napiste pls.....

maki43
29. aug 2018

@cherry1981 pocitajte tak cca 3 tyzdne teda aspon u mna to tak bolo. Ale bude fajn..

maki43
29. aug 2018

Inak dievcata mavate tu niektora horsi stav pred alebo po menzese? ja teda ano to je vtedy depka riadna.

maki43
29. aug 2018

@katka2808 mala jasne, daj si neurol alebo frontin. To pomaha tento stav prekonavat :D

katka2808
30. aug 2018

Ahoj kočky, dakujem.
Magnezko + B6 si davam kazdy den, mozem si davat aj nadalej ked budem brat aj AD, nie? Lekar povedal, ze by to nemalo robit problem.
Tiez, ked ste mali zaludocne problemy, alebo bolesti hlavy pri zaciatkoch, dali ste si na to niečo alebo pre istotu len pockat, kym neziaduce ucinky odidu po par dnoch?
Vdaka za odpovede. Velmi sa bojim tych neziad. ucinkov... zo zaciatku... musim chodiť aj do prace a sama viem, ze staci, ked sa clovek nevyspi a cely den je v keli...
diky.