Chrípka pred dovolenkou

dorinka31
12. sep 2023

O týždeň odlietam na dovolenku a extrémne má začalo bolieť hrdlo a nadcha, pravdepodobne chrípka/ angína. nejaké vaše účinne rady/lieky?

anjelicek26
12. sep 2023

Tak je velky rozdiel, ci mas virus alebo bakterialnu infekciu... tyzden je daleko, to sa da pekne preliecit, ale smer lekar... ja som teraz takto mala covid minuly tyzden...

zenulkaaa
12. sep 2023

Veeeeela tekutin, ale fakt ze vela, to je zaklad, aby si vyplavila bacily. Potom hned nasad nieco na hrdlo, cokolvek s cim mas dobre skusenosti.
Salviovy caj je protizapalovy, je hnusny ale ucinny a plus si mozes preventivne nasadit paralen.
Mne sa raz naozaj len tym ze som mega vela pila, podarilo zastavit bolest hrdla a zaciatok choroby za jeden den.

janinah
12. sep 2023

Alebo covid...

lujza123
12. sep 2023

@dorinka31 denne probiotika + zinok a veľke dávky vitaminu C (aspoň 1000 mg). Ak to dokážeš prehltnúť tak aj klasický rybý tuk. A litre caju

K tomu klasika co používaš na hrdlo (niekto cumle cukríky, dajú sa kúpiť spreje na bolesť hrdla, ja vždy kloktam slanú vodu + propolisovu alebo levanduľovu tinktúru)

domiklik
12. sep 2023

@dorinka31 chod k doktorovi, možno potrebuješ atb

vivik22
12. sep 2023

Mne sa stalo to isté, bolesť hrdla 2 dní pred dovolenkou. Probiotiká užívam dlhodobo tak v tom som pokračovala. Doplnila som vitamín C, D a zinok. Nasadila pastilky na hrdlo a kloktala 3x denne so soľou. O 2 dni bola bolesť už len mierna a deň na to som bola úplne fit. Hlavne kľud,aj stres robí svoje keď človek vie, že ide do zahraničia na dovolenku.

dorinka31
autor
12. sep 2023

Antibiotiká už oddnes mám, ale skôr som myslela nejaké domáce recepty ako byt ešte rýchlejšie fit

vivik22
12. sep 2023

@dorinka31 kloktanie slanou vodou. Lyžička soli do pohára vlažnej vody. Keď to stipe je dobre. Keď nie, tak to môže byť angína a to už treba lekára.

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz