Čo pomáha na vyplavenie obličkového kameňa?

andrea1201
19. nov 2011

čo pomáha na vyplavenie obličkového kameňa?

simonka174
16. feb 2015

@divosko dobrý den , mojej mamine to dnes diagnostikovali , je to nieco vazne ? Myslim ze da sa toho zbavit ?

tinka914
5. apr 2015

ahojte baby, neviem ci mam oblickovy kamen alebo nie ale stale ma boli v pravom boku tesne pri panve pod rebrami 😕 casto mavam zapal mechura... a ked som pred 4 mesiacmi bola u doktorky na sone povedala ze to kamen nie je.... som zufala pijem denne tak 2,5 l urologickeho a bylinkoveho caju bez cukru... niekedy ma to boli a niekedy aj nie ale najhorsie je to rano ked vstanem.... dakujem

tinka914
5. apr 2015

@mimina12333 boli ta to tesne pod rebrami ja som si nie ista ci mam kamienokm ci nie 😨 a hlavne rano ked idem na Wc...

mikibe
6. apr 2015

tak tento očistný program vyskúšaj
http://www.zdravie-aloe.sk/blog/schudni-zbav-sa...

tinka914
6. apr 2015

@mikibe dakujem velmi pekne ... ja som ale sihlej postavy ale myslim ze toto mi urobi len dobre,... 😊😊😊😊

sofinka30
16. máj 2015

Zdravim vsetkych trpiacich 🙂 ,mam bohate skusenosti s kameňmi..roky si lekari nevsimli,že mám padnutu ladvinu v malej panve.Vdaka jej zlej polohe bola narusena filtracia a vytvorilo sa v nej 9 kameňov a vela cyst..pred rokom mi ladvinu prisili na miesto a odvtedy sa čistí.kamene nemozu vyberat,rozbijat..vyplavuju sa samé.takze rodim" rok a prave cestuje posledny" ..teda dufam.som
Zničená a zivot na cucky-praca,vobec pohyb,uzivanie si zivota.neviem čo pomaha,ale ja pijem citron,olivovy olej velka lyzica rano a vecer,caje,pivo je jedno ake-aj nealko radler ho posunul" 🙂 ..prajem skore a vydrzatelne boje s kamienkami 🙂

jankagulova
16. máj 2015

Ja som velmi spokojna s brusnicovym aloe vera gelom odvety klop klop nemam nic

janka13alik
17. máj 2015

vlastna skusenost...od bolesti pomaha viac ako lieky - horuci kupen a potom ladvinovy pas ci deka, a na vyplavenie kvapky Rowatinex...

nana39
14. jún 2015

@maminuska Ahoj. Chcem sa iba spýtať, aké šumienky si pila alebo je to jedno, šumienka ako šumienka?

arasidovanugetka
14. jún 2015

@nana39 ahoj na rozpustenie kamenov sa pije caj Chanca Piedra...maju ho v bioobchodoch.

janka13alik
14. jún 2015

Aj kvapky ROWATINEX su vyborne. Obalia kamen akoby olejom a rychlejsie sa vyplavi... u mna do 14 hod. od prvych bolesti a krcov...

simhinka
20. jún 2015

prosím vás, ako mám zistiť aký typ kameňov mám? pretože kamene sa z niečo tvoria a ja neviem z čoho to mám...a môžem jesť jedlá kde je vápnik alebo naopak sa im mám vyhýbať?

janka13alik
20. jún 2015

Mne ho zobrala urologicka na rozbor a este ma poslala na vysetrenie endokrinologovi. Vraj brusnice v caji su OK, ale jedenie brusnic uz nie. Obsahuju vela stavelu a z toho mozu byt kamene.

martin48
29. okt 2015
petrarac
3. apr 2016

ahojte. pred 4 dňami mi rozdrvili dosť veľký kameň a pustili má z nemocnice domov lebo že by sa to už malo samé vyplaviť. dnes som poupratovala celý byt/ pijem nasilu už tretí pilsner a kvapkam si rowatinex a stále nevidím že by niečo išlo vonku. čo sa dá ešte robiť/ na kolky deň vám drť z kameňa odišla?

janinah
3. apr 2016

@petrarac nekazali ti čurať cez sitko či gázu?

petrarac
3. apr 2016

@janinah škoda že som si zabudla sitko z nemocnice zobrať ale mám malé deti a požičala som si od nich nočník 🙂

amadora
3. apr 2016

pivo. bezo srandy 🙂

janinah
3. apr 2016

@petrarac skoro ma máš na svedomí,pijem tu kávu a vyprskla mi a skoro som sa pridusila,čo som si ťa predstavila na tom nočníku 😀 myslím,že to skôr ucítiš ako uvidíš,ak drť pocestuje,tak držím prsty 😉

petrarac
3. apr 2016

@amadora veď sa snažím ale nemôžem ísť teraz ani vonku keď je tak pekne lebo tam nemám kde cikať... ach jaj.. a aj tak stále nič ☹

petrarac
3. apr 2016

@janinah aspoň som to spojila jedno s druhým lebo dcéru už dlho neviem odplienkovat a okrem toho mi to poradil primár keď som odchádzala 🙂 dala by som si aj ja kávu ale to ma už asi roztrhne, vyskúšam že čo to urobí..

janinah
3. apr 2016

@petrarac chuďatko dcérka,čo jej nočník si mamka privlastnila 😀

petrarac
3. apr 2016

@janinah vždy keď som ju poslala na nočník povedala mi "nie, nie, mama".. no tak sa jej to splnilo a teraz sa teší len mám potom problém že je zvedavá čo tam je tak sa chodím skrývať. ona všetko čo vidí teraz napodobňuje a bude chcieť potom nočník pozerat a sama vylievať.. syn sa prave naučil sedieť tak ma neskôr vystrieda.. tak ale zase asi lepšie ako keby sa naučila cikať cez sitko 🙂

janka13alik
3. apr 2016

Pri cikani ani necítite, že ide kameň von. Mala som 2x... Pri bolesti pomohla vaňa s horúcou vodou a pivo áno ale Pilsner. Tej je vraj z karlovarskej vody a tá má tie účinky. Ja som pila čaj CHANCA PIEDRA a kvapky Rowatinex, za jeden deň bol v poháriku a potom na rozbore.

milimaj
29. máj 2016

@kika112 staci vypit za den tych 300ml caju, a naozaj to pomaha? dakujem

janka13alik
29. máj 2016

To sa mi zda malo caju. Ja som pila liter Chanca Piedra a este k tomu urologicky a hlavne tie kvapky Rowatinex.

milimaj
30. máj 2016

@janka13alik a po akom dlhom case pitia toho caju sa kamienok vyplavi? az mam z toho strach... ☹

janka13alik
30. máj 2016

@milimaj do 24 hod. Od bolesti odporucam horucu vanu a potom chrbat zabalit do deky. Moj bol mini ako spendlikova hlavicka, ale bolesti narobil riadne.

janka13alik
30. máj 2016

Drzim palce.

sima.p
7. jún 2016

@petrarac prosim Ta je to rozbijanie bolestive? Som prave v nemocnici a spoluleziaca ide v piatok na rozbijanie kamena.