Neškodí zubom, keď používam 2 zubné pasty?

Zodpovedané
25. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zubných pást.

Neškodí zubom, keď používam 2 zubné pasty?

Ráno Paradontax a večer Sensodyne fluorid.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, neškodí. Na čistenie zubov približne 2 minúty ráno a 2 minúty večer môžete skúšať rôzne zubné pasty a zvoliť si podľa toho, čo vám najviac vyhovuje.

Pri zubných pastách s bieliacim účinkom neodporúčam používať pastu častejšie ako 2x denne, nakoľko niektoré takéto pasty obsahujú abrazívne čiastočky, ktoré by mohli poškodiť zubnú sklovinu.

Taktiež si treba dať pozor, aby ste pri použití takýchto pást kefkou priveľmi netlačili, prípadne zuby nečistili pridlho.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská