Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

maki43
30. aug 2018

@katka2808 neurol alebo frontin. od dnes som zvysila davku Elicei isla som na 3/4 ale ucinok uz pocitujem. je mi blbo, tak pomocka je neu rol. musim do prace a fungovat.

katka.sp
30. aug 2018

@katka2808 boze ludia, ja uzu berem 8 antidepresiva a nezaberaju ani jedny...celkom mi pomaha prezit den xanax ale je to nic moc...:/ och ta... tiez diagnoza tetania, bola aj borelioza, ale uskosti mavam riadne a nic nezabera:(

maki43
30. aug 2018

@katka.sp moja som na tom podobne, aj ked si hovorim, je to prechodne aj po menzese, aj rozchod po 21 rokoch tiez mi trocha pomaha neurol alebo frontin. zvýšila som dávku elicei tak uvidim. Tak sa drzkaj aj ty. ja som momentalne v praci a musim fungovat

katka.sp
30. aug 2018

@maki43 ja tiez , akoze zatial rodinne problemy ani nic podobne, aj ked manzelo uz zacina mat zo mna dost... psychiater mi dal teraz magrilan, ale nezabera fakt nic,ja to nechapem fakt, aj na psychoterapie chodim a nic...som v koncoch , dva roky takto zijem a je to katastrofa.....

maki43
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka.sp
30. aug 2018

@maki43 ja tiez:(

maki43
30. aug 2018

@katka.sp ja to chapem, neboj bojujem s tým roky tiež som mala niekolko AD už som začala aj vysádzat, ale potom znova nasadila. ja ešte k tomu mám aj štítnu žľazu. och, čo si musíme vytrpiet. strašne.

maki43
30. aug 2018

aj máš deti? ja 17 ročnu dceru dnes ráno na mna taký stav že som ju volala nech ma chytí za ruku alebo pritúli no des. našťastie povedala, mamina ide jesen to bude ok

maki43
30. aug 2018

@katka.sp ja som v praci tak aspon takto idu myšlienky bokom neboj budeme sa podporovať. a to ti dal AD MAGRILAN leto to nepoznam.

maki43
30. aug 2018

@katka.sp už aj tlak si meriam všetko je ok, len ta hnusna depka nechce odo mna :D

timea179
30. aug 2018

Žienky ktoré pracujete, obdivujem vás, síce mi nieje najhoršie ale ja zas potrebujem každý deň spánok 🙁

maki43
30. aug 2018

@timea179 čo iné mi ostáva? Sama s dieťaťom, neboj niekedy to chce veľa sebazaprenia a prekonávať sa. Verim tomu, že Ad skoro zaberu a bude ok.

timea179
30. aug 2018

@maki43 co berieš ak sa môžem opýtať?

maki43
30. aug 2018

@timea179 moja Eliceu stačila mi pol tablety, ale manžel si našiel inu a po 21 rokoch nas opustila tak som zvýšila na 3/4 tablety a k tomu si davam neurol. dnes prvý den a už mám nežiaduce účinký hlava ma boli, žaludok ako na vode. dufam, že to skoro zabere a budem fit.

timea179
30. aug 2018

@maki43 to sú tvoje prvé ad? Ja som už brala kvantum kým sa to ako tak ustalilo

maki43
30. aug 2018

@timea179 ale kdeže cca štvrte. od roku 2005 sa liečim na depresivno-uzkostnu poruchu. a to mavam take výkyvy, niekedy mi staci 1/4 tabl. niekedy viac.

maki43
30. aug 2018

@maki43 a hlavne pred a po menzese stavy hrozne. aj vtedy mi doporučila moja psychiatrička zvýšiť dávku.

timea179
30. aug 2018

@maki43 ja mam teraz pred a už cítim ze nie som ok.. Ale beriem vždy rovnakú davku

katka.sp
30. aug 2018

@timea179 ja som po 8 ad a nic ( ktore vam zabrali?

maki43
30. aug 2018

@katka.sp Elicea je TOP len musim pockat ked nabere ucinok.

sandra2308
30. aug 2018

@katka.sp za mňa seroxat, pomohol hneď a po pár týždňoch som sa cítila ako pred chorobou, žiadne výkyvy, nič

timea179
31. aug 2018

@katka.sp kľudne mi tykaj 😉 zabral mi až paretin.. Brala som asi 10 ad

maki43
31. aug 2018

ahojte holky, dnes je lepsie o 10% isla som aj na postu, este citim nepokoj ale to ta zvyšena davka. Este nejake 3 dni a snad bude fajn :D

katka.sp
31. aug 2018

@timea179 mne elicea nezabrala ani paretin...ochje to des, a ta bolest hlavy, tak ma drzi dva dni , ze dovidenia....neviem uz co s tym....

slavkasobanska
31. aug 2018

Ahojte,čím to je že má stále bolí hlava,páli ma,tlak mi skáče,...a to som nastavená na lieky..ja už neviem ..či to len ja mám také stavy,chodím aj vonku...no tento rok je nejaký divný..

zuzulienka25
31. aug 2018

Ahoj dievcata🙂idem sa s vami podelit o moju skusenost s liekmi ale samozrejme co vyhovuje alebo nesadlo mne nemusi ostatnym moze to byt prave naopak pisala som prispevky uz skor ze vysadzam alventu 75mg po rocnej kure kedy som sa citila perfektne plna energie a bez fyzickych ci psychickych tazkosti....po 3-mesiacoch od vysadenia som sa citila ale opat tak ako na zaciatku...cize mi dr.nechcem vratit alventu ze vraj som bola prilis energicka a dohodli sme sa ze dame iny liek ELICEU 10 mg po 3-mesiacoch som ju musela vysadit lebo ja som bola chodiaca mrtvola akoby ma liek udupal este viac,...bez energie,bez chuti do akychkolvek aktivit,zavraty,hlava totalne vypnuta bez nalady.....proste za mna eliceu nikdy viac...cize som si vydupala alventu naspat a je zo mna iny clovek🙂pre mna je alventa zivota budic klopklopklop aspon na teraz urcite.
Tolko moja skusenost s oboma liekmi ale nie vsetke sme rovnake a u nikoho to moze byt prave naopak😉

zuzulienka25
31. aug 2018

este som zabudla napisat pri diagnoze depresia,uzkostne stavy a panicke ataky ktore som pri elicei mala na tyzdennom poriadku☹

tamichloe
31. aug 2018

@zuzulienka25 alventa ti zabrala hned?

maki43
31. aug 2018

@zuzulienka25 presne tak, ako píšeš moja, na každú z nás liek inak pôsobí. Jednému sadne, druhému nemusí. Pekný dník

timea179
31. aug 2018

@katka.sp nemôžeš zobrať niečo od bolesti?