Boj s nadmerným vypadávaním vlasov

simik14
22. máj 2015

Dobry den uz som zufala este nemam ani 25 rokov a strasne mi od zaciatku tehu a to som uz rok po porode padaju vlasy ... ze su rozstiepene to dajak zvladnem lupin sa dokazem zbavit vzdy som si hovorila ze je to esteticka vada hlavne ze su vlasy zdrave no dnes neviem ... vypadavaju mi len co si dam dole gumicku a v hrebeni ostavaju male chumace a o umyvani ani nehovorim ... kupila som si aj sampon aj balzam na obnovu znicenych vlasov konceky mam lepsie ale velmi mi padaju ... nemam na drahe vlasove pripravky som si vedoma ze malo jem a este menej pijem zw mi chybaju urcite vitaminy a dlho som aj kojila ako sa mam dat doporiadku ake vitaminy a ake rastliny prospievaju obnove tvorby vlasov ? Padaju aj s korienkom :(

bonaqa2013
22. máj 2015

@simik14 daj si spraviť krvný obraz - niečo sa možno ukáže, lekárovi povedz čo ťa trápi, choď ku kožnej.... v lekárni si kúp zinok. Časom to prejde, to má veľa žien po pôrode, kojení, strese, prudkom znížení váhy.....

seahorse27
22. máj 2015

Ja užívam kombináciu homeopatík proti padaniu vlasov po pôrode, k tomu beriem Donna hair forte, mám za sebou aj 6-týždňovú kúru proti padaniu vlasov od Lorealu (kúpené v kaderníctve, ale je to dosť veľká pálka), asi 1 mesiac som popri tom všetkom užívala aj panthenol, aj ked ten by sa vraj počas kojenia nemal...po minuti tej kury teraz po každom umyti používam stimulačný sprej od Kerastase. Ja som teda do seba a na seba nahádzala všetko možné aj nemožne, netuším, co z toho zabralo, možno kombinácia toho všetkého...ale hlavne je, ze vlasy už nepadajú, alebo teda podstatne menej. Ja som ale pocas tehu mala super vlasy, vobec nepadali a s lupinami tiež nemám problém. U teba to vyzerá na komplexnejší problém, poradila by som sa s kaderníckou aj s koznou.

nutrimas
22. máj 2015

@simik14 Skuste tento problem riesit hlavne zvnutra - zvyste prjem mineralov a vitaminov - selen, zinok, horcik, zelezo, najlepsie v organickej forme. Tieto pozitivne vplyvaju nielen na kvalistu a rast vlasov, ale aj nechtov, kosti, pokozky, zubov. Ich vysoky obsah ma napr. makovy alebo mandlovy olej. Odporuca sa uzivat pravidelne a dlhodobo, 1KL rano a vecer. Makovy olej vdaka vysokemu obsahu vapnika posobi dokonca aj preventivne voci osteoporoze.
http://www.nutrimas.sk/Makovy-olej-100-250ml-v-...
Urcite si nejake vysetrit krvny obraz, padanie vlasov moze zapricinovat aj anemia (chudokrvnost). Na prirodne zelezo je bohata aj trstinova melasa, mozete nou pokojne nahradit bezne sladidla, ktr. pouzivate, alebo uzivajte preventivne 1PL denne, bud samotnu alebo zamiesanu do napoja: http://www.nutrimas.sk/Trstinova-melasa-Blackst...
Vlasovu kozmetiku si vyberajte radsej prirodnu, bez chemickych zloziek, ktr. mozu sposobovat rozne kozne problemy. Odporucame rakytnikovu radu, krr. je bez parabenov, SLS derivatov:
http://www.nutrimas.sk/Vlasova-kozmetika-c41_13...

simik14
autor
22. máj 2015

S tym zelezom to bude moj problem mala som ho malo v tehotenstve a po porode som odpadavala z jeho nedostatku ale ked som sa citila lepsie viac som ho nebrala nemyslela som ze je az take dolezite musim ho brat dlhodobejsie ... aj kokosovy olej som si na vlasy davala no.nevidela som nejaky rozdiel skusim fakt za tou koznou zajst dakujem vam

cervenaruza123
22. máj 2015

@simik14 skus si v lekarni pytat pripravky s cysteinom a metioninom, ale pocas tehotenstva a pocas dojcenia to byva tak, ze su vlasy kvalitnejsie a nepadaju a potom po porode a po ukonceni dojcenia vdaka nahlej zmene hormonov, vypadnu naraz vsetky tie, co mali vypadnut pocas toho obdobia. ale ked pises, ze ti padali aj v tehu, tak neviem ci to bude len tym. neskusila si ist k nejakej dermatologicke? nam to vysvetlovala prave dermatologicka, ze je to po porode dost casty problem

cukricek20
22. máj 2015

mne davali nejake injekcie na koznom,fakt neviem ako sa volaju,ja som mala velke viditelne loziska vypadanych vlasov,tak do tych lozisk mi pichali.plus kyslik som dychala,a preventivne pouzivam sampon Revalid

amadora
22. máj 2015

@simik14 minule sme s manželom pozerali nejaký dokument a robili tam nejakej babe transplantáciu vlasových korienkov, lebo sa jej spravila plešina. a povedali že vraj z toho že celý život nosila vlasy vo vrkoči a že to veľmi škodí vlasom. ja som taká istá, rozpustené vlasy nosím veľmi málo aj to max. do mesta či na návštevu a zase vrkoč. a hrozne mi padajú. mm mi dohováral tak asi týždeň nosím vlasy stále rozpustené. a čuduj sa svete fakt vidím že mi prestali padať

zibi
22. máj 2015

@simik14 mne kozna predpisala toto
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/alp...
mne po jednej chorobe dost vypadavali vlasy neviem ci z antibiotik alebo to bol pre telo taky sok a dost mi to pomohlo
inak dost pomahaju aj tieto vodicy zihlavova od LUNY
http://www.docsimon.sk/tovar/luna-zihlavova-vla...

plus v lekarni pripravky a vitaminy na vlasy
ale skoc ku koznej mne dala aj methionin - tabletky ..a toto vsekto mi pomohlo a hlavne ten ALPICORT 🙂

zibi
22. máj 2015

@simik14 este ma na padol kokosovy olej ale bio si kup je to zazrak na vlasy a treba si spravit zabal a vydrzat a mat dlho aj par hodin malo by to pomoct

ivanka12311
23. máj 2015

Mne padali vlasy tak veľmi že po každom česani mi bolo do plaču, tie vlasy boli všade na vankúši, na oblečení, po zemi... No len tá podlaha ich zastavila🙂..Robili sa mi ložiská vypsdanych vlasov nad celom.. Baby neuveríte čo mi.pomohlo..obyčajný výluh z lopuchoveho koreňa(dostať to aj sušené v lekárni), vlasy som si umývala obyčajným zihlavovym samponom a na koniec oplachovala vyluhom.. Vlasy mi nielen prestali padať ale mi aj zhustli🙂 teraz mi za deň vypadne tak 5vláskov. Odporúčam jednoznačne 🙂

simik14
autor
23. máj 2015

@ivanka12311 oo dakujem 🙂 ja som citala ze do litra vody za hrst listov zo zihlavy a ze to pomaha na lupinu aj proti padaniu ... nechcem nejake experimenty chemiu a pod

zibi
23. máj 2015

@simik14 ked si anemicka tak to ti vypadavaju vlasy aj z toho .. treba fakt zajst za koznou .oni davaju dobre prpravky..a ta luna vodicka je lacna a je super...ked nemas moznost mat zihlavu tak toto si isto davaj ..rychlo potom rastu vlasy 🙂

zibi
23. máj 2015

este k tej anemii nemusi to bytl ne nedostakok zeleza niekedy aj B12 alebo kyselina listova
tu pisu ze aj nedostatok kys. listovej sposobouje vypadavanie vlasov
bola si tehotna a kojila si tak zvysena potreba kyseliny listovej mozes jej mat malo
tu je link na zaujimavy clanok
http://www.biome.sk/pomaha-kyselina-listova-pro...

takze je to mozne ze aj z toho
gynekolog ti moze predpisat lacnu kyselinu listovu a je tam az 10 mg sa vola ze acidum folicum platis len nieco vyse jedneho eura a vydrzi ti na 30 dni a je tam 100 nasobne vacsi pocet kysl. listovej ako v tej z obchodu..

copomoze
7. júl 2016

Pár tipov čo by mohlo pomôcť na vypadávanie vlasov:
http://copomoze.sk/zdravie/vonkajsie-problemy/v...

zuziellen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikatiki
8. dec 2020

Vie mi niekto poradit mam autoim.ochoreniektoreprvy x zacalo v lete v aprili nasadili mi po 6 tyzdn.umelom spanku a umelej.pluc.ventilacii kedze zakrvacali oluca 60mg prednisonu. Pribrala som napuchla na tvar hrozne vsetky vedl.ucinky som mala rychlo za pol roka mi ho vysadili na 5mg stastne som odpuchla zacalo to vyzerat nadejne az pred mediacom som zakrvacala znova opat nemocnica bronchoskopia 2 tyzdn.pobyt a zvysenie prednisonu na,ad na 40 mg.... opat zacinanam puchnut myslite si ze to bude opat taky extrem ako prvy x ?ci uz aztak nenapuchnem keduz bolotelo zvyknute na kortikoidy? A prosim vas prvy x ked mi ho dali pred pol rokom vlasy z velmi hustych mi vypadali na max riedke prestali padat ked znizili na 5mg a teraz pri zvyseni opat padaju no mam strach ze uz z tychto este ked zacnu znova tak extremne padat neostanu mi ziadne vlasy...vypadaju vsetky?viete odporucit neco ucine? Dakujem