Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

maki43
27. sep 2018

@slavkasobanska neboj ja tak isto bojujem. Dnes som 1x doobeda fungovala. oprala, upratala, vyvenčila, riad umyla. Od piatka som nabehla na 1 tbl. Elicei a dnes mi konečne bolo lepšie. Klop, klop.... A to chodím poobede do práce. Neboj bude fajn.

slavkasobanska
27. sep 2018

@maki43 ďakujem ...pekne,dnes som si vôbec nemerala tlak.snazim sa nemyslieť na to..

lutecia
28. sep 2018

@slavkasobanska A neskusis cvicit jogu? Najdi si nejaky kurz a chod. Ja som bola minuly tyzden 1x a velmi sa mi pacilo. Nie je to vobec narocne, dolezite je, aby si vzdy dychala do brucha a poslednych 10min sme mali relaxaciu... prides na ine myslienky, upokojis sa a ani tlak nebude vyskakovat... skus to...

slavkasobanska
28. sep 2018

@lutecia no skúšam,ale na joge spm nebola ešte,ale dobrý nápad,ďakujem....

maki43
29. sep 2018

ako dnes dievcata dnes bojujete? ja dnes fajn. do 14 hod. som bola v praci a potom fungovala a makala doma. zajtrra ma tiež čaká praca, ale len do 12 hod. to dam 🙂😍

slavkasobanska
29. sep 2018

@maki43 šikovná si..mne by bolo dobré,len mám ráno strašne tlaky v hlave,po.obede to postupne prejde..ale inak fungujem ako sa dá...paa a pekný víkend všetkým..

maki43
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slavkasobanska
30. sep 2018

Ahojte,to som zase ja,stále riešim tlaky v hlave,od kedy mi dali alventu 150 mg na ráno,tak stále mám také tlaky,po obede a večer mi je celkom oki,nemôže to byť vysoká dávka ??už ich beriem 3 mesiace takto a nie je to dobré..keď som si skúsila dať 75 tak som to tak nemala,aké doktorka mi nechce znížiť ,že až po 4 mesiacoch..nemáte niektorá skúsenosti s tým???

maki43
30. sep 2018

@slavkasobanska s Alventu nemam skusenost, ja mam Eliceu.

lutecia
30. sep 2018

@slavkasobanska Ani ja neviem. Tiez mam Eliceu.

maki43
30. sep 2018

@lutecia smiem sa spýtat aku davku užívaš? ja 9 dní celú ale ešte to nie je ok. raz hore, raz dole. a ty ako?

ishkaa
30. sep 2018

baby mate niektora skusenost s depresiou v tehotenstve? na zaciatku?

layla1
30. sep 2018

@ishkaa ja mam panicku poruchu a tetániu a som tehotná.

ishkaa
1. okt 2018

@layla1 mozem ti napiisat ip?

gbendikova
1. okt 2018

ahojte dievčatá...víkend bol katastrofa...točenie hlavy, bolesť hlavy, bolesť očí, tlaky na hlavu...predje to vôbec niekedy? už neviem čo je z čoho...krčná chrbtica, Citalec, nízke železo alebo oči? idem na kontrolu očí...kôli krčnej chrbtici chodím na rehabky ale nevidím nejaké zlepšenie, na železo beriem lieky a citalec neviem ovplyvniť, beriem ho polku na noc druhý týždeň...cez víkend som mala búšenie srdca ale to pripisujem jednej smutnej udalosti, bol to rok čo mi zomrela veľmi mladá (35) rodinná príbuzná a kamarátka, matka troch malých detí.. asi preto ... už to pomaly dnes ustalo...len tie bolesti hlavy a tlaky v zadnej časti už trvajú dosť dlho...doktrorka mi kázala brať polku citaleku 3 týždne a zvýšiť na jednu celú ráno..len sa bojím, že ked to zoberiem ráno a celú tak budem celý deň otupená a bolavá (hlava) teraz sa tak cítim po tej polovici večer a to idem spať. Či po zvýšení dávky po 3 týždňoch to už bude OK? už som ho brala ale nepamätám, že by som mala až také problémy na začiatku. Ale to je asi aj tou pridruženou krčnou chrbticou a zníženým železom. Neviem či sa ešte niečo iné chce ku mne "pridružiť"? už mám toho tak akurát dosť..pripadám si ako storočná starena a to mám "len 41". čo bude ked sa dožijem 60-tky? 🙂

lutecia
1. okt 2018

@gbendikova Ja uz tiez neviem, co je z coho... tiez sa mi stale moce hlava, snazim sa nestresovat, dychat iba do brucha, beriem magnezium, jem vela ovocia a zeleniny a stale zle... tiez si davam take otazky, ze ako to bude, ked budem mat 60???

slavkasobanska
1. okt 2018

@lutecia jasom na tom tak isto..a som zufala z toho,ale večer som ako rybička...mam hadam všedtky choroby sveta,ale ta hlava je otras...achh

layla1
1. okt 2018

@ishkaa ano 🙂

lutecia
1. okt 2018

Na mna to akosi vsetko dolahlo. Zacala som plakat a neviem to zastavit... slzy mi tecu cicerkom 😭

katarinabadz
1. okt 2018

Dobry den, pre tie ktore liecia svoju depresiu liekmi. Mozem Vas poprosit o vyplnenie dotaznika pre moju doktorsku pracu? Dakujem
https://drive.google.com/open?id=1R-oNJgRu-Ld-X...

emocka
1. okt 2018

@katarinabadz Odpovedala som na otázky v dotazníku. Viackrát ste sa pýtali to isté. Neodpovedám vždy rovnako, podľa toho, na ktorého lekára myslím, ktorú diagnózu riešim. Nie je to rovnaké.

maki43
1. okt 2018

@gbendikova ani nehovor moja. Ja v sobotu makala od 5,30 do 14 hod. bolo mi fajn v nedelu od 7,30 do 12 hod. dalo sa. Ale tuto noc som mala desnu. nespala som vobec. vecer som sa najedla, a asi mi nieco nepasovalo a v noci bolesti žaludka, palenie a oblieval ma pot. no des. a dnes v pracci naval roboty, ale dala som to. ale dosla domu a ležala. tlak mam 107/60 tak to pripisujem len tej liecbe. snažím sa myšlienky odvratit na ine, ale este mi to nejde. a chvilami je mi chladno chvilami teplo. tesim sa na vikend mam volno, budem oddychovat. Aj vam je holky dva dni fajn a dva dni blbo? Asi sa bližime k lepším dnom :D tak bojujme :D

slavkasobanska
1. okt 2018

@katarinabadz vyplnené....

maki43
1. okt 2018

@katarinabadz nech sa paci. Hotovo :D

maki43
1. okt 2018

@lutecia ja mam 43 a tiež uvažujem, ččo bude v 60,-tke. Ja chcem byt už uplne fit 😏 Ale budeme, dame to, musime 😍😘🙂

slavkasobanska
1. okt 2018

Ahojte kočky,no bola som u lekára s tými tlakmi a tocenym hlavy a nakoniec som skončila na usnom,tam sa mi upchávajú nejaké kanaliky a z toho sú zavrate.dostala som lieky ,na to, uvoľňujú tlaky a zmierňujú točenie v hlave,..dnes len prvy deň ich beriem,ešte to nie je úplne super,ale cítim sa lepšie,no a také cviky musím robiť..takže nie všetko je depresia....dúfam že to pôjde len k lepšiemu..držím palce a pekný večer ...

lutecia
1. okt 2018

@slavkasobanska Ako sa volaju tie lieky, prosim? Betahistin? A mas robit take manevre?

slavkasobanska
1. okt 2018

@lutecia sú iba na predpis..volajú sa Meniserc..24 mg,mám brať 2 x 1 tabletku,ale som dosť opatrná tak som si dala dnes 1/2 2 x denne ..ešte zajtra si dám.mensiu dávku a potom už normálne..len je váš veľa čo máme s tým problém,tak možno to máte aj vy.....také cviky na koncentráciu tela,s hlavou..jednoduché..

sandra2308
2. okt 2018

Ahojte dievčatá, páli ma na hrudi, až v krku a veľmi medzi lopatkami. Neviete z čoho to môže byť? Lebo ja už mám rôzne diagnózy 🙈🙈🙈 Nemáte s tým skúsenosť? Ďakujem

slavkasobanska
2. okt 2018

@sandra2308 a tlak máš v poriadku??