Ako sa vám prejavil problém so štítnou žľazou?

7. feb 2024

Ahojte tie ktoré máte problém so štítnou žľazou čo tomu predchádzalo aké problémy ktoré vás doviedli k lekárovi ?
Myslím tie z vás ktoré s ňou mali problém nie odjakživa

andrejkap123
7. feb 2024

Tep vyse 90 vklude, zadychala som sa pri chodzi…

michaela329
7. feb 2024

Problémy s prehĺtaním a už celkom viditeľná struma. Mňa k endokrinologicke poslala kardiologicka.

autor
7. feb 2024

@andrejkap123 to zadychavanue mam aj ja potom neviem ani rozprávať bez toho aby som sa stále z hlboká nemusela nadýchnuť

A hlavne mám problémy s prehltanim stále ma akob niečo tlači v hrdle aj keď len naprázdno orehltam

autor
7. feb 2024

@michaela329 ja som mala vždy problémy s prehĺtaním ale keď som bola pred rokmi na vyšetrenie štítnej povedala mi že ju mám ukážkovú
Mohlo sa to po rokoch zmeniť ?

andrejkap123
7. feb 2024

Moze sa to zmenit samozrejme. Chod k dr znovu. A potila sa mi pokozka to bol tiez priznak.

majamat
7. feb 2024

moja kolegyna mala caste bolesti hlavy, nervozita, potila sa a stale jej bola zime aj cez leto.

moja sestra aj dcera boli zachytene hned na zaciatku, kym bolo len TSH zvysene a ostatne bolo v norme.

michaela329
7. feb 2024

Ja som bola najskôr na ORL s tým a nič nenašli, lebo krv bola ok. No kardiologicka mi ju hneď nahmatala a trvala na endo vyšetrení. Mala pravdu, mam tam cysty, ktoré na nu tlacia. 5 rokov to sledujú a už mam zle aj hormóny. Mení sa to.

martinka13
7. feb 2024

Vysoký tep, viditelne zväčšená štítna žľaza. Iné problémy som nepociťovala. Prišiel na to lekár pri preventívnej prehliadke. Nepáčilo sa mu EKG, takže ku kardiológovi. Tam všetko ok, následne odporučil testy na štítnu.

mandzula
7. feb 2024

Padanie vlasov, unava, bledost, sucha koza, zimomravost.

oriesocek
7. feb 2024

Ja mám hypo (hashimoto) a klasické príznaky ako extrémna unava, postupné priberanie, veľké vypadsvanie vlasov, suchá pokožka- až šupiny, atď... iné prejavy sú pri hyperfunkcii

veronicka1901
7. feb 2024

Rýchlo a veľa som schudla, vypadávali vlasy, vysoký tep a opuchali nohy

sense
7. feb 2024

10 kg za 3 mesiace bez toho aby som začala viac jest alebo sa menej hybat

nairobi
7. feb 2024

Pribratie 10kg za krátku dobu a vynechanie menzesu

mamina7070
7. feb 2024

staci obycajny odver co robi obvodny pocas preventivky a ak mas problem s tsh posle ta na endokrinologiu
plus nalez uzlika na sono (robili mi kvoli inemu vysetrenie

michaela329
7. feb 2024

@mamina7070 nie vždy, ja som mala TSH v norme. A problém som mala aj tak.

mamina7070
7. feb 2024

@michaela329 sak ok ale ak je krv a sono ok tak ta liecit nemaju ako predsa 😉

aaadkaaa
7. feb 2024

Strasna unava a hnusny zapachajuci pot

eeffka
7. feb 2024

Mme zistiliz krvi pri 2.tehotenstve, priznaky ziadne

michaela329
7. feb 2024

@mamina7070 sledujú, čo tie cysty robia - každého pol roka. Niekedy nejde o liečbu, ale o prevenciu horšiemu. A tie hormóny sa časom tiež zhoršili.

mamina7070
7. feb 2024

sak krv aso o oboje vie na zaciatok vybavit cez obvodneho

ja viem co su to uzly mne nasli min jesen robili mi aj biopsiu hned

karolinakovac
7. feb 2024

Ja som mala hypertyreozu s difúznou strumou.
Tep v klude okolo 120-140, chudnutie, celkovo nervozita z toho vysokého tepu a na srdce mi to nerobilo dobre. A prvý krát mi to zistili tak že som deň vkuse zvracala a zobrali ma do nemocnice a vtedy mi to tam diagnostikovali. Potom mi ŠŽ narástla ťažko sa mi prehltalo a po 5 rokoch mi ju vyoperovali

gvenduska
7. feb 2024

Častá angína cca každý mesiac ,sono krku odber krvi …následne búšenie srdca problém vyjsť schody a kopec chudnutie
Mastné vlasy

autor
8. feb 2024

@mamina7070 toto ma zaujíma či pri klasickej preventívke u obvodného by sa videli aj takéto veci alebo musí byt krv vzatá špeciálne na konkrétne účely

mamina7070
8. feb 2024

ano berie sa hodnota tsh na preventive plus si vypytaj listok na so o stitnej zlazy (alebo si zaplat za 20€ ako samoplatca