Chodíte na preventívne prehliadky?

filipal
27. okt 2011

Prekvapilo ma, ze len 20 % zien chodi na preventivnu gynekologicku prehliadku, u ostatnych lekarov je to este nizsie percento.
Ako ste na tom vy?

zuzkalenka
27. okt 2011

ja na gyn. prehliadky chodím pravidelne každý rok.
U obvodného som nebola asi 3 roky ale už sa chystám 😀

bellada
27. okt 2011

na gynekologicku preventivku chodievam raz rocne, k zubarke tiez raz rocne, na preventivku k vseobecnej lekarke raz za 2 roky, na dermatologiu skontrolovat znamienka raz rocne, ocny, ortoped a gastro sporadicky, ked si myslim, ze uz by bolo aj nacase, mozno tak raz za 3 - 4 roky 🙂

tinki
27. okt 2011

Ja chodím na gynekol.aj k zubárke pravidelne. So všeobecnou je to už zlé..ale ja som nebola už dlho chorá..tak sa mi tam nechce ísť medzi chorých..a ostatné som ešte nebola

anelehka
27. okt 2011

ahoj,tento rok mam poctivo,gyndu,zubnu aj vseobecnu 😵 😵 😵

sisaha
27. okt 2011

kazdy rok a kedze sa zmenili zakony ohladom cytologie (ak mas 2x po sebe negativny vysledok, tak poistovna preplaca cyto raz za 3 roky), tak si to budem platit kazdorocne dobrovolne.. Tieto prehliadky zasadne nevynechavam.Takisto ani sono prsnikov raz rocne.

filipal
autor
27. okt 2011

vy ste tu vsetko vzorne! asi sem nenapisu ti, ktori na prehliadky nechodia....
ja sa priznam, ze prehliadky dost odlkadam, (nie je mi to prijemne, aj mam strach) ale napokon idem.

@bellada ako postupujes pri kontrole znamienok? objednavas sa priamo u dermatologicky? ja som bola u kozneho, ale to bolo strasne, roztraseny dedko, mi s obycajnou lupou pozeral na znamienka a potom mi povedal, ze sa nemam tak casto sprchovat, vraj len raz za tyzden! pravdupovediac on dost smrdel. sestricka len prevratila oci, asi si s nim uzije svoje...

filipal
autor
27. okt 2011

@sisaha ano, s cytologiou je to tak. moja mama si uz platila sama. kazdy rok mas narok na gynekologicku prehliadku, ale cytologiu ti poistovna 2 roky nepreplati. moj lekar sa na to hneva. kedze ja mavam vysledok 2-3, tak mi poistovna preplaca kazdorocne.

sisaha
27. okt 2011

@filipal je to svinstvo, lebo 2 roky su strasne dlha doba a aj moja gyndoska hovori, ze to pokaslali... Je to sice 15 eur, ale zaplatim, zdravie mam len jedno..

lenka3007
27. okt 2011

ja chodim kazdy rok 🙂 Mne normalne aj sestricka zavola, ked sa blizi "vyročie" aby mi to pripomenula... tento rok som to musela posunut, lebo som chodievala v marci, ale sme neboli doma a cez leto nebol cas, tak idem teraz v decembri 🙂

bellada
27. okt 2011

@filipal no mne tiez len tak normalne s lupou pozera, v podstate nemam ziadne problemy s tym, nedochadza k ziadnym zmenam, ale viem ze posiela aj na pristroj ak sa jej nieco nezda, na blizsie preskumanie....objednavam sa sama priamo na koznom na poliklinike kde mam aj inych lekarov....ak by som chcela ist sama od seba na ten dermatoskop, tak sa musim objednat inde a zaplatit si to pravdepodobne....raz za cas by bolo asi vhodne urobit aj to....

a s tou cytologiou aj ja suhlasim, treba si to radsej zaplatit, ako nieco prehliadnut a zanedbat

gabuci
27. okt 2011

k zubárke každý rok chodím,no niečo furt sa aj tak vyskytne,tak mi spraví hned aj preventívku.K obvodnému chodím a gynekologičku to mám takú milú sympatickú ženu,že to mi vôbec problém nerobí.Odvtedy ako sa mi deti narodili,tak ozaj pravidelne každý rok.Na mammografiu tiež,k očnej,no podľa potreby,rok,rok aj pol...

viva13
23. dec 2012

Ahoj, chcem sa opýtať ako prebieha prehliadka u obvodného? idem na nu prvý krát.

iwiny85
23. dec 2012

ja chodím pravidelne.

moon1979
23. dec 2012

@viva13 zoberie ti krv na krvný obraz, odmeria tlak a možno ťa pošle na EKG a očnému ... dnes to už berú dosť športovo ...

anjelicek26
23. dec 2012

@filipal - gynda, zubar, kozne (skontrolovat znamienka), obvodak (krv) pravidelne... zvysok hadam zatial moc netreba 😖

andrejka1983
23. dec 2012

@filipal ja nechodím na preventívky,ani na gyndu 😕 aj sa furt chystám ale vždy si to napokon rozmyslím 😕 .....asi som prvá ktorá sa k tomu tu priznáva, ale ja som názoru že kým mi nič nie je netreba pokúšať aby mi nič nenašli, lebo potom už začína kolobeh vyšetrení a už sa toho nezbavíš...nebývala som chorá ani za decka, nechodievali sme po doktoroch, max. ked trebalo ospravedlnenky do školy 😀 ....viem že by som mala chodiť,lebo sa to tak má...alebo je to tak nariadene spoločnostou, neviem, všetko je o zvyku....
na druhej strane ak už raz idem, tak dodržiavam všetko co mi lekár povie alebo predpíše, takého vzorného pacienta často nemávaju ako som ja 🙂

andrejka1983
23. dec 2012

krv mi prvykrát v živote akojbrali ako 26 ročnej až ked som sa vydávala a prestupila som k inému lekárovi v inom meste... 😝 dovtedy nie...inak som injekciu videla iba ako klasicke povinne očkovanie aj to ako male decko
...a na gyndu som tiež prvykrat išla ako tehotna.... 😅 všetko som si splnila, všetky prehliadky a vyšetrenia...a aj ročnu kontrolu a koniec.... 🙂 chystam sa asi až pri druhom najbližšie,,,, 😀

majka99999
23. dec 2012

Ja som na gyndu toez nechodila nechodila, zacala som pred 2 rokmi, cyto bolo 2-3, teraz po porode som mala 2, takze este na jednu kontrolu onedlho pojdem. Nevedela som, ze ak budem ok, tak to nepreplaca. ☹ To uz naco si platim zdravotne poistenie? Teda, teraz nastastie nemusim. 😀

tretulka
23. dec 2012

gynekologia, zubar raz rocne, preventivku u vseob. lekara som dost flakala, ale co mam novu dr., tak to vzala z ostra 😀 , takze preventivku mam za sebou a dalsia tusim az o dva roky. Na kozne sa tiez chystam...Na gynde mavam dobre vysledky, 1, ale aj tak si ju pojdem dat spravit. Tento rok som bola aj na sone prsnikov.

viva13
23. dec 2012

@moon1979 o krvi a moči viem a ešte mám doniesť rtg snímok plúc

viva13
9. jan 2013

Ahoj prosím poradte mi zabudla som, že zajtra mám ísť na PP o obvodnému lekárovi a mám doniesť moč, nevadí ked som mala včera a dnes pohlavný styk? nemože to nejako narušiť vyšetrenie?

lelkesova
9. jan 2013

Moja,pohlavny styk nebráni k PP 🙂

viva13
27. feb 2013

Ahoj, chcem sa spýtať či môžem ísť zajtra na PP ku gynekologovi, ked budem 8DC ked dnes ešte troška špiním, neovplyvní to napr. strery ak by bolo ešte slabé špinenie?

evuska135
23. júl 2019

Ja ked som bola mladsia som nechodila, po 30 a porode uz chodim na gyn pravidelne, k obvodnej sa snazim tiez a k zubarke chodim pravidelne od mala

wena
23. júl 2019

Ja chodievam pravidelne všade tak ako sa má. Ja som na to alergická keď počujem, že niekto kašle na prehliadky, takým ľuďom, ktorí zanedbavaju prevenciu by som dala platiť si potom celú zdravotnú starostlivosť v plnej výške keď im niečo bude.

erika4117
7. júl 2023

Tiež sa mi nezdá, že sa tu našlo velmi málo (jeden tuším) ludí, ktorí nechodia na preventívne prehliadky. Ani ja nechodím.

nikasmile
7. júl 2023

@filipal ja chodím pravidelne, ale veľa ľudí v mojom okolí nie.