Čo mi pomôže na strašnú zápchu?

29. máj 2023

Ahojte prosím pomôžte mi čo na zapchu ? Glycerinove cipky neviem v sebe udržať vôbec sa nechcú vo mne rozpustiť ..včera som mala po 4 dňoch stolicu vyšiel zo mna kameň čo mi akurat natrhol konecnik ..teraz už beriem aj sirup duphalac odvčera a nič vôbec neviem ísť na záchod ..cítim že v bruchu mi už ten sirup pracuje ale ten kameň čo mám v konečníku neviem dostať zo seba som zúfalá 😭

palculienka40
29. máj 2023

Fructolax a physiomanna overene a odskusane 😉

smiling89
29. máj 2023

Odporucam zajecicka horka....a ked uz bude dobre, pravidelne uzivat psylium.

angelous1991
29. máj 2023

Lactulosa je najlepšia . Ja som tak po opke mala zapchu potom spm mala problém zas že prestať kakať . 🙈 viem ako sa cítiš . Súcitim … je to strašne

angelous1991
29. máj 2023

@ika11123 no ja môžem len súhlasiť . Rukavicu a ideš … občas treba ten kameň aj povoliť keď to inak nejde … na natrhnutý konečnik si natri faktu masť . Bolesť povoli . Takto si pomôž a prehanadlo urobi svoje potom .

kulumulu123
29. máj 2023

Skus skombinovat melon s acidkom bude to icinkovat rychlejsie ako prehanadlo...

evia13
29. máj 2023

@babatkoo a ako ju synček pil? Koľko a ako často počas dňa?

babatkoo
30. máj 2023

@evia13 1x denne som mu davala 40ml, vacsinou som mu to dala do polievky 🙂 tam sa horkost stratila alebo dzusik, sirup. Tu horkost neutralizuje druha mineralka Bilinska kyselka, tu predavaju vo vacsich obchodoch alebi v lekarni. Miesala som 1x1, 40ml Zajecicka + 40ml Bílinska. Tento pomer som sa snazila do neho dostat. Mne dospelej stacilo cistej Zajecickej 60ml vypit. Treba skusit, kazde telo inak zareaguje. Skuste na zaciatok dat 20ml-30ml

jankak055
30. máj 2023

Treba si dat otazku preco mas zapchu. Kolko vody cez den vypijes?

evia13
30. máj 2023

@babatkoo môj syn má takisto veľké problémy so stolicou. Syndróm lenivého čreva. Pil aj Šaraticu, ale nepomáhala mu. Vypil aj celú 3dcl fľašu a išiel aj tak na veľkú až o tri dni. Skúšala som raz Zajačickú. Neviem už presne koľko som mu naliala, ale pribl. 1 dcl a nepohlo ho. Rozmýšľam, či to nie je preto, že to bolo len jednorazové. Tvoj syn išiel na veľkú po každom užití, či to bolo tým pravidelným užívaním?

babatkoo
30. máj 2023

@evia13 cele vyprazdnovanie sa upravi do 3 dni, treba pravidelne. Ak potrebujes prehnat tak jednorazovo mozno treba pridat. Ja som to raz prehnala pri 150ml 🙂 Moj mal zatlacene creva pre chybne drzanie tela. Zapchami trpel cca 3 roky,ziadne rady starej matere (slivky, ovsene vlocky a pod.) nezaberali. Zachranila nas iba Zajecicka. V pravidelnom case denne a islo to, pravidelba maknuta stolica

martinq54
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evia13
30. máj 2023

@babatkoo vyskúšame, ďakujem za radu 👍

rachab
31. máj 2023

@lili1995 prosim ta a je to vnat alebo koren cakanky?dakujem😉

lili1995
1. jún 2023

@rachab vňať 🙂

certica22
2. jún 2023

Aloe Vera Drinking gel Broskyňovy je úžasný pri problémoch s trávením, zápchou a na celkové prečistenie organizmu..nie len u dospelých ale je vhodný aj pre deticky..moj syn je nechodiaci takže čreva nefungujú spravne..stolicu sme nemali nikdy pravidelnu od kedy pijeme gél sa to upravilo....a teraz je v akcií 2+1 zadarmo .kľudne napíšte správu .

ninah1486
6. jún 2023

mna zapcha trapila strasne dlho, nakoniec som zacala pravidelne uzivat vlakninu od ecolife, odvtedy mam travenie v lepsom stave

beahavala
13. jún 2023

u mna pomaha vlaknina, preto som si ju zacala davat kazdy den

vorkola
27. jún 2023

na strasnu zapchu pomaha rano teply zihlavov caj Vypit rano nalacno aspon Pol litra.ked do hodiny nepojdes tak este raz tolko. Mne toto pomaha

elly23
19. júl 2023

A keď ste si dali zajecicku po akom case ste sli na wc? Dala som dcére teraz 20ml ráno na lačno. Predtým mala šaraticu, ale uz prestala ucinkovat a ochorela, lezala v horúčkach a stvrdlo to, cítiť na pohmat tvrdú stolicu v bruchu. Bude to ešte dnes? Ci dať večer znova 20ml? A ráno zase? 4 roky ma...

evia13
19. júl 2023

@elly23 nám zajačická nefungovala, alebo aspoň nie tak rýchlo, ako sme potrebovali. Koľko dní už nebola na wc? Syn (10), keď nejde do troch dní, začala som mu na tretí deň dávať čípok. Po treťom raze sa mu črevá celkom dobre uvoľnili a potom už šiel sám na druhý deň. Začala som mu dávať šťavu aloe Vera a teraz už tretí deň chodí pravidelne každý deň.

elly23
19. júl 2023

@evia13 ona nebola 4 dni, potom týždeň išla a teraz dva dni horúčka a nebola na wc. Lenže tie 4 dni, čo nebola vtedy, tak to sa uložilo v črevách a stále ešte nevyprázdnila všetko, čo tam mala a po spánku som nahmatala tvrdé brucho a stolicu aj dr vravela predvčerom, že tam má toho dosť. Takže ani nejde o to, koľko dní nekakala, ale že to musí ísť von, lebo ma tvrdé brucho. Snaží sa sama, ale ide malinko a už pred horúčkou mala tuhšiu stolicu, už bude stupel

elly23
19. júl 2023

@evia13 Aloe nám nefungovala. Absolútne. Celé som potom vyliala. Saratica nám fungovala super. Teraz som dala zajecicu a skúsim este na obed dat, dve lyzice a večer. Urcite povoli...

evia13
19. júl 2023

@elly23 dala by som ten čípok. On zmäkčí ten štupel na konci a pôjde to ľahšie. Na vyprázdnenie čriev by som asi použíla nejaké preháňadlo. Buď forlax alebo niečo pre deti vhodné. Synovi som pri plných črevách urobila čaj zo senna listu. Slabý odvar, lebo predsa je to pre dieťa. Ten veľmi dobre účinkoval, popreháňalo ho. Podľa potreby, kým sa nevýprazdnia črevá. Nám napr. šaratica a zajačická nefungovala. Každému robí dobre niečo iné. Treba skúšať a upraviť aj stravu. Veľa zeleniny, ovocia. Niekomu stačí pridať vlákninu. Držím palce

evia13
19. júl 2023

@certica22 to aloe Vera používate dlhodobo? Neminul sa účinok po nejakom čase?

elly23
19. júl 2023

@evia13 vyskúšam ten čaj, majú ho v lekárni?

elly23
19. júl 2023

@evia13 dávali ste na noc, či cez deň? Ja dám ešte zaječicu a keď nie tak skúsim toto

elly23
19. júl 2023

@evia13 teraz som pozerala tu sennu, nesmia sa pre deti do 12 rokov