Bolesť prsníka a veľa mliečka v ňom

katarina196
17. sep 2013

ahojte maminky viete my poradit mam 2 mesacneho synceka a v lavom prsniku mam vela mliecka a boli ma, bolest je i vtedy ked maly z neho papa. Mam si dat nejaky oblad alebo nieco ine? Dakujem za rady 😉

m_ij_ka
18. sep 2013

@katarina196 treba mlieko odsávať odsávačkou. Najprv nechaj malého nech sa napapá koľko chce a ak ťa aj potom bude prsník bolieť, odsaj mlieko. Ja som používala odsávačku avent, je veľmi dobrá. Ak budeš cítiť, že sa ti prsník nalieva a malý ti bude spať, tak aj vtedy odsávaj mlieko do fliaš. 🙂

lesana88
18. sep 2013

@katarina196 mne pomohla masaz a odstriekanie pod teplou sprchou

martina28p
18. sep 2013

@katarina196 čím viac budeš odsávať,tým viacsa ti bude mliečko tvoriť...postupne obmedzuj jeho tvorbu,masíruj pod vodou,nech nemáš hrče,aby si nedostala zápal,ja som mala asi 6x anie je to nič príjemné,strašná bolesť,mne sa tvorilo neskutočne vela mlieka,odsávala som deň noc a bola to hlúposť,potom som si dala mlieko zastaviť.musíš prsník naučiť iba na určitú tvorbu mlieka,ono sa to potom upraví a bude sa tvoriť len tolko,kolko bábo potrebuje.

ichbinich
18. sep 2013

@katarina196:
Mozes si dat chladny obklad. Odsaj alebo odstriekaj iba tolko, aby ta to prestalo boliet. Babo mas este male, este stale tvoje telo snazi nastavit potrebne mnozstvo mliecka. Ak by si odsavala zakazdym do prazdna, telo by si myslelo, ze treba vela mliecka a produkovalo by ho este viac 😉 Preto odsat iba trochu, aby sa uvolnil tlak. Malo by sa to upravit v priebehu par dni. Ak sa ti objavia cervene flaky, hrce, horucka a pod., okamzite kontaktuj lektacnu poradkynu, lebo to je zapal.

danim
18. sep 2013

@katarina196 daj si obklad z burow alkoholu ( kupis v lekarni ), alebo biele vino aspon- na bavlnenu vreckovku a sup s tym do podprsenky- maj to aj 24 hod, pri kojeni striedaj prsniky- ta hrca tym zmakne a dieta ti to vypije.. ak by si s tym mala problemy napis mi IP- poradim ti, ja som si toho "uzila" fakt.. davaj pozor, aby si tu hrcu nemala viac ako 2 dni- hrozi tam zapal- a potom treba aj pod noz.. vazne, nie je to sranda..
dieta si priloz tak, ze tam kde mas hrcu bude jemu smerovat brada. mas upchaty mliekovod = RETENCIA sa to vola.. na mamila.sk najdes ohladom toho rady...

maggie37
18. sep 2013

JA by som dala dieťaťu vypiť ten prsník, rukou odstriekavať, obklady studene, upraví sa to. Pozor aby is nedostala teplotu, takže to nenechaj len tak 🙂

monka338
18. sep 2013

Ahoj, ja som mala s tymto problem v porodnici a az tak, ze mi mlieko v prsnikoch stvrdlo. Nepomohlo ani odsavanie a ani masaz pod sprchov, ale jeden ludovy recept. Raz v noci (den pred prepustenim z porodnice maj 2013) prisla za mnou sestricka a priniesla zmrazene kapustove listy.Prilozili mi ich na prsia a zviazali ma plachtou, aby sa mi tam udrzali a nechali mi ich tam cca 2 hodiny. Pozor, ako sa kapusta roztapa, tak je to smrad. Isla som sa osprcovat a ked som sa chytila prsnikov, tak boli makke a "prazdne". Bola to strasna uuulava a odvtedy mam kapustne listy doma zmrazene, ale nastastie som ich nepotrebovala. Je to dobre i na zapal. Naozaj to vyskusaj a prsnik sa ti uvolni a vyhnes sa zapalu. Mam to skutocne odskusane!!

jajka78
18. sep 2013

nemas upchaty mliekovod? ja som to mavala casto. pozri bileu bodku ci nemas na bradavke a proti zapali mi zaberal kapustovy list poklepany aby ta stava posobila, to bolo najlepsie. 😉

palomka
18. sep 2013

Rozmasiruj si pod teplou vodou a odsaj len tolko aby sa to uvolnilo. Ak nemas odsavacku tak rukou. A tie kapust.listy skus

katarina196
autor
20. sep 2013

dakujem mamicky za rady pomohlo my to, bolest podchadza a maly sa tiez trochu viacej rozpapal. 😉 🙂