Čo pomôže na problémy so spánkom ?

kikanik
9. nov 2019

Baby prosím poraďte. Za posledný týždeň som mala 3x problém so spánkom. Ľahnem si o 22:00 do postele a do 1-2 v noci neviem zaspať. Budík mám na 6:00 takže potom som nevyspata a nevládzem celý deň. Počas dňa sa starám o 3 deti, chodím cvičiť, takže unavená večer som ale ležím v posteli a nemôžem zaspať aj keď sa všemožne snažím. Čo by mi prosím pomohlo? Ďakujem

malebiele
9. nov 2019

@kikanik ahoj, vyskusaj Persen 🙂

kedmozempomozem
9. nov 2019

Ahoj tak ja odporúčam horúcu vaňu a zo 3deci červeného vína. Poprípade čaj s rumom 🙂

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peppita
9. nov 2019

@kikanik Magnézium, melatonín, medovkovy čaj

marion09
9. nov 2019

Čítaj pred spaním nejaku knihu

simsalabim
9. nov 2019

Melatonin. Aspon 2mg pol hod pred spanim.

calendula321
9. nov 2019

@simsalabim Melatonin je fakt super na spanie 🙂

nikolka6300
9. nov 2019

Ja odporucam melatonin😊

adabise683
9. nov 2019

@kikanik ja odporucam caj z valeriany lekarskej

pannama1
9. nov 2019

@kikanik mozno si az moc unavena a preto mas problem zaspat. skus trochu zvolnit tempo a uvidis, ci to pomoze. ked nie, tak skus to magnezium a horucu sprchu.

kittykat22
9. nov 2019

@kikanik a netrapi ta nic? Nemas nejaky vazny problem? Ako pisu vyssie, mozno si fakt prepracovana, a nemozes zaspat od unavy.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oli18
9. nov 2019

Stilnox 1/4

kittykat22
9. nov 2019

@bambulienka25 ano, z fyzickej unavy. Ale nie z psychickej. To ti bzuci v hlave, alebo ako ked pocujes auta na dialnici, a nedokazes zaspat. Prepracovani ludia preto nespia, alebo ak niekoho nieco trapi, tak do noci pozera do stropu.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
9. nov 2019

to je psych. pôvodu...
skús čaj na upokojenie, volnopredajné lieky z lekárne a keď už ani to nepomôže tak potom len k lekárovi - aj obvodnému a ten už niečo predpíše...
inak tento týždeň neviem čo sa robí , viem o viacerých čo mali takéto problémy...možno počasie, alebo spln...

leskovael
9. nov 2019

Ja toto mam už viac ako 3 mesiace, takže idem poctivo čítať odpovede

veronikadomanova
9. nov 2019

@oli18 Stilnox je návykový,určite najskôr niečo prírodné

oli18
10. nov 2019

@veronikadomanova pre mna nie. Beriem ho podla potrby 15 rokov a este len 1/2. Zacinala som 1/4.
Aj potrebujes jednorazovo, tak sa navyku nemusis obavat 🙄

fishie
10. nov 2019

Insomnia byva aj pri infekčných nakazach....je to dôsledok cytokinovej aktivity v tele. Treba vylúčiť bakteriálnu,resp. virusovu nakazu

kikanik
autor
10. nov 2019

@simsalabim
@calendula321
@nikolka6300
Baby ten melatonín užívate každý deň alebo len keď nemôže zaspať?

Baby ja som unavená, psychicky vyčerpaná. Stále sa starám o deti sama. Môj chlap chodí neskoro večer domov, takže som na všetko sama a nemám chvíľu pokoja. Nijako to neviem zmeniť.
A magnézium nie je náhodou proti únave? Lebo magnezko som brala, keď som pred materskou pracovala do 23:00 aby som nebola unavená.

@kedmozempomozem víno si dávam pravidelne, 2x do týždňa pohárik ale to nejako nepomáha 🙂

Toto sa mi nestalo prvý krát, vlastne to už mám asi pol roka každý mesiac. 😭😭😭

nikolka6300
10. nov 2019

@kikanik ja som ho užívala tak hodinku pred spanim a mozem ho len odporučiť aj mojej mame pomáhal.. Po prebudení som nebola ospalá.. ja som ho uzivala asi týždeň a potom sa mi spanok upravil aj bez melatoninu.. takze len odporúčam..😊 ja som uzivala presne tento..

simsalabim
10. nov 2019

@kikanik iba v case, ked neviem zaspat. A vies, na co som prisla? Ze ak idem spat skor, omnoho lahsie zaspim. Vstavam o 5 a vacsinou som chodila spat okolo pol jedenastej. Posledne asi 2 mesiace sa mi velakrat podarilo zaliezt do postele okolo pol deviatej - citala som si. A okolo stvrt na desat mi zacali klipkat oci - ak som knihu odlozila a sla spat, zaspala som snad okamzite. Ak som s tym bojovala (docitam kapitolu, este je skoro ist spat), uz som potom mala velke problemy zaspat. Takze som zacala davat pozor aj na taketo impulzy.

kikanik
autor
10. nov 2019

@simsalabim len ja mám 2rocneho syna, ktorý vstáva 6:00 - 6:30 o chodi spať o 22:00 😭. On je od narodenia nespavec, takže ja nemôžem ísť spať skôr. Niekedy sa mi podarí uspať ho o 21:30 ale to je len pár krát za mesiac.
@nikolka6300 idem to pozrieť na nete, ak sa dá, tak si to objednám, ďakujem.

simsalabim
10. nov 2019

@kikanik a tatinko? Nemoze ho uspat? Ja objednavam melatonin na iherb.com.

kikanik
autor
10. nov 2019

@simsalabim tam mi dalo 16€ poštovné, to je strašne veľa. Pri tatinovi nevie zaspať. On ho uspava pondelky, keď som preč a aj to väčšinou drobec čaká na mňa, kým pridem 🙄

simsalabim
10. nov 2019

@kikanik postovne je nizsie, prikladam moju objednavku.
A co sa tyka uspavania...ja som krkavcia mat. Nielen deti maju potreby. Maju ich aj rodicia. Sla by som 1 den pri velkej unave spat bez ohladu na syna. Co uz sa mu pri otcovi moze stat? Maximalne zaspi neskor, ci? 🤷‍♀️Ved 2rocne dieta musi pochopit, ze maminka sla spat, lebo ju boli hlava....

calendula321
10. nov 2019

@kikanik ja si ho dám iba vtedy, ked nemozem zaspať. jednu tabletku cca 30 min. pred spaním 😊

calendula321
10. nov 2019

Melatonin netreba objednávať za drahé poštovné. Dá sa kúpiť aj normálne v lekárni.

kikanik
autor
11. nov 2019

@calendula321 ďakujem