Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sandra2308
2. okt 2018

@slavkasobanska áno, mám ho skôr nižší

slavkasobanska
2. okt 2018

@sandra2308 tak neviem...a niekedy si to už mala??ja zatiaľ nie..tak som si myslela že tlakom..ale môže to byť aj psychického pôvodu..keď ti to neorejde tak sa spýtaj psychiatricky...ja som tiež taký hypochonder v poslednom čase

sandra2308
2. okt 2018

@slavkasobanska Ďakujem ti za reakciu ❤️

slavkasobanska
2. okt 2018

@sandra2308 no veľmi som ti nepomohla.

ivcam2
2. okt 2018

Baby ja dnes tiez zle. Od rana mam zamotanu hlavu. Polka hlavy akoby horuca a stuhnuty sval od pleca po ucho, pocit na zvracanie.Ja neviem ci to mam vsetko z krcnej, alebo nastup jesennej depky.

slavkasobanska
2. okt 2018

@ivcam2 no to môžeš mať z krčnej chrbtice..ale pozri aké je počasie..aspoň u nás hrozne..skús si pomasirovat trochu..

ivcam2
2. okt 2018

@slavkasobanska akurat som docvicila. Idem to robit pravidelne

slavkasobanska
2. okt 2018

@ivcam2 ja už cvičím asi mesiac ,pravidelne,a už trochu cítim zmenu..držím palce..

ivcam2
2. okt 2018

@slavkasobanska urcite aj pocasie robi svoje co uz sme citlivejsie a ustrachanejsie

gbendikova
3. okt 2018

dievčatá počasie je prevít...a hlavne toto také hore-dole. Nepridá to na psychike ani na zdraví, chrbtici ani imunite. Tieto prechody počasia sú najhoršie...ale musíme vydržať. Mne sa zdá že ten citalec začína konečne po dvoch týždňoch zaberať...už tie tlaky pomaly ustupujú a mám pocit že sa cítim aj lepšie...len to nechcem zakríknuť. hádam sa blížim k zlepšeniu 🙂 už by bolo načase.

lutecia
3. okt 2018

Dievcata beriem Eliceu uz 5 tyzden. Uz som sa zacala citit lepsie, len minuly tyzden som bola na operacii nosnej prepazky - velmi som sa toho bala, mala som strasny strach, po operacii cele noci zase nespim, neda sa mi dychat, boli to, napchavam sa liekmi proti bolesti a uz treti den pocitujem taku vnutornu triasku... myslite, ze je to tym stresom a ked mi uz vyberu dlahy z nosa a prestane to boliet, tak sa to ukludni??? Co mam robit? Vela oddychujem, davam si magnezium a rozne vitaminy, len ten vnutorny pocit je taky neprijemny...

slavkasobanska
3. okt 2018

@lutecia tak už to mas za sebou,tak určite je to zásah do organizmu a mi sme citlivejšie na takéto zmeny...a dávaš si niečo na ukludnenie???je to určite stresom..

lutecia
3. okt 2018

@slavkasobanska Varim si len caje a davam si valerianu, ked nevladzem, tak si oddychnem. Nechcem neurol a pod.

slavkasobanska
3. okt 2018

@lutecia no skús takto... neboj to prejde,..odychuj koľko môžeš

katka2808
3. okt 2018

@gbendikova
Ahoj,
aj ja ho beriem, 5. tyzden. Citim sa ovela lepsie. Mala som tie lieky zacať brať uz davno, keby som vedela, ze to bude takto ovela lepsie. Ale beriem k nemu este aj Lexaurin, ako lekar predpisal. Kolko beries Citalec, 10-ku?

Drzme si vsetky palce.

indigirl
4. okt 2018

Baby aj jasom bola psychicky ok a teraz take uzkosti mam ako idejesen ze neviem ci zvysit davku ci co.....mate niektora tinnitus? Mne ho depresia a stress zhorsuju riadne..vcera som si vecer taak poplakala a zase taka neuroza...yzsom bola celkom ok....zase to zacina....beriem 15 mg escitil a vecer 50mg trittico 9mes....lekarkami zakazala znizit...som chcela tritico ale radsej nejdem ked tieto jesenne depky idu...hoci mam rada jesen...nejak mi tie vykyvy zhorsuju stav.

gbendikova
4. okt 2018

@katka2808 hej beriem citalec 10tku. A lexaurin berieš kedy? nie si potom celkom utlmená z toho ked berieš oba? Ja sa mám už trochu lepšie ale zo začiatku som mala riadne tlaky na hlavu... Od budúceho týždňa si už asi dám celú, teraz beriem len polovicu. Len tá krčná chrbtica mi robí asi tie problémy s bolesťami hlavy. Aj dnes v noci som sa zobudila na ostrú pichavú bolesť za ľavým uchom...cítim to aj teraz také citlivé taká odzievajúca bolesť že čakám kedy to zapichne. To ma najviac rozčuluje a stresuje. Na také niečo mi umrela dobrá kamarátka minulý rok (35rokov) ale jej po smrti našli vrodenú chorobu - aneurizmu. Ja som už prešla všetky vyšetrenia MR, CT a nič nenašli a prisúdili to krčnej chrbtici a nejakým léziam v hlave, čo vraj má 35% ľudí a to sa nejako zvlášť nelieči a nie je to životohozujúce. Ale tá bolesť a myšlienka na ňu je občas hrozná. Je to rok čo zomrela a rok čo ma to bolí. Ale začalo ma to bolieť skôr ako ju, takže som si to nezačala namýšľať v súvislosti s ňou. Teraz sa však možno viac sledujem. Ale dá sa nesledovať pri takom zážitku? Ostali po nej tri malé detičky a manžel (môj bratranec). Tá bolesť prichádza a odchádza ako sa jej chce... raz je ok, nič necítim a potom zrazu dva tri dni je to citlivé a bolí.

katka2808
4. okt 2018

@gbendikova
Ahoj,
Lexaurin mam k tomu 1.5 mg 1 tabl. ráno a jednu vecer. Utlmena nie som vobec, citim sa praveze teraz silná a aktivna. Ale v prvych dnoch brania som ospalá bola, ale nic strasne. V noci spim velmi dobre teraz.
Veru, treba sa radsej sledovať a nechat si pomoct, ked sa dá, ale potom aj pozorne pocuvat a posluchať lekára... poznam X ludi, ktori si nedaju poradiť a lekara neposluchaju napriek vsetkemu...
Drzim ti velmi palce, Lexaurinu sa bať nemusis, mne po nom nie je nič, pri nom som si dala aj alkohol a nic mi nebolo. Pri Citalec-u si alkohol nedavam ziadny.

!!! Odporucam vsetky vam, ktore sa boja AD a zvazuju, ci do toho ist--- ja teraz nelutujem, cítim sa silna, uvolnena, pokojna... mala som ich zacat brať uz davno. 🙂

gbendikova
4. okt 2018

@katka2808 máš pravdu.. netreba sa toho báť. Depresia je choroba ako každá iná a ked už nezaberajú čajíky a podobne treba siahnuť po tom čo ti pomôže. Ja som niekedy nechápala sesternicu, ktorá pociťovala strach z novej práce a podobne a to má 3 vysoké školy...lieči sa tiež AD... teraz ked mám problémy aj ja, plne ju chápem, strach príde a ani nevieš z čoho a prečo... a neovplyvníš to....a ked sa dá pomôcť, treba to prijať ako sa trápiť celý život. Verím, že aj mne to čoskoro zaberie a budem sa tešiť zo života konečne 🙂

katka2808
4. okt 2018

@gbendikova
Drzim ti palce, urcite zaberie, budes sa citit lepsie z tyzdna za tyzden 🙂
A ano, je treba chodiť do práce, zarabat peniaze, vychovavat deti... a to sa nedá, ked je clovek len zatvorený len doma. Ja osobne mam uzkostnu poruchu, ale to je vlastne jedno. Hlavne, nech sa z toho vyliecime navzdy. Aj chodis na psychoterapiu?

lia261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gbendikova
4. okt 2018

@katka2808 nie katka, nechodím. Len beriem ten citalec...a kúpila som si knihy o depresii a tie čítam... inak nič také extra nerobím... a modlím sa aby som to zvládala...

rehabe
4. okt 2018

Ahojte žienky, beriem 2 mesiace Elontril a začala som mať problémy so žlčníkom- blato v žlčníku. Myslíte, že to môže mať súvis? Nájde sa tu niekto, kto mal podobné problémy? Doktorka sa rozhodla, že ho vysadíme a ak by to bolo z neho, tak bude musieť hlásiť nový vedľajší účinok😲

emocka
4. okt 2018

@rehabe To je nepríjemné. Prajem, nech zvolila liek BEZ vedľajších účinkov.

rehabe
4. okt 2018

@emocka Dakujem za podporu. Ja len dufam, že je to z lieku a nepôjdem pod nôž.

emocka
4. okt 2018

@katka2808 Katka, práve s tým Lexaurínom opatrne, nemôže sa to užívať dlhodobo. Lebo vyvoláva závislosť. Videla som na vlastné oči. Dať len v čase krízy. Sú predsa iné "špičkové lieky", ktoré také účinky nemajú.

emocka
4. okt 2018

@rehabe Držím palce nech NIE.

emocka
4. okt 2018

@gbendikova Ja k tomu všetkému vrelo odporučujem ešte psychoterapiu. Mne bolo zasa otrasne, celé týždne, mesiace a okrem antidepresív zabrala práve tá terapia. Normálne mi terapeutka "otočila hlavu" a od tej chvíle mi je dobre. Jupppííí. Už dva týždne to je. Jasne tým myslím, zmena myslenia. Úžasné. Sama som to NEVEDELA/NEDOKÁZALA dať. Odporúčam.

rehabe
4. okt 2018

@emocka Aj ja som nad tým rozmýšlala, ale pani doktorka, čo robí psychoterapiu si účtuje 30 eur, takže mám smolu☹

slavkasobanska
4. okt 2018

@rehabe ahoj ale psychológ tá musí zobrať ak máš výmenný lístok a do roka máš nárok na 15 sedení zadarmo...aj u nás sú taký čo povedia že majú veľa ,ale keď si zaplatíš tak ťa zoberú.ja mám nového psychológa a chodím 1x za 3 týždne na terapie a zadarmo...