Atopický ekzém počas kojenia

jessica1996
29. máj 2015

Už som tu mala s týmto tému, vlastne že v tehotenstve sa mi atopický ekzém zhoršil o 100stupňov, skrátka katastrofa celé tehu ☹ ... natrápila som sa až - až .. ale teraz keď malú kojím tak je to stále také isté, ba ešte horšie hádam... proste neviem sa toho zbaviť ani po tehotenstve... máte niektorá takúto skúsenosť ? prejde to až po kojení ? ... dakujem

seahorse27
29. máj 2015

Mne sa pri prvej dcerke zhorsil az pocas kojenia, v tehu to bolo v pohode. Teraz pri syncekovi detto, ale v ovela mensej miere, asi tomu prispieva aj miera stresu...teraz som ovela kludnejsia. Ked to bolo pri dcerke neznesitelne, tak som pouzila aj hormonalny krem z casu na cas...inak sa nedalo...isla som za zblaznit z toho svrbenia...po skonceni kojenia sa to zlepsilo az tak, ze ekzem tamer uplne odisiel. Akurát teraz koncim s kojenim synceka a zda sa mi, ze ekzem je znova na ustupe 🙂

jessica1996
autor
29. máj 2015

@seahorse27 ách vieš mám len týždňovú dcérku, a strašne som ju chcela kojiť a tešila som sa na to neskutočne... ale proste trpím jak pes už 9 mesiacov a teraz dalších aspon 6-7mesiacov aby som takto vyzerala celá rozškriabaná do krvi... to sa nedá .. ja viem že to je pre bábo to najlepšie čo môže byť ale ja som čakala že po tehu to aspoň náznakom trocha začne pomaly ustupovať kdežto ono sa to zhoršilo :'( celá rodina mi to bude vyčítať ale ja bud musím odstaviť alebo zošaliem :'(

seahorse27
29. máj 2015

@jessica1996 Ked to mas take hrozne, tak sa porad s lekarom - s koznym aj gynekológom, co ti odporucaju. Urcite existuje nejaka liecba, ktoru by si mohla pouzivat aj pocas kojenia...ci si uz vsetko vyskusala?

nutrimas
29. máj 2015

@jessica1996 Nie je potrebne prestat dojcit, skuste sa zamerat na pecen, ktr. s koznymi prejavmi (ekzemy, akne, psoriaza) vemi uzko suvisi. Mozu za to aj hormonalne zmeny, telo potrebuje cas, kym sa organizmus dostane do povodnej "kondicie", pricom nemyslime len tu fyzicku.
Pecen je najväcsi detoxikacny organ v nasom organizme. Ak je oslabena, neplni si svoju funkciu na 100%, toxiny ostavaju v tele a snazia sa von dostat von stolicou, potom, a v najväcsej miere prostrednictvom pokozky. Nenadarmo sa hovori, ze pokozka odzrkadluje stav nasho vnutra.
Na posilnenie pecene odporucame bodliakovy olej, 1KL rano a vecer, moze sa pokojne pridat aj do jedla:
https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk... . V suvislosti s ekzemom mame dobre skusenosti s kombinaciou bodliakoveho olej a konopnej kozmetiky, bud konopny olej na vonk. pouzitie, konopna bylinna mast, telov mlieko, krem...
Celko co sa kozmetiky tyka, uprednostnujte prirodnu kozmetiku, bez chemickych, umelych zloziek. V nasej ponuke na eshope najdete pestry vyber, prehladne rozdelene produkty do kategorii.
Dolezite je aj zlozenie jedalnicka - v strave obmedze alebo uplne vylucte kravske mlieko, alternativou su rastlinne mlieka, alebo z orechov, semien. Taktiez je vhodne vylucit biely cukor, vhodna nahrada je brezovy cukor, melasa, javorovy, agave sirup a pod.
Ak by ste potrebovali konlretnejsiu radu, nevahajte sa na nas obratit, radi pomozeme.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jessica1996
autor
29. máj 2015

@anetkaadamko a ty máš tiež ekzém alebo si mala len svrbenie ? bez ekzému ?

jessica1996
autor
29. máj 2015

@nutrimas počula som o pestreci mariánskom... to je vlastne bodliak o čom píšeš aj ty....aj som počula že je dobré prečistiť pečeň avšak túto bylinu sa neodporúča užívať ani počas dojčenia ani počas tehotenstva...

saska.t
29. máj 2015

@jessica1996 cupitaj k Dr. nie je dovod prestat kojit lokalne kortikoidove maste mozes aj popri kojeni ja som jedla aj prednison v malych davkach vyse mesiaca a kojila som dalej nie je dovod prestat kojit 😉

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
me_to_you
29. máj 2015

Skús určite lekára a skúsila by som aj nejakého homeopata, hormóny máš stále rozlietané, telo si robí čo chce, može sa kľudne stať že prestaneš koniť a exém neustúpi..ja som nemala síce takto zlý atopický ale bylinkové maste trochu uľavili a polepšilo sa mi 2-3 mes po porode /kojila som 9mes/

jessica1996
autor
29. máj 2015

@me_to_you mama mi dnes doniesla konopnú masť, čo myslíš mohlo by to trocha pomôcť ?

tova
30. máj 2015

na prsiach mas ekzem alebo preco myslis, ze kojenie to zhorsuje? ked celkom, tak vyskusaj aspon odsavat mlieko ked ti mala dlho lezi na prsniku a to sa poti a drazdi kozu. prip. do tenkej 100% bavlnenej vreckovki si sprav dieru a sa koza nepotila cez to koj. na bradavky sa predava aj husty krem ako smola , ak by si dookola potrela tam pod by nic nedrazdil celkovo ked uz je koza cervena zapalena pomoze uz len kortikoid. lebo pomaly bez toho len imunitou sa to bude zhorsovat alebo velmi dlho hojit. na mokvavy natieraj hrubsie sudocremom, na suchy modrou indulonou a podchyt to na zaciatku.

petrapod
30. máj 2015

Ahoj , ja somsa s exemom trapila 6 mesiacov tehu, skusala som vsetko mozne len aby som nemusela kortikoidy. Mne zabrali kupele s ovsa a natierala som si to od A- dermy kremom ex- omega , zabralo. Po porode exemy ustupili je to hormonmi ktore sa ukludnia. Skus vzorky z lekarne . Tie sacky s ovsa nie su drahe len ten krem je 20e. A este je take mydlo od tej znacky, ked chces b.izsie info napis mi do ip vyhladam ti to. Petra