Čo na popraskané a suché pery?

levandel
2. jan 2015

Prosím,potrebujem poradiť. Už vyše mesiaca mám suché pery.Praskajú.pália,štípu,hlavne horná pera.Užívam B-komplex s vitamínom C,ale akosi to nepomáha.Natieram s balzamom s lekárne, ale žiadna sláva.Med to ešte zhoršuje.Ďakujem za každú radu.

hujska
2. jan 2015

Ahoj levandel.Ja mávam tiež problémy s perami a tiež so suchou(až do krvy) popraskanou pokožkou.Včera som skúšala bravčovú masť a myslím,že je to lepšie. 😉 Skús,možno pomôže.

ewitta123
2. jan 2015

Ja pouzivam take vajicko (neviem presny nazov) z oriflame a je super

lulabelka
2. jan 2015

Ja som skusala cicadermu (taka homeopaticka masticka) a dobra je aj Nivea SOS baby krem

javi37
2. jan 2015

Calciovú masť.

sedem
2. jan 2015

Propolisova mast

17alexis
2. jan 2015

Na tvoj stav skús Hojivý zázrak z Avonu alebo Oriflame-u. Potom stačí Labelo to tmavomodré. Ja som na balzámoch na pery priam závislá kvôli silným liekom na pleť. Inak, ten Hojivý zázrak je dosť univerzálna vecička, priateľovi to pomáha na dermatitídu, na zádery je to tiež dobré...

lamarlene
3. jan 2015

jelení loj je takou tou najrýchlejšou variantou 🙂 keď sa ti bude chcieť vymýšľať čosi dlhodobejšie, avokádový olej je jednou z variant. pravidelným nanášaním docieliš ozaj hebkejšie pery.také,šťavnatejšie,alebo ako to nazvať 😀 no a v zime teraz keď pery doslova praskajú a sušia sa výraznejšie je super natrieť ich pred odchodom z domu vazelínou..kúpiš aj v dm,v lekárni..nič drahé, na pod báze funguje aj voňavý zázrak z avonu/orifleme, len toto máš bez chémie a lacnejšie 🙂 udrží ti to hydratované pery v akomkoľvek mraze..ak by si mala viac otázok ohladom kozmetiky, podbné tipy dábam aj na stránku samasebou, alebo mi napíš 🙂

tivka
3. jan 2015

Ahoj, ja mávam tiež popraskané pery. Mne sa cez deň najviac osvedčil z balzamov klasický jelení loj. Hlavne teraz keď zimu keď je suchší vzduch v byte si na noc zase zvyknem dávať buď lekárenskú vazelínu alebo propolisovú masť či medový balzam na pery od apimedu.

natiko79
3. jan 2015

ja na to používam masť s nechtíka lekárskeho ale takú tú robenú tiež asi v brav masti,ona sa dá aj zohnať kúpiť

gabinecka_
3. jan 2015

Blistex z dm drogerie

viera77
3. jan 2015

jeleni loj, kupujem taky velky v Tescu a ked je uz velmi zle, tak ten hojivy zazrak od Avonu, a hlavne davam vzdy poriadnu vrstvu na noc, bud jedno alebo druhe ......od malicka mavam suche pery, bez balzamov a masticiek ani na krok z domu🙂

asimon
3. jan 2015

Akurat som si objednala zopar eos balzamov,pocula som na ne len same chvaly...je to prirodny produkt...dlho sa nedal na Slovensku kupit iba v Amerike...tak dam vediet moje skusenosti s nimi 😗

cervenaruza123
3. jan 2015

@levandel ja mam odmala problem s popraskanymi perami v zime, casto az do krvi. Osvedcilo sa mi stale cez noc si dat pomadu Labello Classic, taka tmavomodra. Aj mnoho dalsich je super, hlavne cez den, ale ked nepouzivam tu Labello aspon cez noc, tak nic ine nema taky dobry efekt. A samozrejme aj cez den viackrat si dat pomadu. Najvacsia chyba je u mna ked to ustupi a mne sa potom nechce sa pomadovat a vrati sa to spat.

lillona
3. jan 2015

No presne moj problem suche a popraskane pery,ze az stipali. Vcera som zrovna kupila v dm neutrogena intense repair lip balm a hned som skonstatovala,ze lepsi balzam na tento problem som este nemala. Stipajuce pery po jeho naneseni zazili doslova ulavu. Skvele hydratuje.

nutrimas
3. jan 2015

Kokosový olej alebo nimbová tyčinka na pery je veľmi účinná. Obsahuje nimbový olej a supekritický extrakt z nimbových listov, kokosový olej, vitamín E a ďalšie čisté prírodné substancie. Pomáha chrániť pokožku pred UV žiarením, vetrom, chladom i škodlivým pôsobením voľných radikálov, poskytuje rýchlu úľavu suchým a popraskaným perám, účinne podporuje hydratáciu pokožky a má zvláčňujúce, upokojujúce a hojivé účinky.
Nájdete na našom eshope.
@levandel

puffu
3. jan 2015

mne na velmi popraskane pery ucinkuje jedine carmex.. ak su velmi suche tak zvyknem aplikovat hrubsiu vrstvu na noc a da mi pery dokopy velmi rychlo

mayusik
3. jan 2015

ja pouzivam vazelinu na pery,no mam ju z holandska.viem,ze ju maju aj v nemecku len u nas na SK som sa s tym este nestretla.je velmi dobra

zaba21
4. jan 2015

Ja som mala velmi nepekne popraskanu spodnu peru, presne v strede mi to stale prasklo a krvacalo. Bezne dostupne balzamy mi vobec nepomahali. Prave vtedy som bola u zubara. Odporucil mi doplnit vitaminy, vela pit a kym sa to nezahoji, pouzivat len obycajnu vazelinu z lekarne. Pomohlo mi to, ale chvilku to trvalo.

mery333
4. jan 2015

Tiež mám problém so suchými a popraskanými perami. Našla som zázrak menom KOKOSOVÝ OLEJ, ktorým si pretieram pery niekoľkokrát denne. A moje prvé SOS, keď už je naozaj zle - večer pred spaním si jemnou vrstvou natriem pery MEDOM a ráno sú zahojené. 🙂 😉

daniela.ho
4. jan 2015

pripájam sa - natierať kokosovým olejom... tiež som mala stale popraskané pery no kokosák mi ich dal do poriadku 🙂

maykaaa1122
10. mar 2017

ja ked mam popukane pery, natriem si na noc care masticku od bepanthenu a rano ich mam krasne. odpurucam, vsestranna masticka.

lilu74
8. aug 2017

davnejsie som si na vecer natierala med, len si treba dat pozor, aby si zaspala na chrbte a aby nestekal, ale inak zvlacnil pery, teraz som pri posteli mala maleho krem na ritku bepanthen care tak som si ho pozicala, kedze je hydratacny a veruze mi pekne premastil pery - takze ked nemam po ruke balzam pouzijem tento krem🙂

lilu7
5. okt 2017

V kabelke mam labelo na nocnom stoliku bepanthen care🤗

janka086
22. jan 2019

Ahojte, ja používam Labelo ale to sa mi vôbec nepozdáva, príde mi že mám potom pery ešte viac podráždené. Chystám sa vyskúšať skôr nejaké domáce "triky" ak to tak môžem nazvať. Napríklad ako sú tu https://www.wellness.sk/domaca-zmes-na-suche-a-... , strašne som zvedavá či to zaberie. 🙂

juliana415
9. jan 2021

Ja som mala presne takýto problém, už som bola zúfalá, brala som B komplex, mastila pery neustále.. až som si uvedomila, že som dlhšie nemala svoj obľúbený balzam Placenta a možno je to v tom, že tie ostatné balzamy mi nevyhovujú - tak som ho zohnala a za dva dni mám pery zase ako predtým !! Ale treba originál Placentu, nie tú s jelením lojom, alebo iný názov. Držím palce všetkým, aby už nemuseli takto trpieť..

joannita
9. jan 2021

Kup si bambucke maslo v DM, ja pouzivam to uz roky a za mna top. A je to aj cisto prirodne kedze bambucke maslo sa moze aj jest. Na pery by som si nedavala nejake chmicke veci z lekarne a podobne