Citlivé krčky zubov

viera1107
18. jún 2014

Ahojte,
čo vám pomáha na citlivé krčky zubov ? Aktuálne používam Sensodyne, ale veľmi nezaberá.

stefka33
18. jún 2014

To by aj mňa zaujímalo. Manžel má tiež citlivé zuby a zubár vravel, že najlepší je Sensodyne. Po mesiaci používania ani náznak zlepšenia.

zita19
18. jún 2014

@viera1107 ja pouzivam Elmex sensitive. Mne zabera. A ked uz citim, ze nepomaha idem k zubarovi a ten mi krcky zubov natrie lakom na krcky a mam aj pol roka pokoj.

monicm
18. jún 2014

@viera1107 mne odporučila zubárka červenú lacalut,najmä po zub. hygiene,pár dní nepríjmený pocit,ale vždy stiahla pekne krčky okolo zuba

kiki68
18. jún 2014

u mna elmex, sensodyne mi robi zapal dasien,nechapem preco,ale robi. Elmex nic, prave pomaha. Lacalut som mala tiez, podobne ako elmex bol fajn.

zahradka76
18. jún 2014

treba si v prvom rade vediet spravne cistit zuby, inak Ti je pasta alebo ine napr. ustne vody na nic. Treba chodit 2x do roka na dentalnu hygienu, vdaka ktorej sa odstranuje zubny kamen, ktory vytlaca dasna a odhaluje krcky, ktore su potom citlive. Z past Ti odporucam sensodyne. 🙂

map0007
18. jún 2014

@viera1107
@stefka33 mňe pomohla zubná pasta od značky LR,ta je s aloevera je fakt super🙂zuby prestali bolieť.Skúšala som vsetky pasty vody a až táto mi pomohla.Kamarátka mi ju odporučila,stojí hoci 5€,ale beriem od nej druhú lebo mňe a manželovi fakt pomáha.🙂

adeli79
19. jún 2014

u nas najlepsia pasta Lacalut Active a ustna voda Listerine Total Care

ivett1
19. jún 2014

ja používam elmex ... používala som aj sensodyne... tu som nezaregistrovala takmer žiadny účinok ...mala som aj lacalut a ten bol celkom dobrý, ale zasa som skončila pri elmexe...
PS: aj môj zubár mi raz za pol roka odstraňuje (zbrusuje?...) zubný kameň, potom mi to zafixuje lakom ...

angelinka13
20. jún 2014

Babenky, ja som zacala kvoli krvacajucim dasnam pouzivat nimbovy zuby prasok a ustnu vodu, ten prasok si davam na sensodyne pastu, ktr. som pouzivala aj predtym, ale bez efektu. Uz po 2pouzivania sa mi zapalene dasna ukludnili a je to ovela lepsie, nekrvacaju...Tuto konkretne pouzivam: http://www.nutrimas.sk/Nimbova-ustna-voda-473ml...

viera1107
autor
20. jún 2014

Ahojte,
tak som to dúfam vyriešila. Dnes som bola u zubárky a dala mi tam ten lak čo písala zita19. Vraj to tam vydrží asi 6 mesiacov a aby som nešla len tak urobila mi aj hygienu 😀 . Pýtala som sa aj čo si myslí o pastách Sensodyne a spol. Vraj zaberajú len mám skúšať, že ktorá je pre mňa dobrá. No pri Sensodyne asi nezostanem, teraz skúsim Elmex.

anjelik87
20. jún 2014

@viera1107 bolelo to? Aj si nieco platila?

viera1107
autor
20. jún 2014

To lakovanie nebolí, najskôr mi miesto osušila prúdom vzduchu ( aby tam neboli sliny ) a potom pretrela lakom. Bolo to ako lakovanie nechtov 😀 a aj to tak páchlo 😀 , po tom tam svietila nejakou lampou aby to stvrdlo. V HC som platila 2€ ako za ošetrenie.