Aspirin Protect 100 mg - skúsenosti

21. máj 2024

Ahojte, berie prosím niekto aspirín protect na riedenie krvi? Beriete ho každý deň? Nemáte kvôli tomu nežiadúce účinky? Ako je to s trávením? Väčšina NSAD by sa nemala užívať dlhodobo, preto sa pýtam. Ak by tu bol aj nejaký odborník, budem vďačná za rady.

domka222
21. máj 2024

Ja užívam anopyrin 100. Áno, nemá sa užívať na lačno. A užívam ho už cca 13 rokov každý deň. Ak ho máš predpísaný lekárom, poraď sa s ním

anjelicek26
21. máj 2024

Ano beriem, kazde rano, po ranajkach... s travenim mi to nic nerobi, len teda ako pise kocka vyssie, nalacno nie... v tehu som pichala injekcie na riedenie krvi... teraz staci takto.

autor
21. máj 2024

@anjelicek26 a mas vrodeny trombofilny stav? Ja som si po trombozach aj pichala injekcie. Teraz toto.

anjelicek26
21. máj 2024

Faktor V mutaciu (nie tu najhorsiu) a antiphospolipid syndrom...prisli sme o babo v 14.tyzdni, malo trombozu v pupocnej snure... s injekciami sme teraz donosili, maly ma dva mesiace.Mama mala uz opakovane trombozy, tak sme sli na istotu.

lonely66
21. máj 2024

ja ho beriem denne prakticky 6 rokov. bez problémov. občas užijem aj nalačno, keď sa ponáhľam. ale teda, na 99% po jedle. nemám žiadne problémy a to som aj "žalúdkar" a mám problémy aj s črevami. (dlhodobé, nesúvisiace s aspirínom)

taktotedanie
21. máj 2024

Absolutne ziadne potiaze, uzivajte jednoznacne vzhladom ma vas stav

autor
22. máj 2024

@taktotedanie vrodený trombofilný stav mám zistený ( odkedy viem o tom ) od 2015. Doposiaľ som nebrala žiadne veci na riedenie krvi, iba vessel due, dokonca hematologička chcela každý druhý deň.

taktotedanie
22. máj 2024

Urcite ber

autor
22. máj 2024

@taktotedanie aj ked by som salicylaty nemala brat pre alergiu?

taktotedanie
22. máj 2024

Pozri o co ti teraz ide?
Jednoznacne nieco brat musis, neviem co riesis! A ked ides k lekarovi mas mu povedat o svojich alergiach na lieky , nemas jazyk? Mas to potvrdene alergologom? Mas na to papier? Zavolaj lekarpvi ktory ti dal ten liek predsa a informuj ho o svojich alergiach
Pokial nic nebudes brat potom bude neskoro ked dostanes trombozu!

autor
22. máj 2024

@taktotedanie mam potvrdenu alergiu na kyselinu acetylsalicylovu a NSAD. Neberiem ich 20r.

taktotedanie
22. máj 2024

A preco ti ich potom predpisal? Povedala si mu o tej alergii?

autor
22. máj 2024

@taktotedanie Samozrejme, mam ju v anamneze 20r.

taktotedanie
22. máj 2024

Treba na to upozornit nie ze to mam zapisane v karte
Zavolaj lekarovi

autor
22. máj 2024

@taktotedanie a co mi da ine? Okrem toho mam vessel due.

taktotedanie
22. máj 2024

Este su moznosti
Ja nepoznam tvoj zdravotny stav a vsetky diagnozy a liecbu, ktoru uzivas chronicky lekar to zhodnoti
Dvihni telefon a zavolaj, tu na MK ti recept nikto predsa nepredpise

kiki68
23. máj 2024

Je kopec inych liekov na riedenie krvi, moj tatinko mal uz 5 roznych za par rokov. Chod riesit s internistom podla mna ked mas problem. Alebo s hematologom

kiki68
23. máj 2024

Je vraj okolo 200 liekov u nas registrovanych na riedenie krvi, takze to chce iba konzultovat. Samozrejme maju rozne vedlajsie ucinky

autor
23. máj 2024

@kiki68 moj hematolog mi od roku 2015 od rekanalizacie dava iba vessel due. Sulodexid je prírodná látka so silným ochranným a liečebným účinkom na krv, žily a tepny. Svojím účinkom podporujúcim rozpúšťanie krvných zrazenín a účinkom proti zrážaniu krvi tiež zlepšuje fyzikálne vlastnosti krvi. Sulodexid znižuje aj zvýšené hladiny cholesterolu, krvných tukov a fibrinogénu (bielkoviny krvnej plazmy dôležitej pre zrážanlivosť krvi). Svojím účinkom na cievy a krv zabraňuje rozvoju kôrnatenia tepien. V konečnom dôsledku liek svojím komplexným účinkom výrazne ovplyvňuje najmä bolestivé príznaky ochorenia ciev, k liečbe ktorých je určený (bolesti v dolných končatinách pri chôdzi i v pokojovom stave, kŕče v dolných končatinách).